Insensibles

Painless

Horor / Thriller / Mysteriózní / Fantasy

Španělsko / Francie / Portugalsko, 2012, 100 min

• peter12

Začalo to tak, že chlapec mal zapálenú ruku a vobec nič necítil, polial benzínom dievča, ktorá ale z toho moc nadšená nebola. Tak som čakal pointu prečo aj som sa dočkal, ale teraz som pre zmenu nebol nadšení ja. Striedala sa tam minulosť a prítomnosť,bola tu zakomponovaná druha svetová vojna, ale aj tak tomuto filmu to už nepomohlo. Od momentu, keď som zistil pointu, už ma tento film nebavil, a už som ho dopozeral len s princípu.A hlavná postava Davida mi po celú dobu filmu pila krv, bol mi nesympatický. Poslednej dobe Španielskym filmom ide karta, ale v tomto prípade to nevyšlo.(8.12.2013)

Plně mysteriózní snímek klasického španělského střihu. Podivný zavřený děcka, návaznost na španělskou občanskou válku - zní to jako vykrádačka Prince bez království, že? No zas až tak daleko to všech směrech určitě nejde, ale špatné to rozhodné není, čehož je dosaženo protínáním dějové linie z doby již zmíněné občanské války a linky ze současnosti, kdy až do samého závěru ta první válcuje druhou. Na konci se karta obrátí, když se vše rozčísne v už slušně děsivém finále. Já jsem byl celkem spokojený, i když od Španělů by se dalo čekat trochu víc. Slabší 4 hvězdy si zde dovolím udělit. 70%(11.3.2013)

Nebolo to ani desivé, ani krvavé, ani veľmi hororové, no napriek tomu pre mňa jeden z najzaujímavejších filmov poslednej doby. Príbeh sa skladá z dvoch dejových línií, ktoré sú navzájom popretkávané, až kým sa na konci nespoja. Prvá časť sa odohráva v minulosti pred a počas druhej svetovej vojny. V tejto pasáži nám tvorcovia zobrazujú osudy malých detí, ktoré necítia žiadnu bolesť, a tak sú zatvorení v sanatóriu a podrobovaní experimentom, až kým sanatórium neobsadia fašisti. Druhá dejová línia z prítomnosti nám predstavuje lekára chorého na leukémiu, ktorý potrebuje transplantáciu, avšak najprv musí nájsť svojich pravých biologických rodičov, no a tieto dva príbehy spolu samozrejme nejako súvisia. Pasáž z prítomnosti ma ale veľmi neoslovila, dokopy sa v nej totiž veľa neudialo a sledujeme len pátranie hlavnej postavy (skôr ma už od začiatku zaujímalo to rozuzlenie). Minulosť však bola omnoho akčnejšia a napínavejšia, dokonca aj o niečo málo krvavejšia, aj keď vraždy (pokiaľ k nejakej náhodou došlo), boli často mimo kameru. Celkovo to ale na mňa zapôsobilo, najmä vďaka solídnym hereckým výkonom, slušnej technickej stránke a veľmi silnému príbehu.(21.2.2013)

,,CHTĚL JSI POZNAT PRAVDU“...... /// O zajímavejch věcech v pomalým tempu. Doktor pátrající v minulosti, příběh plnej šílenství, smrti a bolesti…. postupně mě tohle vyprávění proti proudu času baví. A vlastně mě to baví celkem dost! Thrillerový a dramatický zážitky, dávkovaný postupně… tahle story není žádná rychlokvaška. Pomalu přidává na rozluštění tajenky a nakonec spravedlivej plamen pohltí…. (Tohle mně vážně takhle v sobotu v noci sedlo!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nehty si doma vodlupujem jen tak pro zábavu. 2.) Hledám v sebepoškozování většího frajera, než su já! 3.) Thx za titule ,,Ricci“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(3.3.2013)

Skúsenejší filmfan rozlúskne zápletku už počas zahrievacieho kola a tak ostáva dosledovať ešte 99 minút a ohodnotiť prácu Chuana Karlosa, rodáka to z Floridy (okres Miami). On si Chuan počína skvelo, prihliadnuc na tú skutočnosť, že odkormidloval svoju prvú celovečernú zábavu po takmer 10 ročnej odmlke a dvoch, svetu a mne neznámych, kraťasoch alias šortkách. Ako Chuan, tak aj Karlos (obaja Medina), si prácu podelili a každý sa prtil so svojou dejovou líniou. Výsledok je prekvapujúco na slušnej úrovni, akurát je miestami naozaj „painless“ a chýba mu starý dobrý „drájv“. Film sa oplatí pozrieť a ak ste podobne ako ja už dávnejšie nenarazili v tomto žánri na niečo slušné, tak spokojne pacnete aj štvorku.(24.2.2013)