Heavenly Sword

USA, 2014, 87 min

Gun Ho Jang

Todd Farmer
  • kramatos

Neuvěřitelná škoda a zklamání. Jako první jsem viděl fanouškem sestříhaný film na youtube přímo ze hry (hru jsem nehrál). Těšil jsem se na stejný příběh v lepším kabátě a ještě poutávěji zpracován, omyl... To co jsem měl tu smůlu zhlédnout mě totálně zklamalo. Sice je příběh podobný, charaktery také, ale to je vpodstatě vše. Atmosféra, geniální charaktery a vyjímečně kvalitně odvyprávěný příběh jsou ty tam. Sestřihaný film ze hry doporučuji zhlédnout a ten hodnotím na 4*.(1.6.2016)

V podstatě to není špatné, i když animace byla spíš na úrovní herních cinematics a to mi tak nějak k celovečernímu filmu příliš nesedí, nebo spíš bych čekal mnohem víc. Navíc byly místy patrné jisté nedostatky a nedodělky (mimika, gesta a občas i pohyb) a někdy to působilo lehce toporně. Přesto to má pro mě docela zajímavý příběh, který ale mohl být klidně i více a lépe propracován, ale i tak to mělo pro mě překvapivé momenty, třeba když se pan bratr konečně dostal k meči, prohlásil, že o tomhle momentu snil celý život a pak.... Hlavní hrdinka i její sestra vypadají velmi hezky ale bohužel už se tak dobře neposlouchají, zkrátka ano i to namluvení má své mouchy. Hudba byla docela povedená, ale k takovémuhle filmu by se hodila prakticky jakákoli hudba, kterou lze označit slovem "epic" takže s tímto aspektem to autoři moc těžké podle mého neměli. 4,5/10(10.3.2015)

• maddy

Populárnu PS3 hru Heavenly Sword som síce nehral, ale poznám ju. Ako hráča ma teda potešilo, že to niektorá z hier dotiahla po vzore série Final Fantasy (mám na mysli Advent Children vychádzajúci priamo z udalostí vo Final Fantasy VII, nie samostatne stojaci Spirit Within) do celovečerného počítačovo animovaného filmu. Bohužiaľ, to je tak jedno jediné, pre film samotný aj tak nepodstatné pozitívum. Ďalej som sa už nestíhal diviť, čo sa režisér snažil divákom v roku 2014 predhodiť pred oči. V prvom momente zarazí veľmi slabá animácia, ktorá by nemohla očariť ani v roku 2005 na PS-dvojke, nie to dnes, keď Pixar chrlí jeden vyšperkovaný animák za druhým. Samozrejme, takú kvalitnú animácie som od „video-animáku“ neočakával, ale Heavenly Sword nedosahuje ani len priemerných kvalít. Postavám chýba základná mimika, prostredia sú fádne a celé je to bez nápadu. Skazu následne dokoná chabý dabing, ktorý jednak nekorešponduje s výrazom tváre postáv, ale hlavne mu chýbajú akékoľvek emócie. Je tak jedno, či postavy kričia alebo prednášajú nejaký srdcervúci monológ. Dablérka jednoducho odčítava text ako zo šlabikára. Viaceré postavy navyše dabuje jeden a ten istý hlas! Odhliadnuc od silne podpriemerného vizuálu, ani tak tu nie je o čo stáť. Príbeh je nezaujímavý a celé to pôsobí skôr ako bez zmyslu pozlepované cut-scény z videohry ako plnohodnotný film. Čakal som aspoň nápadité bitky, no aj tu film sklame na plnej čiare. Nič vizuálne pútavé sa pri nich nedeje, jedna je ako druhá, sú nezáživné a úplne bez napätia. Toto skutočne nemôže potešiť ani len tých najsklanejších fanúšikov Heavenly Swordu. Absolútne zbytočný videoherný animák. Aj tých pár bodov v hodnotení len zato, že som „gamer“ a tak nejako automaticky beriem tieto videoherné animáky na milosť. CELKOVO: 1* (2/10)(26.9.2014)

• kaylin

Ten plakát se mi strašně líbil a já jsem si myslel, že to bude pořádná akční a sexy 3D řežba. To se bohužel nekonalo. Ona to řežba místy je, ale ani tak nic moc, ale hlavně ta vizuální stránka není nijak dokonalá. Kdyby to byla počítačová hra, tak před pěti lety, možná by mě to i bavilo, ale jako film je to slabé.(11.9.2014)

• Kali4

Nezajímavé a nudné. Byl zde přinejmenším jeden prvek, který měl skutečný dramatický potenciál - samotný Heavenly Sword, který vysává životní sílu z toho, kdo jej třímá. Využití této zbraně se ale omezuje především na stereotypní bojování - bitvy jsou jedna jako druhá, bez napětí, přičemž vyloženě působí jako několik in-game videí poslepovaných dohromady jen tak halabala. Celému "in-game cinematic" pocitu, který z toho mám, odpovídá i úroveň dialogů a dramatizace zápletky, která je zkratkovitá, předvídatelná a bez emocí. Abyste dostali film, musíte vyprodukovat víc než jen slepenec in-game videí.(3.9.2014)