Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál)

Komedie / Drama

Česko, 2012 - 2013, 99 h 12 min (Minutáž: 96x60 min)

Lucie Benešová, Libuše Šafránková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Karel Heřmánek, Zuzana Bydžovská, Marta Jandová, Václav Vydra nejml., Kristýna Leichtová, Václav Kopta, Milan Šteindler, Libuše Švormová, Vojtěch Vondráček, Jáchym Kraus, Slávek Bílský, Jan Maršál, Fabián Povýšil, Tereza Nvotová, Kamil Halbich, Daniela Šinkorová, Miroslav Hrabě, Jiří Kalužný, Vendula Hlásková, René Přibil, Petr Batěk, Valérie Zawadská, Vojtěch Machuta, Martin Preiss, Ludmila Zábršová-Molínová, Liliana Malkina, Jana Altmannová, Stanislav Zindulka, Eva Burešová, Ivana Korolová, David Gránský, Jakub Grafnetr, Jordan Haj, Karel Heřmánek ml., Hana Tomášová, Josef Polášek, Petr Štěpánek, Jiří Kout, Václav Veselý, Milan Enčev, Otakar Harlas, Sára Sandeva, Dana Batulková, Jan Šťastný, Jan Révai, Květa Fialová, Hana Gregorová, Robert Nebřenský, Josef Kubáník, Eva Novotná, Monika Absolonová, Milan Slepička, Lubor Novotný, Berenika Suchánková, Jaroslav Sypal, Jiří Bábek, Vlastimil Harapes, Pavel Trávníček, Petr Kutheil, Marek Dobeš, Zdeňka Sajfertová, Kamil Střihavka, Michaela Sejnová, Marek Ronec, Veronika Divišová, Miloslav Mejzlík, Karel Hynek, Chantal Poullain-Polívková, Michal Čeliš, Marta Vítů, Karel Zima, Sabina Králová, Josef Havrda, Stanislav Aubrecht, Pavel Tesař, Anna Duchaňová, Daniel Šváb, Tomáš Klouda, Kateřina Pindejová, Radek Bruna, Ondřej Rychlý, Ester Geislerová, Oldřich Hajlich, Jiří Zapletal, Anastázie Chocholatá, Václav Vondráček, Kamila Sedlárová, Miroslav Večerka, Tomáš Měcháček, Markéta Procházková, Jana Švandová, Monika Maláčová, Ondřej Lechnýř, Václav Neckář, Petra Hobzová, Dušan Sitek, Lucie Černá, Barbora Černá, Marian Roden, Helena Vondráčková, Taťána Kuchařová, Pavla Tomicová, Pavel Nový, Michal Slaný, Dana Pešková, Petr Matoušek, Veronika Gajerová, Nina Divíšková, Jan Komínek, Aleš Kiro Čermák, Kateřina Kaira Hrachovcová, Richard Zevel, Vojtěch Hájek, Jelena Šebestová-Juklová, Zdenka Procházková, Tomáš Novotný, Antonín Hardt, Klára Cibulková, Libuše Fanturová, Jaroslav Vlach, Josef Zyka, Jarmil Škvrna, Josef Loučím, Tomáš Matonoha, Vojtěch Lavička, Zita Morávková, Martin Veliký, Peter Aczel, Ján Jackuliak, Anna Bazgerová, Ondřej Volejník, Hana Seidlová, Ivan Jiřík, František Skřípek, Václav Vašák, Zdena Šubrtová, Anna Sikorová, Leoš Juráček, Veronika Zelníčková, Josef Hervert, Jana Radojčičová, Tereza Tobiášová, Natálie Topinková, Nataša Gáčová, Juraj Bernáth, Pavel Tomanka, Kateřina Krejčí, Tereza Blažková, David Šír, Natálie Halouzková, František Nedbal, Lukáš Marval, Patrik Kytka, Lucie Chlumská, Kateřina Herčíková, Jindřich Kriegel, Alois Ponížil, Lenka Andelová, Radomír Švec, Pavel Krátký, Michal Holán, Ondřej Kos, Radim Madeja, Irena Kristeková, Lukáš Burian, Pavel Navara, Pavel Navara, Tomáš Zvelebil, Rudolf Slivka, Evžen Hájek, Martina Macková, Filip Müller, Karolína Šafránková, Sabina Valová

Tak fajn, viděla jsem do dneška 8. dílů, tak už si to dovolím hodnotit. U každého českého seriálu mě dojímá jedna věc. Většina z těch, co tomu dali odpad nebo 1*, viděla možná tak ukázku mezi reklamami, nebo prvních 5 minut a sekli s tím (říkám většina, protože i výjimku tu doufám jsou). Já osobně si nedovolím hodnotit nic, pokud nevidím aspoň 4 díly, protože ani po prvním díle nemůžete vědět, jestli to bude stát za hovno furt, nebo to bude furt vtipné. Takže já říkám, že po delší době vcelku povedený seriál na české standarty. Je to bohužel fakt, že za posledních 15 -20 let respektive asi od té revoluce to tak bude, se česká produkce, jak filmová, tak seriálová hluboce propadla a většinou točí buď sračky nebo průměrné věci. Najde se pár výjimek, jako ostatně všude, ale obecně vzato děs a hrůza. Tenhle seriál mě prostě pobavil. Rozhodně je nadprůměrný, jako žádná sláva to není, ale za poslední dobu asi druhý český seriál, který se mi líbí a hodlám ho sledovat. Ten další výborný byl Dokonalý svět. Na ten se taky výborně koukalo. Není to samozřejmě dokonalé, a souhlasím s tvrzením, že scénáristé v životě nebyli na českém gymnáziu, protože takhle to tam fakt nevypadá. K tomu ty strašné herecké výkony dětí, kde jsou ty časy, kdy byli dětští herci jako Tomáš Holý ? Asi v nenávratnu. Ale je to i vtipné, na Brzobohatého se parádně kouká a ještě to trochu zkombinovali s muzikálem (to se mi na tom zas až tak nelíbí, asi se snažili připomínat trochu Glee ale snaha se cení). Takže já se budu těšit na další díly a vy odpaďáci si užijte ten opojný pocit alá..jooo jsem největší borec, protože jsem zas jedné české "kravině" dal odpad! a mám další zářez. 18.4.2013: Jak se mi první série líbila, druhá už stojí za prd a začíná mě to pomaličku nudit. Snižuju o 1* a jestli to tak půjde dál, tak mě seriál velmi zklame bo skončí na 2* a to bych nechtěla.(22.9.2012)

