poster

Areumdawoon geodaeege (TV seriál)

 • Jižní Korea

  아름다운 그대에게

 • angličtina

  To the Beautiful You

 • angličtina

  For You in Full Blossom

Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2012, 16x60 min

 • Trifi
  ***

  ... Aneb jak se prostalkerovat až k srdci milovaného. :P Spousta nelogičností, spousta poloslepých postav (které nepoznají holku když se ostříhá a ofačuje si prsa) a spousta klišé. Ale přes to všechno to bylo jakýmsi zvláštním způsobem nakažlivé a musela jsem to dosledovat. Jenom trošku zamrzí, že nejracionálnější z postav byl Salátek...(26.1.2016)

 • Moiraine
  ****

  Asi až někdy do poloviny bych tomu s radostí dala plný počet. I když to není tak střelené jako Hana Kimi, má to hodně podobnou atmosféru jako You're beautiful, což je velké plus. Někdy po polovině se to začne brát trochu víc vážně a ke konci pak ještě víc. Navíc v předposlední epizodě mě tvůrci donutili nenávidět hlavní hrdinku, protože fotbalista byl moje oblíbená postava ve všech verzích, co jsem viděla, a tady to vůči němu nebylo vůbec fér. Navíc Lee Hyun Woo je jediný z hlavní trojky, kdo je opravdu herec, takže jeho "teď tak moc trpím" bylo mnohem uvěřitelnější víc než její "tak moc mě to mrzí". Celkové odlehčenosti hodně ubíralo, jak strašně vážně brali ten skok do výšky. A trochu mě zklamal/a Sanchu. Přežila bych, že změnili rasu, ale ten pes byl na konci úplně OOC. Ono by toho bylo víc, ale abych si jenom nestěžovala, tak musím říct, že oceňuju změnu povahy hlavního skokana do výšky. Tae Joon působí mnohem víc lidsky než Sano (srovnávám s verzí z 2007, tu z roku 2011 už si moc nepamatuju). Sice se někdy tvářil trochu přihlouple, ale jeho pasivně-agresivní výlevy mě pobavily pokaždé.(8.10.2012)

 • Pethushka
  ****

  Přiznám se, že do sledování tohoto seriálu jsem se pustila spíš ze zvědavosti. Chvíli mi trvalo než jsem se rozkoukala a tak nějak strávila tu divokou atmosféru. Hlavní hrdince by to, že je kluk, neuvěřil ani pes, ale pokud se chce divák bavit, musí jim zkrátka na tu jejich hru přistoupit. Herci občas působili dost nepřirozeně, ale stejně jim to odpouštím, protože přes ty všechny chyby a klišé, jsem se vždy těšila na další díl. Navíc to má moc pěkný soundtrack. 3,5*(18.8.2013)

 • Zelilu007
  *****

  Srovnávání s japonskou verzí jsem si rozmyslela asi po 7 dílu, kdy jsem si uvědomila, že koukám na úplně jiný seriál. Vysvětlím: Hana Kimi se zabývá především přátelskými vztahy mezi hlavními i vedlejšími postavami. To Beautiful zase romancí mezi hlavními hrdiny. Takže Korejci pozměnili nejen zpracování, ale i žánr. Za což jsem jim vlastně velice vděčná. Hana Kimi je velice svižný, potrhlý s mnou až nepochopitelným humorem (v čemž je, ale zase to kouzlo, že?). No a To the Beautiful zas více rozvíjí klasicky korejskou roztomilost, co se týče jednotlivých postav. Možná je to délkou seriálu, ale já se u To Beautiful zasmála více. Tolik srovnávání, které jsem vlastně dělat nechtěla. Ještě poslední srovnání a také velký důvod k vyššímu hodnocení - Sano v japonské verzi byl jednou z mých nejvíce nenáviděných postav japonských seriálů, proto jsem byla ráda za Tae Joona, který mne zajímal více než všemi milovaný (Jeremi). Souhlasím z velké části s Moiraine. V hodně věcech jsem si vzpomněla na YAB, čemuž také hážu nějaké ty procenta navíc. Jinak je docela komické jak si budete celý seriál připadat jak Sanchu :) vlastně se stanete jeho postavou. Nemůžete je postrčit, říci jim, že jsou takoví jací jsou, nadávat jim a v neposlední řadě je poslat do háje, když vám pořád něco vykládají. Seriál jsem si velice užila. Jinak perly co házeli uživatelé VIKI: His voice gonna make me pregnant. Každou chvíli když něco hledal Min Ho: Iam so curious yeee!, A ze seriálu: Řešení vedle koho se bude nabíjet mobil.....atd atd....A konec seriálu je pohlazením, pro mou romantickou duši.!(1.7.2015)

 • Sykon
  ***

  Tohle je druhá verze stejného příběhu (první byla japonská Hana Kimi z roku 2007) kterou jsem viděl. A nemůžu si pomoc, ale musím srovnávat. Korejská verze byla o dost méně střelená než japonská, a zrovna u tohoto příběhu mi ta očividná nadsázka chyběla (vždyť kdo může tuhle zápletku brát vážně?). Ze začátku mi také trochu vadil ten korejský "cinderella komplex" - manažer, obrovská "hvězdná" dodávka, davy fanynek šílících zahlédnout svého idola, miliónové smlouvy na natáčení reklam... To není všední den rockové hvězdy, ale středoškolského skokana do výšky. Naštěstí tvůrci časem sami zvolnili, příběh se stal komornějším a také vážnějším. Nemůžu říct, že bych to nečekal. Co se hlavního hrdiny týče, musím souhlasit se zdejšími komentáři, jeho postava je mnohem "lidštější" než Sano v japonské verzi, ale tady i tam byl mým jednoznačným favoritem fotbalista. Ačkoliv to tak možná zatím nevypadalo, To the Beautiful You považuji za vydařený seriál (schválně neříkám remake, protože mám takové tušení že Korejci možná měli za vzor mangu, spíš než seriál, ale je to jen moje spekulace a mangu neznám) který má s japonským bratrancem sice společné základní rysy, ale oba si jdou svojí cestou. Což mi připomíná ještě jednu věc, která se mi v téhle verzi líbila - rozloučení hlavní hrdinky s vedlejšími postavami proběhlo v adekvátní časové lhůtě, nezabili tím úplně zbytečně půl dílu jako v Hana Kimi. Protože i Hana Kimi jsem na první pokus dal nižší hodnocení a až později jsem ho zvedl, podobným způsobem hodnotím i tady a uvidím, jestli se mi to v hlavě časem taky tak rozleží.(8.10.2012)

 • Sulli

 • - Pro svou roli atletického výškaře podstoupil herec Minho náročný výcvik ve skoku vysokém. (Roby)