Jordskott - Season 1

(série)
Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
Švédsko / Finsko / Norsko / Velká Británie, 2015, 9 h 40 min (Minutáž: 58 min)

Tvůrci:

Henrik Björn

Moa Gammel Ginsburg, Göran Ragnerstam, Lia Boysen, Ville Virtanen, Ann Petrén, Peter Andersson, Happy Jankell, Gustav Lindh, Vanja Blomkvist (více)

Epizody(10)

*CARNIFEX*

Popravde, tento druh mysteriózneho nádychu mi v tomto konkrétnom prípade prišiel skôr na škodu. Nie som veľmi fanúšik takýchto “vsuviek" do plynúceho deja, v ktorom ide o vyšetrovanie nejakého bežného zločinu a potom to z ničoho nič začne skĺzavať do príbehových anomálií, kedy sa človek ocitá na akomsi rázcestí vnímania samotného námetu, či ide o seriózny, ktorý rieši reálnu problematiku, alebo taký ten "medzi nebom a zemou", v ktorom sa spájajú prvky fantasy za hranou akceptácie. Len zriedka kedy sa stane, že niečo obdobné plnohodnotne zaujme, nuž a toto nie je ten prípad, lebo toto nie je žiadny “Dark”. ()

MickeyStuma

Příběh o chamtivosti společností ve využívání přírodních zdrojů a jejich dopadech jak na přírodě tak i na společnosti. Jedná se o hodně temný příběh s použitím nadpřirozených sil a přírodních sounáležitosti v rámci filosofie a skutku. I mystické pozadí tomu všemu dává zvláštní kouzlo a tajemno. Tím se tak děj stává krapet na přemýšlení, ale zase až tak moc složité to není. Pomalejší tempo dává všemu čas, což tvůrci udělali jedině dobře. Ve svém zájmu to má skvělý tah na branku i když se místy zdá, že v daném aspektu ukrytá jistá zelená propaganda. ()