V cyklu Kam zmizel ten starý song pouštěl Milan Lasica z časových důvodů jen ukázky klipů jednotlivých tvůrců. Diváci však byli zklamáni, a tak vznikl na jejich přání cyklus Televizní písničky a songy, kde už si můžete klipy, nebo jak se dřív říkalo televizní písničky, vychutnat v nezkrácené podobě. (sator)

otík

Hodnotný pořad ČT, který starším i mladším divákům připomíná velikány české pěvecké obce. Bohužel spousta zpěváků už je ve zpěváckém ráji a můžeme na ně jen vzpomínat. Nejde o žádný komentovaný vzpomínkový pořad, ale čistě jen o výběr zpěvákových písní. Jeden z dílů je věnovaný i písním Karla Svobody nebo třeba Jiřímu Štaidlovi, který sice díky brzké smrti dlouho netvořil, ale v podstatě co píseň, to hit. Po smrti Honzy Vyčítala v březnu 2020 viděn díl s ním, hodně zajímavá směska písní velmi dávných, dávných i starších. Z nové doby toho tam moc nebylo. Jeden díl věnovaný také Jiřímu Grossmannovi, který za svůj krátký život stihl otextovat spoustu amerických písniček. Další viděný díl věnovaný Karlu Gottovi přinesl méně známé písně, což bylo dobře. ()

Krt.Ek

Mé ohodnocení koreluje pouhopouze s písněmi a songy Karla Kryla, kteréžto jsem vyposlechl a minimálně posté "procítil" dvanáctého dne měsíce dubna roku dvoutisícího-čtrnáctého u příležitosti nedožitých sedmdesátin již jmenovaného "malého velkého muže" novodobých národních dějin na "prominentním" kanálu České televize, a tím teď nemyslím "dvojku", ale ČT Art . Cyklus "Televizní písničky a songy" neznám, obzory si rozšiřovat hodlám jen potud, pokud mne zaujme interpret, kupříkladu "národní poklad" či jiná zprofanovaná "hvězda" sedmdesátek, nedejbože osmdesátek by mě dvakrát netankovala, přestože občas poslouchám třeba Vladimíra Štanclů, proč to nepřiznat, že?:-) Možná se ptáte, kam že to mířím? Proč se vracím k "Televizním písničkám a songům", když je mé hodnocení, jak jsem již řekl, odvislé od Kryla a jeho tvorby?Je to prosté, stejně tak jako s elektřinou, jak zpívá v jedné písni Zdeněk Svěrák; "Televizní písničky a songy" neznám, tedy neznám je obšírněji, do minulého víkendu jsem ani nevěděl, že u nás existuje pořad fungující na podobném principu, avšak znám "Kam zmizel ten starý song", který vlastně funguje na obdobném principu jako "Televizní písničky a songy", takže bych měl poslední slova poněkud zrevidovat, ale... mě se nechce, když už jsem nezkrátil "Televizní písničky a songy" kupříkladu na TPS, což by bylo užitečné a ne že ne, proč bych se měl tudíž srát s jakoukoli revizí, obzvlášť když s přibývajícími slovy čtenářstvo řádně řídne... na každý pád, a to je důležité, znám i jeho celkové procentuální ohodnocení, taky to není žádným tajemstvím, totiž ku dnešku těch jeho šedesát procent... není to rozdíl, na jedné straně "Kam zmizel ten starý song", kterýžto splývá s šedým průměrem, na druhé TPS, radši to zkrátím, přeci jen to tak bude lepší, kterýžto naopak směřuje k procentu nejvyššímu, absolutnímu. Čím to je, nebo se mám otázat lépe, tak tedy jo, kým to je? Nejsem jediný, kdo hodnotí pořad, řekl bych, že my všichni zde, těch cirka patnáct hodnotitelů, hodnotí Kryla, a ať buď jako písničkáře, tak jako člověka, popřípadě obojím způsobem, u Kryla je to, řekl bych, těžký dělit. ___ Víte, když jsem se ráno třináctýho dubna probudil, byl jsem skálopevně rozhodnut, vlepit TPS čtyři hvězdičky, o důvodech, které jsou možná malicherné, pohovořím později, chtěl bych, aby se vědělo, že jsem tak neučinil. Proč k tomu nedošlo a hodnotil jsem až druhý den po zhlédnutí? Inu, ráno vstanu, výjimečně se neopařím čaje, otevřu si CSFD, před tím však zapnu písičko a spustím prohlížeč, to dá rozum, omrknu interní poštu - zjistím, že mi Laslo nepíše a pláču si nad tím, že mě už asi nemá rád - a s neobratností sobě vlastní se pracně doklikám k profilu TPS a najednou... ne, nevypnuli proud, takovou smůlu zase nemám, nebojte... najednou strnu úžasem, sto procent, říkám si, že to s námi ještě není tak špatné, že dokážeme ocenit Kryla tak, jak si zaslouží. Nemohl jsem svou čtvrtou hvězdou, pardon, svým "čtyřhvězdím" Krylovi zkazit reputaci, tudíž jsem se odhlásil, respektive neodhlásil, šel jsem ještě kecat s Laslem, jako každý jiný den, opravme se: tudíž jsem opustil profil TPS, pokecal... no pokecal... vyměnil jsem si s Laslem pár slov, poté jsem se konečně odhlásil a šel žít svůj báječnej život plnej báječnej dní bez útrap, kterýžto přerušil ostatně jako každý den až spánek, ale ten byl taky fajn, zdálo se mi zrovna vcelku živě o.. no radši toho nechme. Druhý den jsem vstal, kouknu zcela spontánně na profil, samozřejmě poté, kdy se koloběh se zapínám kompu, spuštěním prohlížeče a čekáním na vzkaz opakoval, a vidím, že pár lidí už Krylovi reputaci zkazilo, takže jsem se mohl přidat... no snad mi to odpustí, stejně tak jako mé koketování s KSČM, ale co dělat, když není zbytí? ___ Dlužím ještě důvod, proč ne pět, ale "jenom" čtyři. Heslovitě: mix. Kde je Pochod Gustapa, Morituri te salutant, Habet, Zkouška dospělosti? Jsem holt nenažranej a chci toho moc, ale to už nějak přežiju, stále přijatelnější než rakovina... () (méně) (více)

