poster

Vetřelec: Covenant

 • USA

  Alien: Covenant

 • USA

  Prometheus 2

  (neoficiální název)
 • USA

  Alien: Paradise Lost

  (pracovní název)
 • Velká Británie

  Alien: Covenant

 • Austrálie

  Alien: Covenant

 • Nový Zéland

  Alien: Covenant

 • Kanada

  Alien: Covenant

 • Kanada

  Alien: Covenant

 • Slovensko

  Votrelec: Covenant

Sci-Fi / Thriller / Horor

USA / Velká Británie / Austrálie / Nový Zéland / Kanada, 2017, 122 min

Diskuze k filmu (9 629)

<< novější 481 480 479 478 361 241 121 1
  • 15.10.2017  15:01
  Stoka
  (hodnocení, komentáře)

  To mě tak zajímá.

  • 15.10.2017  07:38
  bobstock
  (hodnocení, komentáře)

  Tak kolika lidem se objeví Covenant ve filmotéce?? :D

  • 12.10.2017  15:12
  H.o
  (hodnocení, komentáře)

  Konečne som si našiel čas a pozrel som si aj tento film. Alien: Covenant by fungoval, keby to bol samostatný film s novým názvom bez náväznosti na nejakého predchádzajúceho Votrelca. A toto začalo už Prometheom. Podľa môjho názoru všetky vysvetľovania mytológie týchto votrelcov len pokazilo predstavu a všetky dojmy čo sme o nich doteraz vedeli. A neodpustím Scottovi ako domrvil rasu "Space Jockey". V prometheovi im dal kompletne ľudskú podobu, zatiaľ čo v prvom diely Votrelca to bol skeleton nejakej rasy no a v tejto novej sérií je to čistý ľudský humanoid, ktorý ako sa zdá sú niekedy absolútne bezmocný čo dokazuje aj scéna s Davidom. 

   

  Atmosféra a a gradácia strachu z neznámeho sa vytratili a nastupuje tu skôr atmosféra sci-fi (fantasy?), ktorá podáva pekné obrázky. Horor je v tomto prípade zobrazovaná len na brutalite vyobrazenia scény a nie zo strachu alebo z laku, ktoré ponúkali predchádzajúce časti. Hudba je tu príjemná a je tu pár známych tónov, ktoré ma milo potešili. Herci sú fajn a páči sa mi ich ľudská stránka. Žiaľ ako som už vyššie spomínal, tento film by vynikol viac, keby nebol spájaný s nejakou značkou a ľudia by si to tiež viac vážili a možno by očakávali ďalší film s väčším nadšením. Takto nám len ostávajú oči pre plač a čakanie na to, ako viac Scott "do*rbe" túto sériu. 

  • 9.10.2017  22:57
  zstenyek
  (hodnocení, komentáře)

  Helo: Neviděl jsem, neposoudím. Jen mi stále víc dochází, že Scott nikdy nechtěl točit o Vetřelci, statečné důstojnici Rip. Celý ten ALIEN (funguje to doslovně i v našem krásnem překladu Vetřelec) ten cizinec byl Ash. Android a zrádce, záporák, hajzl. Zvrácený a dokonalý umělý organismus. Prostě element, co je vnese do záhuby (podobně by to mohlo fungovat třeba i s rojem meteoritů - tam by ale zase chyběla lidská chamtivost, tak ale určitě by to mohlo fungovat stejně s přistáním na nějakém zlatém asteroidu s tlupou kanibalů) - prostě jde tu o TOHO UMĚLÁKA. Pak ale sorry, Ridley ten svůj nejzásadnější nejen špatně zrežíroval, ale i sestříhal (protože Ash tam zas tolik prostoru nemá).

  • 8.10.2017  22:56
  Helo
  (hodnocení, komentáře)

  zstenyek: Já jsem rád, že BR2049 netočil Scott, protože jednička mi přes všechny klady přišla neskonale nudná. Na druhou stranu dvojka mi přišla super, jakkoli se Villeneuve drží prakticky stejnýho stylu jako původní díl, dokázal to udělat mnohem... nenudnější :D

  na příspěvěk reagoval zstenyek
  • 8.10.2017  21:42
  zstenyek
  (hodnocení, komentáře)

  SsgtJira: Nový BR se asi povedl. Mě se původní díl líbil, ale není to moje srdcovka a právě mě připadalo, že toto téma fascinuje R. Scotta víc než monstrum z chladného vesmíru a je škoda, že místo jakéhosi navazování na Vetřelce nepřišel právě s BR. Myslím, že by to bylo to nejlepší, co se mohlo stát. Bohužel. Můžu Scottovi odpustit všechno co napáchal kolem Vetřelce, ale nikdy mu neodpustím, že právě jen kvůli němu nevznikl další díl se S. Weaver.

