Show

Show

Komedie / Krátkometrážní

USA, 1922, 24 min

TV/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Akce 8/10/// PLUS: neuvěřitelné množství akčních scének MINUS: Stan Laurel tady skutečně nehraje/// Shrnutí: Méně zábavná, více akční groteska, kdy je až s podivem jak odvážní byli tvůrci při akčních scénách především s vlakem. V němém filmu jsem zatím více destruktivních scén neviděl. Zápletka je jednoduchá. hudba je standardní, neruší./// Celkem 63%///(10.4.2016)

První půlka mne nebavila, ale jakmile lupič ukradl šperky, už mne to vtáhlo a tolik kaskadérských kousků na tu dobu! Nějaké šarvátky, honičky... a hodně jsem se pobavil, přes celej byt se nahlas zasmál. Zejména když vlak vyjel z toho tunelu. A pointa na konci mne úplně dostala! Do toho hraje příjemná hudba a má to atmosféru. Úžasná práce, bylo to výborné.(14.6.2016)

• otík

Krátká dvacetiminutová groteska, ve které Stan Laurel nehraje, Oliver Hardy hraje vedlejší roli jevištního uvaděče, ze kterého se vyklube zloděj šperků. Jenže místní pomocník Larry Semon to jen tak nenechá a stíhá Hardyho i jeho partu jakýmikoli dopravními prostředky, aby na konci šperky odvážně zachránil. Jenže konec může být i jiný, než se původně zdá. Groteska zaujme hlavně slušnými kaskadérskými kousky spojenými s vlakem, motorkami, auty a dalšími možnými dopravními prostředky. Jinak to moc vtipné nebylo.(19.8.2012)

V titulcích filmu uvedeno: originální název The Show; režie Larry Semon, Norman Taurog.(3.5.2019)