kaylin

A zase jeden britský kousek. Tenhle týden jich je celkem hodně. "I Against I" je snímkem, s kterým se asi moc nesetkáte, jeho nasazení v českém kině je naprosto vyloučené. Není důvod, proč by lidé na takový film měli jít. Tedy lidé u nás. No, vlastně ani v jiných zemích by z něj nebyli dvakrát nadšení. O co v něm jde? Jeden chlapík má zabít jiného chlapíka, nebo se mu něco stane. Jenže ten jiný má zároveň zabít prvního chlapíka, nebo se stane něco zlého jemu. To znamená, že tu máma dva muže, kteří se mají zabít navzájem. Je to zajímavá patová situace, motivace k tomuto činu je ale poměrně nezajímavá, prostě se musíme smířit s tím, že to ti dva chtějí udělat. Je pak už jen na nás, jestli vydržíme do konce, abychom zjistili, jak to celé dopadne. Závěr však určitě neuspokojí všechny, a to z jediného jednoduchého důvodu. Je poměrně otevřený a každý si může domyslet, jak to vlastně dopadlo. Těch konců je hned několik a každý je určitým způsobem uspokojivý a neuspokojivý zároveň. Osobně mám otevřené konce rád, ale je pravda, že k těmhle dvěma postavám jsem si příliš velký vztah nevytvořil, a tak jsem příliš ani nepřemýšlel o tom, jak to skončilo, nebo jak bych chtěl, aby to skončilo. Film dokáže zaujmout, svou stylizací je možné ho připodobnit k moderním noirovým filmům, ale chybí tu jakýkoli vztah k hrdinovi, a i v rámci odtažitosti. "I Against I" rozhodně není veledílem, což se nakonec i projeví. Film skončí a vy se s tím smíříte, nijak truchlit nebudete, nebudete ani nadšením skákat. Šedavou atmosféru to má, ale jinak je to docela banální historka, která chce být jiná díky skokům v časové linii. Nejedná se o tarantinovské skoky ve stylu "Pulp Fiction", ale jsou to prostě klasické flashbacky. Nic nového pod sluncem. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/now-is-good-stand-up-guys-bourne-30.html ()