• J.Bourne

Nevim jak se to bude rozjíždět dál, ale po pilotu je verdikt následovný. Taková klasika ze školních lavic. Klasický zápletky s klasickym happyendem. Ještě víc klasický jsou charaktery postav. No a děj je tak předvídatelnej, že si člověk může v klidu zdřímnout a stejně mu žádnej dějovej zvrat neunikne. Herci taky klasický výkony. Rád sem jen za Šafránkouvou, Leichtovou a musím to nerad přiznat Ondra Brzobohatý to hrozně drží nad vodou. No zatim dvě hvězdy za výše zmíněné herce a za ty malý spratky, ktery mě šíleně rozčilovali celej díl. Jenže oni asi rozčilovat maj, takže proto je oceňuju. Uvidíme jak si to povede dál, ale podle mě to na vrchol novácký seriálový tvorby (kriminálku Anděl) rozhodně nemá. P.S jestli se vám zdá, že moc používám slovo klasický, tak je to tím, že to prostě klasický je. Nic víc se od toho čekat nedá.(3.9.2012)

• HiddenDragon

Ordinaci jsem dal jednu hvezdu, protoze svetlym bodem v te nude je tam casto nejaky medicinsky problem, o kterem by se treba verejnost jinak dovedela maximalne ze zprav nebo casopisu. U Gymplu bohuzel odpada i toto a zbyva jen nuda, velmi sterilni herecke vykony a vubec podivne postavy. Mozna ze pro ucitele to je serial fajn, ale hodnotim jako bezny divak, a proste nevidel jsem behem jednoho dilu vubec nic, co by me lakalo si to pustit i priste. Bezna ceska zumpa. Hlavne ze to vydelava penize z reklam...(22.10.2013)

• Bowser

Páni, čekal jsem o hodně větší zábavu. Třeba se to rozjede, ale moc šancí tomu nedávám. Jak jsem rychle začal seriál sledovat, tak i rychle skončím. Doplňuji komentář. Tak nic se nerozjelo, spíše zhoršilo. Tak trapný český seriál jsem jakživ neviděl. Už i ty děti nemají žádné svoje nespisovné vložky. nejvíc se bavím, když mluví ve třídě jen jeden jedinec. Nova by občas měla nějákou tu hodinu navštívit a zjistit, jak to ve skutečnosti je. Trávení dětí o přestávkách a o jiném volném času je taková prkotina. Radši už nic psát nebudu a ruším ty dvě hvězdy, protože je tomuto seriálu nemám absolutně za co dát!(6.9.2012)

• StarsFan

Ano, uvědomuju si, že se kvalitě západní seriálové tvorby nemůže Česká republika vyrovnat. Jenže já nic takového od Gymplu s (r)učením omezeným ani nečekala. Navíc si nehodlám na internetu vytvářet drsnou, intelektuálně-rebelskou image někoho, kdo kvůli tomu, že Gympl s.r.o. není úžasně inteligentní, že neposouvá hranice televizní tvorby někam dál, že nezmění náš pohled na svět a že nezobrazuje realisticky život studentů, musí minimálně okultně spálit logo televize Nova. A ani nevidím důvod hned kvůli tomu poslat tenhle seriál do černých čísel. Proč? Protože narozdíl od konkurenční Základky je to koukatelné a protože v kategorii českých seriálů posledních let se rozhodně jedná o nadprůměr. Taky proto, že je mi sympatický předem omezený počet dílů, díky kterému se z toho (snad) nestane další telenovela o sto dílech a dvaceti pokračováních. Proto, že to má celkem sympatické obsazení (Heřmánek, Šafránková). A ze zcela subjektivních důvodů i proto, že kvůli několikaletému pobytu v zahraničí občas vidím ráda pohybující se obrázky, ve kterých hlavní hrdinové používají můj rodný jazyk. Dodatek: Po dvou videných dílech druhé řady mám chuť srazit tomuhle seriálu hodnocení na odpad. Nevím, jestli došlo k přeobsazení scénáristů, ale tak masivní propad v kvalitě se jen tak nevidí. A zvlášť ne u seriálu, který byl od počátku pouze průměrným dílkem a který tak nemohl padat z velkých výšin.(13.12.2012)

• - V 58. epizodě s názvem "Všechno jde" byla jako nemocniční chodba použita chodba ze seriálu Ordinace v růžové zahradě (od r. 2005). Ze stejného seriály byly vypůjčeny i rekvizity pro scény z nemocničního prostředí. (fiLLthe3DD)

• - V 60. epizodě s názvem "Správný směr" je možné okolo 14. minuty zaznamenat, že Adam (Ondřej Brzobohatý) dává skleničku k Pařízkovi (Václav Vydra), ovšem v dalším záběru je sklenička u něj. (TheStitch630)

• - Kateřina Hrachovcová a Jan Šťastný si zahráli pár už v seriálu Život na zámku (od r. 1995). (funhouse)