Insensibles

Insensíveis

Painless

Horor / Thriller / Mysteriózní / Fantasy

Španělsko / Francie / Portugalsko, 2012, 100 min

Kam na to ti Hispánci chodí? Sice jsou tu jako dříve děti a občanská válka, ale zase to bylo jiné, originální a v určitých momentech i dechberoucí. Navíc mi víc než kdy jindy sedlo prolínání časových linií. Ano, oproti např. Princi bez království tu chyběl strašící prvek, ale přesto si film udržel po celoou stopáž mou pozornost a nezkazilo to ani finále, jakkoliv bylo očekávané. 80%(24.3.2013)

,,CHTĚL JSI POZNAT PRAVDU“...... /// O zajímavejch věcech v pomalým tempu. Doktor pátrající v minulosti, příběh plnej šílenství, smrti a bolesti…. postupně mě tohle vyprávění proti proudu času baví. A vlastně mě to baví celkem dost! Thrillerový a dramatický zážitky, dávkovaný postupně… tahle story není žádná rychlokvaška. Pomalu přidává na rozluštění tajenky a nakonec spravedlivej plamen pohltí…. (Tohle mně vážně takhle v sobotu v noci sedlo!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nehty si doma vodlupujem jen tak pro zábavu. 2.) Hledám v sebepoškozování většího frajera, než su já! 3.) Thx za titule ,,Ricci“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(3.3.2013)

Plně mysteriózní snímek klasického španělského střihu. Podivný zavřený děcka, návaznost na španělskou občanskou válku - zní to jako vykrádačka Prince bez království, že? No zas až tak daleko to všech směrech určitě nejde, ale špatné to rozhodné není, čehož je dosaženo protínáním dějové linie z doby již zmíněné občanské války a linky ze současnosti, kdy až do samého závěru ta první válcuje druhou. Na konci se karta obrátí, když se vše rozčísne v už slušně děsivém finále. Já jsem byl celkem spokojený, i když od Španělů by se dalo čekat trochu víc. Slabší 4 hvězdy si zde dovolím udělit. 70%(11.3.2013)

Síce miestami zaujímavá, ale dosť rozvláčna a nie moc hororová historická dráma s dvoma striedajúcimi sa dejovými líniami (ktoré tu sú už dostatočne popísané). Samotný nápad - čo dokážu deti, ktoré necítia bolesť - je síce pozoruhodný, no jeho realizácia je vlastne nevyužitá, dejové línie sa strašne ťahajú a prvú hodinu som občas až umieral nudou, obdobne ako kedysi pri podobnom, no pre mňa ešte slabšom "Devil's Backbone". Záverečná polhodina sa potom konečne zvrtla z dovtedy budovanej historicko-dramatickej fádnosti na napínavú vec s hororovou atmosférou, čo v rámci možností napravilo výsledný dojem a práve táto zmena mi sedela, aj keď predpokladám, že mnohí diváci to v súvislosti s predošlým dianím a tempom príliš neocenia. Celkovo to teda nebolo zlé, ale znovu by som to určite nepozeral.(21.2.2013)

• peter12

Začalo to tak, že chlapec mal zapálenú ruku a vobec nič necítil, polial benzínom dievča, ktorá ale z toho moc nadšená nebola. Tak som čakal pointu prečo aj som sa dočkal, ale teraz som pre zmenu nebol nadšení ja. Striedala sa tam minulosť a prítomnosť,bola tu zakomponovaná druha svetová vojna, ale aj tak tomuto filmu to už nepomohlo. Od momentu, keď som zistil pointu, už ma tento film nebavil, a už som ho dopozeral len s princípu.A hlavná postava Davida mi po celú dobu filmu pila krv, bol mi nesympatický. Poslednej dobe Španielskym filmom ide karta, ale v tomto prípade to nevyšlo.(8.12.2013)