poster

Chikyu kogeki meirei: Gojira tai Gaigan

 • anglický

  Godzilla vs. Gigan

 • USA

  Godzilla on Monster Island

Sci-Fi

Japonsko, 1972, 89 min

Režie:

Džun Fukuda
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ledzepfan
  **

  No řeknu to na rovinu:Byla to tragédie, která-jen tak mimochodem-funguje jako konečný(a smutný) důkaz o tom, že Godzilla opravdu neexistuje. Kdyby totiž náhodou opravdu hybernovala někde hluboko pod mořským dnem, tak po uvedení tohodle filmu by se probrala, japonsko krutě ztrestala a Fukudu osobně análně znásilnila(3x) :D. Godzilla tu vypadá jako žabí muž, kterého pobodaly včely-potupně žvatlá se svým opilým kámošem v ostnatém obleku a bojuje s trojhlavým vypelichaným kuřetem, které má být prý KING Ghidorah. Aspoň, že ten Gigan je relativně zajímavý(ikdyž je taky dost zoufalý). Nejděsivější na celém projektu musela být rozpočtová cifra, protože film je nacpaný špatnými triky, kostýmy, dekoracemi a opakovanými záběry navíc často použitými z předchozích Gfilmů. Chápu, že to má být prostě sranda, která se nesmí brát vážně, ale z mého pohledu je to hrozná degradace nejen Hondova prvního Gveledíla ale i Gsérie jako takové. Naivitu, nadhled, svéráznost a šílenost Gfilmů mám rád ale tohle už je trochu jiná liga. Kdyby se to jmenovalo jinak(žába vs vetřelci apod..) neřeknu ani popel, ale na Godzillu a její svět mi takhle prosím nesahejte :D.... Edit: S řádným odstupem jsem si dal druhou projekci a zpětně musím uznat, že něteré prvky filmu relativně fungují, Fukuda se z toho snažil vytřískat co se dalo a má to kulervoucí endingsong, ale ty fighty jsou prostě slabé.. Demolice a střety s armádou jsou z 90% recyklace z předchozích filmů a epická mlátička dva na dva(která má papírově obrovský potenciál!!) je díky nedostatku materiálu sestříhána do monotónní a nudné šarvátky plné opakovaných záběrů a nenavazujících akcí... Má to své kouzlo a asi by se dalo říct, že to mám rád, ale jinak je to prostě jeden z nejslabších G-filmů.(28.7.2013)

 • Spinosaurus
  **

  Předchozí díl se producentům zdál moc temný a tak svoje místo v tomto filmu dostal opět Jun Fukuda. Celkově se jedná o špatný díl této série. Jelikož zjevně Fukuda neměl nápady,použil jako padouchy do filmu opět mimozemšťany. Narozdíl od předchozích dvou ras,které byli velmi charismatické a oblíbil jsem si je,jsou tihle velmi debilní a tupí(sami se na konci zničej). V tomto filmu učinkuje Godzilla a Angilas,kteří celkem vyhovují. Co se záporáků týče:Gaigan(Gigan) je celkem snesitelný,King Gidora je sice jako vždycky skvělí,ale je zde snad jen do počtu,protože není sebemenší důvod,aby zde(ještě ke všemu,když ho v Destroy all monsters zabili)byl.Copak jeho znovuzrození ještě jde,ale co mě nejvíc naštvalo,že na konci nezemře. V dalším díle totiž už King Gidora nevystupuje, a proto,kdyby ho režisér neobsazoval, byla by jeho smrt v Destroy all monsters konečná(však to taky tak vypadalo),ale takhle je to vlastně nedořešené. Tak tohle byli ještě docela klady,teď shrnu to nejhorší. Jun Fukuda neustále opakuje záběry z původních filmů. Někdy to nejsou jen záběry,ale dokonce celé scény(Angilas zakousnutý do Kinga Gidora,Gaira plazící se mezi stromy,omráčená Godzilla z útoku z neznáma,King Gidora ničící Mobiloil atd.)!!! Ještě ke všemu je to tak neuěřitelně okaté,že vám z toho bude zle. Bitva se odehrává v noci,náhle střih na scénu z útoku z neznáma,když Godzilla tahá Kinga Gidora za ocas a máme náhle den. Jak je vidět,den,noc,tvar krajiny,nebo plazící se Mosuru(Mothru) režisér neřeší. Tohle je ten největší problém celého filmu,který ho sráží do vysokého podprůměru,ale je to stále lepší než následující peklo.(6.5.2007)

 • SOLOM.
  ***

  Do dvanáctého dílu se na úkor zostuzeného Banna vrátil do režisérského křesla opět Fukuda a mě začaly brát mrákoty. Gojira tai Hedora (1971) konečně přinesl výrazné zlepšení v klesající kvalitě této série, ale mrazivé pojetí se nelíbilo hlavnímu producentovi společnosti Toho (Tomoyuki Tanaka), který vehementně orodoval za navrácení její (tak nudné) tváře. Díky tomu se dočkáme opět Fukudovy speciality v podobě opakovaných scén z předešlých dílů, zbytečně natahovaných soubojů, které vás pomalu začnou uspávat a zmrtvýchvstání King Ghidoraha. Jak já tohle na Japoncích „miluju“. Jediné větší pozitivum vidím v novém monstru, které bylo alespoň částečným oživením jinak nepříliš zajímavého děje. Je velká škoda, že pro Haruo Nakajimu šlo o poslední představení v kostýmu Gojiry.(17.10.2012)

 • Campbell
  ***

  Po hodně dlouhé době jsem se opět setkal s Godzillou. Poslední film s ní jsem viděl více než před rokem a proto jsem se dost těšil. teda já jsem ani nijak nepřemýšlel že Godzilu zrovna zkouknu, ale koukal jsem na jeden díl AVGN kde zrovna hrál na Nintendu Godzillu tak jsem dostal na ní chuť. Myslím že jsem si vybral poměrně slušně. Jistě jsou tu daleko lepší filmy ale tohle jako takovej průměr ujde a bavil jsem se dost. Godzilla opět hodná sviňka která musí pomoc lidem. Příběh je opět infantilní ale Godzilla je roztomilá a každá její scéna potěší. A ostatní monstra jsou sympatická a hlavně King Ghidorah je parádní. Co říci jinak? Poměrně slušnej díl kterej má ale taky dost hluchých míst a o postavách herců raději ani nemluvím.(28.3.2012)

 • xxmartinxx
  ***

  Godzilla by prostě s nikým neměl vést dialogy, to se k němu vyloženě nehodí. Jak se s ním film od filmu víc a víc pracuje jako s lidsky uvažující postavou, vždy zabíjí část toho, ci mi na něm líbilo nejvíc. Jinak ale povedenější díl. především díky novému přístupu k zobrazování destrukce - záběry jsou víc z podhledu, dokonce zevnitř ničených budov, což dělá z anonymního bortícího se lega něco, co se nás spíš dotkne. Navíc se podařilo propojit monstra s lidskou linií lépe než v jiných dílech. Myslím že oboje sérii dost chybělo. 3 a 1/2(25.5.2014)

 • - Ve filmu se objevuje zdánlivá chyba v kontinuitě, protože King Ghidorah, který byl poražen a usmrcen v o čtyři roky starším snímku Destroy All Monsters (1968), je zde opět naživu. Ve skutečnosti se ale o žádnou chybu nejedná, protože Destroy All Monsters chronologicky patří až na úplný závěr série (má se odehrávat v roce 1999), zatímco ostatní díly byly natočeny tak, jako by se odehrávaly v tehdejší současnosti. (Israha)

 • - Ansámbl monster, který ve filmu účinkuje, byl v původních verzích scénáře širší. První verze, nesoucí název „Godzilla vs. The Space Monsters: Earth Defense Directive“, počítala se soubojem tři na tři, přičemž na straně těch „hodných“ měl Godzillu a Anguiruse doplnit ještě Majin Tuol, mýtický ochránce Japonska v podobě oživlé obří sochy; zatímco Giganovi a Kingu Ghidorahovi měl ve snaze ovládnout Zemi pomáhat ještě Megalon. Další, upravená verze, známá pod pracovním názvem „The Return of King Ghidorah“, vyměnila Anguiruse a Majin Tuola za Rodana s Varanem, zatímco Megalona v týmu záporáckých monster nahradil oheň chrlící drakovitý tvor Mogu. Rozpočet filmu se však pro daný scénář ukázal jako příliš skromný, proto bylo nutné provést ještě další škrty a soupeřící týmy monster byly nakonec zredukovány na dvoučlenné. Zatímco Mogu a Majin Tuol se poté v žádném filmu společnosti Toho nikdy neobjevili, Megalon obdržel jednu z hlavních rolí v následujícím dílu série, Godzilla vs. Megalon (1973). (Israha)

 • - Původně měl proti Godzille stát obří brouk Megaro a vesmírný šmejd Gaigan. Po boku Godzilly měl stát Radon. Nakonec byl Radon vyměněn za Angilase, Megaro byl vyškrtnut (objevil se až v dalším díle) a místo něj se ve filmu po boku Gaigana objevil King Gidora. (Spinosaurus)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace