Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál)

Komedie / Drama

Česko, 2012 - 2013, 99 h 12 min (Minutáž: 96x60 min)

Lucie Benešová, Libuše Šafránková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Karel Heřmánek, Zuzana Bydžovská, Marta Jandová, Václav Vydra nejml., Kristýna Leichtová, Václav Kopta, Milan Šteindler, Libuše Švormová, Vojtěch Vondráček, Jáchym Kraus, Slávek Bílský, Jan Maršál, Fabián Povýšil, Tereza Nvotová, Kamil Halbich, Daniela Šinkorová, Miroslav Hrabě, Jiří Kalužný, Vendula Hlásková, René Přibil, Petr Batěk, Valérie Zawadská, Vojtěch Machuta, Martin Preiss, Ludmila Zábršová-Molínová, Liliana Malkina, Jana Altmannová, Stanislav Zindulka, Eva Burešová, Ivana Korolová, David Gránský, Jakub Grafnetr, Jordan Haj, Karel Heřmánek ml., Hana Tomášová, Josef Polášek, Petr Štěpánek, Jiří Kout, Václav Veselý, Milan Enčev, Otakar Harlas, Sára Sandeva, Dana Batulková, Jan Šťastný, Jan Révai, Květa Fialová, Hana Gregorová, Robert Nebřenský, Josef Kubáník, Eva Novotná, Monika Absolonová, Milan Slepička, Lubor Novotný, Berenika Suchánková, Jaroslav Sypal, Jiří Bábek, Vlastimil Harapes, Pavel Trávníček, Petr Kutheil, Marek Dobeš, Zdeňka Sajfertová, Kamil Střihavka, Michaela Sejnová, Marek Ronec, Veronika Divišová, Miloslav Mejzlík, Karel Hynek, Chantal Poullain-Polívková, Michal Čeliš, Marta Vítů, Karel Zima, Sabina Králová, Josef Havrda, Stanislav Aubrecht, Pavel Tesař, Anna Duchaňová, Daniel Šváb, Tomáš Klouda, Kateřina Pindejová, Radek Bruna, Ondřej Rychlý, Ester Geislerová, Oldřich Hajlich, Jiří Zapletal, Anastázie Chocholatá, Václav Vondráček, Kamila Sedlárová, Miroslav Večerka, Tomáš Měcháček, Markéta Procházková, Jana Švandová, Monika Maláčová, Ondřej Lechnýř, Václav Neckář, Petra Hobzová, Dušan Sitek, Lucie Černá, Barbora Černá, Marian Roden, Helena Vondráčková, Taťána Kuchařová, Pavla Tomicová, Pavel Nový, Michal Slaný, Dana Pešková, Petr Matoušek, Veronika Gajerová, Nina Divíšková, Jan Komínek, Aleš Kiro Čermák, Kateřina Kaira Hrachovcová, Richard Zevel, Vojtěch Hájek, Jelena Šebestová-Juklová, Zdenka Procházková, Tomáš Novotný, Antonín Hardt, Klára Cibulková, Libuše Fanturová, Jaroslav Vlach, Josef Zyka, Jarmil Škvrna, Josef Loučím, Tomáš Matonoha, Vojtěch Lavička, Zita Morávková, Martin Veliký, Peter Aczel, Ján Jackuliak, Anna Bazgerová, Ondřej Volejník, Hana Seidlová, Ivan Jiřík, František Skřípek, Václav Vašák, Zdena Šubrtová, Anna Sikorová, Leoš Juráček, Veronika Zelníčková, Josef Hervert, Jana Radojčičová, Tereza Tobiášová, Natálie Topinková, Nataša Gáčová, Juraj Bernáth ml., Pavel Tomanka, Kateřina Krejčí, Tereza Blažková, David Šír, Natálie Halouzková, František Nedbal, Lukáš Marval, Patrik Kytka, Lucie Chlumská, Kateřina Herčíková, Jindřich Kriegel, Alois Ponížil, Lenka Andelová, Radomír Švec, Pavel Krátký, Michal Holán, Ondřej Kos, Radim Madeja, Irena Kristeková, Lukáš Burian, Pavel Navara, Tomáš Zvelebil, Rudolf Slivka, Evžen Hájek, Martina Macková, Filip Müller, Karolína Šafránková, Sabina Valová
  • Attta

