The Big Bang Theory - Unaired Pilot (TV film)

Komedie

USA, 2006, 23 min

James Burrows

Scénografie:

John Shaffner

Kostýmy:

Mary T. Quigley

Není to špatné, ale ve srovnáním se součastným TBBT je to jen slabší odvar a především laciný. Ještě že se nakonec použila verze kterou vidáme na obrazovkách dodnes.Navíc Sheldon a sex to mi nejde dohromady ještě k tomu Sheldon s úchylkou na velké zadky, a vůbec celkově mi to k TBBT nejde dohromady, zakrývá to totiž jeho podstatu. ( 26.8.14/MAC )(26.8.2014)

Buďme rádi, že tahle verze nakonec zůstala jenom Unaired, protože v té finální verzi je všechno posunuto o několik úrovní výš. Objevuje se zde docela dost vtipů známých z vysílané verze, ale často použitých v trochu jiných situacích - např. Sheldon má svoje místo v restauraci, nikoliv u nich v bytě (který tady mimochodem vypadá dost hrozně), ale důvody proč si vybral tohle místo jsou v podstatě totožné. Mimochodem v této verzi se Sheldon nevyhýbá holkám (preferuje ty s větším pozadím), dokonce se i vyspal s Leslie (v tomto díle pod jménem Gilda)...(27.8.2013)

Začátek vypadá jen jako lehce pozměněný originální první díl, ale postupně se začínají rozdíly zvětšovat. Většina replik je stejná a já si nejdřív říkal - proč toto nakonec nepoužili? Vždyť je to stejně dobré! Jenže není. Postava Kate, kterou nahradila Penny, je silně nesympatická a přestože Penny není zrovna světice, Kate působí vyloženě vulgárním dojmem levné šlápoty. A Shleldon tady připomíná lidskou bytost, za což jdou rovněž body dolů.(13.9.2012)

Párkrát jsem se zasmál, ale jsem moc rád, že se tvůrci nakonec vydali poněkud jinou cestou, zejména pokud jde o Penny (Katie) a prostředí. Nechám stranou, že samotný seriál už bohužel (v osmé sérii) zdaleka nedosahuje kvalit, které měl na začátku, nicméně kdyby opravdu začal tímto dílem, asi bych ho nikdy nezačal sledovat. Každopádně pro srovnání stojí za to ho vidět. 55%(27.11.2014)

• metal.storm

Tak som si po dlhej dobe pripomenula, aký mám dôvod prestať pozerať TBBT. Prvým je stále nechutný, stále odporný Leonard, pri ktorom mám pocit, že lepšie by jeho rolu zahrali aj zvratky Maxa Staneyho. A vlastne, ďalej môžem len ďakovať, že sa prvých pár sérií uberalo iným smerom, a nie týmto. Nebudem teraz riešiť pičoviny ako Sheldon=svadba a iné, čo sa udiali v seriáli. Môžeme byť radi, že to po 00 tvorcovia nevzdali.(30.3.2016)

• - Mnoho vtipů z tohoto neodvysílaného pilotu se objevilo v 1. a 2. sérii navazujícího seriálu. (filmsim)

• - Pilotní díl se od dalších dílů seriálu značně liší. Howard (Simon Helberg), Rajesh (Kunal Nayyar) a Penny (Kaley Cuoco) se vůbec neobjevují, hlavní ženskou roli přebírá Katie (Amanda Walsh) a Sheldon (Jim Parsons) není asexuál. (TwoFace)