Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vojenský atašé na francúzskom veľvyslanectve v Poľsku sa stáva svedkom zrady, intríg a podvodov v diplomatických salónoch i úzkych uličkách Varšavy.  Dvojdielna historická dramatická miniséria Spies of Warsaw (Špióni z Varšavy) je založená na uznávanom románe Alana Fursta, ktorý je adaptovaný pod vedením scenáristov ocenených cenou Emmy Dicka Clementa a Iana La Frenaisa. V hlavných úlohách napínavého špiónskeho príbehu odohrávajúceho sa v Poľsku, Paríži, Londýne a Berlíne krátko pred vypuknutím Druhej svetovej vojny sa objavia hviezdy seriálu Doctor Who David Tennant a Janet Montgomery.
Dej minisérie sa sústredí na francúzske a nemecké tajné služby, ktoré proti sebe v špionážnej aréne vedú boj na život a na smrť v čase, kedy armády na bojisko ešte ani nevstúpili. Plukovník Jean-Francois Mercier (David Tennant) je vyznamenaný hrdina Prvej svetovej vojny, ktorý pôsobí na francpzskej ambasáde, no zapletie sa do osídiel lží a podvodov. Medzitým sa stihne zapliesť s vášnivou Annou (Janet Montgomery), právničkou z Paríža, ktorá je v službách Spoločnosti národov. Ich zložitá ľúbostná aféra sa ďalej prehĺbi, keď nemecké tanky vyrazia skrz Čierny les smerom na Poľsko.
Spies of Warsaw je zmesou inteligentného príbehu vychádzajúceho zo skutočných historických udalostí a realistických, presvedčivých postáv. V ďalších úlohách sa objavia Anton Lesser ako Doktor Lapp, Richard Lintern ako plukovník Lessard, Nicholas Blane ako Otec Heininger, Julian Harries ako Duff Cooper a ďalší. (Incantator)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (16)

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

Nemůžu dát plný počet, byť by si to herci zasloužili, ale scénář místy hodně skřípal. Román jsem nečetla, takže nemůžu zatím posoudit, zda je na vině původní předloha, nebo rychle spíchnuté scenario, ale občas jsem měla pocit, že se nudím, a to by se mi u britských minisérií stávat nemělo. Jinak ovšem výborné, atmosféra místy pěkně děsivá, chemie mezi hlavními představiteli... chemická :)). ()

kareen 

všechny recenze uživatele

Britská BBC mě svými dramaty málokdy zklame a tento není vyjímkou. Na začátku prvního dílu nějakou dobu trvá, než se zorientujeme v ději a všech postavách, ale tím jak se pozvolna dostáváme do všech vztahů a skrytých vazeb, tím důkladněji a efektivněji se buduje napětí a atmosféra zajímavého prostředí tajných služeb v době těsně před druhou světovou válkou. Film disponuje překvapivými zvraty, inteligentními dialogy, silnými dramatickými příběhy a dokonce se najde místo i pro romantiku. Hlavní role se skvěle chopil David Tennant, u kterého by mě spíše překvapilo, kdyby někdy zahrál hůře než výborně. Jeho charismatický plukovník Mercier je odvážný muž, který má dost silný žaludek, aby dokonale fungoval v cynickém světě špionáže, ale zároveň je to člověk pevných morálních zásad, kterému není lhostejné, jak skončí lidé, kteří se tím, že mu pomohli ocitnou v nebezpečí života. Ostatní herci Tennantovi zdatně sekundují a celé je to hezky natočené - pro mě moc příjemné překvapení... ()

Reklama

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Velice solidní dvoudílný film z produkce BBC o špionáži za druhé světové války. Film, který se nijak nepodbízí a tak není divu, že zůstal i tady tak nějak zapomenutý, ovšem pokud vás zaujmou první minuty a přijdete mu na chuť, odmění vás kvalitní rutinou, nic víc nic míň. Herecky tu (nepřekvapivě) vládne David Tennant, i díky rozsahu své role, ostatní spíš jen tak přicmrndávají. Druhý díl ještě o fous lepší než ten první. Zkrátka kvalita střihu BíBíSí. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

První, co se mi na tom vůbec nelíbilo, tak že se tam všude mluvilo anglicky. Sem tam Němec mluvil německy a když se tam objevila čeština, byla to anglická čeština, takže to si klidně mohli odpustit (a další drobné chybky jako Opava ulice atd. nezmiňuju). Jinak to ale byl docela poutavej špionážní uvěřitelnej film. Sice mi to přišlo, že několik různejch scén se točilo na jedné a té samé ulici, ale kudrnáč David Tennant byl dostatečnou odměnou za tyhle nedostatky. Je to prostě sympaťák a Janet Montgomery taky kočka jak krásná kočka. Horší to bylo s ženskejma, ktery byly hnusny, ale myslely si o sobě, že jsou atraktivní. No, nebyly. Tuhle minisérii stačilo vidět jednou, podruhy už by mě to nebavilo. ()

Franc1s 

všechny recenze uživatele

Povedený špionážní drama převedený do filmu těsně před 2 .sv. válkou. Intriky, podrazy, lež, lásky, špionský techtemechtle - tohle můžu. SIce Tinker Tailor Soldier S. to zdaleka nemá, ale vyobrazení Polska, Francie a snad nejvíc se mi líbilo chvilkové Československo. Jen začátek je docela pomalý, kde koho by to asi odradilo, ale později - hlavně druhý díl je našláplej. 8/10 ()

Galerie (27)

Reklama

Reklama