  na příspěvěk reagoval Helo
  • 8.10.2017  21:31
  SsgtJira
  (hodnocení, komentáře)

  zstenyek: takových nás  je víc, jen by to už po těch dvouch skoroprůserech chtělo konečně pořádnýho vetřelce.. teď se chystám na BR2049, radši nečtu recenze, ptž všechny letošní filmy na který jsem se těšil skončili průserově, tedy krom opic.. ještě mam v plánu BR a SW a tim letos s kinem končim.. :)

  na příspěvěk reagoval zstenyek
  • 8.10.2017  21:28
  SsgtJira
  (hodnocení, komentáře)
  • 8.10.2017  21:25
  zstenyek
  (hodnocení, komentáře)

  rounen: Nebyl bych si tak jist, pokud si člověk dá vše dohromady - ještě horší přijetí než Prometheus, nižší výdělek a vyšší náklady, věk režiséra - asi to příroda vyřídí sama. A pokud jsme na tento skvost čekali 5 let, ten další dřív nepřijde - leda by přišli rychle se scénářem, kterému by studio věřilo a dost možná Scott by byl jen supervizor (třeba vlastního syna) nebo producent. A myslím že i pro něj by to po těch fackách od fanoušků bylo nejelegantnější řešení. Jako vyvrcholení tohoto marastu třetím dílem nevylučuji, spíš nevěřím, že to bude hlavně o R. Scottovi. Ale osobně vážně čekám nějaký restart tématu, nebo stavění spíše na původní tri/kvadralogii. Jinak i přes to všechno, chtěl bych ten třetí díl vidět.

  na příspěvěk reagoval SsgtJira
  • 8.10.2017  20:49
  rounen
  (hodnocení, komentáře)

  zstenyek: Pokud Ridley bude chtít další díl, tak si ho natočí... Prometheus 1,2 propadák nebyl, Lide si přáli Vetřelce ve filmu a dostali ho ve dvojce, takže pojede dále, ale záleží jestli se bude v jeho věku cítit na další díl... Pravda je, že mu táhne na 90 a to je už na opovazou vůbec točit jakýkoliv film.. vzhledem k tomu, jak skončil Covenant, tak trojka bude více než jistá... Skončilo to pokračováním dalším dílem...

  na příspěvěk reagoval zstenyek
  • 8.10.2017  18:49
  zstenyek
  (hodnocení, komentáře)

  belien: Myslím, že to vyřeší studio odkladem a nechá pracovat čas... Ridleyho už k tomu prostě nepustí, jen Scott Free to neufinancuje a pak tu jsou práva. Těším se na nový restart, počítám tak za 6 let. Nebo by se musel najít fakt geniální scénárista a nějak tuhle katastrofu našroubovat na události Nostroma, ale v to nevěřím.

  na příspěvěk reagoval rounen
  • 7.10.2017  21:26
  belien
  (hodnocení, komentáře)
  na příspěvěk reagoval zstenyek
  • 4.10.2017  15:20
  bobstock
  (hodnocení, komentáře)

  mm13: Pokud to není myšleno ironicky, tak teda pěkně děkuji. Já jen občas zavítám na diskuze, je to nebezpečný území. Jakési militarizované pásmo csfd jak se zde přesvědčuji. :)

  • 3.10.2017  18:14
  mm13
  (hodnocení, komentáře)

  Píšeš rozumne v súvislostiach a trefne sa vyjadruješ. To sa mi páči. Dúfam, že budeš na tunajších diskusiách stále aktívnejší, takých je tu treba.

  na příspěvěk reagoval bobstock
  • 3.10.2017  18:07
  bobstock
  (hodnocení, komentáře)

  mm13: On si to už dovolit může a cítí se v dobré kondici. Já budu rád, když v jeho věku udržím moč.

  • 3.10.2017  09:15
  mm13
  (hodnocení, komentáře)

  To Ridley Scott, zdá sa, za posledné roky začína nadobúdať presvedčenie, že má patent na rozum, stratil schopnosť sebareflexie a stáva sa z neho domýšľavý, povýšenecký starec.

  na příspěvěk reagoval bobstock
  • 3.10.2017  09:03
  bobstock
  (hodnocení, komentáře)

  Duncan66: nerežíroval, dokonce jsi si přál jeho smrt do dalšího dílu, to mi stačí. Masochistické prase? Ty jsi mě pozoroval? Si dávám pozor, aby na nás nikdo neviděl. :)

  • 3.10.2017  08:57
  bobstock
  (hodnocení, komentáře)

  Gladiator15: Samozřejmě, že žádný patent nemám. On ten fór na Slovensko ještě nedošel? Když ti někdo řekně nějaké slovo, kterému jakoby nerozumíš tak povíš: nevím, co to znamená a navíc mě to uráží :)  K filmu jsem zastáncem Covenanta, tudíž pochopitelně píšu jak píšu, ale nikoho přímo neurážím, jen občas když někdo útočí osobně na pana tvůrce, jako v případě Duncana66. Řeči o tom, že by bylo optimální, aby se Scott dalšího dílu nedožil, no prosim. Naštěstí, zde na diskuzi o nic nejde. Kdyby to napsal na Ridleyho twitter, to by byla kardinální ostuda.

  • 3.10.2017  00:00
  Duncan66
  (hodnocení, komentáře)

  bobstock: nemusi me mit jako poradce. Jen se mi uz dekadu ani jeden z jeho filmu nelibil. Je tedy podivne, ze si preju, aby tento pan uz nic nereziroval? jj, kazdy kdo si preje, aby ten o kom si mysli, ze przni sverene ukoly uz dale nepokracoval je hrozne hovado. Ty budes asi pekne masochisticke prase bobstocku :D

  na příspěvěk reagoval bobstock
  • 2.10.2017  23:55
  Gladiator15
  (hodnocení, komentáře)

  bobstock: Urážam ťa? Tak to je dobre. Ty si totiž len ďalší "diskusný Boh", ktorý si o sebe myslí, že má patent na ten správny a rozumný názor. Keď tu totiž niekto napísal pochvalný komentár na film, tak si na to odvetil, že konečne niekto rozumný, ako keby všetci ostatní boli dementi, len za to že kritizujú film. Takže ty si urazil nás, už dávno. Čili, choď do prdele :))

  na příspěvěk reagoval bobstock
  • 2.10.2017  22:49
  bobstock
  (hodnocení, komentáře)

  Gladiator15, Duncan66: Tady by bylo pane Gladiátore na místě použít to slovo ´´sebereflexe´´, kterému nerozumím a uráží mě, na někoho jiného. :) Tady pan Dacan66 má opravdu zvláštní požadavky na filmové řemeslo a zřejmě vysoký kritický kredit, když si dovoluje říkat, že za poslední dekádu udělal Ridley ze všeho naprostý brak. To měl velkou smůlu, že vedle sebe neměl vás jako poradce. :)

  na příspěvěk reagoval Gladiator15 , Duncan66
  • 2.10.2017  20:44
  Duncan66
  (hodnocení, komentáře)

  bobstock: jake pekne hovado? Ja jen chci, aby Alieni serii Scott uz prestal prznit. To je vse. Jestli se zamiloval do tematu psychopatickych androidu, at natoci film o nich. Jeho kockopes je naprosty paskvil a jsem rad, ze nektere filmy netocil, protoze ja jsem od nej uz dekadu nevidel dobry film, ikdyz mel zajimava temata, ale ze vseho udelal naprosty brak.

  na příspěvěk reagoval bobstock
  • 2.10.2017  16:00
  Gladiator15
  (hodnocení, komentáře)

  bobstock: Myslel som si :)

  na příspěvěk reagoval bobstock
  • 2.10.2017  15:57
  bobstock
  (hodnocení, komentáře)

  Gladiator15: Ano, pro mě podivnými, abych byl přesnější. A sebereflexe to nevim, stím ti nepomůžu. :)

  na příspěvěk reagoval Gladiator15
  • 2.10.2017  15:35
  Gladiator15
  (hodnocení, komentáře)

  bobstock: Zato ty budeš určite veľmi inteligentný a slušný človek, keď názory s tebou súhlasné označíš za rozumné a nesúhlasné za podivné :D Trošku sebareflexie by ti nezaškodilo. Ak vieš čo to vôbec je :)

  na příspěvěk reagoval bobstock
  • 2.10.2017  15:00
  bobstock
  (hodnocení, komentáře)

  Duncan66, Psychor, bosso: Po delší době koukám na diskuzi, která se již přehoupla přes 9 a půl tisíce komentů a vesele se řítí na deseti tisícou hranici. Škoda, že většina je vyplněná podivnými názory. U Duncana66 ´´optimalni by bylo, aby prodleva byla tak dlouha, ze uz se toho Scott nedozije a udela to nekdo jiny, kdo neni posedly psychopatickymi roboty a nic jineho ho nezajima.´´ ty jsi mi pěkný hovado, když tohle sem napíšeš. Je vidět, že přesně pro takové diváky to naštěstí už pan Scott nemá zájem točit. S názory Psychora naopak souhlasím a radost bossa nadšeně kvituji.

  na příspěvěk reagoval Gladiator15 , Duncan66
  • 1.10.2017  00:11
  Share
  (hodnocení, komentáře)

  Hoj není už nejaky workprint jako u promethea?

  • 28.9.2017  14:01
  Aresko123
  (hodnocení, komentáře)

  Otazka je preco 10 rokov prehladavali planéty v tej sustave, nasli planetu dalej a nenasli tuto blizsie ked mala kyslik, vodu atd...

  • 28.9.2017  11:10
  Stoka
  (hodnocení, komentáře)

  Martin741: :-D že mi to říkáš zrovna ty (hlasitý smích :D)

<< novější 481 480 479 478 361 241 121 1
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace