The Big Bang Theory - Unaired Pilot (TV film)

Komedie

USA, 2006, 23 min

James Burrows

Scénografie:

John Shaffner
  • Pandos

Jsem obrovský fanoušek TBBT, ale u tohohle se mi chtělo zvracet. Možná kdybych to neviděl až po několika "normálních" dílech tak by mě to zaujalo, ale v opačném pořadí absolutně ne! Postavy ještě neměly tak propracované charakterové vlastnosti, a ty co ano, tak špatně. Jsem vděčný Chuckovi a Billovi, že to napodruhé už zvládli brilantně. Pokud chcete ale vidět umrčenou holku, velkozadečkofilního Sheldona a zkazit si chuť dívat se na TBBT, tak je to pro vás správná volba!(18.8.2012)

Výborný pilot k výbornému seriálu. Samozřejmě to mělo několik chyb (především mi nevyhovovali ženské postavy), ale fanoušci Big Bang série je musí prominout - bez tohoto pilota by série neexistovala, a bez chyb, které se projevili v pilotu, by režie nedokázala vytvořit dokonalou verzi The Big Bang Theory.(9.1.2014)

Ja neviem čo od pilotu očakávate. Má iba "navnadiť" na atmosféru celého seriálu, má divákovi ukázať a poskytnúť akúsi reklamu. A práve podľa tejto reklamy si vy musíte vybrať či seriál budete sledovať, alebo nie. Ja som si vybral aj vďaka pilotovi, ktorý bol veľmi podarený. Napriek tomu, že Sheldon ešte nebol úplne "vyvinutý" postava Leonarda všetko v pokoji zachraňovala. (Postupom času sa to už vymenilo).(27.8.2013)

Buďme rádi, že tahle verze nakonec zůstala jenom Unaired, protože v té finální verzi je všechno posunuto o několik úrovní výš. Objevuje se zde docela dost vtipů známých z vysílané verze, ale často použitých v trochu jiných situacích - např. Sheldon má svoje místo v restauraci, nikoliv u nich v bytě (který tady mimochodem vypadá dost hrozně), ale důvody proč si vybral tohle místo jsou v podstatě totožné. Mimochodem v této verzi se Sheldon nevyhýbá holkám (preferuje ty s větším pozadím), dokonce se i vyspal s Leslie (v tomto díle pod jménem Gilda)...(27.8.2013)

Som fanúšik TBBT a mne sa tento neodvysielaný pilot veľmi páčil. Možno je to tým, že trochu odbehol od bežného seriálového stereotypu. Ťažko povedať, kde by bol seriál dnes keby sa rozbehol týmto smerom, ale asi je dobré že otcovia tohoto seriálu ho nakoniec ešte poriadne vylepšili. Predsa len, Howard a Rajesh by chýbali a Katie by som za Penny veru nevymenil, aj keď jej vtípek s "vesmírnou loďou na kolesách" ma dostal :D a takéto temné prostredie seriálu naozaj nesluší. Nehovoriac o odfláknutej zvučke a charakterových vlastnostiach Sheldona. No najhoršia bola tá Leonardova a Sheldonova kamarátka, som rád že jej už šancu v ďalšom natáčaní nedali. Ale aj tomu že niekoľko vtípkov nakoniec v oficiálnom pilote použili, len škoda že nie ten so "spaceship on wheels"... Zhrnuté a podčiarknuté, aj keď s výhradami, ako jediný diel svojho druhu kde mal Sheldon za sebou "to" môže byť :))(20.8.2012)

• - Mnoho vtipů z tohoto neodvysílaného pilotu se objevilo v 1. a 2. sérii navazujícího seriálu. (filmsim)

• - Pilotní díl se od dalších dílů seriálu značně liší. Howard (Simon Helberg), Rajesh (Kunal Nayyar) a Penny (Kaley Cuoco) se vůbec neobjevují, hlavní ženskou roli přebírá Katie (Amanda Walsh) a Sheldon (Jim Parsons) není asexuál. (TwoFace)