sator

V cyklu Kam zmizel ten starý song pouštěl pan Lasica z časových důvodů jen ukázky klipů jednotlivých tvůrců. A proto že diváci byli zklamáni vznikl na jejich přání přání cyklus Televizní písničky a songy, kde už si můžete klipy, nebo jak se dřív říkalo televizní písničky, vychutnat nezkrácené. 1. díl: 2. díl: 3. díl: 4. díl: 5. díl: 6. díl: 7. díl: 8. díl: 9. díl: 10. díl: 11. díl: 12. díl: 13. díl: 14. díl: 15. díl: 16. díl: 17. díl: 18. díl: 19. díl: 20. díl: 21. díl: 22. díl: 23. díl: 24. díl: 25. díl: 26. díl: 27. díl: 28. díl: 29. díl: 30. díl: 31. díl: 32. díl: 33. díl: 34. díl: 35. díl: 36. díl: 37. díl: 38. díl: 39. díl: 40. díl: 41. díl: 42. díl: 43. díl: 44. díl: 45. díl: 46. díl: 47. díl: 48. díl: 49. díl: 50. díl: 51. díl: 52. díl: 53. díl: 54. díl: 55. díl: 56. díl: 57. díl: 58. díl: 59. díl: 60. díl: 61. díl: 62. díl: 63. díl: 64. díl: 65. díl: 66. díl: 67. díl: 68. díl: 69. díl: 70. díl: 71. díl: 72. díl: 73. díl: 74. díl: 75. díl: 76. díl: 77. díl: 78. díl: Televizní písničky a songy. ()

filmmovier

Písničky z pořadu Kam zmizel ten starý song v nezkrácené verzi? Co chtít víc? Vlastně není důvod nedat pět hvězdiček, ale přesto je nedám. Ale je to těsně. 85%. TOP díl: Zdeněk Svěrák. ()

Čtec

Za "Televizní písničky a songy Michala Horáčka" dávám pět. Horáčkovy texty jsou neuvěřitelně silné a drží si dlouhodobě vysokou úroveň. Levandulová, Štěstí, Šaškové počmáraní, Rozeznávám, Stáří, Benefice Černých koní, Bude mi lehká zem, Baroko - to jen namátkou. Ani se nechce věřit, že to vše napsal jeden člověk. S Petrem Hapkou tvoří kongeniální dvojici. / Až uvidím další pokračování cyklu, tak hodnocení případně doladím. ()

Olík

komentář se týká pořadu "Televizní písničky a songy Karla Kryla": Smál jsem se když zpíval Bacila, měl slzy v očích, když hrál Ukolébavku a celou dobu mnou projíždělo takové zvláštní mravenčení. Nejsem architekt amatér, nevyznám se ve výtvarném umění ani doma nemám přeplněnou knihovnu, ale co se týče písniček Karla Kryla, tak mi ukažte větší umění. ()