Okupace (TV seriál)

• Švédsko

Ockuperad

Occupied

Drama / Thriller

Norsko / Francie / Švédsko, 2015–2017, 13 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Eldar Skar, Henrik Mestad, Ingeborga Dapkunajtě, Ane Dahl Torp, Janne Heltberg, Selome Emnetu, Kristin Braut-Solheim, Veslemøy Mørkrid, Ragnhild Gudbrandsen, Alexej Manvelov, Ella Malia Prince, Stig Ryste Amdam, Oddgeir Thune, Sondre Larsen, Daniel Rusten Larsen, Kristin Skogheim, Hippolyte Girardot, Ulrik Skage, Vegar Hoel, Hans Olav Brenner, Lisa Loven Kongsli, Sergej Merkusjev, Morten Svartveit, Britt Langlie, Morten Traavik, Lydia Indjova, Elishan Naurbiev, Øystein Røger, Lenn Kudrjawizki, Krzysztof Pieczyński, Johannes Gjessing, Per Gørvell, Harald Rosenstrøm, Nigel Whitmey, Erik Aleksander Schjerven, Annika Hallin, Emil Johnsen, Sara Khorami, Aslak Eriksrud, Halvor Tangen Schultz, Sverre Anker Ousdal, Vera Rudi, Ivan Mathias Petersson, Vytautas Kaniušonis, Madalena Helly-Hansen, Torbjørn Davidsen, Kate Pendry, Lisa Cooper, Rubert Moses, Sajid Malik, Torgeir Reiten, Pia Borgli, Hanne Gjerstad Henrichsen, Jonas Bergland, Yama Wolasmal, Anne Grosvold, Irina Kara-Mosko, Naeem Azam, Tom Audenaert, Timur Magomedgadzhiev, Filip Peeters, Mehdi Nebbou, Nathalie Roussel, Fredrik Steen, Ville Virtanen, Irina Eidsvold Tøien, Thomas Chr. Hansen, Ragnhild Gudbrandsen (a.z.), Vegar Hoel (a.z.), André Sørum, Kenan Ibrahimefendic, Bram De Maere, Kjærsti Odden Skjeldal, Roar Kjølv Jenssen, Thea Green Lundberg, Morten Pedersen, Sacha Slengesol Balgobin, Nasrin Khusrawi

Komentáře uživatele Cheeter k tomuto TV seriálu

Po dlouhé době seriál, jehož znělku jsem si opravdu užil. Opravdu dobře vymyšlená. Co se týče příběhu, tak naprostá pecka. Na to, že tento seriál reflektuje současnost, tak scénáristé odhadli některé věci vážně skvěle. Před tím smekám. Co mi trochu vadí je to, že se vždycky berou Rusové jako ti zlí. Ono to docela často tak je, ale sakra, nešlo se nad tím zamyslet a vymyslet to jinak, aby tenhle seriál nebudil vášně. Na druhé straně, kdyby to byly nějaké dvě anonymní, byl by tento seriál tak dobrý? To je prostě dilema. Každopádně na to, že se jedná o seriál natáčený norskou televizí, tak hodně dobře provedený. A tohle by Američani prostě vymyslet nemohli. Rozhodnutí přidat druhou sérii jsem se nejprve bál. Pak jsem ho opěvoval. Na konci jsem ho témě zavrhl. A teď se nejvíc bojím, aby neudělali třetí. [Edit po druhé sérii](16.3.2017)

Mě to přišlo takové nemastné neslaná, alespoň na úvod, ale bylo mi řečeno, že na norské seriály je to dobré. Ale jako začátek to nebylo nezajímavé, takže jsem zvědavý, jak se to bude vyvíjet dál.(11.2.2017)

Předvídat atentát na ruského velvyslance asi rok dopředu? Not bad.(13.2.2017)

Je vidět, jak seriál dobře zachycuje současnou atmosféru. Jednou se Norům něco povedlo, to je co říct. Jen se bojím, aby to neodráželo současnost až, resp. aby jí to nepředvídalo.(20.2.2017)

