Angry Birds ve filmu

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Finsko, 2016, 97 min

• metal.storm

Hádam jeden z najzbytočnejších animákov vôbec.(9.10.2016)

• venison

Upřímně jsem si pod značkou "Angry Birds" představovala kapku jiný level.. Vůbec se mi nelíbilo grafické ztvárnění ptáků.. Svět ptáků taky za moc nestál.. Příběh byl primitivní stejně jako použité vtípky.. Děti se tomu v určitém období hlavně kvůli vulgárničkám zasmějí, ale kreativní zábava, kterou mám na animácích ráda tomu absolutně chybí..(20.10.2016)

Rozhodně lepší, než by kdokoli od mobilní hry čekal. Popkulturních narážek plno, jak očividných, tak i těch skrytějších, to mám rád :-). Navíc hlavní hrdina charakterově k sežrání.(18.11.2016)

Překvapivě zábavné :)(22.12.2016)

Jak já jsem se na tuhle pohádku těšila! Vážně bylo jen otázkou času, když někdo z tak úspěšné hry udělá animovaný film. Někdy to bylo opravdu vtipné, někdy zase roztomilé a občas to byla taky nuda. Ale očekávala jsem daleko více než jsem nakonec dostala. Ke konci už jsem se nudila trochu více, teď jen tiše doufám, že nebude pokračování.(13.5.2016)

75% ... Mohli sa s tým viac vyhrať, ale ja som sa zabavil a bolo to milé.(2.9.2016)

"Pomůžete nám tedy zachránit naše vejce?" "Proč se ptáš? Jasně že ne." --- Nedávno jsem opět propadl hře AB (zkráceně Angry Birds), konkrétněji jejímu druhému dílu, a tuto hru považuji za tu nej mobilní hru co jsem kdy hrál, žádná jiná hra mě tak nebavila. Tak se mi AB2 zalíbilo, až jsem si nakonec řekl, že se prostě musím podívat na filmové zpracování. A nevěřím svému úsudku: já jsem prostě nadšen a unesen. Sám o sobě vím, že nejsem náročný divák, takže mě nepřekvapuje, že se mi tenhle animák tak líbil. AB Movie je asi tím nejšílenějším animákem, co jsem kdy viděl (sorry Lego Movie, avšak ty jsi zase kvalitnější), protože takovou šílenou podívanou jsem dlouho neviděl. Samozřejmě, tenhle animák není nic extra, příběh je jednoduchý a ve své podstatě stupidní, ale ten ujetý humor zde fungoval bezchybně, stejně tak narážky (Shinning, X-men atd.) a příběh účinně reflektoval současnou situaci Evropy. Komické scénky a gagy zde byly doopravdy bezchybné - scéna s výpravou k jezírku poznání a pasáž s Mighty Eaglem jsou nejlepšími částmi filmu. Téměř až nekorektní humor fungoval tak, že jsem se nepřestal smát. Každá postava pěkně pobavila. Jen mě štve, že se Terence více nezapojil do příběhu. Tuhle zábavnou jízdu si ale více užijí spíše ti starší, než děti, což je trošku problém. Celkový dojem kazí překombinované finále které jede ve stylu hry. Já se ale neuvěřitelně bavil. Co mě v dnešní době štve je, že lidi se u filmů už nebaví a neužívají si jej, ale spíše jej poze hodnotí. Hlavním pozitivem a atributem tohoto snímku je zábava, a to je hlavní privilegium takových typů snímků: zábava... Soundtrack byl naprosto bezchybný. Co více si od adaptace mobilní hry přát? Zasloužené 4* ... Určitě doporučuji sledovat s českým dabingem, který je (jako téměř v každém animáku) naprosto bezchybný.(4.2.2018)

I když se zaručeně nejedná a nějak extra skvělý animák nebo komedii, tak se musí ocenit snaha. Vymyslet, jak zakomponovat různé prvky a postavy ze hry do filmu, aniž by to působilo moc trapně nebo nastavovaně, nemohlo být jednoduché. Do toho se tam najde i pár opravdu vtipných scén nebo odkazů. Například Calvin Swine nebo The Shining.(26.7.2016)

Kašlu na politickou nekorektnost, farma zvířat se bohužel nekoná, ale pár vtípů stojí za vidění. Evropani stejně nemají šanci a už vůbec ne, pokud by je vedl rudej s černým hustým obočím.(30.7.2016)

