Le cochon de Gaza

Das Schwein von Gaza

When Pigs Have Wings

Drama / Komedie

Francie / Německo / Belgie, 2011, 99 min

Příjemná, chvílemi dost vtipná a obrazově hezky natočená komedie o chudém palestinském rybáři, který netouží po ničem jiném, než se slušně najíst nebo koupit své manželce něco hezkého na sebe a přitom je nucen čelit všelijakým nenadálým a absurdním situacím, ve kterých figuruje jedno vietnamské prase, ruská židovka, horda vojáků střežících pásmo Gazy a navrch k tomu všemu ještě i islámští radikálové. A i když to místy nebyla zas taková sranda, to když sem tam vyplulo na povrch něco ze skutečných neutěšených poměrů v této věčně znesvářené oblasti, komická figurka svérázného Abbase a roztomilé prase v ovčí kůži to zas usměrnili do humorné polohy. Za mně spokojenost a silná čtyřka.(22.9.2013)

,,PROČ BY MI ALLÁH POSÍLAL PRASE Z VIETNAMU?“...... /// Fór postavenej na skutečnosti, že judaismus i islám zakazujou konzumaci (a zřejmě i všechno ostatní) vepřovýho masa je – když už nic jinýho – pro našince (minimálně) zajímavej. Ftipný by taky mohlo bejt, že Jafaar je ,,trubka“, teda člověk, se kterým Palestinu nikdy nevosvoboděj. Pásmo Gazy, tomu odpovídající humor plnej politickejch narážek a absurdní situace, jenž život mezi ideově nesmiřitelnejma národama přináší. Závěrečný ,,mírový“ vyznění nefunguje, a stejně tak by bylo chybou čekat ,,jen“ komedii či snad dokonce drama. Taková blbost pro fandy politickejch snímků. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Až vyrostu, chcu bejt MARTÝREM. 2.) Na rybníku jsem ze sítě vylovil atomovou bombu (proč by ti Bůh posílal takovou píčovinu?....). 3.) Thx za titule ,,majo0007“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(23.4.2013)

Výborná komédia, pri ktorej som sa schuti zasmial, ale pritom to až taká veľká sranda nieje. Fakt nezávidím ani jednej strane a z duše nenávidím tých ktorý vykrikujú svätá vojna a popritom si žijú v blahobyte, jedného poznám, stále mele o svätej vojne a on si pritom sedí na slovensku a žije si nad pomery. Pekne bolo ukázané, ako sa riešili problémy normálnych ľudí, ktorý sa majú "akože" nenávidieť. Jaffar nič nemal a v podstate mu nič nechýbalo. Vrelo odporúčam každému.(20.3.2013)

Díky spřízněným uživatelům jsem narazil i na tento zajímavý film, který v televizi jen tak neuvidím. Surrealistické drama s humorným nádechem a politickým podtextem. Ještě před filmem jsem neměl tušení jaký problém by mohlo dělat takové hezké zvířátko jako prase na Blízkém východu pro jejich židovské i muslimské náboženství. 4hvězdičky si určitě zaslouží a můžu s klidem v srdci doporučit druhým, kterým tématika blízkovýchodních zemí a konfliktů zajímá. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](20.4.2013)

Pěkná a milá politická satira. Ani už nevím kde sem na ten film nrazail, ale stojí určitě za shlédnutí. Jediný podobný film mě napadl FOUR LIONS, ale to se jednalo jen o britskou taškařici. Tenhle film plyne pomaleji a má jemnejší humor. Závěr nemusel být až tak mírotvorný, každý snad do té doby pochopil poselství, aniž by mu to režisér musel otloukat o hlavu.(12.11.2014)