Reklama

Reklama

Jordskott

(seriál)
Trailer
Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
Švédsko / Finsko / Norsko / Velká Británie, (2015–2017), 17 h 29 min (Minutáž: 58–59 min)

Tvůrci:

Henrik Björn

Hrají:

Moa Gammel Ginsburg, Göran Ragnerstam, Lia Boysen, Ville Virtanen, Ann Petrén, Peter Andersson, Happy Jankell, Gustav Lindh, Nour El Refai (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Komisařka Eva Thörnblad (Moa Gammel) se vrací po 7 letech do rodného města. Opustila ho po zmizení své dcery Josefine, která zmizela v okolí jezera. Okolnosti ukazují, že se zřejmě utopila.Tělo se však nikdy nenašlo. Nyní, za podobných okolností, zmizí beze stopy mladý chlapec. Eva se snaží vysvětlit, zda tyto dvě zmizení spolu souvisí. (LIVINGDEAD)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

lucijelucije 

všechny recenze uživatele

Docela jsem se těšila na tenhle zpočátku zajímavý seriál. Jsem ráda, že nemá více dílu, těch 10 je asi až moc. Do té první půlky, možná třetiny se to dalo, a docela bylo vše koukatelné a napínavé. Ale co se z toho stalo potom,mi moc do hlavy nejde. Začalo to prioritním vyšetřováním pohřešovaných, stalo se tolik vražd a když to tak vezmete a vše zohledníte s konečnou fází, bylo tady spoustu věcí, které se udaly, dost zbytečných. Navíc mám pocit, že se nám Jordskott dost zvrtl, sice pointa úplně nevymizela, ale potenciál se nám kamsi ztratil. Škoda. ()

TomikZlesa 

všechny recenze uživatele

SPOILER: První serie je výborná, do té doby než zjistíte že v lese nic není a to co tam je nikdy neuvidíte ani se nevysvětlí, ale přesto je jako celek super. Druhá serié se snaží být Akta X, Fringe, Krajní meze, Faktor PSI atd. ale celou dobu se vlastně nic nestane, opět se prakticky nic nevysvětlí a navíc hlavní postavy už mě natolik sraly, že být další serie tak je sand ani nerozkoukám. ()

Reklama

JohnyD 

všechny recenze uživatele

Takže nakoniec veľké sklamanie a po piatej epizóde, keď si to ešte držalo aké také rúško tajomstva, sa to zrútilo ako domček z karát a finále bolo vyslovene k smiechu, kde sa diali nepochopiteľné veci a hlavné postavy menili svoje správanie z minúty na minútu. Vyslovene som sa pri niektorých scénach musel smiať. V normálnom svete, keby zažila to čo hlavná hrdinka na konci, tak skončí doživotne na psychiatrii a neodchádzala by s úsmevom na perách Televízna záležitosť, za ktorú by sme boli možno aj na Slovensku vďační, na druhej strane otázkou zostáva, čo by sme zvládli za 8 miliónov eur. Kameru a scéneriu to malo fakt nádhernú. Takže za prvú polku, krásnu Moa Gammel, Happy Jankel s krásnymi kukadlami, švédsku prírodu, pekné intro a soundtrack 5-6/10 ()

flyboyeda 

všechny recenze uživatele

S kazdym dilem lepsi a lepsi mysteriozni az mysticka krimi-konspirace ze Svedska na tema ekologie. Povedena atmosfera, krasna priroda, dobre zahrane, intenzivni hudba, primerene dramaticke, misty dost bububu, vse funguje jak ma. Prijemne prekvapeni. Vrele doporucuji predevsim "krajinkarum" s oblibou mysterioznich krimi. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Tak do pátého dílu bylo všechno oukej. Hlavní motiv, tedy policistka, která kdysi přišla o dceru a teď se vrací do rodného města, kde začnou opět záhadně mizet děti, sice není ničím výjimečný, ale když se do toho zamíchal ten ekologický podtext, působilo to celkem neotřele. Kor když exteriéry jsou nádherné a Moa Gammel vládne vynikajícímu castingu. Jenže čím víc se dral na povrch podle mě zcela nevhodný fantasy nádech, tím méně mě seriál zajímal. Druhá polovina série je de facto pohádka a svým způsobem to připomíná -možný SPOILER- bajku o zvířátkách, kterým chce zlý člověk zničit jejich útulný lesní domov a oni se proti němu snaží nějakým způsobem bojovat. Pořád je to dobře natočené a dobře zahrané, ale paradoxně to ztrácí punc tajemnosti, byť se dějí nadpřirozené věci. Celkově spíše zklamání. 60% ()

Galerie (64)

Zajímavosti (1)

  • Seriál zaznamenal během první sezóny velký úspěch ve švédské televizi, až 1,5 milionu diváků. To je asi 15 % celé švédské populace. (Trajektt)

Reklama

Reklama