The Lifeguard

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2013, 94 min

• Corpsegrinder

Hm tak tohle se nepovedlo, tyhle životní dramáčky mi většinou sednou ale tohle mě minulo snad všim včetně jinak hezký Kristen Bell která zde chodí nenamalovaná což má zřejmě vzbudit dojem toho že je to obyčejná holka ale mně spíš připomínala komparzistu z Úsvitu mrtvých. Podobnejch a hlavně lepších filmů než tohle bych vyjmenoval hned několik.(6.8.2013)

• santiamén

Jako správný skeptik (empirik?) jsem se navzdory varovným komentářům musela sama přesvědčit, co že to ta Kristen Bell přijala za roli tentokrát. Bohužel, jak již bylo řečeno, není film ani nechutný, ani kontroverzní, ani dojemný, je jen nesnesitelně nudný. Miliontá variace na americký nezávislý film s rádoby duchaplnými hrdiny a jejich rádoby traumatickými zážitky. 94 minut je v tomto podání doslova nekonečných. Ztráta času.(24.2.2014)

Ale jo. Za to, jak je to podáno celkem civilně, nepateticky, a za to, že je Kristen Bell výborná, si to minimálně ten průměr zaslouží. Jen je škoda, že je to takové unylé, místy strašně prázdné a vlastně i nudné. Je tu nějaká velká událost, ale najednou máte pocit, že je vlastně celkem obyčejná. Díky tomuhle si můžete snadno uvědomit, že smrt je prostě součástí života. Není to obyčejná událost v našich životech, ale prostě tam nesmazatelně patří. Celkem depresivní. Označovat tenhle film za komedii je skutečně hloupost.(14.1.2014)

Co by za to člověk dal zašukat si v šestnácti s třicítkou, respektive devětadvacítkou, jak nám pořád Kristen připomínala. "není mi třicet, panebože , je mi jenom 29, 10 měsíců a nějakej ten den :D . Ale to by jsme nesměli být v té puritánské Americe, aby to někomu nevadilo jako třeba jedné staré ne a ne spermií oplodněné panně.(15.6.2014)

Romantická komedie? Ale kdeže. The Lifeguard je typický zástupce indie dramatu - vcelku jednoduchý příběh avšak s důrazem na postavy a jejich psychologii. S tím se pojí i herecké výkony, které bývají u indie filmů trochu rozporuplné, ale v tomto případě jsem naprosto spokojen. Oceňuji snahu zachovat autenticitu - po celý film Kristen Bell chodí prakticky nenamalovaná a vůbec ničemu to nevadí. Samotná zápletka je pomalu až banální a tak trochu se udivuji, co na tom sakra bylo špatného. Amíci jsou fakt občas děsně puritánští. Každopádně natočené je to hodně televizně, ocenil bych více hrátek s kamerou, protože takhle je to dost lehko zapomenutelný film.(20.7.2014)

• - Režisérka Liz W. Garcia trvala na tom, aby Kristen Bell nenosila během natáčení vůbec žádný make-up. Pokud náhodou přišla na plac s dobrým účesem, okamžitě se pak musel zkazit vrstvou mazu. (Brousitch)