Vetřelec: Covenant

• USA Alien: Covenant (více)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (CinemArt)

hirnlego

Nemůžu se rozhodnout, jestli je horší tohle, nebo Prometheus a ani nad tím nějak nemám chuť přemýšlet. Prometheus měl začátek, tohle má Davida, no. Konečný hodnocení stejný. Slovy kolegy na předpremiéře v Lucerně: "Jestli další díl nebude komedie a nebude to točit del Toro, tak už na to seru." Teda točit to může kdokoli asi už. ()

Fr

,,KDO JE ZVĚDAVÝ, BRZY UMŘE...“ /// Klasickej sci-fi úvod, kterej mě nechává chladným. Pak nová planeta… tady se už trocha vzrušení dostavuje. Ovšem průzkumná výprava amatérsky porušuje karanténní předpisy –tohle je diletantství, takhle dementně rozjíždět legendami opředenýho VETŘELCE! Chovat se jako kráva (dvě krávy) patří v mých hodnotách jinam... „VŠICHNI TADY CHCÍPNEME!“ (tak kurva aspoň nějaká jistota…) Nejmíň charismatická posádka ve Vetřelčí historii, který úspěšně konkuruje scénář. Ale ano, jsou tady i dobrý okamžiky. Navíc to ani není nuda. Jde jen vo to, kolik idiotismu (a androidního mudrování) jsem schopnej akceptovat. Mnohé kompenzuje krása vetřelčího zrození, ovšem po Prométheovi jsme Mr. Scott zase o kus zpátky. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Objevil jsem pole s pšenicí (ve vesmíru). 2.) Umělák mně neustále zachraňuje život. 3.) Thx za titule „fceli medvidek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Enjoyable shit!! Covenant má lehce delší rozjezd než bych si přál a úvod není příliš vtahující, každopádně 15 členná posádka už ze začátku dá hororovému divákovi najevo, že o vysoký Bodycount zde rozhodně nebude nouze a taky, že není. Jakmile se posádka vydá navštívit novou planetu začíná hutně atmosférické, šťavnatě brutální ( konečně slušně využité Rko), vizuálně strhující a husí kůži místy vyvolávající inferno, které nepoleví až do vrcholného finále, které trvá okolo půl hodiny a splňuje nejpřísnější kritéria pravého hororového fandy. Michael Fassbender a Katherine Waterston naprosto úžasní, bílý xenomorph jedna z nejatraktivnějších kreatur, kterou jsem kdy měl možnost na plátně vidět, potěší i Baby Alien a nečekané finální rozuzlení. Celkově to má slušné koule hlavně když na plátně řádí Vetřelec. Nebýt pomalejšího úvodu šel bych i na plný počet.( Intoušové a detailisté zřejmě budou brblat, ostatní by mohli být spokojeni). Zajímavost: Na vetřelce byl jeden senior nažhavený tak, že i za cenu, že nemůže chodit jej musel vidět. Zřejmě si chtěl zopakovat kino premiéru jako před 38 lety. Story 8/10, Atmosféra 9/10, Gore 8/10, Vizuál 10/10, Akce 8/10, Napětí 8/10,Humor 2/10. Zábavnost 8/10, Lekačky 3/10.85% ()

novoten

Scott stojí na hranici mezi duchovním pokračováním Promethea a poctivým přírůstkem do vetřelčích setkání. O něco úspěšnější je v prvním případě, kdy u dialogu dvou androidů zapomínám dýchat, mozek frčí v přemýšlivé atmosféře na plné obrátky a někde vzadu mi tichý hlas našeptává, že právě za ony klidné pasáže bude tuhle kapitolu spousta lidí nenávidět. Krvavá setkání s legendami opředeným nepřítelem nemají trochu překvapivě tolik prostoru, kolik slibovala trailerová kampaň, čímž si vysvětluji nepochopitelné odchody diváků ze sálu ještě dlouho před pravým začátkem nekompromisního střetnutí. Protože celou mytologii xenomorfů dlouhodobě obdivuji a Promethea jsem si tehdy před pěti lety střihl s radostí hned dvakrát, zůstávám spokojen. Přesto mě mrzí, že k nejvyššímu hodnocení chybělo tak málo, jmenovitě pak trochu smolná nutnost dramatického oblouku, která musí Covenant zavřít v samostatné kapitole. Nechal bych dějové i náladové nůžky rozevřené klidně ještě víc, ty střihačovy bych pak odložil úplně, protože dvě hodiny jsou na dokonalé nasátí vážně málo. ()