Viděl jsem už mnohem lepší animované filmy,ale viděl jsem i horší.Od tohoto filmu jsem vlastně nic neočekával,šel jsem do toho s tím,že mě určitě nebude bavit a úvodní scéna mě v tom utvrdila,ale nakonec jsem se k vlastnímu překvapení docela pobavil a zasmál.(8.10.2016)

• Nach

Znáte tu hru, kde natahujete ptáčky a střílíte na prasečí město? Znáte? No tak přesně tolik děje, kolik je v té hře, je i právě zde. V podstatě celá ta vata o tom, jak ovládat emoce je ve 3/4 snímku zadupána a na scénu ve zbylé stopáži servírováno to, kvůli čemu to celé bylo natočeno.... tedy nelogická destrukce prasečího města. Ano, je to pitomé až hanba. Děti to ale žrát budou. I z toho důvodu nemohu dát odpad (ač bych rád). Angry Birds ví, že jsou pitomí a jejich cílovka jsou malé děti. Má motivace toto zhlédnout pramenila ze skvělé Fukovi recenze s níž se ztotožňuji. Tedy film o muslimských prasatech, co kolonizují jednu ptačí zemi. Žel Bohu, příběh pak pokračuje jiným směrem. A to zamrzí... 45%(5.3.2017)

Občas osud proste chce, aby som si aj ja pozrel animák. Tento krát to bolo toto. Hra išla mimo mňa, takže som nebol ničím ovplivnený. A dobre som sa zabavil. Pekný vizuál, vtipné postavy, rozumná minutáž a skvelá narážka na Quicksilvera. Oddychovka pre celú rodinu, ktorá nevybočuje zo žánru, ale je podaná svižne a má dobrý základ na dvojku. 3 z 5 ( Testovacia projekcia 4DX, CinemaCity Aupark, BA )(12.5.2016)

Taková neškodná jednohubka, která neurazí, ale ani nenadchne.(16.6.2016)

Nejlíp znázorněná migrační krize. Prasátka nepřichází s dobrými úmysly, přesto jsou z nich všichni nadšení. Všechny tři hlavní postavy jsou skvělé a finální bitva je pro správně smýšlející lidi naprosto úžasná. Vrcholná ukázka spravedlnosti.(15.8.2016)

Dáme si něco na zob? V první řadě nutno vyzdvihnout vynikající dabing. Pánové Rychlý, Dolanský a Zavřel si to maximálně užívají a... je to znát. Vím, že jsem nedávno psal, že u animáků mi chybí ten "přesah" k vyššímu hodnocení. Ten tady není a přesto 4 hvězdičky? Zbláznil jsem se? Ne, jen jsem si užíval tu smršť vtipu, odkazů na hru, herce, filmy... Vlastně doteď nebylo úplně zřejmé, proč ti ptáci mají na zelená prasátka takovou pifku, ale teď je to nad slunce jasné. Prostě příjemný animáč na páteční večer, i trocha toho dojetí se najde (kdo by odolal stovce malých ptáčků s obříma očičkama) a kotel strhující akce. No a prasečí král s monoklem na konci, to je jasný vrchol filmu (tedy kromě jezírka moudrosti). :-)(12.5.2017)

No žádnej zázrak to vám povím. 3* 55%(26.8.2017)

• Hollohlaway

Tak to mě vůbec neoslovilo. Nic moc vtip, příběh, fakt nuda.(11.9.2016)

Jedna z nejhranějších mobilních her se dostala i do filmu. Očekávání nebyla moc vysoká, ale grafika se mi líbí tak jsme¨m se podíval. Dějově to je obstojné, ač 2/3 filmu chybí akce a pak to jde vše strašně rychle. U zábavnosti jsem čekal víc, ale je zde pár velmi zábavných scének. Tyto scénky zas někdy vyváží totální trapnost, či přílišná infantilnost. Každopádně na 3z5 to je, ač mi to stačilo vidět jednou.(22.2.2019)

Klasické schéma outsiderů, kteří zachrání situaci. Co se týče příběhu, tak je to v animákách pořád dokola. Cožpak to alespoň jednou nemůže dopadnout blbě? Každopádně má film velký spád a jen tak nudit nezačne. K tomu je mi postava naštvaného červeného ptáka dost sympatická.(18.5.2016)

• SG-1

"Ani nevím, jak se to stalo. Dělal jsem pózy, cítil jsem ten zen, Matylda mě baštila, pak jsem se zapomněl a trochu jsem si upšouknul." -Bombas-(14.9.2016)