Epizody(52)

Tajomstvá, ktoré mali ostať navždy ukryté pod povrchom.  Príbeh plný zvratov, kde sklamanie v láske, nevera či dokonca strach o vlastný život nie sú ničím výnimočným. Adam (Marko Igonda) a Lea (Lucia Lapišáková) mali krásny dlhoročný vzťah, ktorý však dostal trhlinu. Aj keď ich láska je silná, trhlina je väčšia, než si dokážu pripustiť. Obaja sa vydajú na cestu záchrany manželstva, ktorá však prinesie mnohé prekvapenia, zvraty, odcudzenia aj návraty. Osudy hlavných hrdinov sa často ocitnú na hrane a dokonca im pôjde aj o život. (TV JOJ)

curunir

,,NO ČO UŽ, DARMO RIŤ BIŤ KEĎ SA POSR*LA." __ Zmorený augustovými horúčavami a unavený jednotvárnym letom som Krausovi skočil na jeho prirodzene tváriace sa avízo, v ktorom ako obyčajne sľuboval čosi ,,nové, čo sme ešte na obrazovkách nevideli a že všetko vlastne napísal sám život". Ešte viac ma však nalákal despotický násilník Vlado Černý, tvrdiac o sebe, že kvôli svojej postave sa dokonca dostal aj do nemilosti TV štábu. Toľko o vstupenkách do tohoto podniku a keďže by sa ďalej dalo písať veľa a vlastne by som len prehnane blabotal o seriály s pochybným hodnotením o ktorom už mnohé povedali predo mnou iní, budem čo najstručnejší. Videl som všetkých 52 častí (dokonca som aj prestal chodiť na pivo), čo de facto vypovedá o tom, nakoľko si ma seriál získal a moje hodnotenie mi prišlo na základe všetkých skúseností najobjektívnejšie - ostatne život nie je o hviezdičkách na CSFD. Černý je mimoriadnou oporou seriálu, avšak jeho výkon postupne vyhasína, čo je jednoducho spôsobené tým, že Kraus zatiaľ nie je natoľko dobrým scenáristom, aby vedel takúto postavu s ,,noblesou jej vlastnou" ukočírovať. Štafetu tak po ňom preberá ešte lepší Paulovič a takmer plastickým vykreslením tragikomickosti tohto šaša (naozaj to tak je!) s prispením dobre napísaných dialógov vytvoril prototyp antihrdinu, ktorý má narozdiel od ostatných figúr najbližšie k tomu byť skutočným, uveriteľným človekom. (416. hodnotenie, 35. komentár k seriálu) ()

MM_Ramone odpad!

Viete čo mi naskočí pred očami, keď počujem v súvislosti s filmovou tvorbou slovné spojenie "Pod povrchom"? Automaticky sa mi obajví spomienka na snímok amerického režiséra Roberta Zemeckisa, z roku dvetisíc, v hlavnej úlohe s Harrisonom Fordom a Michelle Pfeifferovou. Dvorný scénarista televízie JOJ, pán Andrej Kraus, je také hovädo, že nedokáže vymyslieť ani len originálny názov pre svoj telenovelový seriál. Je neuveriteľné čím tento trotel z Bojníc oblbuje osprostelých televíznych divákov. Andy je smradľavý hovnivál, čo zarába nehorázne sumy €ur za to, že tvaruje, produkuje a predáva odpad! ()

HOCKEYKA

Pozitívom sú neopozerané tváre,solídne herecké výkony,slušná dramaturgia a dokonca aj réžia.Za negatívum pokladám hudbu,ukradnutú zo známych filmov(Skrotena hora,Babel...),po tejto stránke seriál padá na úroveň trápnych tureckých,argentínskych a iných sračkových telenoviel.Seriál,ktorý má ambície pochovať konkurenčný markizácky projekt by mal disponovať pôvodnou hudbou a nie vykrádať chronicky známe oscarové filmy.Napriek tomu si myslím,že Andy Kraus tentokrát prekonal sám seba a urobil seriál,na ktorý sa dá pozerať.Fandím Jojke,takže som rada,ze to aspoň ako-tak vyšlo. ()

anderson odpad!