tron

„Ak to nebola láska, čo to potom bolo?“ – „Povinnosť.“ Spoilery. Na nič sa to nehrá. Je to len krvavý a úchylný slasher, aký som od Ridleyho Scotta chcel vidieť 20 rokov. Pôsobivá vizuálna (Covenant, výsadková loď, mrazivo tichá planéta s lesmi, jazerom a mestom Inžinierov) i hudobná (odkazy na Votrelca, nové provokatívne motívy) stránka. Režisér je nekompromisný, brutálny a odporný (také naturalistické a nepríjemné úmrtia som dávno nevidel a to sledujem horory od útleho detstva). Hoci sa Scott v mytológii nikam neposunul (o Inžinieroch sa dozvieme azda len to, že mali mesto, čo nám bolo jasné, v jaskyniach "asi" nežili, však?), je to pútavé, dravé, kruté, znepokojivé, vzrušujúce, napínavé, desivé, šokujúce, nechutné. Stále sa niečo deje (do očí udiera pasáž v meste, kde sa všetci absurdne rozdeľujú a nikto nepočuje nikoho streľbu). Tri civilné osoby si poradia s alienom na palube za 10 minút, Dallasova civilná posádka to riešila celý film. Niektoré triky podozrivé. Nové formy Votrelcov sa neosvedčili. Škoda, že sa tak málo príbehu odohrávalo v pochmúrnych lesoch. Otázna je nepriestrelnosť bieleho aliena. A povedal by som, že reakcia Dannyho McBridea na jeho prvého Votrelca v živote je: "To fakt? Moment, tečie mi na tričko horčica" (a to mám Dannyho fakt rád). Otázkou je, čo urobíme s alienom na Covenantovi. Ako sa tam dostal? Na planéte bol iba jeden a ten zomrel. Čiže alien na Covenantovi mohol pochádzať iba z Lopea. Sú tri možnosti. 1: bol nakazený facehuggerom, ktorý sa mu prisal na tvár (až na to, že to trvalo štyri sekundy a Lope neupadol do kómy). 2: facehuggera na Covenant prepašoval David v... slipoch? 3: Lopea infikoval injekciou David po tom, čo pre nich priletel Tennessee. Mnohé informácie sú zamlčané (koľko bolo na planéte miest? Bola to skutočne planéta Inžinierov, alebo len roľnícko-náboženská "pobočka"? Kam sa podeli zvieratá? Nie je predsa reálne, aby na planéte plnej lesov a pitnej vody žiadne nežili. Azda boli po Davidovom prílete infikované? Nezrútil by sa tým pádom celý ekosystém?). Po Votrelec vs. Predátor (2004) všetci nadávali, že Anderson poprel základné propriety Scottovho univerza. To však nie je nič oproti samotnému Scottovi (vajce sa otvorí bez prítomnosti hostiteľa, fáza chestbustera je preskočená, od nakladenia embrya po pôrod ubehne pár minút, narastenie mláďaťa do dospelej formy sa ráta na desiatky sekúnd). Umierajú polovičky párov, čiže každá smrť by mala byť emočným vrcholom, ale väčšinou sa tvária, ako keby neprišiel do práce nový kolega a oni zaňho musia prebrať šichtu (u niektorých som až po piatej repríze postrehol, že tvoria pár). Množstvo vecí zostáva nevysvetlených. Prečo David na konci pomáhal Daniels a Tennessseemu s odstránením aliena? Nebolo preňho praktickejšie umožniť mu ich zlikvidovať a potom prevziať loď? Komu pripadalo WTF obsadenie Guya Percaea v jednotke, ten nemá šancu pochopiť Jamesa Franca (nevraviac o Noomi Rapace). Čo sa týka výčitiek (rovnakých, aké zneli po premiére Promethea) ohľadom neprepracovaných postáv (jasné, lebo Brett bol viacvrstevnatou postavou ako z časozberného dokumentu Heleny Třeštíkovej) a nelogického správania posádky (ja vám teda neviem, vážne ste zabudli na brutálne neprofesionálne jednanie mariňákov z Votrelcov?), bral by som ich s rezervou. Scott dokonca (čo je uňho dosť nevídané) urobil pár ústupkov sťažovateľom a tak v pokračovaní Promethea výrazne posilnil bezpečnostnú stránku veci (oddiel "bezpečnostňákov" tvorí pomerne dôležitú súčasť deja, je ich veľa, majú zbrane a neboja sa ich použiť). Kino Považan NMnV 2017 () (méně) (více)

