The Lifeguard

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2013, 94 min

Pokus o pocitové romantické drama, které zůstalo někde na půli cesty. Lépe řečeno, pocitový film s nevýraznou dějovou linkou. Není toho totiž mnoho, co tahle nezávislá vlaštovka může divákovi dát. Zahodila (na čas) život v New Yorku, aby v rodném městečku znovu nalezla životní cestu. Filmů o „koulích na noze“ i těch o hledání smyslu života už tu bylo nesčetně a zpravidla dopadly lépe. The Lifeguard se poměrně vleče, nejedna postava tu platí za nesympatickou, chybí víc silných a zapamatovatelných momentů. Alespoň je to podané civilně a bez patosu, a i Kristen Bell se svou nejednoznačnou postavou poměrně se ctí poprala.(17.2.2014)

• venca163

To, že to není klišoidní romantická komedie (komedie to není vůbec), ještě rovnou neznamená, že je to "příjemný civilní opravdový" příběh. Je to fakt jen takový slabší indie drama. Nemám rád prohlášení typu, že film můžou pochopit, jen ti, kteří "prožili". Je to o krizi mladýho věku, což je termín pro precitlivělý jedince, který prožívají krizi středního věku už ve 30 letech ("I am 29, really"). Což by bylo ok (w/e), ale nesmí se v tom tak utápět. Dělal jsem taky v USA plavčíka, tak chápu pár věcí, jako třeba že sex s nezletilým může bejt docela problém, ale čekal jsem prostě, že to bude o víc tom lifeguardování. Místo toho se tam pořád motá parta třicátníků, který čekají až jim spadnou pečený holubi do huby. Když se to neděje, tak jsou nasraný a začnou se chovat jako děti, což jim kupodivu štěstí nepřinese. Většina z nich se naprosto bezdůvodně hrozně prožívá. Některý scény byly vyloženě absurdní. PS: Nevím, co je reálnýho na tom, že hrdinky chodí nenamalovaný. V mym světě (kterej mi připadá docela reálnej) chodí většina holek s makeupem. (50%)(15.8.2014)

Ale jo. Za to, jak je to podáno celkem civilně, nepateticky, a za to, že je Kristen Bell výborná, si to minimálně ten průměr zaslouží. Jen je škoda, že je to takové unylé, místy strašně prázdné a vlastně i nudné. Je tu nějaká velká událost, ale najednou máte pocit, že je vlastně celkem obyčejná. Díky tomuhle si můžete snadno uvědomit, že smrt je prostě součástí života. Není to obyčejná událost v našich životech, ale prostě tam nesmazatelně patří. Celkem depresivní. Označovat tenhle film za komedii je skutečně hloupost.(14.1.2014)

• sona123

Někdy zdejšímu hodnocení nerozumím. Ten film je slabý a ubohý již od prvních okamžiků, a přesto zde patří k těm průměrným. Čím? Trapností? To snad jedině. Hrdinka mne přestala zajímat velmi záhy, natož pak sledovat jjí život....a přiznám se, že jsem to do konce nevydýchala a film neviděla celý, a to se mi stává výjimečně, tak 2x roka.(20.1.2014)

• Corpsegrinder

Hm tak tohle se nepovedlo, tyhle životní dramáčky mi většinou sednou ale tohle mě minulo snad všim včetně jinak hezký Kristen Bell která zde chodí nenamalovaná což má zřejmě vzbudit dojem toho že je to obyčejná holka ale mně spíš připomínala komparzistu z Úsvitu mrtvých. Podobnejch a hlavně lepších filmů než tohle bych vyjmenoval hned několik.(6.8.2013)

• - Režisérka Liz W. Garcia trvala na tom, aby Kristen Bell nenosila během natáčení vůbec žádný make-up. Pokud náhodou přišla na plac s dobrým účesem, okamžitě se pak musel zkazit vrstvou mazu. (Brousitch)