Bláznivé mládí (festivalový název)

• Indie

Yeh Jawaani Hai Deewani

This Youth Is Crazy

Romantický / Komedie / Drama / Muzikál

Indie, 2013, 160 min

Tento film je pro mě skvělým shrnutím všeho, co od bollywoodských filmů očekávám (a vlastně i vyžaduji). Dějová linie je dostatečně pohádková, stejně jako velkolepá scénografie. Všichni představitelé hlavních rolí jsou krásní, hodně se tam tančí, zpívá, film obsahuje průběh minimálně jedné svatby a jedné Holi slavnosti a nastavuje divákovi nespočet momentů k dojmutí se. Přesto, že film nepřináší nic nového, naopak může působit jako miliónkrát viděné klišé, naplňuje žánrovou formu. Právě třeba z tohoto důvodu si ho lze také cenit a s tím vědomím si ho nekriticky vychutnat.(2.6.2014)

Film o snoch, priateľstve, rodine, láske, dospievaní a hudbe. Môže byť lepšia kombinácia pre Bollywoodsky film? Ranbir Kapoor už Barfim! ukázal, že jeho herecký potenciál značne prevyšuje ostatných mladých indických hercov. A Deepika Padukone nebola hádam ešte v žiadnom filme tak krásna ako tu. Áno a rátam do toho aj Coctail a Om Shanti Om! Mukherjee natočil živý film, plný krásnych rozhovorov, podmanivých prostredí, rytmickej hudby a presne dávkovaných emócií. Katarzia sa dostaví v správnych momentoch takmer okamžite a ja sa priznám, že po 3 idiotoch, znova ten hodnotový film alá India, čo mi učaroval a ku ktorému sa budem vracať tak často ako to len bude možné. Viac takýchto filmov.(28.2.2014)

Ještě na horském treku to vypadalo na zajímavou a zábavnou romantickou komedii reflektující a konfliktující kulturní tradice, zažité stereotypy a přístupy k životu. jenže pak někde kolem svaty se to celé nějak rozplizlo a rozsypalo v tradiční romantický kýč. je ale fakt, že v bollywoodském podání a stylu to baví pořád. Už pro ty barvy a exotiku. Hodně dělá i obsazení. Obzvláště Kalki Koechlin (kvůli které jsem do filmu šel) předvádí klasicky skvělý výkon.(3.6.2016)

Klasický bollywoodský kolovrátek o tom, kterak musíme následovat své sny a štěstí, abychom se nakonec měli vrátit k tradici, ke skutečnému štěstí v náruči matky Indie. Hezky natočené, zahrané, zazpívané, zatančené, ale na čtyři hvězdy chci vidět aspoň jisté vybočení z klišé a na pět bych rád viděl něco nového. (Viděno sice u počítače, ale zato několikrát a důkladně ;-))(13.10.2013)

Rozpočet $8,3miliónaTržby USA $3,827,466Tržby Celosvetovo $50,827,466▐ Prvá hodinka taká dosť bláznivá, dobieračky, komické vsuvky v podaní Ranbira Kapoora, ten tu je miestami zas v klasickej otravnej polohe. V druhej polovice sa to našťastie vyvinie do celkom príjemnej romantickej drámy, kde ladia aj rytmické tance. Hlavnou hviezdou tu ale je utiahnutá vedátorka v okuliaroch Deepika Padukone, ktorá to tu ale postupne pekne roztočí a stiahne na seba veľkú pozornosť, je tu na zakúsnutie. /70%/(19.9.2017)

• - Ve filmu se to jen hemží narážkami na americkou popkulturu. Např. dvojice hlavních přátel Avi (Aditya Roy Kapoor) a Bunny (Ranbir Kapoor) je usmířena hláškou odkazující k seriálu Beavis a Butt-head (od r. 1993). Hlavní hrdina Bunny přirovnává úsilí svojí kamarádky Adity (Kalki Koechlin) o svatbu k filmu Moje tlustá řecká svatba (2002). Po svatební hostině, kdy místnosti vypadají jako po krvavé svatbě a všichni hosté mrtví, pak jeden z nich drží v rukou knihu G. R. R. Martina "A Feast For The Crows". (Vavča)

• - Ve snímku zazní jedna z písní z filmu Dirty Picture (2011), při které jedna z dvojic relativně úspěšně napodobuje tanec, který původně ztvárnily postavy Vidyy Balan a Naseeruddina Shaha. (Vavča)