Za tento díl spokojenost, nejspíš jsme se teď ocitli v přerodové fázi, která nemusí být teď tak zábavná, ale pokud to půjde dobře, tak se brzo vrátí o něco lepší části.(10.3.2017)

Něco takového jsem čekal, že se objeví a Rusové budou muset zůstat. Snad se tak seriál nestává až moc čitelným. I když rozšíření odboje je zajímavé.(12.3.2017)

Žádný větší výkyvy se neobjevují a pěkně se to nám to začíná zamotávat. O to víc jsem zvědavý, jak se to vyvine dál, neboť toto téma seriálu má mnohem větší potenciál, než jsem si mysle.(12.3.2017)

Krásně to graduje, krásně se to komplikuje, dobře to probíhá, aby to mohlo zajímavě skončit. Jen to nechci zakřiknout, ale prostě spokojenost, to se nedá říct jinak.(15.3.2017)

Dost zvláštní, najednou jakoby tvůrci nevěděli co dál, tak se snaží situaci ještě nějak uměle vyeskalovat. Způsob, jaký zvolili, je poněkud nešťastný...(16.3.2017)

Tak tohle byla konečně lahůdka, třešíňka na dortu, na kterou se člověk celou dobu těší. Prostě bomba.(16.3.2017)

Asi lepší konec udělat nemohli, ačkoliv to, že konec nebude ve prospěch ani jedné strany se dalo čekat. Bylo jen otázkou, jak moc to bude. A bylo to provedeno podle mě dobře. Možná víc jak to.(16.3.2017)

Z druhé série jsem měl dost obavy. První podle mě skončila výborně. Tak proč dělat druhou? A bál jsem se jak navážou. Nakonec se návaznost podařilo dobře. Možná víc než to. A některé díly mě opravdu bavily tak, že to už víc nešlo. Zklamal mě závěr. Čekal jsem nějakou pecku, ale dopadlo to tak, jakoby seriál měl pokračovat dalším dílem. Běžet do nekonečna. A všichni dobře víme, že i když je seriál sebelepší, tak se jeho potenciál jednou vyčerpá.(10.2.2018)

Hodně jsem se bál, jak se podaří navázat na velmi dobrou první řadu a to se v tomto případě povedlo na výbornou. Zároveň byl celý děj svěží a vznikla řada zápletek, na které se do dalších dílů těším.(5.2.2018)

Plnohodnotné navázání na první díl, zápletka dobrá, děj si vychutnávám každým okamžikem a těším se na další pokračování.(7.2.2018)

Co se stane v norském hlubokém lese, zůstane v norském hlubokém lese. Ačkoliv celý děj nepřinášel nic zvláštního, tak konec to dobře dohnal. A myslím, že o Frídě ještě uslyšíme.(8.2.2018)

To byla prostě pecka! Abych použil citát z Iron Sky: "Shit, this is keep going better and better!" Problematika Norska dostává několik dalších rozměrů. Děj v tomto díle člověka naprosto pohltí a nedá mu odpočinout, dokud není konec a pak se stejně člověk těší na další část.(9.2.2018)

Nejvyšší hodnocení nejenom za celý díl, ale i za dění kolem Jespera Berga. Politický kolotoč v praxi.(10.2.2018)

Jakoby se jeviště připravovalo na závěr, který by měl být velkolepý. A teď, bude opravdu?(10.2.2018)

Oddalování čekáni na finále a ještě trochu přilití oleje do ohně. A nechápu, jak je možné prolomit ruské armádní servy tak rychle.(10.2.2018)

Na to, jak některé díly byly prostě dokonalé, tak konec se podle mě moc nepovedl. Začínal jsem mít takový pocit asi po třetině dílu, bylo vidět, že to směřuje jako do nikam a že se grandfinále konat úplně nebude.(10.2.2018)