Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál)

Komedie / Drama

Česko, 2012–2013, 100 h 24 min (Minutáž: 59–72 min)

Lucie Benešová, Libuše Šafránková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Karel Heřmánek, Zuzana Bydžovská, Marta Jandová, Václav Vydra nejml., Kristýna Leichtová, Václav Kopta, Milan Šteindler, Libuše Švormová, Vojtěch Vondráček, Jáchym Kraus, Slávek Bílský, Jan Maršál, Fabián Povýšil, Tereza Nvotová, Kamil Halbich, Daniela Šinkorová, Miroslav Hrabě, Jiří Kalužný, Vendula Hlásková, René Přibil, Petr Batěk, Valérie Zawadská, Vojtěch Machuta, Martin Preiss, Ludmila Zábršová-Molínová, Liliana Malkina, Jana Altmannová, Stanislav Zindulka, Eva Salvatore Burešová, Ivana Korolová, David Gránský, Jakub Grafnetr, Jordan Haj, Karel Heřmánek ml., Hana Tomášová, Josef Polášek, Petr Štěpánek, Jiří Kout, Václav Veselý, Milan Enčev, Otakar Harlas, Sara Sandeva, Dana Batulková, Jan Šťastný, Jan Révai, Květa Fialová, Hana Gregorová, Robert Nebřenský, Josef Kubáník, Eva Novotná, Monika Absolonová, Milan Slepička, Lubor Novotný, Berenika Suchánková, Jaroslav Sypal, Jiří Bábek, Vlastimil Harapes, Pavel Trávníček, Petr Kutheil, Marek Dobeš, Zdeňka Sajfertová, Kamil Střihavka, Michaela Sejnová, Marek Ronec, Veronika Divišová, Miloslav Mejzlík, Karel Hynek, Chantal Poullain-Polívková, Michal Čeliš, Marta Vítů, Karel Zima, Sabina Králová, Josef Havrda, Stanislav Aubrecht, Pavel Tesař, Anna Duchaňová, Daniel Šváb, Tomáš Klouda, Kateřina Pindejová, Radek Bruna, Ondřej Rychlý, Ester Geislerová, Oldřich Hajlich, Jiří Zapletal, Anastasia Chocholatá, Václav Vondráček, Kamila Sedlárová, Miroslav Večerka, Tomáš Měcháček, Markéta Procházková, Jana Švandová, Monika Maláčová, Ondřej Lechnýř, Václav Neckář, Petra Hobzová, Dušan Sitek, Lucie Černá, Barbora Černá, Marian Roden, Helena Vondráčková, Taťána Gregor Brzobohatá, Pavla Tomicová, Pavel Nový, Michal Slaný, Dana Pešková, Petr Matoušek, Veronika Gajerová, Nina Divíšková, Jan Komínek, Aleš Kiro Čermák, Kateřina Kaira Hrachovcová, Richard Zevel, Vojtěch Hájek, Jelena Šebestová-Juklová, Zdenka Procházková, Tomáš Novotný, Antonín Hardt, Klára Cibulková, Libuše Fanturová, Jaroslav Vlach, Josef Zyka, Jarmil Škvrna, Josef Loučím, Tomáš Matonoha, Vojtěch Lavička, Zita Morávková, Martin Veliký, Peter Aczel, Ján Jackuliak, Anna Bazgerová, Ondřej Volejník, Hana Seidlová, Ivan Jiřík, František Skřípek, Václav Vašák, Zdena Šubrtová, Anna Sikorová, Leoš Juráček, Veronika Zelníčková, Josef Hervert, Jana Radojčičová, Tereza Tobiášová, Natálie Topinková, Nataša Gáčová, Juraj Bernáth ml., Pavel Tomanka, Kateřina Krejčí, Tereza Blažková, David Šír, Natálie Halouzková, František Nedbal, Lukáš Marval, Patrik Kytka, Lucie Chlumská, Kateřina Herčíková, Jindřich Kriegel, Alois Ponížil, Lenka Andelová, Radomír Švec, Pavel Krátký, Michal Holán, Ondřej Kos, Radim Madeja, Irena Kristeková, Lukáš Burian, Pavel Navara, Tomáš Zvelebil, Rudolf Slivka, Evžen Hájek, Martina Macková, Filip Müller, Karolína Šafránková, Sabina Valová, Dita Sládečková, Anna Šulcová
  • Compadre

Absolutně nevěrohodný obraz toho, jak to může na gymplu vypadat..americký komedie jako Bláznivá škola, Kdo hulí, ten umí atd.. jsou taky šílený, ale tam aspon člověk od začátku ví, že je to sranda..tady se Gympl snaží být na jednu stranu seriózní a babrat se v tuctech vztazích mezi všema proti všem a na druhou stranu se snaží bejt strašně vtipnej prostřednictvím vožralýho ředitele a dvojice Pata a Mata - tedy teplouše a školníka. No, nebudu to dál řešit, hodnocení aktuálnícj 33% je celkem odpovídající a já doufám, že nic podobnýho už nikdy nevznikne.(27.10.2012)

• Nach

Všechno už bylo řečeno jinde, jen daleko lépe a daleko lepšími herci. Hold ani tentokrát to Nově nevyšlo a rozhodně toto hodnocení neuděluji, protože jde o další tuzemský televizní seriál. Odpad uděluji proto, že jsem dal šanci asi deseti dílům a stále mi přijde, že nuda, nuda, hloupost, hloupost. A to, jak v příběhu, tak vykreslením i chováním postav. Až snad na jednu či dvě výjimky. 10%(28.11.2012)

Mě se to líbí a vy jste tupci, že to tady odsuzujete hned před prvním dílem. většina našich seriálů si to možná zaslouží, ale tenhle je přece jen lepší než ostatní. Je naprosto skvěle obsazený (baví mě Šteindler) a hlavně dětské role jsou skvělé. Seriál má pěknou hudbu a zatím se v něm dějí takové příjemné věci, které svůj účel plní - baví. Tedy alespoň mě. Možná z toho bude další nekonečný seriál, zatím to je ale příjemné, koukatelné, zábavné a co je hlavní - kvalitní. Děti to zaujme, jistě pokoukání dobré pro celou rodinu. Jáchym je borec :D. A chci říct, že profesorka Holoubková je jedna z mála rolí, ve které mě Libuše Šafránková nezklamala a jsem rád, že je v tomhle seriálu. Vlastně Nova na všechny postavy lepší herce sehnat nemohla...(7.9.2012)

• Gogo333

První série ještě byla docela slušná, ale druhá už je bohužel docela dost trapná. Postavy se zbláznili a občas se chovají fakt dementně. Najednou je v každým díle spousty reklamy (alza, Xperia, W8, Pinko zmrzlina, nějaky nanuky o kterých jsem v životě neslyšel a samozřejmě ty drahé (myslím že z Německa dovezené) oplatky v růžovém obalu). Děj se prakticky opakuje, díky sloučení škol přibude pár nových postav tak je to přeci jen trošku živější. Už to není tak zábavné, ale občas se ještě najde nějaký vtípek a většinou se jen směju jak tvrdě poukazujou na reklamu. Po druhé sérii snižuji o 1*. Pořád to ale patří k těm lepším Nováckým seriálům a líbí se mi to víc než Základka od konkurence. K třetí sérii se asi vrátím, neboť seriál používám jako zvukovou kulisu k práci aby mi to rychleji utíkalo :-)(26.6.2013)

• Djoker

Stejně jako u 4teens brutálně nevyužitý potenciál střední školy a trapná slovní hříčka v názvu. Nezaměřuje se to však tolik za žáky, což je vzhledem k neschopnosti vytvořit zajímavý a složitý charakter vlastně dobře. Mnoho prostoru dostává učitelský sbor a také rodiny žáků. S tím přichází oblíbená témata jako šikana a domácí násilí. Jejich provedení je ovšem tak směšné, že si člověk říká, kolik desítek seriálů ještě musí ty tisíce nespokojených diváků potopit, aby scenáristé začali konečně pořádně makat a režiséři nebrali hned první klapku. S realitou to samozřejmě nemá nic společného. Půlka školy chodí dobrovolně do sboru, vrcholem rebelství je cigareta a maturanti se bojí svých rodičů. Víte vůbec, jaký je rok? Doba tatíčka Masaryka už je bohužel za námi, tak se kurva vzpamatujte a začněte točit něco s koulema, vy klauni!(7.9.2012)

• - „Na roli v Gymplu mám úžasné vzpomínky. Bylo krásné si vyzkoušet seriálové herectví, ale nedokázala bych se mu věnovat. Děkovala jsem, že moje role neměla větší prostor. Smekám před herci, kteří vydrží v takovém tempu točit i několik let,“  prohlásila o svém působení v seriálu Marta Jandová. (Duoscop)

• - V 75. epizodě, kdy jde Majka (Daniela Šinkorová) k Miladě (Zuzana Bydžovská), má Majka jiný účes, než ve scéně později, kdy přichází domů. (TheStitch630)

• - V 58. epizodě s názvem "Všechno jde" byla jako nemocniční chodba použita chodba ze seriálu Ordinace v růžové zahradě (od r. 2005). Ze stejného seriály byly vypůjčeny i rekvizity pro scény z nemocničního prostředí. (fiLLthe3DD)