Komentuju asi po 10 dílěch a musím uznat a za tím si stojím, že tohle jeden z těch nadprůměrnějších seriálů, které TV nova vysílá nebo vysílala. Co se týče scénáře, na tom je seriál dost "novácky", ale na druhou stranu oceňuju příjemný výběr herců (oproti Ulici zde alespoň něco hrajou). Dialogy se dají poslouchat a divák si u toho nepřipadá jako u porna. Postavy mají obyčejné charaktery a režisér se z toho nepokouší udělat drbárnu pro duchodkyně. Každopádně plusové body přidávám za příjemný výběr písniček, které se v seriálu objevily (Pink Floyd, Queeni atd.). PS: Jediná herečka, která mě tam vyloženě štve je Lucie Benešová, která mi jak svým hereckým výkonem tak i její seriálovou postavou (postavu fyzickou má jinak pěknou :) ) připomíná každý ostatní debilní Novácký seriál - škoda. Dodatek: Hodnotit nechci, protože jsem neviděl spoustu dílů.(8.10.2012)

• Nach

Všechno už bylo řečeno jinde, jen daleko lépe a daleko lepšími herci. Hold ani tentokrát to Nově nevyšlo a rozhodně toto hodnocení neuděluji, protože jde o další tuzemský televizní seriál. Odpad uděluji proto, že jsem dal šanci asi deseti dílům a stále mi přijde, že nuda, nuda, hloupost, hloupost. A to, jak v příběhu, tak vykreslením i chováním postav. Až snad na jednu či dvě výjimky. 10%(28.11.2012)

• Hnedoocko

Že se i Marta Jandová nechá takhle ponižovat, to jsem teda nečekala. Zase jeden další seriál, který na chvíli zabaví pár desítek lidí a už se o něm neuslyší. Naprostá ztráta času... To nemluvím o konkurování obou televizí, Nova a Prima...kde na Nově přichází se začátkem školního roku se seriálem "Gympl s (r)učením omezeným" a Prima pro změnu se seriálem "Základka"...no kde to jsme?(19.9.2012)

• tnp101

Nechci (opět) vypadat jako „hater“, ale mám potíže s rozhodováním, zda udělit či neudělit nejnižší známku. Ta největší klišé na světě, hrozně rádoby „cool“ (s tím mám největší problém), příšerní neherci, nevyužití herci včetně docela nepřesvědčivého Brzobohatého a tak bych mohl pokračovat. Kombinace toho všeho měla za následek, že jsem měl chuť rozsekat televizi, případně spáchat sebevraždu - kdyby, sakra, ty tvůrci měli alespoň špetku nadhledu, ale oni to i přes ty (ne)komediální vložky myslí všechno zcela vážně. K zblití navíc je, že většina nenáročného českého diváctva žeroucí tragickou tvorbu tuzemských stanic bude seriál obhajovat způsobem: „Je to ze života, ne jak ty americký kraviny“. Nakonec ale přece jen uznávám, že taková „Ordiance v růžové zahradě“ a jí podobné výkaly smrdí o poznání hůř, takže tentokrát, drahá Novo, celá jedna hvězdička! Hodnotím sice hned po „pilotu“, ale mám dojem, že lepší už to nebude.(3.9.2012)

• GeusX

První série, čili 32 dílů, bylo celkem koukatelných (viděl jsem většinu dílů). Koho neuráží např. Ulice, tak s tím neměl nějaký zásadní existenciální problém. V následném pokračování (od 33.dílu) došlo v rámci děje na větší "škatulata, hejbejte se" a jede to ve více-méně obdobných kolejích. Co taky furt vymýšlet, že?! Ale začalo to být v nemálo scénách pěkně trapný! Rádobykomická figurka-Šteindler přehrává snad ještě více než v "první" sérii, rádobyhumor s učitelem chemie až se Jan Amos musí v Naardenu studem v hrobě obracet. Za první sérii jsem dal 2*, ale nyní zvažuji, zda jsem se moc nepředal... edit: Po dalších dílech vidím, že jsem se opravdu předal... U většiny seriálů bych přivítal možnost hodnotit každou sérii zvlášť, neboť některá seriálová pokračování táhnou celý seriál ke dnu.(1.3.2013)

• - Kateřina Hrachovcová a Jan Šťastný si zahráli pár už v seriálu Život na zámku (od r. 1995). (funhouse)

• - V 35. epizodě Eva (Lucie Benešová) v dramatickém kroužku říká, že studenti budou hrát baladu "Polednice". Začínají ovšem slovy "Hoj ty štědrý večere" pocházející z básně "Štědrý večer". (fiLLthe3DD)

• - V závěrečné epizodě 1. série je možné při zpěvu skladby "Nechte zvony znít" od Marty Kubišové zpozorovat, že v jedné ze scén Dominika (Míša Sejnová) zvedá hlavu, aby ji hned v následující scéně zvedla ještě jednou. (TheStitch630)