První, co se mi na tom vůbec nelíbilo, tak že se tam všude mluvilo anglicky. Sem tam Němec mluvil německy a když se tam objevila čeština, byla to anglická čeština, takže to si klidně mohli odpustit (a další drobné chybky jako Opava ulice atd. nezmiňuju). Jinak to ale byl docela poutavej špionážní uvěřitelnej film. Sice mi to přišlo, že několik různejch scén se točilo na jedné a té samé ulici, ale kudrnáč David Tennant byl dostatečnou odměnou za tyhle nedostatky. Je to prostě sympaťák a Janet Montgomery taky kočka jak krásná kočka. Horší to bylo s ženskejma, ktery byly hnusny, ale myslely si o sobě, že jsou atraktivní. No, nebyly. Tuhle minisérii stačilo vidět jednou, podruhy už by mě to nebavilo.(20.3.2016)

Líbilo se mi, že to nebyla bondovka, ale vypadalo to jako reálná práce špehů, v době, kdy ještě všechnu práci neobstarají tajné kamery a počítače. Na omezené finance televizní produkce si tvůrci vyhráli s kulisami a kostýmy. Po herecké stránce mě to však příliš neohromilo a Tennantovi spíš sekla dělnická rádiovka než vojenská uniforma. Proč vlastně Francouzi prohráli, když měli takovou špičkovou rozvědku? ;-) Rovněž to bylo ukecané a při obšírném tlachání jsem ztrácela pozornost.(18.8.2016)

Povedený špionážní drama převedený do filmu těsně před 2 .sv. válkou. Intriky, podrazy, lež, lásky, špionský techtemechtle - tohle můžu. SIce Tinker Tailor Soldier S. to zdaleka nemá, ale vyobrazení Polska, Francie a snad nejvíc se mi líbilo chvilkové Československo. Jen začátek je docela pomalý, kde koho by to asi odradilo, ale později - hlavně druhý díl je našláplej. 8/10(17.9.2013)

Nemůžu dát plný počet, byť by si to herci zasloužili, ale scénář místy hodně skřípal. Román jsem nečetla, takže nemůžu zatím posoudit, zda je na vině původní předloha, nebo rychle spíchnuté scenario, ale občas jsem měla pocit, že se nudím, a to by se mi u britských minisérií stávat nemělo. Jinak ovšem výborné, atmosféra místy pěkně děsivá, chemie mezi hlavními představiteli... chemická :)).(18.11.2015)

Velice solidní dvoudílný film z produkce BBC o špionáži za druhé světové války. Film, který se nijak nepodbízí a tak není divu, že zůstal i tady tak nějak zapomenutý, ovšem pokud vás zaujmou první minuty a přijdete mu na chuť, odmění vás kvalitní rutinou, nic víc nic míň. Herecky tu (nepřekvapivě) vládne David Tennant, i díky rozsahu své role, ostatní spíš jen tak přicmrndávají. Druhý díl ještě o fous lepší než ten první. Zkrátka kvalita střihu BíBíSí.(28.1.2014)