Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál)

Komedie / Drama

Česko, 2012 - 2013, 99 h 12 min (Minutáž: 96x60 min)

Lucie Benešová, Libuše Šafránková, Ondřej Brzobohatý, Karel Heřmánek, Zuzana Bydžovská, Marta Jandová, Václav Vydra nejml., Kristýna Leichtová, Václav Kopta, Milan Šteindler, Libuše Švormová, Vojtěch Vondráček, Jáchym Kraus, Slávek Bílský, Jan Maršál, Fabián Povýšil, Tereza Nvotová, Kamil Halbich, Daniela Šinkorová, Miroslav Hrabě, Jiří Kalužný, Vendula Hlásková, René Přibil, Petr Batěk, Valérie Zawadská, Vojtěch Machuta, Martin Preiss, Ludmila Zábršová-Molínová, Liliana Malkina, Jana Altmannová, Stanislav Zindulka, Eva Burešová, Ivana Korolová, David Gránský, Jakub Grafnetr, Jordan Haj, Karel Heřmánek ml., Hana Tomášová, Josef Polášek, Petr Štěpánek, Jiří Kout, Václav Veselý, Milan Enčev, Otakar Harlas, Sara Sandeva, Dana Batulková, Jan Šťastný, Jan Révai, Květa Fialová, Hana Gregorová, Robert Nebřenský, Josef Kubáník, Eva Novotná, Monika Absolonová, Milan Slepička, Lubor Novotný, Berenika Suchánková, Jaroslav Sypal, Jiří Bábek, Vlastimil Harapes, Pavel Trávníček, Petr Kutheil, Marek Dobeš, Zdena Sajfertová, Kamil Střihavka, Michaela Sejnová, Marek Ronec, Veronika Divišová, Miloslav Mejzlík, Karel Hynek, Chantal Poullain-Polívková, Michal Čeliš, Marta Vítů, Karel Zima, Sabina Králová, Josef Havrda, Stanislav Aubrecht, Pavel Tesař, Anna Duchaňová, Daniel Šváb, Tomáš Klouda, Kateřina Pindejová, Radek Bruna, Ondřej Rychlý, Ester Geislerová, Oldřich Hajlich, Jiří Zapletal, Anastázie Chocholatá, Václav Vondráček, Kamila Sedlárová, Miroslav Večerka, Tomáš Měcháček, Markéta Procházková, Jana Švandová, Monika Maláčová, Ondřej Lechnýř, Václav Neckář, Petra Hobzová, Dušan Sitek, Lucie Černá, Barbora Černá, Marian Roden, Helena Vondráčková, Taťána Kuchařová, Pavla Tomicová, Pavel Nový, Michal Slaný, Dana Pešková, Petr Matoušek, Veronika Gajerová, Nina Divíšková, Jan Komínek, Aleš Kiro Čermák, Kateřina Kaira Hrachovcová, Richard Zevel, Vojtěch Hájek, Jelena Šebestová-Juklová, Zdenka Procházková, Tomáš Novotný, Antonín Hardt, Klára Cibulková, Libuše Fanturová, Jaroslav Vlach, Josef Zyka, Jarmil Škvrna, Josef Loučím, Tomáš Matonoha, Vojtěch Lavička, Zita Morávková, Martin Veliký, Peter Aczel, Ján Jackuliak, Anna Bazgerová, Ondřej Volejník, Hana Seidlová, Ivan Jiřík, František Skřípek, Václav Vašák, Zdena Šubrtová, Anna Sikorová, Leoš Juráček, Veronika Zelníčková, Josef Hervert, Jana Radojčičová, Tereza Tobiášová, Natálie Topinková, Nataša Gáčová, Juraj Bernáth, Pavel Tomanka, Kateřina Krejčí, Tereza Blažková, David Šír, Natálie Halouzková, František Nedbal, Lukáš Marval, Patrik Kytka, Lucie Chlumská, Kateřina Herčíková, Jindřich Kriegel, Alois Ponížil, Lenka Andelová, Radomír Švec, Pavel Krátký, Michal Holán, Ondřej Kos, Radim Madeja, Irena Kristeková, Lukáš Burian, Pavel Navara, Pavel Navara, Tomáš Zvelebil, Rudolf Slivka, Evžen Hájek, Martina Macková, Filip Müller
  • Phobia

Já myslela, že to bude další z řady špatných a (dá-li Buch) možná i snesitelných sitkomů z domácí produkce. No, Buch nedal, Buch nasral, je to zase jen mizerná, nesnesitelná telehovnela. A třeba jí křivdím, vydržela jsem skutečně málo, než jsem zatroubila na ústup a stisknutím čudlíku se vrátila do normálního světa, ale opravdu nemám nejmenší chuť ověřovat, jestli jsem se náhodou nezmýlila. 25%(24.1.2013)

• Mrkvič

Dá se to zvládnout díky častým záběrům mých rodných Pardubic a některým hercům. Koptův školník je bezkonkurenční. Heřmánek je výborný herec, leč v dílech, které jsem viděl, moc prostoru nedostal. Ondru Brzobohatého ještě budiž. Ten má ale tu nevýhodu, že většinou figuruje v částech seriálu, která má nova napsané jako reklamu na svou show superstar. Toho zpívání, udivených vyjukaných výrazů kolem klavíru je příšerně moc. A hlavně jsou takřka vždycky k poblití. Vyškrtat všechny scény okolo klavíru, dal bych o hvězdičku víc. Vyškrtat potom i scény s mizernýma hercema, byl by seriál půlhodinový, a klidně za 4 hvězdy.(28.2.2013)

