Reklama

Reklama

Manon od pramene

  • Francie Manon des sources (více)
Trailer

Obsahy(1)

Deset let po tragické smrti Jeana se život v malé vesničce ve francouzské Provence ustálil, má poklidný rytmus a působí idylicky.Farmář César pěstuje květiny a zavlažuje svůj pozemek vodou z pramene, který tenkrát tak nečestně získal. Je bezdětný, a tak domlouvá svému synovci, aby si našel nevěstu. Mladík se jednoho dne v horách zamiluje do tančící Manon, dcery zesnulého Jeana. Zamiluje se, ale netuší, že Manon jako malá viděla, kdo za smrtí jejího otce stál, a že se nyní rozhodla vrahům pomstít... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (142)

jitrnic 

všechny recenze uživatele

Pointa filmu celkový dojem jakž takž vylepšila, jinak se na to takřka nedalo koukat. Hezkých obrázků z Provence a líbivé hudby jsem se dostatečně nasytil v prvním díle a druhý nenabíází nic víc než hodně jalový scénář a několik otřesných hereckých výkonů (ještě úděsnější než Auteilova postava Kohoutka či ústřední postava Manon mi přišla postava učitele - který šel do hor sbírat vzácné horniny a potkal tam krásnou pastýřku...( ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Drama jako řemen, Manon vyrostla do krásy a její půvab mocně zapůsobí i na Ugolina, bezhlavě se do ní zamiluje a zcela podlehne hlubokému citu. Láska ovšem není na pořadu dne, tou je pomsta za otce. Inu, kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.. Závěrečných 17 minut mi bolestně zkroutilo útroby.. Dopis, který zůstal bez odpovědi.. ()

Reklama

KatRi 

všechny recenze uživatele

O kvalitách herectví u obou hlavních postav lze říci jediné - zdárně navázali na předešlý díl. Rovněž tak mě nezklamala kamera ani hudba. Tady vázne scénář, nebo snad předloha? Ne, scénář - to, co s ohledem na dobu napsání knihy nelze čekat od autora, bych čekala od scenáristů - zkrátit do jednoho filmu anebo druhý díl vůbec netočit. Možná si na první pohled protiřečím, ale kdo uvidí, pochopí. Nehledě na to, že když zhlédnete první díl, při znalosti názvu toho druhého, víte, oč v něm půjde...Vlastně tak ani nevím, zda doporučit Manon od pramene vidět, už totiž sklouzává do naprosto nepřekvapivých a očekávaných závěrů. A bez jeho vidění má příběh Souberyanových a Manon tak nějak jíné rozměry, úplně jiné, mnohem působivější. Přesto hodnotím vysoko - v člověku to furt je a je a je... ()

troufalka 

všechny recenze uživatele

"Já vám na vyšší moc kašlu! Zaplatil jsem, tak tu vodu chci!!"                                                                                           Druhá část filmové balady z podhůří Alp. Lidské vztahy a osudy jsou často zamotanější než si dokážeme představit. Manon je venkovské drama dotažené do konce. Jean od Floretty představil hlavní aktéry, věnoval se vykreslení postav Kohoutka (Ugolína) a jeho strýce Césara, souseda Hrbáče, jeho ženy a dcery Manon. V druhém díle dostává veliký prostor již dospělá Manon, která se toulá se stádem koz po okolí. Právě tu tiše pozpruje a zamiluje si Ugolín. Se stejnou urputností s jakou se snažil zlikvidovat jejího otce nyní bojuje o lásku jeho dcery. I když z mého pohledu je to spíš smutný příběh starého farmáře, který toužil po lásce i po synovi, ale nakonec ho ve svém sobectví zničil. Pozoruhodný příběh ze staré Provance. ()

classic 

všechny recenze uživatele

Rovnako dobré, ako prvý diel, ak nie lepšie ? , asi to nie je za plných 5 hviezdičiek, ale budiž, nechám to tak. Pokračovanie sa zaobišlo bez hlavnej postavy, Jeana, čiže Gérard Depardieu, zato mám k dispozícii jeho dcéru, Manon, čiže prenádhernú - Emmanuelle Béart, ktorá sa chce vypomstiť všetkým, ktorí za to môžu, že jej otec skončil na psí tridsiatok. Skrátka, vedeli to všetci, že je tam prameň, nielen Cesar s Ugolinom. Nechceli sa do toho miešať, alebo sa báli tých, ktorí by ich za to sfackali do červena !!! Tak Manon sama sebe zavelí, uskutoční jeden čin, ktorý zdeptá dedinu, do ktorej pramení voda, ktorú uzavrie, zároveň prestane prúdiť i Ugolinovi, ktorý dilino, sa ešte zamiloval do Manon, pritom všetko vie, čo sa stalo. Síce som ju videl, ako prišla na konci prvého dielu za týmito dvomi nezbedníkmi, keď obidvaja vrieskali od radosti, ale devenka, zatiaľ netuší, čo je za tým, to sa pekne dozvie, keď si vypočuje konverzáciu, pričom tí, ktorí hovoria, nevedia, že ich niekto počúva, a odvtedy to začne v nej vrieť, ako rýchlovarná kanvica, zatočí s obyvateľmi o 360. stupňov ! Až totálne nechápu, čo sa deje. Dozvedel som sa i T-A-J-O-M-S-T-V-O, ktoré ma, prinajmenšom prekvapilo, či trebárs, šokovalo. Som spokojný, najmä kvôli pohľadu na Manon o desať rokov staršiu, skúsenejšiu, múdrejšiu, ako jej otec, taktiež s nenávisťou v očiach, za to, čo im spôsobili. Veľmi dobre sa na film pozerá, lebo sa pri ňom nemám ani kedy nudiť ! Zaujímavé vidieť reakciu obyvateľstva, keď sa nadobro zastavia kohútiky s vodou, vtedy nastávajú, až takmer - egyptské rany !!! ()

Galerie (35)

Zajímavosti (4)

  • Příběh byl původně vyprávěn ve stejnojmenném filmu z roku 1952, který napsal a režíroval Marcel Pagnol. Jeho počáteční stopáž přesahovala čtyři hodiny a studio ho drasticky zkrátilo. Zklamaný Pagnol předělal svůj scénář do dvou románů, na jejichž kopie o několik let později narazil Claude Berri v hotelovém pokoji. Příběh se mu líbil a rozhodl se jej adaptovat do dvou filmů. (ČSFD)
  • Když Manon (Emmanuelle Béart) přijde na hřbitov (v čase cca 8:15), tak jeden z náhrobků spadne, jako kdyby tam byl jen postavený bez ukotvení. (Puxina)

Související novinky

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Přemýšlíte, kam letos na dovolenou? Máme pro vás tip na tři destinace, které vám učarují stejně jako tvůrcům ikonických děl světové kinematografie. 1. Maroko - Středověké medíny, barvami hýřící… (více)

Reklama

Reklama