Člověk s nádorem na mozku by se měl užít zbytek života a ne se zapojovat do politických bojů v rámci odboje nebo terorismu (záleží, jak se to bere či komu fandíte). Rusové zůstávají, to se dalo čekat, jen byla otázka jaký důvod autoři zvolí, takže akce Svobodného Norska byla kontraproduktivní. Sympatický premiér nakonec nemusí končit a ještě chvíli bude v čele oficiálního Norska.(7.1.2019)

Něco takového jsem čekal, že se objeví a Rusové budou muset zůstat. Snad se tak seriál nestává až moc čitelným. I když rozšíření odboje je zajímavé.(12.3.2017)

Pátá epizoda přinesla do děje nové okolnosti, příběh se stále více komplikuje a hranice mezi odbojem a terorismem, snahou chránit národ a kolaborací je stále méně výrazná.(27.2.2017)

"Svobodné Norsko potřebuje lidi ochotné něco obětovat." Třeba ty, co s nádorem na mozku řídí zpravodajské služby. Ti jsou určitě nejvhodnější. Mě tedy nejvíc zaujala skutečnost, kterak strana zametla s premiérem Bergem, který zachránil svou zemi před válkou. To se zkrátka muselo potrestat, když s puškou u hlavy porušil předvolební slib. To se mi líbilo, zejména v kontextu s nejmenovaným ex-premiérem Topolánkem, který minutu po zveřejnění výsledků voleb oznámil, že nikdo nemůže počítat s tím, že by mohl splnit své nesplnitelné předvolební sliby. V Norsku by si pro něj patrně přišli do sněmovny, nacpali by mu poslaneckou imunitu do řitního otvoru a pak by ho demokraticky recyklovali na krmivo pro soby. Holt jiný kraj, jiný mrav.(28.4.2017)