• Attta

Komentuju asi po 10 dílěch a musím uznat a za tím si stojím, že tohle jeden z těch nadprůměrnějších seriálů, které TV nova vysílá nebo vysílala. Co se týče scénáře, na tom je seriál dost "novácky", ale na druhou stranu oceňuju příjemný výběr herců (oproti Ulici zde alespoň něco hrajou). Dialogy se dají poslouchat a divák si u toho nepřipadá jako u porna. Postavy mají obyčejné charaktery a režisér se z toho nepokouší udělat drbárnu pro duchodkyně. Každopádně plusové body přidávám za příjemný výběr písniček, které se v seriálu objevily (Pink Floyd, Queeni atd.). PS: Jediná herečka, která mě tam vyloženě štve je Lucie Benešová, která mi jak svým hereckým výkonem tak i její seriálovou postavou (postavu fyzickou má jinak pěknou :) ) připomíná každý ostatní debilní Novácký seriál - škoda. Dodatek: Hodnotit nechci, protože jsem neviděl spoustu dílů.(8.10.2012)

• Omnibus

Já nevím, co pořád všichni máte s tím odpadem? Si objednejte fekální vůz :-) Například mojí ženě se to líbí! Dokonce kvůli tomu po deseti letech přestávky zase začala sledovat něco v bedně pravidelně... A "díky" tomu jsem o pár dílů tohoto svěžího dílka nechtěně zakopnul i já. Například i o to rozviklané lešení - abych ukázal, že mám taky nakoukáno :-) Myslíte si, že si s tou manželkou, jak se jí to líbí, dělám kozy, co ? Bohužel ne :-( Takže aspoň jednoho nadšeného diváka to má - dávám jednu hvězdu...(3.1.2013)

Tak fajn, viděla jsem do dneška 8. dílů, tak už si to dovolím hodnotit. U každého českého seriálu mě dojímá jedna věc. Většina z těch, co tomu dali odpad nebo 1*, viděla možná tak ukázku mezi reklamami, nebo prvních 5 minut a sekli s tím (říkám většina, protože i výjimku tu doufám jsou). Já osobně si nedovolím hodnotit nic, pokud nevidím aspoň 4 díly, protože ani po prvním díle nemůžete vědět, jestli to bude stát za hovno furt, nebo to bude furt vtipné. Takže já říkám, že po delší době vcelku povedený seriál na české standarty. Je to bohužel fakt, že za posledních 15 -20 let respektive asi od té revoluce to tak bude, se česká produkce, jak filmová, tak seriálová hluboce propadla a většinou točí buď sračky nebo průměrné věci. Najde se pár výjimek, jako ostatně všude, ale obecně vzato děs a hrůza. Tenhle seriál mě prostě pobavil. Rozhodně je nadprůměrný, jako žádná sláva to není, ale za poslední dobu asi druhý český seriál, který se mi líbí a hodlám ho sledovat. Ten další výborný byl Dokonalý svět. Na ten se taky výborně koukalo. Není to samozřejmě dokonalé, a souhlasím s tvrzením, že scénáristé v životě nebyli na českém gymnáziu, protože takhle to tam fakt nevypadá. K tomu ty strašné herecké výkony dětí, kde jsou ty časy, kdy byli dětští herci jako Tomáš Holý ? Asi v nenávratnu. Ale je to i vtipné, na Brzobohatého se parádně kouká a ještě to trochu zkombinovali s muzikálem (to se mi na tom zas až tak nelíbí, asi se snažili připomínat trochu Glee ale snaha se cení). Takže já se budu těšit na další díly a vy odpaďáci si užijte ten opojný pocit alá..jooo jsem největší borec, protože jsem zas jedné české "kravině" dal odpad! a mám další zářez. 18.4.2013: Jak se mi první série líbila, druhá už stojí za prd a začíná mě to pomaličku nudit. Snižuju o 1* a jestli to tak půjde dál, tak mě seriál velmi zklame bo skončí na 2* a to bych nechtěla.(22.9.2012)

• - V 78. epizodě, kdy se Adam (Ondřej Brzobohatý) vrací domů po noci strávené s Kristýnou (Taťána Kuchařová), je možné si všimnouT, že si právě sundavá tašku z ramene a chce si sednout k Denise (Kristýna Leichtová), ale v dalším záběru si ji sundavá podruhé a teprve k ní usedá. (willy1)

• - V 75. epizodě, kdy jde Majka (Daniela Šinkorová) k Miladě (Zuzana Bydžovská), má Majka jiný účes, než ve scéně později, kdy přichází domů. (TheStitch630)

• - V 58. epizodě s názvem "Všechno jde" byla jako nemocniční chodba použita chodba ze seriálu Ordinace v růžové zahradě (od r. 2005). Ze stejného seriály byly vypůjčeny i rekvizity pro scény z nemocničního prostředí. (fiLLthe3DD)