Occamova břitva (TV film)

Occam’s Razor

(festivalový název)

Thriller

Česko, 2012, 70 min

• ludovit14

Occamova břitva nie je moc povedený (TV film),kedže scenár bol úplne pritiahnutý za vlasy.Nemalo to hlavu ani pätu-celé to bolo veľmi nedôveryhodné a nelogické.Tu si so scenárom nedal nikto žiadnu námahu,a k tomu celému keď sa pridajú nepovedené herecké výkony-vznikne s toho sra*ka.HOD:28%.Škoda času!PS:úryvok z filmu/sme ľudia,čo keby sme zatým všetkým urobili tlstú čiaru-Pán podplukovník JA sa vám môžem na tie tlsté čiary zvysoka vysrať!/.(26.8.2013)

Namet me zaujal, zpracovani taky na dobre urovni, kdy potemnela atmosfera a napeti nechybelo. Mozna se mohlo vice zapracovat na chovani hlavnich postav, pribeh nezni moc uveritelne. Norbert Lichy ozdobou celeho filmu, fakt borec. Neztratil se ani Franek, ktery se mi uz libil v Herzove filmu T.M.A. a Stivinova s Cermakem. Samozrejme kladne musim hodnotit i misto nataceni-Ostravu. Po namlsani pripadu 1. oddeleni, ale musim dat jen prumerne hodnoceni. Ale napad dobry.(16.4.2014)

• mh.mail

40% - Zázrak se (opět) nekonal. Po kolikáte už se opakuje podobný námět? A zlí podnikatelé a zkorumpovaní policisté nakonec vždy vítězí. Možná, že by se tohle klidně mohlo stát, kdyby... Kdyby nebylo pro pachatele jednodušší se nepohodlných svědků zbavit hned na místě a ušetřit si peníze za jejich korumpování a zatahování do případu. Když něčemu nevěřím, tak se mi to většinou nemůže nějak zvlášť líbit.(13.1.2013)

Značně neobvyklá nikoliv kriminálka, ale zrcadlo nastavující trochu psychologická jednohubka, jejímž katalyzátorem je zločin (a korupce a české poměry a blablabla - to už moc originální není). Jako kdyby to patřilo do cyklu Oběti... údajně scénárista pracoval na obojím, ale neověřoval jsem si to. Zásluhou výborně zahraných postav se ta očividná scénáristická extempore kupící se zvolna od chvíle CH, dají klidně snášet. Škoda jen, že mám z celého filmu pocit, že to bylo jen nějaké variační cvičení. V plnohodnotné stopáži by to s trochou práce navíc mohlo být opravdu luxusní. Takhle je to "jen" zajímavé. 70%(14.4.2014)

Upřímně, čekala jsem víc od projektu, který po dlouhé době ukazuje talentovaného Ondřeje Sokola v jiné rovině než v té partičkovské. Jeho výkon ("Já se vám na vaše tlusté čáry můžu zvysoka vysrat. Nashledanou." :D :D) drží celý poněkud nelogický příběh nad vodou. A paní Stivínová vypadala tak otřesně, že celá naše rodina nechápala, jak se tomu mafiánovi může líbit.(13.1.2013)

• - Filmový golfový areál a hotel se nacházejí v Ostravici. (rakovnik)

• - Occamova břitva je princip logické úspornosti, od 19. století nazývaný podle anglického logika Williama z Ockhamu. (Olík)

• - Když se dva hlavní protagonisté ocitnou na benzínové stanici, objeví se v záběru televizor, v němž běží film Výlet (2002). Následuje záběr na Libora (Ondřej Sokol) v autě, které projíždí myčkou, což evokuje scénu v myčce s Igorem Barešem ve zmíněném snímku Výlet (2002). (Přemek)