Kjó, koi o hadžimemasu

• Japonsko 今日,恋をはじめます (více)

Tichošlápek odpad!

Ach jo. Poté, co jsem zkoukl Tenshi Nanka ja Nai, jsem předpokládal, že to bude něco podobného. Proč ne? Dokonce bude i dorama, takže jsem si myslel, že by to mohlo stát za to. Ale né, tohle anime mi dalo přes hubu a povědělo mi, ať nejsem příště tak naivní. Nejdřív o struktuře děje obou epizod: Místo toho, aby udělali z tohodle seriál, tak si líní tvůrci řekli, že tam jednoduše zasadí jen klíčové scény a všichni budou spokojení. Výsledkem je směs, ve které se divák, který nečetl mangu, neorientuje a když se sotva v něčem už zorientuje, objeví se něco dalšího. Kdyby šlo jen o tohle, nedával bych tomu nejnižší hodnocení, protože by to nebylo spravedlivé vůči samotnému příběhu, který tahle OVA tak zprasila. Ale...i příběh mě právě moc nezaujal. Teda spíš střepy příběhu. Školní playboy, Tsubaki Kyouta, který mi nebyl vůbec sympatický a jeho protějšek, Hibino Tsubaki, která mě vůbec nezaujala. Tedy rozhodně ne v anime. Možná, že kdybych četl mangu, tak bych tomu nějakou tu hvězdu dal (i když pochybuji, že bych tomu dal dobré hodnocení kvůli hlavní mužské postavě), ale nyní nemám jinou možnost než dát odpad. ()

Moiraine

Tohle samostatně bez mangy absolutně nefunguje (nečetla jsem a po tomhle asi ani čít nebudu). Začátek pořádně nedává smysl a pak následují dva dejme tomu i romantické okamžiky, které jsou neskutečně vyrvané z kontextu a tak klišoidní, až hanba. ()