B!shop

Na rozdil od ostatnich se mi Prometheus libil, takze jsem se tesil i na Covenanta, i pres slabsi ukazky a ve vysledku v tomhle pripade spis zklamani. Dej sice docela solidne navaze na predchozi dil a vsechno je to o poznani temnejsi, triky a celkove vizualni stranka jsou ocekavane bez chyby, ale tim klady vicemene konci. Samotnej dej je tezce tuctovej, velkej zaverecnej zvrat mi byl jasnej uz tak od dvou tretin filmu. Herci jsou banda nesympatickejch blbu, takze mi u vsech bylo naprosto ukradeny, kdy chcipnou (v pripade tohohle filmu skutecne spis kdy nez jestli, Ridley se s tim nemaze) a co se tyce androida, Fassbender hraje sice stejne dobre jak minule, ale tady mi uz lez lehce na nervy. No a poslednim hrebickem do rakve jsou samotny vetrelci, krome zaverecnyho frajera vypadaj vsichni dost prapodivne az usmevne, i kdyz chapu, ze jsme v prequelu, takze tu chtel asi Ridley ukazat jakejsi vyvoj. Celkove tak vlastne prumerny, hezky krvavy a vicemene nenudici sci-fi, ale od Ridleyho a potazmo cely fransizy Vetrelcu proste cekam vic. ()

dO_od

// Atmosféra připomíná jedničku, děj navazuje na Promethea a blbý je to zhruba na úrovni Rychle a zběsile. Pořád je to ale krásný sci-fi, který si v tom kině dám kdykoliv radši než právě to Fast & Furious. Lidi by měli brečet nad horšími věcmi, než je Scott točící Scottoviny. 6/10 ()

