Vetřelec: Covenant

• USA Alien: Covenant (více)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (CinemArt)

junglewar odpad!

Větší sračky jsem s prominutím už dlouho neviděl!! Já nemám slov jak moc mě to sere! Úplně všechno je na hovno. ()

gemi

Tak dementní chování postav se nevidí každý den. Dokonce nechybí ani redneck s kloboukem Michala Tučného... 1. 5. 2020: Druhé zhlédnutí se synem, který poté propotil noc a nezaspal do svítání... Musí si zvykat, holomek, takovej je život! :-D ()

Hellierer

"It´s wheat. Believe me I know wheat." Tak přesně u této věty jsem si řekl, proč tak nádherný a krásně nasnímaný film nemá lepší scénář. Stupidita postav z Prometheuse byla povýšena na absolutní vrchol (v tomto případě spíše dno). Rozumím, že senzory vám ukážou, že planeta je obyvatelná, ale ten skafandr by ničemu neškodil ne? První půlhodinka dávajíc vzpomenout na skvělé Sunshine mě bavila. Po příletu však nastává nehezké představení debility scénáře a vyloženě ošklivého xenomorpha. Míra goru a brutalita sice potěší, ovšem k čemu vám to je, když film absolutně nefunguje ani v hororové části. Všichni "paňďuláci" jsou zde jen proto, aby je xenomorph mohl pobít a to ještě s tím, že i on je tam vlastně tak spíše omylem. Škoda převeliká. 35% ()

Likan7

Prometheus byl průměrný vetřelčí film, který se snažil filozofovat (a přitom to nikoho nezajímalo). Covenant se snažil jít jinudy. V mnoha ohledech je horovější, jak slibují trailery, některé scény jsou dobré. Bohužel těch dobrých je ale asi 5. Zbytek je totální nastavovaná kaše, která je někde mezi. Hloupost postav ve filmech moc nevyhledávám, snažím se to přijmout a užít si film, jenže Covenant je učebnicový příklad naprostý vypatlanosti postav a tím i příšernýho scénáře, který je jak z nějakýho béčkovýho hororu (jenže kvůli tomuhle Covenant tím béčkovým hororem fakt je). Máme prozkoumanou planetu, letíme na ní, jenže se cestou vzbudíme, slyšíme záhadný signál na planetě, která je z 99% stejná jako Země, nikdy jsme si jí nevšimli, a je nám buřt, že nevíme co na ní je, prostě tam letíme! Tam se rozdělíme, chodíme se umývat sami do temných koutů, je nám vlastně úplně jedno, že jsme našli mimozemské město (i když vymřelý) ale že tu je pšenice, to jsme si všimli. Korunu tomu dalo "šokující" odhalení před koncem, který prokoukne i pětiletý dítě. Tak že by alespoň akce byla dobrá? Možná jo, kdyby tady nějaká byla. 45 minut čekáme na prvního vetřelce (a to ještě není ten s velkým A), filozofujeme na otázkou bytí a nebytí, hrajeme na flétnu, dumáme a chodíme s nepřítelem někam do sklepa. K akci se dostane film tak až na úplným závěru, ta ale neobstojí v porovnání ani s originálem, který je o 40 let starší. Jo, a ta Waterston aka nová Ripley? Celý film je vyloženě vedlejší postava, aby jí na konci osvítil nevim proč bůh svatý a změnila se v likvidátorku příšer. Vetřelec Covenant je tak s přehledem nejslabší díl série, která už zapadla do béčkových vod a neumím si představit, že by se z toho pod taktovkou Ridleyho Scotta ještě dokázala dostat. ()

Franc1s

Po tom co jsem četl, jak film vyzerá, tak jsem měl obavy a bohužel to tak dopadlo.. Nelogický chování postav, čistá vyvražďovačka, kde hl.ženská postava už mě nebavila od začátku.. Na druhou stranu, pěkně krvavé a brutální scénky, efekty a prostředí. Toť je bohužel vše, nevím jestli se těšit na další film v rukou R.Scotta. Měli to radši nechat natočit Blomkampa, tak snad třeba příště..Zklamání 6.5/10 ()

Mitisko

Nechápem, totálne zabité, pochované, podupané a zneuctené. Ridley chod do piče, takto dokurviť prométhea a ešte o kus viac Aliena s takým rozpočtom sa zmožeš len na výber odborných nesympatických nehercov, ktorí nemajú v hlave mozog, ale len hovná, pretože im nefunguje ani pud seba-záchovy. Absolutne nelogické chovanie, pásáže sa striedajú jedna cez druhú a ja len čakal kedy už uvidím toho votrelca ktorý ich čo najrýchlejšie dotrhá. Kde sú tie časy keď som ani nedýchal a držal palce Replayové aby to prežila. Tejto posádke som prial už po prvých 15 minutách nech kompletne vykape a to klišé s tým androidom už ma fakt nebaví. To prešlo tolko času a Ridley se zmohol len vykradnúť prvý diel o zápornom umelákovi ? A aj tie kostými WTF ? To ste na tie kostými mali zakázku z EU fondoch alebo čo ? Však tej výstroji pri skúmaní "novej" planéty nemože uveriť ani nakomplet prefetovaný feťák. Musím si pustiť nezostrihanú dvojku aby som si spravil náladu po tejto nepopísatelnej píčovine !!! Ten záver to surfovanie na tej nerozbitnej lodi bol gol do vlastnej brány a chytanie alienika lyžicou na nakladanie bože moj, idem si dať tú námahu, že si tento scenár napíšem na papier a uvidím či sa neznieti, lebo neverím že to papier znesie... ()

Tamten

Pěkně udělané, vše vypadá krásně realisticky, ale co je to všechno platné, když to nemá atmosféru. Původní vetřelec byl z dnešního pohledu trikově velmi jednoduchý, spousta věcí vypadala uměle, ale přesto vše působilo realističtěji díky dokonalé atmosféře a i při opakovaném shlédnutí se člověk "bojí". Tady vše vypadá realisticky, ale mám při tom dojem, že koukám na nereálnou věc. A i když třeba přijmu hlavní zápletku jako použitelnou, debilita chování jednotlivých postav je tak strašná, že se člověk tím spíš o ně nebude bát, protože si přeje, ať už jsou proboha pryč. O naprosté průhlednosti každého dalšího kroku ani nemluvě. ()

ER

Je to klasika...roky cvičený tým kosmonautů selhává hned při prvním střetu s problémem a pak v tom pokračuje. K tomu kopa banalit o tom,jak si lidstvo nezaslouží existovat. Poměrně mně překvapuje, že i režijně dochází k excesům jako brutální střih při bitce androidů,kdy je poté i průměrnému divákovi jasné, jak to dopadne. Ještě že vetřelci si dál dělají to,čemu nejlépe rozumí. ()

netWoor

Na můj vkus je asi nějak převetřelcováno, neboť todle mě nebavilo ničím. Herci naprosto nezáživní a nebylo komu fandit. Pobíhající vetřelec už tady byl mockrát a lepší. A filosofický kecy robotů už jsem si užil u Čapka (i když by mě zajímalo, jestli v porno verzi tohoto příběhu si hrají na fujaru navzájem, bo tady to skončilo jen u líbačky). Za mě nuda. ()

Anayka

Můj problém je, že asi prostě nemám ráda Vetřelce. Ten kult. Ale když se od toho jakž takž oprostím, tak je tenhle film i docela fajn.Objevování nových světů, vesmír, trochu drámo a horor. Všechno to tu je. ()

Jazz06

Rozhodně povedenější než Prometheus. Pokud divák chce vidět jen něco na způsob klasického vetřelce tak chápu, že je Covenant pro něj dost zklamáním. Napětí nebo strachu z monstra jsem moc nepocítil - vetřelec je odsunut na druhou kolej. Takže o povedený horor se nejedná. Nicméně jako sci-fi nebo thriller už dobré. Nějaké iracionální chování od hrdinů mi přijde naprosto přirozené vzhledem k tomu, co prožívají, a tady bych naopak ocenil, že je dost jasná jejich motivace. Jediné co nechápu je, proč neustále někam chodí sami. Pár logických trhlin to má, zvlášť potom v závěru, ale jinak jsem se u filmu skvěle bavil. Vizuálně parádní, příběh určitě zajímavý a finální rozuzlení se mi velmi líbilo a dalo tomu úplně jiný rozměr. ()

bearmeedek

Po zhlédnutí filmu Prometheus jsem doufal, že se natočí pokračování. Nový Vetřelec tak nějak z toho vybruslil. Krátce nám vysvětlí, jak dopadlo další putování Promethea, a pak si rozjede svůj nový vetřelčí příběh. Lituji jediné věci. Že jsem na to nešel do kina. A to jen díky místnímu velmi nízkému hodnocení. Takže ještě jednou díky všem znalcům. Vetřelec: Covenant má všechno, co má mít a je vcelku nekompromisní. Nijak nešetří „ vesmírnejma mrchama“ a krvičky je taky dost. Nápad se způsobem „osídlení“ této nové planety je originální a co se týče „hluchých míst“, neboli psychologických dialogů, tak podle mě tyto úvahy jen pozvedly úroveň filmu, coby filmu. Myšlenka stvoření umělého člověka na vysoké úrovni, který vlastním myšlením přehodnotí svou pozici sluhy a člověk mu začne překážet, je mírným „varováním“. A na závěr: Androidi David a Walter byli skvělí. ()

waska

Myslím, že už by to stačilo. Žádné napětí, tam kde v původním vetřelci člověk ani nedutá, tak tady jsem se musel v jednom momentě i smát. Žádné překvapení, nudná akce. ()

Kvasekus

Ridley Scott se s Covenantem bohužel dostal do kategorie filmů Vetřelec vs. predátor(nebo co bude dalšího). Scéna v laboratoři, kdy jí tam nejdřív zamkne, pak volá o pomoc, pak si najde bouchačku, zavolá o pomoc a potom tam nesmyslně vlítne a ještě se odpálí v podstatě předpovídá jak blbý to bude. Lidi mizej tak rychle, že se ani nestačíte ohlídnout, napětí na nule a pak se ještě líbaj nejen dva chlapi ale dokonce dva kyborgové...nakonec ještě jeden pěknej bungee fight s vetřelcem. Prostě taková ta krása, osobitost a nezaměnitelný napětí, kvůli který se stal vetřelec kultem a my se k němu rádi vracíme a vracet budeme, je v prdeli. ()

danny_21

Velká spokojenost, líbí se krvavá poetika, kterou Scott pozvedává tuto ságu, kterou započal. Moc nerozumím tolika negativním hodnocením, podle mě je prostě vyloučené ještě z Vetřelce vyždímat něco neuvěřitelně kulervoucího, protože těch spin-offů v podobě snímků a literatury v tomto žánru bylo tolik, řečeno už bylo mnoho, ale přijít s něčím originálním se podle mě Scottovi docela podařilo ( včetně Prométhea ) - 80 % ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)