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 20.8.2012, pôvodný televízny seriál - Plagiátor Kraus nám ponúka ďalší exkrement v nablýskanom obale. (22.8.2012) ()

Marek1991

Podľa mňa je to úrovňou niekde na úrovni seriálu Druhý dych, je to také normálne, podpriemerné, nie je veľmi zlé. Tu je však problém, že je to veľká nuda. Je to opäť zo života bohatej vrstvy ľudí, je to dosť rozpačité. Herecky je to tiež príjemné a nie tak umelé ako Panelák. ()

peiton

Je pravdou,že tvorcom na čele s Andy Krausom sa podarilo vytvoriť nápaditú zápletku a obsadiť skúsených,no neopozeraných hercov.No na mňa to nespravilo dobrý dojem.Pritom má všetko čo dobrý seriál má mať,ibaže niečoho až príliš.Príliš veľa smutných a depresívnych liniek:nešťastí,tragédií,temnoty,atd...Divák,poväčšine ubitý vlastným životom,takú dávku pesimizmu ešte aj z obrazovky zrejme znesie len v malých dávkach.Natíska sa mi otázka.Kto by už chcel,aby mu bolo večer pri sledovaní televízie ťažko? ()

moviefilm

Videl som len prvý diel, takže si nedovolím hodnotiť, ale už teraz viem, že ďalší diel si rozhodne nepozriem. Herci hrajú veľmi dobre, réžia pomerne dobrá (v porovnaní s našimi inými seriálmi), kamera je v rámci možností dobrá, strih aj zvuk, všetko funguje. Tak kde je teda hlavný kameň úrazu? V scenári. Je to hrozne prekombinované. Už v prvom dieli je všetko. Smrteľná choroba, alkoholizmus, autizmus, bitie ženy, smrť dieťaťa, nevera, vydieranie, či neúspešná kariéra. Je toho tam strašne veľa. Keby to Kraus dávkoval postupne, bolo by to oveľa lepšie. A nesnažte sa sami seba presvedčiť o tom, že dialógy sú nejak perfektné. Sú len o trochu lepšie, ako kdekoľvek inde... ()

SeanLSD

Spočítal som, čo všetko sa vyskytlo v 2 častiach tohoto nafúknutého projektu - tak napríklad nevera, podraz kamaráta, smrť dieťaťa, rakovina, drogy, adopcia, samovražda, alkoholizmus, domáce násilie – a to zďaleka nie je všetko, čím sa pokúša tromfnúť svojich konkurentov, lebo to je kadencia hodná veľkého umeleckého počinu, čo sa snaží zhrnúť na malom kúsku všetko svinstvo sveta. A možnože čo sa týka Slovenska sa mu to aj darí – pravdaže až na tie úprimné vyrozumenia a happyendy. A vypípané vulgarizmy - prečo vo svojom vlastnom seriáli, ktorému určujú vysielací čas, majú v dialógoch toľko nadávok, ktoré musia vypípať ? - to má byť ako prirodzené ? Asi ako úsmev pokladníčky v obchoďáku... ()

BoncheR

V poriadku. To bola prvá epizóda. Teraz sa tu ako na každom inom komerčnom, slovenskom seriály dokázalo, že DOKONALE stačí, keď má zopár prvých dielov pointu, a zbytok sa už len vezie. To sté aj tu. Po pár epizódach sa to už tak zamotalo, že to nemôže byť pravda ani keby scenár písal George Lucas! Trápne, depresívne, načo si kaziť náladu ešte viac? Stačia televízne noviny. (( 10% )) ()

TheRoller

Na slovenské pomery vyšší nadpriemer. Začiatok seriálu bol stráviteľný a aj "rakovinové klišé" sa dalo celkom zhltnúť. Igonda (opäť - na slovenské pomery) má niečo do seba. Postupne sa už tradične všetko rúcalo a dej sa plocho zamotával. Seriál už-už išiel do totálneho mínusu keď to aspoň trochu zachránil Štefan Kožka. Potom sa to vrátilo späť do svojej podpriemernej úrovni. Jediná istota seriálu boli po celý čas Černý a Paulovič - tí keď niečo vypustili, vážne som sa musel smiať. Po novom roku sa dej posunul "O pol roka neskôr" čo bol len ďalší trápny posun ďalej a od tohto momentu, aj keď si mnohí mysleli, že nižšie to už nepôjde, tak išlo. Z priemernej postavy právnika (J. Rašla) sa vykľul vrah a obchodník s bielym mäsom? Povolaním šofér (V. Černý) mení žiarovku v kúpeľni a ochrnie pri tom? 2/4 seriálu sa točí okolo choroby a k tomuto nič? Navyše neustále sa trasúca, neskúsene približujúca, totálne amatérsky pôsobiaca kamera ma vytáčala snáď pri každej časti. Hudba za kamerou nezaostávala, jej pestrosť pozostávala zo soundtracku Počiatku (Zimmer - Time) a Gran Torina. Jedným z mála plusov je, že seriál skončil v rozumnom čase (aj to blbo). Napriek všetkému je tento seriál najmiernejší brak slovenskej produkcie za poslednú dobu. ()

klúčik

Naozaj sme dosiahli takú úroveň , že sa nemám na čo pozerať v TV. JOJ aj Markíza dávajú v hlavnom vysielacom čase , takéto trapné telenovely... Ešteže mám svoju zbierku filmov a v ponuke filmové kanály.. Takéto diela ako: Panelák, Divoká krv, Pod povrchom stoja za ..... Tento posledný výkrik kvality hodnotím 10%, lebo tu je dobrý "nenávidený" Vlado Černý... ()

Janega

NOVÝ SERIÁL ANDYHO KRAUSA!!! Takto to zvelebovali, ako keby bol Kraus nejaký uznávananý a vynikajúci tvorca seriálov. Avšak tie jeho seriály (Panelák, Kutyil, Keby bolo keby) stoja za veľké HOVNO!!! Nehodnotím, lebo som to nevidel, ale ani neviem či sa donútim niekedy si pozrieť nejakú epizódu. ()

patrik221 odpad!

(Patrik221) Andy Kraus niní zapneme elektrický proud který vám spôsobí smrt v souladu se zákonem. Buh bud milostev vaši hříšné duši. Chcete neco říct než bude rozsudek vykonán? (Kraus) Chcel by som napísať ešte mnoho scenárov k dalším slovenským chujovinám. (Patrik221) Fááááze 2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

matthew.17

Ani to nemusím pozerať... Opäť talentovaní a dobre hrajúci herci, obsadení do seriálu kde majú nulovú šancu svoj talent ukázať a tak sa opäť jedná o vec peňazí a prestíže. Z upútaviek je mi jasné že je to zas o vzťahoch, o neverách a intrigách, že je tam zas ten istý hnedý filter či pri každom seriály TV JOJ od ktorého sa to nelíši ani len obsadením pretože v Andyho seriáloch sú furt tí istí herci (do pi*e kebyže, aspoň tú Rákovú obsadí nech sa mám na čo pozerať, ale Igonda ma zapnúť jojku naozaj nedonúti). V našich seriáloch mi strašne chýba nejaký originálny prvok, niečo vlastné čo malo napr. Mafstory alebo Susedia. Markíza len kopíruje Telemundo a Jojka seriály ktoré kupuje spoza veľkej mláky pričom sa pravidelne opakuje. Bieda... ()

Mahoney. odpad!

Jedná sa len o pár %, ale aj tak neviem ako môže byť toto hodnotené lepšie ako Horúca krv. Tá má aspoň hlavu a pätu, toto je fakt odpad. ()

Zombiepod

Andy Kraus by jednoducho mal prestať vymýšlať seriály, a ostať pri svojom ako-tak úspešnom, no stále rovnako debilnom Paneláku, ktorý je podstatne pozerateľnejší v tom, že je aj občas vtipný. Tu mi tie nútené a primitívne emočné pokusy zožierali nervy každou sekundou. Síce sa herci snažia, kamera je podstatne pokrokovejšia ako pri podobných seriáloch, ale to ani nestojí za reč. Bohužial, zasa mimo. ()

helrohir

Myslím si, že tento seriál si nezaslúži hodnotenie odpad. Má celkom zaujímavý príbeh a Marco Igonda je sympaťák, a je len dobre, že ako hlavnú postavu dali neokukaného, ale zároveň relatívne schopného herca. Ale zas to nie je ani nič výnimočné, a preto sa zo mňa pravidelný divák nestane. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj