Vetřelec: Covenant

• USA Alien: Covenant (více)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (CinemArt)

Mrliš

Tak nevím. Covenant je v něčem dobrý a v něčem zase dost pokulhává. Nápad zrození Aliena není špatný, ale čekal jsem něco trochu jiného. Škoda, že se nedozvíme více o stvořitelích, kteří byli rychle zničeni. Ale podle mě by se v dalším filmu (pokud nějaký bude?) měli ještě objevit, protože mi tu pořád chybí provázanost s prvním dílem vetřelců a to je kosmická loď stvořitelů plná vetřelčích vajíček. Současná otázka je, jak mohla ztroskotat loď plná vajíček na planetě LV426, když byli stvořitelé vyhubeni ještě před vznikem vetřelce a zmíněných vajíček? Popravdě jsem čekal, že to se dozvíme už v tomto filmu. Na Covenantovi se mi líbili ti bílý Alieni i jejich zrození. David se stal opravdu ujetým androidem. Negativum jsou dost špatně sestříhané a tmavé některé akční scény, kde toho není moc vidět (hlavně ty s Alienem). Efekty vypadají v některých záběrech moc digitálně (lacině), což mě u takového snímku opravdu zarazilo. ()

vampvegetar

6.šichta pre sériu a 3. pre Ridleyho. Ako to dopadlo ? No ono to nedopadlo úplne. Ako odborník a fanda sci-fi a tým aj tejto ságy si vyhraňujem právo, že ak to neberiete až tak srdcovo a žáner nie je váš obľúbený, uberte si 1* z môjho hodnotenia. Totiž k veci, na Votrelecké filmy sa začali podľa mňa pozerať ľudia ako na albumy Metallicy (nie presne chronologicky,len významovo). Po šokujúcej,prevratnej prvej Ridleyho sci-fi horrorovej kultovky prišla technicky na svoju dobu namakaná Aliens,následne atmosferická a náročná,no funkčná Alien3 a neskôr priemerná 4. K tomu odpad (á la Load/Reload) miešanín s Predátorom a po dlhom čakaní 2 nové prequely. Kým Prometheus mal (viď moju recenziu) fascinujúci úvod a efekty, druhá časť filmu bola akčný priemer s množstvom chybných a uponáhľaných rezultov či riešení (Death magnetic). A tak každý dychtiaci po podobnej kópii úvodných dielov sa ani tu nedočká. Ale dostane novinku (Hardwired ...), ktorá môže a nemusí byť po chuti. Ako to Ridley zvládol ? Zobral to mixovo a doplnil alebo udržal technickovizuálnu kvalitu Promethea, no účelnejšie. Je tu závan prvého dielu (vo finále v lodi ako aj nostalgia na mnohých miestach, ale to je samozrejmé pri prequeli), ešte viac to berie z druhého high-tech akčného dielu ( prepojenie akcie z planéty do kolonizačnej lode ) a je tu minimálny pokus o návnadu na chytenie z 3.dielu, i keď veľmi málo. A je tu aj niečo z priemeru 4.dielu a vytváraniu kópií a génového,mutačného inžinierstva. Ako ten celok pokope funguje ? No pre mňa skoro výborne. Herci síce "hrajú" len obetných baránkov s minimom osobných čŕt a psychika nestíha za akciou (až na Fassbenderov a trošku "vdovu" po uhorenom kapitánovi),no akcia a dej až na 2-3 hluché časti ma držali v napätí a očakávaní. Iste, chýba tomu bezútešnosť a situačná šokovosť 1. či 3.dielu (len pár momentov),no tento zlepenec je už fakt veľmi pozerateľný. KLADY : Máme tu odpovede na vznesené otázky Promethea (a i keď s niektorými nemusíme byť úplne fit s a tak narýchlo vyriešenými úplne spokojní),niektoré pekne zapadajú a príjemne prekvapia. Akcia a triky sú fajn (nie sú až tak podmanivé ako v Prometheovi,ale robia skvelé pozadie pre akciu,kolonizačná loď a planéta bez "fauny" boli oku lahodiace),dočkáme sa aj kráľovninej prítomnosti,shotov eye-to-eye alienovi, dej umne vie akčne zabrať a rozbehnúť aj po pomalších častiach mierených na príbeh a skladačku udalostí a (i keď možno pridivoké) likvidovanie na odlietajúcej lodi a konečná časť s off-board aliena do vesmíru sú už ukážkou myslenia a nie len paniky posádky(možno trochu prirýchle,no to sú aj tie potvory). A i keď nič nové svetoborné film neprináša a skôr replikuje predošlé diely čo do akcie a významu, ako skladačka to bolo umne aj réžiou remeselne zvládnuté. A reflexne,je možné ešte ide v tejto ságe s niečím prevratným prísť? Ak jedine tak Alien 5,ktorý je momentálne orbitálne umrznutý pri zemskej atmosfére,no už tu vidíme na malú chvíľu čoho je Alien schopný v open planéte i keď bez fauny, ak nepočítam ľudí a androidov :-) (velociraptor ma napadol). A "nedopadlo to", lebo záver núka a i žiada ešte nový prequel 0.3 na dotiahnutie. A ja som naň zvedavý, lebo mi Alien vážne zachutil po predjedle Promethea. ZÁPORY: je tu už len minimum nelogickostí (znovu zlyhanie ľudského faktora pri nakazených a karanténa sa nekoná,no nie je to vzhľadom na omylnosť a šokové riešenia vyslovene do očí bijúce), robotí faktor sa už očakával po minulých dieloch,no tá trochu pridlhá humanisticko-robotická epizóda a väzba v úvode na Promethea (s ponurosťou ako z AI Spielberga) a neskôr medzi 2 robotmi, tie boli trochu sentimentálne a nesadli mi tam úplne,no rezultovali do trochu neočákavaného a prekvapivého ukončenia (kde falošný Fassbender pomáha s likvidáciou,no zároveň podporí nevymretie vražedného druhu) a tiež ľahká likvidácia pôvodných obrých tvorcov a obyvateľov. Tieto nedostatky tvoriace cca 15-20 min. mohli byť skrátené a nahradené lepšou psychickou a horrorovou fázou niektorých svižných súbojov s Alienom a preto dávam za 4. Takže cca 4 naj diel,ale určite nie sklamanie a pliaga môže pokračovať. P.S : nečítať pred pozretím, ak sa nechcete nechať prekvapiť dejovými zlomami a skladačkou udalostí. () (méně) (více)

lukas.pukas.

Popravdě, nevím a ani jsem nepátral potom jestli nový alien je restart serie nebo to co bylo před prvním dilem, jako viděl jsem všechny díly vetřelce a druhý díl je prostě top ale časem se staly všechny díly srcovkami . Tak jako Prometeus čekali jsme vetřelce dostali jsme našapane sci-fi s něčím obludným na konci , covenant je už vetřelec tak jak ho známe , ocenuji že se nám snaží vysvětlit jak takové stvoření jako je alien vůbec mohlo vzniknout , no takže už to teda víme :-) K samotnému filmu: Opravdu dlouhý rozjezd k akci, osobně mi to nevadilo , ale akce mohlo pak bít o trochu více , k filmu, upřímně čekal jsem něco jiného ale dostal jsem něco co mi stačilo a spokojil jsem se s tím , na druhou stranu mam tu vlastnost pak hledat veškeré niance a chyby , npř , posádka která má určitě rozkazy a postupy,se rozhodne obydlet nahodně detekovanou planetu , budiš , proč ne , přistaneme , conatom že tam jsou obří stavby ktere čistě nahodou neoběví už z vesmíru , určitě nemají takovou technologii , stane se . Nic přistanem , ochranné obleky, naco ? pohoda ne ? coby se mohlo stat ? OK jdeme se kouknout , fajn někomu z posádky není moc dobře( jo slovo karantena bylo zmínene :-) fajn pojd kamo koukneme co ti vlasně je, vemu si gumové rukavice :-) ok mohl bych pokračkovat . Abych jenom nepomlouval , řídicí počitač ala Matka a její protokoly ohledně porušení bezpečné vzdalenosti lode od planety a potvrzení příkazu dvěma velicimi členy posádky ocenuji , to jsou detaily které se mi libi a dodavaji na relalističnosti . Jak už jsem psal Chyby hledám jenom tam kde chci a ne všichni s nima mohou souhlasit , film mužu doporučit a stal za to jít do kina , ale od dalšího dílu bych jenom chtěl aby 20 alienu nahanělo 20 marinaku a skončilo to totalním rozstřílením všeho a všech kdeby na konci zbilo pouze jedno vajičko schováné v zachraném modulu vystřelené do vesmíru . když je neco dobré proč to měnirt:-) ()

JJzL33

No.......za mě zatím horší jak Prometheus, čekal jsem to lepší, stále jsem čekal, že se stane něco co mě usadí na zadek....bude potřeba další projekce. TEXT OBSAHUJE SPOILERY!!! Audio vizuální stránka je nádherná, scéna ve výsadkové lodi vynikající. Co mě vadilo by fakt, že hlavní postavou nebyl xenomorph, či lidský hrdnina, ale android David. Postavy vyjma Davida (Michael Fassbender byl vynikající) byly nevýrazné. Nejvíce se mi líbil prolog, scéna na výsadkové lodi a závěr, který slibuje mnoho možností do dalších pokračování. Možná se mílím, ale chtělo by to jiného režiséra, pan Scott na stará kolena příliš přemýšlí o životě, víře apod.....viz jeho poslední tvorba. Za mě zatím 60%, počkám na bluray a poté přehodnotím.//////Po druhém shlédnutí musím zvýšit na 4 hvězdičky, film mě tak ležel v hlavě, že jsem tomu dal druhé shlédnutí a tak nějak jsem si to užil. Čekal jsem zkrátka něco jiného a dostal toto, takže na první setkání ne.....ale na druhé již smířen se skutečností mě film zaujal a užíval jsem si všechno, dokonalé to není, ale na 4* to stačí. Stále platí, že úvod, závěr a výsadková loď jsou TOP. Už se těším na další díl.. ()

meteleskublesku

jsem velkej fanoušek Ridleyho i Vetřelce. tenhle film má slušný momenty, ale jako celek to nedrží pohromadě. nejvíc mi vadilo, že se školený profesionálové i špičkoví vědci chovají v krizových momentech jako banda idiotů. to prostě z filmu doslova křičí. taky ten evoluční vývoj Aliena se mi zdá překombinovanej a člověk se v tom doslova ztratí. ve finále nevidím jako šťastnej ani hereckej výběr hlavní představitelky. a i když je Weaver jen jedna, tahle Katherine Waterston je na můj vkus moc unylá a nezanechá silnou stopu. všechno zachraňuje Fassbender a vizuální zpracování. ty bouře a průlety lodi mimozemským Islandem doslova berou dech. a ještě jedna věc mě hodně bavila. občasný návraty ke krátkým hudebním motivům z jedničky. ale celkově jsem čekal asi víc.... ()

RealNasgharet

Predem chci upozornit, ze Vetrelec byl a do jiste miry jeste je jednim z mych nejoblibenejsich filmu vubec a tak jsem na tento snimek mel mozna dost premrstene ocekavani. Kdyz zacala prvni scena filmu, kratce jsem zauvazoval, jestli nejsem v jinem sale. Reziser se nam tady zrejme pokousi vstipit nejakou hlubokou myslenku o stvoreni, ktera ma sice jisty vyznam k pochopeni pointy filmu, ale do celeho filmu jaksi nezapada. Nebo jsem si to aspon v tu chvili myslel. Posadku vermirne lodi Covenant tvori asi 8 lidi, kteri mnohem vice, nez profesionalni vesmirnou pruzkumnou jednotku budoucnosti, ridicich lod za miliardy dolaru, pripominaji 8 totalnich negramotnych vidlaku, sesbiranych z nejvetsich zapadakovu celeho sveta. Mame tu mexickeho rupaka, ktery vypada a chova se, ze neumi ani do deseti napocitat, dva negriky pochazejici nejspis z nejake povalecne prdele z Jizni Dakoty a dalsi smesku podobnych exotu. Tato super vesmirna squadra budoucnosti je navlecena do hader (uniforem), za ktere by se stydeli i rusove za druhe svetove valky. U takove vesmirne pechoty, byste asi cekali nejakou pokryvku hlavy, jako treba helmu. Ta tam neni jedina. To ale neznamena, ze by variaci na pokryti hlavy ve filmu schazelo. Mame tady rupaka v slamaku, holcicku s ksiltovkou dozadu, jedna nosi i baret a zbytek ma na palici ruske usaky. Zda se vam to byt neuveritelne? Myslite ze prehanim. Tak to si pockejte, az uvidite co nosi tato elita na zadech. Na nejakem prapodivnem mechanickem rameni na zadech maji upevnene goPro kamery. Ty jsou umistene tak pohodlne, ze pohodlnejsi a praktictejsi uz by bylo snad jen nosit kalhoty na hlave. Rad bych dodal, ze v celem filmu nejsou jedinkrat pouzity. Rekvizity pouzite na lodi zdedil stab asi po nejakem filmu tocenem tak v roce 1990. Stazove boxy, uchopne rameno, ridici pulty lodi atd atd. Pokud se jen trosku pozorneji zadivate, musite si vsimnout, ze je to totalne odflaknute. Herecke vykony hercu (pokud se tomu tak da teda rikat) jsou ekvivalentem dementniho kone bez mozku svijejiciho se v epileptickem zachvatu. Hlavni herecka, dale jen vyzrany krecek, v prvni polovine az 2/3 filmu prakticky vubec nehraje. Jeji postava je totalne citove labilni a ubrecena holcicka, ktera se v poslednich minutach filmu zmeni na Arnolda Schwarzenegera. Prvnich 30 minut filmu se nedeje vubec nic. Kdyz rikam nic, tak nic. Pak dojde k par drobnych udalostem, ktere jsou ve filmu zcela zbytecne a mohli se vyresit behem prvnich 3 minut filmu a jinak. Nase vesmirna posadka super-rupaku v cele s nesympatickym a prezranym kreckem provede vysadek na planete s podobnyma podminka pro zivot jako na Zemi. Krecek se ji ovsem opet neucastni nebo jen minimalne. Sceny jsou natacene na Novem Zealandu. Cekate nejakou zajimavou krajinu? Mozna nejakou mimozemskou faunu a floru? Ne, nic, zero, nada, nothing. Absolutne zadna snaha. Po pristani zkratka vidite Novy Zealand a hotovo. Stejne stromy, stejna trava, stejne vsechno....to je ale nahodicka co. Miliony svetelnych let ve vesmiru daleko, ale maji tady stejna jabka jako na zemi. Pozor, jedine v cem se tato planeta lisi je velikost klasu obili, ktere je enormne velike. Tim reziser tuto kapitolu uzavrel. Samotny dej je dale naprosto predvidatelne tupej, ale nechci prozrazovat. Mozna byste si mohli myslet, ze takovy vesmirny pruzkum ma urcite velmi prisna pravidla, ktere rikaji, jak maji takove jednotky presne postupovat. Ne. Nasi super-rupaci si po planete vykracuji jako v obchodaku a sahaji a cichaji ke vsemu co tam najdou. Mimochodem, vedeli jste, ze se ted vetrelci mnozi pomoci vytrusu z hub? Ceka vas zrejme dalsi velke prekvapeni. Asi byste ocekavali, ze kdyz nastane nejaka nebezpecna situace, zachova takovy vesmirny marinak klid a bude postupovat podle rozkazu. Nasi hrdinove ovsem hystericky rvou, placou, nerespektuji rozkazy, jednaji na vlastni pest a zmatene pobihaji, kam se jim za chce. Na takove super lodi z budoucnosti byste asi mozna cekali nejakou karantenu, nebo misto, kam zavrit nejakeho potencionalne nebezpecneho cloveka. Nasi vidlaci to ovsem resi spontalne v kancelari. Cekate akci, myslite, ze uvidite vetrelce? Jste na omylu!!!! Prvniho skutecneho vetrelce uvidite 27 minut pred koncem filmu! Do te chvile je reziser nahradil nejakym mutantem nebo co, ktery by mnohem vice zapadl do filmu o zombie. Cekate akci? Po hodine a pul prijde jedna kratka akce....do prostred teto akce vstoupi z niceho nic Gandalf. Neverite? Uvidite sami, ale i tak nebude verit vlastnim ocim. Pribeh nabere nesmyslne mysteriozni pojeti, ktere pak po nejake dobe opet mizi. Myslite, ze uz ted vas film podelal na neskutecne urovni a chcete zabijet? Ta prava paradicka teprve zacina. Dale uvidite treba homosexualni lasku dvou androidu, kdy jeden druheho uci hrat na fletnu a nakonec se skutecne i libaji ! Dobre dobre, je to teda sracka rikas....ale tak aspon tam musi byt more neskutecne dobrych efektu ne, kdyz to melo takovy rozpocet? Opet jste vedle. Efekty odpovidaji tak beckovemu podradnemu filmu a z nekterych se vam bude delat i zle. Ale ne tou spravnou cestou. Cekate horor, ze se budete misty bat? Ani jednou....prisaham....dokonce ani zadna lekaci scena. Nic! Cely zaver filmu uz je jen pak predvidatelnou srackou a kopii predchozich dilu, ostatne jako cely film. Behem filmu jsem chtel nescetnekrat odejit z kina. Prisaham! Dokonce jsem dvakrat vstal a odchazel. Po shlednuti tohoto filmu doporucuji jit domu a zapnout si Vetrelec vzkriseni (nebo 1.2.3 dil) a pak si sami uprimne zhodnotte, kam pokrocila kinematografie za poslednich 20 let. To je presne doba, ktera uplynula od natoceni 4 dilu vetrelce. Zhodnotte sami, ktery film ma lepsi efekty, herecke vykony, dej atd. Ja vam rikam, ze tyto dva filmy se nedaji vubec srovnavat! Cekal jsem dvacet let, na dalsi dil tohoto naprosto kultovniho filmu. Ridley Scott vzal toto umelecke dilo a totalne ho znetvoril. Mimo jine sliboval, ze Alien nebude mit nic spolecneho s Prometheusem a ma! Po shlednuti tohoto snimku mam pocit, jako by me nekdo znasilnil. () (méně) (více)

alKalda

Mam rad film Prometheus, celkem me bavila jak jeho technicka stranka, tak i dej/tema byl pro me celkem v pohode. Ovsem celkem jsem mel obavy, kdyz jsem na Covenanta do kina sel, protoze jsem nevedel, jak dane tema Ridley uchopi, jestli se nam pokusi lepe vysvetlit vznik vetrelce. To co jsem dostal byl pro me osobne super mix mezi Prometheem a prvnim Alienem s tim, ze se paradne stridalo prostredi. Vseho toho pro me bylo tak akorat, nenudil jsem se ani chvilku. Co se mi libilo byla hudba, ktera odkazovala na prvniho vetrelce. Mira brutality dodavala atmosfere grady, natoceno to je podle me perfektne. O trochu vice jsem se bavil v lokacich jak kosmickeho modulu, tak samotne lodi, tam je podle me alien jako doma a lepe tam graduje atmosfera diky stisnenemu prostoru. Celkove se pro me jedna o super film kde bylo i z vetrelce presne to, co jsem si pral videt. POZOR SPOJLER!!! Neboj se podivej se na to vajicko, nic se ti nestane, je to zajimave...Tohle jedine si mohli odpustit.... Malokdy se mi stalo, ze bych snesl delsi stopaz filmu, v tomto pripade to tak bylo a opravdu jsem se bavil. A o to by melo jit predevsim. ()

sun.eagle

Lepší než Prometheus. Někteří škarohlídi podotýkají že to zas tolik práce nedalo, ale mě se Prometheus líbil. Ale zpět k Alien: Covenant. Ridley Scott celou atmosféru více přiblížil k původním filmům, a tam kde film postrádá to napětí tak známé zejména z jedničky Aliena tam to vynahrazuje brutalitou, na které se nešetří a je asi nekrvavější z celé série. Hlavně ta asi desetiminutová sekvence kdy se poprvé setkáme s "malím alienem" to je adrenalinový šok a nutno říct, že asi nejlepší část celého filmu, ba dokonce celé Alienovské série vůbec a to je sakra co říct. Jako vždy u Scotta nás čekají vizuální orgie, tam není co vytknout, dívá se na to fakt dobře. V každém novém filmu se android jmenoval podle písmenka abecedy jak jdou v pořadí a pokaždé to byla zajímavá postava, tak tady se celá posloupnost poprvé porušila a taky to poprvé nefungovalo. Celá ta legenda o stvoření dokonalého organismu mě prostě neuspokojila a popravdě zklamala. Možná na to postupně změním názor, ale v tomto okamžiku to neumím zkousnout. Ono vůbec postavy jsou taky asi nejslabším článkem filmu, je to vlastně Fassbender a zbytek okolo je takřka komparz který vám k srdci nepřiroste tak jako to dokázala jistá Ripley. Navíc i to postupné vyvraždování posádky, to ať se na mě nikdo nezlobí ale pomáhat si šablonami jako z nejlevnějšího béčka, kdy postava pronese otřepanou větu "musím si na chvíli odskočit" aby to v další scéně koupila? To si snad tahle kultovní série nezaslouží ne? Stejně jako u Promethea i tady je film zakončen mohutným cliffhangerem, který je přímo vděčný, tak se nezbývá než tešit se, a doufat že to Ridley Scott zas tak úplně nepokazí. ()

DrsnSpas

Totální nesmysl, nelogické chování postav. V roce 2140 se lítá do vesmíru, ale střílí se pořád ráží 5,56. ()

cica

No, ono je to tak trošku zložité... Očakávate niečo typu všetci bežia, bežia, a aj tak im je to prt platné. Teda typu Votrelec I. Ja som si aj kukla hodnotenia - trošku som sa zľakla dobrých hodnotení od milovníkov artovej tvorby, ale riskla som to. A čuduj sa svete, ono to fungovalo! Najprv som zostala zaskočená, pravdupovediac som čakala zvieratko oveľa skôr. Lenže po pár minútach ma ten film dostal. Tak, tak - ľudia stvoria stvorenie, aby stvorenie zničilo ľudí. Len škoda, že niektoré debaty boli až príliš dlhé a film strácal na tempe. Takže, milí priatelia: Nikto nedá toľko lásky človeku, ako človek človeku! ()

bivoj1970

Tak byl jsem na tom včera a ještě teď jsem z toho rozpačitý. Zbytečně filozofující úvod, pak celkem povedená první třetina filmu se super hudbou a potom vyvražďovačka. To by bylo celkem v pohodě, kdyby to nebylo proložené naprosto nepochopitelným chváním všech postav. To že v rámci politické korektnosti musí být dva členové posádky pár gayů, to bych ještě pochopil, ale když se začli líbat dva androidi tak už chybělo jen to aby si adoptovali vysavač. Kapitán se chová jako Sněhurka když si má kousnout do jablíčka "Sáhni na to kožovité vejce, koukni se do něj, je to bezpečné" Čekal jsem o hodně víc ()

koagbest odpad!

122 minut nudy , asi po 15 minutách jsem chtěl odejít. Zůstal jsem a to byla největší chyba .S očekáváním že něco bude ....ejhle nic .Posledek všeho byli muckajicí se roboti. Cítím že z téhle hlouposti budu mít doživotní následky ....NEDOPORUČUJI ! ()

IAMAD

Sci-fi horor, u nějž člověk skoro usne. To napoví mnohé... SPOILER: Může mi někdo říct, jak tak pokročilá rasa, která cestuje celým vesmírem, tvoří civilizace a je nesmírně vyspělá ve všech směrech, si nechá na hlavu shodit celý náklad smrtelného viru vlastní výroby???? Po této scéně už mohlo být ve filmu cokoliv, větší nesmysl jsem už dlouho neviděl. ()

Mykie

Vysoko-rozpočtových sci-fi je jako šafránu a proto si musíme nového Vetřelce vážit. Filmový vesmír se rozrůstá a diváci pomalu začínají zjišťovat proč je Ripleyová v prvním vetřelci tak nervózní z jejich androida. Ridley Scott dokazuje, že má i na stará kolena pořádné koule a nebojí se na nás sypat depresi z každého filmového políčka a ještě u tohoto pokládat otázky na něž nejsou snadné odpovědi. Pokud vás bavil Prometheus z Covenanta budete nadšení. A recenze od uživatelů, kteří spílají nad hloupostí postav a přitom dali sedmým hvězdným válkám čtyři a více hvězdiček, pokládejte za irelevantní. ()

stuj

Čekal jsem to horší. Pravda, byl tam lehoulince zdlouhavější začátek a pak i klasické akční ratata hop bum prásk záležitosti, ale v celku to šlo. Ucházející vetřelčí scifíčko. Scény a rozhovory s androidy byly nej. ()

Tom333

Kde začít? Asi konstatováním, že digitální efekty už delší dobou zabíjejí filmový žánr, děj a atmosféru. Do výbuchu lodě a výstřelu světlice Androidem pětihvězdičkový...potom se ale něco stalo, co film stáhlo k absolutnímu prázdnu, nudě. Prostě nepotřebuji pane Ridley Scotte v takovém příběhu (do p*dele!) znát podstatu života a jak ta nesmírná vesmírná hrůza vznikla. Já chci slyšet minimum dialogů, vidět hutnost, tmu a strach skrytý v každém dalším záběru... Místo toho ale vidím nesmyslné chování hlavních hrdinů, nestvůry, které vypadají jak z laciného béčkového hororu made in Korea a poslouchám filozofické žvásty. Nic nového, ani jedno WOW! Jak by řekl rapper Lipo: "Tohle není dobrý!" Je to škoda. Zabít příběh, který má i po 38 letech stále veliký potenciál. Můj Milášek je už dlouho mrtvý...Budu dál věřit a doufat, že se jednou vrátí zase tam, kam patří - do temného, klaustrofobického vesmírného prostoru! Tři hvězdy za dobře rozjetý start a za moji dlouholetou lásku k tomuhle vesmírnému, nezbednému zvířátku :-) ()

stando76

Čakal som úplne iné pokračovanie Prométhea.Čo už.Mrzí ma,ako dopadol David a doktorka Shaw.Nemám chuť sa tu ďalej rozpisovať.Vizuálna stránka filmu perfektná,ale scenár zklamal.Štyri hviezdy namiesto dvoch, dávam z nostalgie,atď. ()

Sissussina

Byl tam velký potenciál, ovšem nevyužitý. Ve filmu bylo objasněno, jak se vetřelec vyvinul do podoby, v jaké ho známe z ostatních dílů - a mě dost zklamalo, jak to s ním vymysleli. Tak nějak tomu vzali veškerou tajemnost, neohromilo mě to, sedělo to na zadku. Posádka se navíc často chovala neuváženě a většinu problému si zavinila naprosto sama. Samotný film zas tak špatný nebyl, ale jakožto od Vetřelce jsem od toho očekávala víc. ()

agatha111

V skratke: - ako to na tomto fore byva coraz castejsie,podla komentarov niektori ludia uz maju minimalne alebo ziadne naroky na kvalitu filmu alebo videli iny film alebo im za tie hviezdy niekto plati, aku efektnu zabavu a fantasticku estetiku obrazu tam videl napr pan menom pomo to je mi fakt zahadou precitajte si jeho komentar ale aj niktore ine stvorhvizdickove a usudok o tom co dotycnych panov viedlo ich hodnoteniam si urobte sami - neverim ze tuto sracku natocil ten isty clovek ako Votrelca - otrasne herecke obsadenie hlavna hrdinka vyzerala ako A z M, a ajtak hrala a ostatni jej v nevyraznosti sdarilo konkurovali - film nemal ziadnu atmosferu o horore nemoze byt ani reci - uplne idiotsky scenar bez prekvapeni - totalne iracionalne spravanie posadky typu vstup na neznamu planetu bez skafandrov, stielanie vo vysadkovom clnea pod - slaba nic nepodfarbujuca hudba - ak maju byt ludia v buducnosti taki idioti ako v tomto filme a ak sa maju tocit taketo filmy tak si zasluzime aby nas prechcali androidi a nahradili votrelci - jedna hviezda za fasbendera dal by som mozno este jednu ale musim nejako vyvazit tych stvorhvizdickovych - ak to ma byt naozaj prvy diel trilogie tak panboh s nami a scott prec - toto hodnotenie nema nic s nostalgiou po povodnych dieloch hodnotim film ako keby ziani ini votrelci predtym natocene neboli P.s moja manzelka ktorej sa inak paci skoro kazdy film(sorry zlatko) poveda ze to bola srasna sracka a to som od nej teda nepocul uz hodne davno ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)