Angry Birds ve filmu

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Finsko, 2016, 97 min

V podstatě pravý opak filmu Zootropolis. Velmi příjemné překvapení. Humor skvělý a s politickou korektností se tu absolutně nemažou. Divím se, že takový film vůbec dneska ještě povolí...(30.12.2018)

Překvapivě se z filmu vyklubal dobrej biják s potenciálem, o kterém jsem netušil, že tam je. Hodně poměrně hlubokých myšlenek, které jdou proti hlavním myšlenkovým proudům dnešní společnosti narozdíl např. od filmu Zootopia.(3.1.2019)

Snahu upřít nelze. Více vtipu jak v Zootropolis či v podprůměrném Robinson Crusoe. 3D také obstojné. Takhle narvaný sál na předpremiéře jsem dlouho nezažil :-/ . 79%(12.5.2016)

• Hellierer

Já asi jako jeden z mála lidí sem se na to i těšil. Bohužel výsledek ač koukatelný je ve výsledku docela nezábavný. Určitě to není hrůza jak někteří hnidopichové z trailerů věštili, ovšem ani zázrak. Takový obyčejný průměr. Uvidím, zatím 45% a až shlédnu v originálním znění, třeba to bude i o něco lepší.(12.5.2016)

Ať si řiká kdo chce co chce - tohle neni film pro děcka! Tolik narážek na sex snad nebylo ani v South Parku! Jinak poměrně oddychovka, která neurazí ani vás nijak nevytrhne. Peněz nelituju, ale prostě je to klasickej béčkovej animák. Co ale jinýho čekat od filmu podle hry na mobil, že?(19.5.2016)

Velmi milé překvapení. Doufal jsem v hodně a dostal jsem ještě o trochu víc. Děj je sice založený na známé šabloně, ale to nevadí. Prostě - buďme vzteklí! :-)(19.5.2016)

75%(5.6.2016)

Krásně zakombinované narážky na islam a imigranty. Mě osobně se to líbilo. Hlavní hrdina dost sympatický.(8.6.2016)

pokud nasraný ptáky znáte tak vás tady vůbec nic nepřekvapí...(10.6.2016)

Kdysi jsem hrával Angry Birds na mobilu a nebyl jsem si schopný si představit, že by na tak neuvěřitelně triviálně jednoduchou hru šel natočit film - byť animák. Nakonec jsem byl velmi příjemně překvapený celým konceptem. Humor byl na dnešní poměry nadprůměrný a neúchylný (většinou), animace byly velice zdařené a děj vzhledem k možnostem herní předlohy překvapivě dobrý. Celkově vzato bych tento snímek doporučil jak dětem, tak dospělému publiku. Mimochodem, pokud nejsem politicky slepý, viděl jsem v tom krásné varování na téma islamizace Evropy. To je určitě největší problém dnešní doby a je dobře, že se nastiňuje už malým dětem. Chyběl jen strýček Sam, který by prasata řídil ze třetího ostrova. Čtyři hvězdy naprosto zaslouženě, o páté jsem velice váhal... ale vzhledem k nesmyslnému podhodnocení zde na ČSFD ji bez výčitek přihodím.(15.9.2016)

Žiadne veľké prekvapenie sa nedeje. Na druhej strane však treba povedať, že to nie je zlý. Potreboval by to lepší príbeh a premyslený dejový pasáž. Z hľadiska charakterov takmer nie je čo vytknúť. PS: Pesnička od Black Sabbath (Pranoid) pre scény pri úvodných titulkoch ma potešil. Osobné hodnotenie: 72% (***) (17.9.2016)

Je těžký vytvořit film ze hry, která má hrozně málo děje. A to mi připomnělo, že bych si je mohla opět zahrát. Jinak jsem se v tom Ruďákovi viděla, pár hlášek mi tam připomínalo sebe. Ten žlutý se jmenoval Chuck, ale nevím, proč mu tam říkali Žluťas. Ty prasata se mi nelíbila, nesympatické stvoření, ale dobře, že je ptáci dostali a zachránili vejce. Myslím, že to mohlo být i lepší, ale já jsem byla spokojena.(19.9.2016)

Skoro bych dal i 4*, protože postavy mi byly sympatické a dobře jsem se bavil, ale je fakt, že místy vtípky spíše degradovaly, než umocňovaly děj.(20.9.2016)

• Vasyl

Víc z tak jednoduchýho námětu asi dostat nešlo. Ale je to málo.(5.12.2016)

• Plaque

Vogelsdorf ma nijako výrazne neohúril. Až na pár vtipných heftov typu Calvin Schwein alebo odkaz na Schweining to bola celkom nuda. Otrepaná zápletka otrepaného príbehu zasadená do kulís známej apky. Nič viac. Dokonca ani tá ťuťumuťu grafika malých nožičiek, krídelok, zobáčikov a veľkých očí ma už neberie. V súčasnej ponuke animákov to bol teda skôr nižší level typu teleblbís, pre práve vyliahnuté mláďatá.(30.1.2017)

Asi většina z nás hrála mobilní hru Angry Birds a když jsem slyšel že do kin přichází i film upřímě jsem se o to ani nezajímal. Čekal jsem totiž že to bude nudný a nezajímavý animák, který se samotnou hrou nebude mít nic moc společného, ale opak byl pravdou. Hned po prvních minutách mě film naplno vtáhl do svého děje, který postupně gradoval. Skvělé bylo i to, že ve filmu bylo mnoho prvků, které jsou přímo v mobilní hře. A musím také vyzdvihnout skvělou práci všech lidí co se na filmu podíleli, protože já obdivuji tvůrce animovaných filmů jak dokáží s pomocí programů vytvořit film, který se může podobat hranému filmu a u tohoto se to rozhodně povedlo. 85%(19.2.2017)

Vtáky nelietajú, nie je to prirodzené. Nikdy predtým som Angry Birds nevidel. Bolo to vcelku milé. Malo to pár slušných gagov a naozaj vydarenú animáciu. Keby to má o 10 minút menej, tak by to bola presvedčivejšia trojka. Ale dobre.(25.2.2017)

60%(15.5.2017)

Neurazí, ani nenadchne. I s krátkou stopáží jsou filmoví Angry Birds pocitově dost zdlouhaví, povedených vtipů je po skromnu, animace takový lepší průměr, ale zase to není přehnaně otravné, jak to u animáků v dnešní době někdy bývá. Dokonce i ten komentář se mi o nich píše tak ledabyle. :D Nu což, možná i ty 3 hvězdy jsou dost milosrdné.(10.7.2017)

Snímek je tak příjemně plynoucí taškařicí, místy nadprůměrnou, ale vlastně i celkem vzato průměrnou, jež se v moři podobných animáků sice neutopí, ale ani zase nijak nevyční. Žádný velký zázrak se tak nekoná. Film má navíc jasně otevřené dveře do dalšího pokračování, což byl ostatně nejspíš záměr; rozšířit už tak známou a populární značku o další médium, tedy filmové. Přesto se jedná o zdařilou oddychovku, kterou nelze nedoporučit. Angry Birds jsou zkrátka místy originálním filmem, který neurazí a pobaví skutečně celou rodinu. Pokud však ve filmu o přátelství, morálních a rodinných hodnotách a o ptácích, kteří se nechávají vystřelovat z praku na budovy obývané zelenými prasaty ve snaze získat zpět svá vejce čekáte něco víc, není to film pro vás. Ale něco víc by snad od Angry Birds ani nikdo nechtěl. Více zde: http://nafilmu.cz/2016/05/recenze-angry-birds-ve-filmu-2016-zurivi-operenci-svisti-kin/(13.7.2017)