The Big Bang Theory - Unaired Pilot (TV film)

Komedie

USA, 2006, 23 min

James Burrows

Scénografie:

John Shaffner

Aneb jak maličkosti dokáží změnit výsledek do velké míry, například hudba při předělech scén je jednoduše otřesná, ne však tolik, jako dvojice postav ženských, které jsou nebetyčně debilně napsané a obzvlášť předchůdkyně Penny je děshrůzná a za celý pilot má vepsanej jedinej dobrej vtip, druhé postavě taky pomohlo rozdělení do postav Raje a Howarda (mnozí zmiňují Leslie, ale tam je onspirace z pilotu menší, než u oněch dvou). Vůbec se nedivím tvůrcům, že v seriálu se tak dlouho vyhýbali plnohodnotným ženským postavám. Jedna z ukázek, jak lze k dobrému změnit pilot ve výtečný seriál, díky ta ty změny.(15.9.2013)

Podle mě se většina hodnotících nechala unést (ovlivnit) současným TBBT a porovnává něco, co s tím „opravdovým“ TBBT, které všichni dobře známe, naštěstí nemá mnoho společného. Pokud zapomenu, že existuje nějaké „real“ TBBT (což po šesti zhlédnutých sériích půjde asi těžko), a zaměřím se jen na tento jeden neodvysílaný díl, tak to ve výsledku nebylo zas tak hrozné. Pravda, je tam pár věcí, které díkybohu zůstaly schované jen v pilotu, ale ruku na srdce, dokážete si místo Rajeshe a Howarda představit nějakou Gildu? Anebo namísto Penny nějakou Katie? Já tedy ne. A Sheldon chlastající pivo a okukující velké zadky? Buďme rádi, že tohle dostalo stopku dřív, než stačila umřít neumřít Schrödingerova kočka.(27.5.2013)

Díky bohu, že to takhle nedostalo zelenou. Na tomto neodvysílaném pilotu byla nejzajímavější degradovaná verze Sheldona, jenž zde ještě nefiguruje jako ryzí asexuál a pak nerd-holka Gilda, která dalece předčila otravnou a nehezkou Katie, jenž vedle ní a natožpak vedle její budoucí náhražky Penny, působí jako nepovedený castingový vtip. Jinak je to jen trochu předupravená verze oficiálního prvního dílu.(7.11.2014)

• m.sheila

Zajímavý pro srovnání. A těžko říct, jestli to můžu posoudit jako fanoušek současné verze, ale kdyby to mělo vypadat takhle, pravděpodobně bych se nekoukala. Ale těžko říct. Každopádně můžeme jen děkovat za změnu dívčí role a hudby. Sheldon je srandovnější jako šílenec, co si nenechá sahat na jídlo, ale je fakt, že jeho gagy se teď už dost opakují a hraje se pořád na tu samou strunu s jeho rolí... možná kdyby byl lidštější jako v této verzi, měli by scénáristi víc prostoru pro rozvoj jeho charakteru nebo celkově děje. Každopádně, jsou to jen dohady a nové TBBT si naštěstí narozdíl od jiných seriálů pořád drží skvělou úroveň.(9.10.2012)

Dlouho jsem se tohoto pilotu zdráhal, ale zvědavost nakonec byla silnější... No, Leonard standartně skvělý, Katie naprosto příšerná, Gilda poměrně ucházející, i když v klasické TBBT by asi nefungovala (jak Penny, tak Leslie jsou mnohem, mnohem lepší) a hlavně sexuálně zkušený Sheldon, který jede po holkách s velkejma zadkama a je vlastně tak trochu úchyl... Řešila se masturbace, já místo toho řešil, že nápad s oblíbenm Sheldonovým místem, ale tentokrát v restauraci, je velice zajímavá obměna, a také to, že jak byt, tak dům kluků jsou naprosto šeredné odpornosti, ve kterých je akorát bordel.. A ten konec, bože. Celkově je to méně vtipné, méně záživné a mnohem více trapnější, takhle by to určitě nefungovalo. Navíc obrazová kvalita není úplně nejlepší, což je ale na mnoha místech dobře, protože naštěstí není nic vidět. Díkybohu, že to dopadlo, jak to dopadlo, protože tohle nejen že by zrušili, ale nevydržel bych se na to dívat ani já, Nicméně, i když mi tenhle "Sheldon" neseděl, Jimovi Parsonsovi to šlo skvěle už tady, párkrát jsem se zasmál a to, co se nakonec dostalo i do normální Teorie fungovalo i tady, takže 55%. Negativa hodnotit nebudu, Katie a příběh poznáte sami...(7.3.2015)

• - Pilotní díl se od dalších dílů seriálu značně liší. Howard (Simon Helberg), Rajesh (Kunal Nayyar) a Penny (Kaley Cuoco) se vůbec neobjevují, hlavní ženskou roli přebírá Katie (Amanda Walsh) a Sheldon (Jim Parsons) není asexuál. (TwoFace)

• - Mnoho vtipů z tohoto neodvysílaného pilotu se objevilo v 1. a 2. sérii navazujícího seriálu. (filmsim)