Môže sa chudobnému rybárovi prihodiť niečo horšie, než vyťahovať prázdne siete z mora? Áno, môže. Keď sa jedného dňa v sieti namiesto rýb ocitne živé prasa. Rybár Jafaar, obyvateľ pásma Gazy, je presvedčený, že ho takto trestá Boh. A keďže prasa nedokáže zabiť, toto úbohé a nečisté stvorenie sa okamžite stane zdrojom všetkých jeho problémov. Jafaarovi neostáva nič iné, len sa spôsobom jemu vlastným postaviť čelom všetkým peripetiám. (Babulik)

Trailer

laik_60

Neviem, či by Izraelci alebo Arabi natočili (produkovali) takýto film. Film s prvkami židovsko - arabského "bristkného" humoru, s pohľadom na osadu v Gaze život v tej oblasti ohraničenej betónovými múrmi, plotmi vojenskými hliadkami na strechách príbytkov, chudobou a zvykmi komunít tam žijúcich. Asi aj preto bolo treba trochu európske oko a pozrieť sa cez humor a satiru na to, čo sa tam deje a ako to tam vyzerá. Záver filmu v podobe akejsi "modlitby" spoločne odriekanej ... je vyjadrením akéhosi "mierového posolstva" či "riešenia" ... Budúcnosť sa podobá noci, v ktorej zablúdiš, spolu sa vydajme do nového neba, ktoré vylieči naše rany, a prinesie nám vôňu novej zeme. Snívajme o novej zemi... spolu .. spolu .. spolu .. mier .. mier .. mier . Ale možno je to iba môj "laický" - pohľad a situácia je oveľa oveľa zložitejšia ... teda čo sa týka Gazy a tamojších vzťahov... nie tohto filmu. :) ()

Bakllazaan

Pěkná a milá politická satira. Ani už nevím kde sem na ten film nrazail, ale stojí určitě za shlédnutí. Jediný podobný film mě napadl FOUR LIONS, ale to se jednalo jen o britskou taškařici. Tenhle film plyne pomaleji a má jemnejší humor. Závěr nemusel být až tak mírotvorný, každý snad do té doby pochopil poselství, aniž by mu to režisér musel otloukat o hlavu. ()

easaque

Díky spřízněným uživatelům jsem narazil i na tento zajímavý film, který v televizi jen tak neuvidím. Surrealistické drama s humorným nádechem a politickým podtextem. Ještě před filmem jsem neměl tušení jaký problém by mohlo dělat takové hezké zvířátko jako prase na Blízkém východu pro jejich židovské i muslimské náboženství. 4hvězdičky si určitě zaslouží a můžu s klidem v srdci doporučit druhým, kterým tématika blízkovýchodních zemí a konfliktů zajímá. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Fr

,,PROČ BY MI ALLÁH POSÍLAL PRASE Z VIETNAMU?“...... /// Fór postavenej na skutečnosti, že judaismus i islám zakazujou konzumaci (a zřejmě i všechno ostatní) vepřovýho masa je – když už nic jinýho – pro našince (minimálně) zajímavej. Ftipný by taky mohlo bejt, že Jafaar je ,,trubka“, teda člověk, se kterým Palestinu nikdy nevosvoboděj. Pásmo Gazy, tomu odpovídající humor plnej politickejch narážek a absurdní situace, jenž život mezi ideově nesmiřitelnejma národama přináší. Závěrečný ,,mírový“ vyznění nefunguje, a stejně tak by bylo chybou čekat ,,jen“ komedii či snad dokonce drama. Taková blbost pro fandy politickejch snímků. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Až vyrostu, chcu bejt MARTÝREM. 2.) Na rybníku jsem ze sítě vylovil atomovou bombu (proč by ti Bůh posílal takovou píčovinu?....). 3.) Thx za titule ,,majo0007“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

kareen

Příjemná, chvílemi dost vtipná a obrazově hezky natočená komedie o chudém palestinském rybáři, který netouží po ničem jiném, než se slušně najíst nebo koupit své manželce něco hezkého na sebe a přitom je nucen čelit všelijakým nenadálým a absurdním situacím, ve kterých figuruje jedno vietnamské prase, ruská židovka, horda vojáků střežících pásmo Gazy a navrch k tomu všemu ještě i islámští radikálové. A i když to místy nebyla zas taková sranda, to když sem tam vyplulo na povrch něco ze skutečných neutěšených poměrů v této věčně znesvářené oblasti, komická figurka svérázného Abbase a roztomilé prase v ovčí kůži to zas usměrnili do humorné polohy. Za mně spokojenost a silná čtyřka. ()