Angry Birds ve filmu

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Finsko, 2016, 97 min

Občas osud proste chce, aby som si aj ja pozrel animák. Tento krát to bolo toto. Hra išla mimo mňa, takže som nebol ničím ovplivnený. A dobre som sa zabavil. Pekný vizuál, vtipné postavy, rozumná minutáž a skvelá narážka na Quicksilvera. Oddychovka pre celú rodinu, ktorá nevybočuje zo žánru, ale je podaná svižne a má dobrý základ na dvojku. 3 z 5 ( Testovacia projekcia 4DX, CinemaCity Aupark, BA )(12.5.2016)

• Seti

Hru neznám (ano a stále existuji), ale doufal jsem, že to bude vtipnější, odvážnější a především poněkud vstřícnější dospělejšímu publiku. Sudekis svým komediálním talentem lecos podrží, ale scénář je vážně slabý stejně tak, jako rádoby vtípky z něj pramenící. Jedná se tak o generický nezávadný animák, který se bude nejmeším líbit, avšak jejich rodiče ho těžce odzívají.(6.3.2018)

Neznám snad nikoho, kdo by tu hru ve svý době nežral, hrál jí úplně každej, ať už na PC, mobilu nebo tabletu. A tohle je tak povedená adaptace, že si každej fanoušek musí přijít na svý. Hlavně to ztvárnění jednotlivejch ptáků je super, každej má tu svojí super schopnost, příběh úplná klasika, čili standard, největší outsider se stane hrdinou. Ale ten humor byl víc než fajn, dost se člověk pobavil. Nějaká migrační politika mě v tu chvíli vůbec nenapadla a pochybuju, že by to byl skrytej záměr pohádky. Navíc někde v polovině mi tam furt chyběl jeden základní pták a i toho jsme dostali na konci, takže spokojenost obrovská.(4.1.2018)

Hře jsem nikdy nepropadla, cca před dvěma lety jsem si ji stáhla, hrála ji 2 minuty a zase smazala. A to je taky největší problém tohoto filmu. Jaksi měl přijít, když tato hra byla fenoménem a ne nějaké 2 roky potom, co ji už nikdo nehraje - a všichni blázní s Pokémon GO. Prasata ukradnou nelétavým ptákům vejce, takže se vystřelují z praku a ničí jim město, protože každý pták zjišťuje, že má nějakou zvláštní schopnost, která mu umožňuje město ničit (střílí ze zadku hořící koule nebo sám vybuchuje atd.), zápletka jak sviňa no. Děti to ale pobaví a dospělé taky, protože jsou tam dost dobré hlášky (viděno s českým dabingem) a odkazy na filmy jako Osvícení :D PS: Pro všechny, co tu drmolí o tématu invaze imigrantů (prasat) do Evropy (na ostrov Angry Birds) a jak je to velice letošní téma... záměr tvůrců nebyl narážet na politickou problematiku posledních pár měsíců, o tom ta hra je...(14.9.2016)

• FFilipCZ

Osobně si myslím, že s tímto filmem přišli trošku jako s "křížkem po funuse", jak se říká. Boom Angry Birds je dle mého mínění již celkem pryč. Filmově mě to příliš nezaujalo. Pár světlých momentů tam sice bylo, ale nic, co by mé hodnocení vystřelovalo do výšin. Rád jsem si díky tomuto filmu připomněl tuhle přiblblou gamesku, některé scénky byly velice autentické, ale to je tak nějak vše.(30.7.2016)