Le Cochon de Gaza

• Německo Das Schwein von Gaza (více)

V pásme Gazy žije rybár Abbas Jafaar so svojou ženou, ktorému sa usídlila izraelská hliadka na streche jeho schátraného domu a ktorému sa nič nedarí uloviť, pretože Izraelci dovolia Palestínčanom loviť maximálne štyri kilometre od pobrežia. Jedného dňa však z jeho rybárskej siete, ktorú práve vytiahol z mora, vybehne prasa. Avšak prasa je v  považované za nečistý tvor tak v islame, ako aj u Židov. Každý, kto s ním akýmkoľvek spôsobom prišiel do styku, je označený za hriešnika. Jafaar sa čo najrýchlejšie musí nechceného tvora zo strachu pred zabitím zbaviť. Avšak to nebude také ľahké... (sochoking)

kareen

Příjemná, chvílemi dost vtipná a obrazově hezky natočená komedie o chudém palestinském rybáři, který netouží po ničem jiném, než se slušně najíst nebo koupit své manželce něco hezkého na sebe a přitom je nucen čelit všelijakým nenadálým a absurdním situacím, ve kterých figuruje jedno vietnamské prase, ruská židovka, horda vojáků střežících pásmo Gazy a navrch k tomu všemu ještě i islámští radikálové. A i když to místy nebyla zas taková sranda, to když sem tam vyplulo na povrch něco ze skutečných neutěšených poměrů v této věčně znesvářené oblasti, komická figurka svérázného Abbase a roztomilé prase v ovčí kůži to zas usměrnili do humorné polohy. Za mně spokojenost a silná čtyřka. ()

Bakllazaan

Pěkná a milá politická satira. Ani už nevím kde sem na ten film nrazail, ale stojí určitě za shlédnutí. Jediný podobný film mě napadl FOUR LIONS, ale to se jednalo jen o britskou taškařici. Tenhle film plyne pomaleji a má jemnejší humor. Závěr nemusel být až tak mírotvorný, každý snad do té doby pochopil poselství, aniž by mu to režisér musel otloukat o hlavu. ()

hujerita

Výborná komédia, pri ktorej som sa schuti zasmial, ale pritom to až taká veľká sranda nieje. Fakt nezávidím ani jednej strane a z duše nenávidím tých ktorý vykrikujú svätá vojna a popritom si žijú v blahobyte, jedného poznám, stále mele o svätej vojne a on si pritom sedí na slovensku a žije si nad pomery. Pekne bolo ukázané, ako sa riešili problémy normálnych ľudí, ktorý sa majú "akože" nenávidieť. Jaffar nič nemal a v podstate mu nič nechýbalo. Vrelo odporúčam každému. ()

nonick1

Prase v síti - to je český distribuční název tohoto filmu s tragikomickým příběhem o "nečistém" vietnamském (?) praseti na pozadí napjatých palestinsko - izraelských vztahů. Film táhne Sasson Gabai (ve trojce Ramba autor nezapomenutelné bezelstné otázky na light stick s chemickým modrým světlem: "Co je to?"... "Modrý světlo"... "A co to dělá?"... "Modře to svítí" :-) Ve filmu je celkem dost překvapivých i úsměvných momentů - a nebýt poněkud nevěrohodného happyendu, mohlo to být i za pět hvězd. ()

easaque

Díky spřízněným uživatelům jsem narazil i na tento zajímavý film, který v televizi jen tak neuvidím. Surrealistické drama s humorným nádechem a politickým podtextem. Ještě před filmem jsem neměl tušení jaký problém by mohlo dělat takové hezké zvířátko jako prase na Blízkém východu pro jejich židovské i muslimské náboženství. 4hvězdičky si určitě zaslouží a můžu s klidem v srdci doporučit druhým, kterým tématika blízkovýchodních zemí a konfliktů zajímá. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()