poster

Třídič č. 40

 • Česko

  40

 • Turecko

  40

Drama

Turecko / USA, 2009, 89 min

Režie:

Emre Sahin
 • Tommassi3
  ***

  "Takovej byl můj život vždycky !! Jako špatnej tureckej film.."(15.5.2015)

 • wick
  **

  Doporučuji...ale jen těm, co se chystají do Istanbulu jako rychlou seznamovací pohlednici. Jinak film působí hodně naivně.(1.7.2014)

 • Snorlax
  ***

  Samotný námět a jeho poselství rozhodně nejsou špatné, ale to zpracování, to zpracování...(27.12.2014)

 • snared
  ****

  Sám o sobě průměr ale zas dobře natočenej. Na rozdíl od podobných dramat, kde se jedná o jednu věc, kolem níž události spojují všecky hlavní hrdiny (v minulých letech podojil tenhle typ filmů hlavně seňor Iñárritu) nemá tenhle filmeček totálně přepálenou stopáž, citově nevydírá, je svižný, místy vtipný a odlehčený. Pro mou maličkost na večerní odfrknutí absolutně dostačující. 3,5*(16.1.2014)

 • Honzek
  *****

  Tomuhle se dá jen těžko uvěřit, ale skvěle se na to kouká! Příběh tří naprosto odlišných lidí, které propojuje jedna černá taška plná peněz a číslo 40. Film je plný skutečně neuvěřitelných situací, které dokáže napsat buď dobrý scénárista, nebo sám život. Vybraná destinace, kde se snímek odehrává, tedy Istanbul, se pro toto dílo více než hodí. Vybraní herci jsou perfektní a mají dobře napsané role, film nikde moc neklopýtá a než se nadějete, je konec. Emre Sahin sice nemá s filmovou tvorbou mnoho zkušeností, spíše dělá dokumenty, ale tohle se mu opravdu povedlo, klobouk dolů! Pokud si chcete odpočinout od Hollywoodu, máte ideální příležitost. Mix dramatu a černé komedie je tu jen pro vás! Za mě velký palec nahoru!(9.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace