Jidu zhongfan

The Suspect

Akční / Thriller

Hong Kong, 1998, 90 min

Ringo Lam

Ringo Lam v tomto snímků sází jak na svoje tradiční pojetí příběhu tak zejména na hojnost akčních sekvencí. Obsazení je silné Luis Koo jako Don, který se po dvanácti letech za zločiny pokouší začít znova. SImon Yam jako hlavní záporák, menší roli tu má i Ada Choi. Je zde k vidění konfrontace dvou bývalých nebo současných přátel, ne vždy je lehké se v cítění charakterů vyznat. Což je dobře, snímek není nějak drasticky předvídatelný a pár překvapivých momentů se zde najde. Na poměry Ringo Lama skutečně hodně explozivních scén, zapojení vojenské techiky, davy demonstrantů, masivní přestřelky, demoliční scény, honičky městem. Tohle všechno funguje výborně, jenže co se týče dramatické stránky a přesvědčivosti, Ringo umí i lépe. Přesto pořád vysoký nadpůrměr = 70%. Škoda, že zde není hodnocení od jedna do deseti, prospělo by to obecně všem filmům, protože někdy člověk zařazuje pod tři nebo čtyři hvězdy věci, které jsou absolutně neporovnatelné a je těžké se rozhodnout. Zejména mě fascinuje, jak jsem se nedávno dozvěděl, že tři hvězdy jsou pro hodně lidí průměr. Tenhle film v žádném případně není průměrný. Už jen hereckými výkony a řemeslným zpracování. Chcete vidět našlapaný akční thriller s dějem v HK a Manile? Máte možnost.(4.8.2009)