Eodeon

zhnusení, zvrácenost a svinstvo. no nebyly to právě libé pocity, které ve mně film zanechal. jenže přesně o to tu šlo. mnozí se v reakcích vůči filmu ohrazují s tím, že prý jde jen o prachobyčejný slasher, čili formát, jaký není hoden kultovních předchůdců, a další se snaží kritiku mířenou z tohoto směru odrážet. mám-li si v tom souboji zvolit stranu, kloním se k názoru, že Covenant opravdu má zřetelné rysy slasheru, ale jiné, než o kterých se (nejčastěji?) hovoří. tak předně, Scott se vrací k modelu, kde monstrum není v centru, ať už dění nebo optiky kamery, ale existuje kdesi na periferii a slouží spíše jako prostředek k navýšení atmosféry znejistění, znepokojení a posléze děsu. to je imho dobře. stejně jako těch pár slasherů, na které jsem během sbírání diváckých zkušeností narazil, se i Covenant vyznačuje nepokrytou předvídatelností, postavy opouští rozum a pod vlivem traumatických okolností přestávají jednat racionálně, a tak jedna po druhé umírají v předepsaném pořadí pro zděšení jedněch a potěchu druhých. myšlenku podporuje také odbytá charakterizace postav, s čestnou výjimkou androida. pravda, úvahami nad genezí nového života, tímto dědictvím silně mytologizovaného a diváky povětšinou nepochopeného Prométhea, se slashery typicky nevyznačují. a odtud už se odvíjí jedinečnost Covenantu. celý film jako kdyby svým významem a vyzněním adoptoval Davidův pohled na lidský život. v dřívějších filmech série byly sympatie k postavám klíčové. měl-li si film náležitě užít, divák musel soucítit (a notně tomu napomáhala přirozená inklinace k divácké identifikaci); o to víc, když postavy čelily smrti, s každým dalším dílem zřetelnější a brutálnější. s každým dalším dílem se hodnota lidského života o něco víc snižovala, až se v Covenantu vytratila úplně. tohle už je snad dokonalý misantropický nihilismus. navíc velmi nevstřícný vůči divákům, jelikož se brání jakékoliv estetizaci, která by umožnila všechen ten slizký černý hnis zarámovat coby umělecké vyjádření 'krásně tematizující ošklivost' - kontrastuje autentické přírodní lokace se škaredými digitálními monstry (od dob nepřesvědčivého digitálního xenomorfa z Fincherova třetího dílu série se změnilo zjevně jen málo), klade vedle sebe nádherné a vznešené záběry na hvězdné lodě, nadýchaná mračna v planetární atmosféře a obrazy navržené podle klasických děl dějin umění (viz Böcklinův Ostrov smrti, případně Gigerův hommage této malbě, Pravda vystupující ze studny Jean-Léona Gérôma a další) s vykuchanými obludami z Davidova kabinetu kuriozit, perverzními polibky dvou androidů a ohořelými mrtvolami (Scottova hrůza ze smrti uhořením bude nejspíš patologická, jestli si mohu dovolit soudit coby amatérský psychoanalytik), a hlavně, co mě iritovalo zdaleka nejvíc - neustále skáče mimo kýžený rytmus, tempo se náhodně střídá, bez jakéhokoliv klíče, tlumené vleklé pasáže nastupují namísto hektických akčních v naprosto nevhodnou dobu (podobně jako poznámky v závorkách v tomto komentáři) a adrenalinová akce přichází nejenže nečekaně, to by samo o sobě bylo v naprostém pořádku, ale hlavně bez přímé návaznosti na... cokoliv. i když ale znám Scottovu filmografii relativně dobře, nedovedu posoudit, zda to vše představuje vynalézavý záměr, nebo zda je výsledná podoba filmu dílem náhodné shody různých tvůrčích faktorů. Scotta mám totiž zaškatulkovaného coby velmi nadaného filmového režiséra (ve smyslu režisér-řemeslník, nikoliv nutně (i) režisér-autorský umělec), ovšem naprosto ignorantského při volbě látky ke zpracování. občas se mu do rukou dostane skvělý materiál a pak vznikají mistrovská díla jako původní Vetřelec nebo Blade Runner, většinou se však bůhvíproč nadchne pro mizerný, kýčovitý námět a jen díky své profesionální zdatnosti vznikají sice ideově velmi problematická až nevěrohodná, celkově vzato však ne vždy zcela promarněná díla. Covenant bohužel jednoznačně spadá do této druhé, rozsáhlejší podmnožiny Scottovy tvorby. a i když se nejsem schopen přemoci a uznat jej za zdařilý film, přiznám mu tolik, že část svého účelu přeci plní - podařilo se mu (přinejmenším ve mně) znovu vzbudit zájem o celé to vetřelčí [nebo, chcete-li, vetřelecko-predátorské (+možná i -bladerunnerovské)] fikční univerzum s celou jeho rapidně se vyvíjející (novou) mytologií. je kuriózní, jak Scott a jemu oddaní scenáristé pracující na této sérii prequelů naprosto nezvládají (pře)tlumočit odkazy a inspirace v existujících mytologických systémech do smysluplné pastiše, zato se jim však (relativně, protože výhrad by se našla spousta) daří budovat (v přeneseném slova smyslu) mytologii novou, fikční a fantastickou, a s ní právě i zájem o vetřelčí univerzum a jeho další směřování. () (méně) (více)

Gimli

Zvláštní. V paměti mi utkvělo docela dost velmi podařených scén, které skvěle hrály na různé emoce. Ale jako celek mi to připadalo unylé a ušmudlané. Uvidíme, co s tím udělá případné další zhlédnutí. ()

Slasher

Dal jsem si teď hezky při jednom a zatímco PROMETHEUS se dal, tohle byla zbytečná ostuda na úrovni béčkovýho hororu, co si hraje na něco víc a spálila velký peníze. Nudný postavy (aspoň je tu McBride), otravná postava okoukanýho Fassbendera, hloupý řeči, divný prostředí, originalita těžce záporná. Než se to konečně dostalo "kam mělo", byl jsem už chvíli v nezájmu. Takže 2 hvězdy za pár brutálních vyhřezávaček a jinak nasrat. Lituju všech fanoušků téhle značky, na nějaký proč mě napadá jen ztráta soudnosti a senilita, případně dozabezpečit vnoučata. ()

Marius

Jednoduché ako bulharská prostitútka (nič proti Bulharom). Výtvarne veľmi silné ale scenáristovi dať facku za najhlúpejšiu posádku vo vesmíre a priamočiary dej, kde hlavný "zvrat" je vám jasný v momente ako zmizne jeden Fassbender. A som zvedavý ako tieto prequely dotlačia k miestu a času pôvodného Aliena. 6/10 ()

Asia_Power

V kině jsem vytuhla asi po dvaceti minutách, takže jsem nehodnotila a rozhodla se dát film ještě jednou a při vědomí. Napodruhý se povedlo (buddhožel) a já tak mohu směle prohlásit, že Vetřelec : Covenant je tupá, nezáživná, nudná, neatmosférická píčovina kolosálních rozměrů, kterou už si nikd v životě nepustím. Když si vzpomenu na prvního Vetřelce, to byl filmek - napínavej, děsivej, atmosférickej...pokračování bylo mnohem akčnější, ale neztratilo kouzlo prvního dílu, byly tam postavy kterým se dalo fandit, dobrej děj atd atd. Další díly už nebyly tak super, ale pořád pohodovka. Prometheus začal kolosální průser a tohle je ještě horší. Prostě všechno krásný z prvních dílů je nenávratně v prdeli a místo toho nám Scott servíruje nesympatický postavy u kterých je rákosce u análního otvoru jestli zařvou, totální nudu ( 3/4 filmu se jenom kecá a ne zrovna záživně) a ke konci v poslední půlhodině přijde na řadu akce, kterou už má znuděnej divák absolutně v pitchi nemluvě o tom, že napínavý to je asi jako závod šneků do kopce...Jestli jsem měla napětím nedutat když se ty dva (on a ona) honili s vetřelcem po lodi a navigoval je robot, tak smůla. Prozívala jsem to a nostalgicky vzpomínala na jedničku, kdy při scéně v šachtě jsem se málem posrala. Nevím co se se Scottem stalo, asi změnil dodavatele kouzelnýho prášku každopádně jeho režisérskej um je fuč a kdyby to točil Hulmiho Ukolen, nepoznala bych rozdíl. Jinak film nám servíruje vznik vetřelce. Paráda. Jsem fakt nadšená, že vim jak vzniknul, nicméně radši bych byla nadšená z filmu. Někde jsem zaslechla, že se Scott nechal slyšet, že tahle kokotina je první díl nové trilogie o vetřelcích. Je tu teda solidní šance, že v budoucnu hodím kultovnímu emzákovi odpad a kopancem do prdele ho pošlu do hlubin zkurvenýho vesmíru. ()

Bloody13

Ubírající směr týhle série se mi přestává líbit. Android David si hraje na Boha a stává se z něho největší zmrd ve vesmíru, mezitím co plně digitální (!) Alien hraje druhý housličky? To myslíš fakt vážně, Ridley? To si radši zopakuju letošní Life, poněvadž to je sice béčko, ale béčko, co si nehraje na něco, co ve skutečnosti neni. Ale pokud by tě náhodou zajímal můj názor (jako že asi néé), jakožto největšího hororovýho odborníka ve Střední Evropě a dost možná i na planetě (jako že asi jóo), chválim tě alespoň za to, žes nešetřil na tý luxusní brutalitě, jinak bych tě hodil ještě o třídu níž. ()

Zeck

Ryzí průměr, který k vyššímu hodnocení přiměje snad jen nostalgie (můj případ). Postavy jsou mizerné, Scott nedokázal polidštit a přiblížit ani jednu jedinou a nejvíc lidsky a emočně se projeví snad jen suchý kalkulující robot. Divák k postavám do konce filmu (do jejich smrti) nepronikne, natož aby si k nim našel vztah. Celá posádka působí dojmem irelevantního stáda dobytka, který se stejně porazí, tak proč se zabývat takovou blbostí a alespoň náznakem ji představit. Člověk tedy nemá tušení, kdo právě zařval, protože hystericky řvané jméno slyší poprvé a držku od začátku filmu nezaznamenal. Následná vybíjená je pak díky tomu jen audiovizuálním gore zážitkem, rozhodně ne nic hlubšího, co by se dalo snad vzdáleně prožívat. Příběh, který posunul ještě průměrnější Prometheus se zde doslova zabil během deseti vteřin v jednom flashbacku, čímž dal Ridley jasně najevo, že nějakou důmyslnou zápletku a bližší pohled na Space Joyckeye má u prdele a bude uspokojen tradiční vyvražďovačkou jak přes kopírák. Divákovi tedy muselo postačit již dávno překonané krvavé líhnutí se vším všudy a až trapně recyklované souboje o to, kdo koho vypustí do vesmíru první. S nějakou kontinuitou a logikou žánru se zde taky nikdo neobtěžoval. Vetřelci se ve všech předešlých dílech líhli minimálně po desítkách hodinách, tady za pár minut, v dřívějších dílech rostli podobnou dobu, tady během pár vteřin od vylezení z hrudníku doslova před očima. Pokud k samotnému Vetřelci nemá už co říct ani tvůrce série Scott a předvede průměrnou prefabrikovanou šestku bez nápadu se "šokujícím" koncem, který se nedá neodhadnout půl hodiny dopředu, přenechal bych sérii Cameronovi, který dvojkou udělal filmový kult z jednoho nadprůměrného sci-fi, nebo to už definitivně zabalil. Alien už patrně vyčpěl a pomalu mu vysychá i ta kyselina, takže sice kousne a umí šplhat, ale to umí i opice. Na druhou stranu je tohle snad jediná vážná a krvavá sci-fi série pro dospělé, a to je nutno ocenit v dnešní době nekonečných dementních sci-fi dystopií pro děti. Potenciální pokračování by mohlo mít koule, chce to ale schopného scénáristu, ne řemeslného plagiáta již stokrát viděného. 65 % ()

Psychor

Jakožto největší hororový expert na csfd.cz uznale smekám před Ridleym klobouk, jelikož prostřednictvím Alien: Covenant vrazil mainstreamovému divákovi popkorn přímo do chřtánu a ponechal ho napospas jeho smrtelné agonii. Tento jedinečný filozofický horor, který umným způsobem rozpracovává prométheovskou látku, je určen pouze opravdovým filmovým fajnšmekrům, kteří jsou schopni ocenit Ridleyho sofistikovaný způsob práce s mýticko-symbolickou rovinou. Dlouhých osmnáct let musela kinematografie čekat na snímek, který se v daném ohledu alespoň částečně přiblíží geniálnímu Matrixu. Připočtěme uhraničivý audiovizuál či nefalšovanou vetřelčí atmosféru a zcela po právu vzdejme hold jednomu z nejlepších filmů tohoto milénia. ()

Jara.Cimrman.jr

"Jsou vymírajícím druhem žebrajícím o vzkříšení." Budu-li někdy něčím takovým, tak rozhodně nepoletím v hyperspánku na Origae 6 a užiju si poslední chvíle na Zemi rozmontováním robotů. Ale abych se vrátil na kosmickou loď, tak jsem tam našel posádku vhodnou spíše k sežrání než k zábavě. Patrně proto mě nedojímal jejich zmenšující se počet ani výkřiky hrůzy. Bylo mi prostě jedno, jestli někdo přežije. Mě bavila pouze navštívená planeta, intelektuálské rozhovory robotů a částečně taky hladové potvůrky. Rád bych si nyní zaspoileroval závěr, který mne donutil nevěřícně kroutit hlavou, ale neudělám to, jelikož k tomu nemám souhlas nadřízeného nebo stejně postaveného důstojníka. ()

EdaS

Napodruhé z toho mám výrazně lepší pocit. Na první dva Vetřelce se Covenant samozřejmě nechytá, ale jde vlastní cestou, což se počítá. A vizuálně je to pecka. 70% ()

xxmartinxx

Dvě hvězdičky jsou podhodnocení, ale jsou zcela oprávněné podhodnocení. Ridley Scott natočil film, který vypadá, jako by nadšený debutant vykrádal Vetřelce (předně na úrovni kopírování ikonických scén), přitom se ale odmítl odvázat a užít si hororovou zábavu, ale rozhodl se to prokládat polopatickými existenciálními otázkami. Kdyby to opravdu bylo dílo začátečníka, budu snad smířlivý, ale vůči tomuhle? Že postavy jsou ještě o řád hloupější než v Prométheovi, je nakonec ten menší problém. Jeden Marťan holt jaro nedělá. ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)