poster

Pyramidy? (TV seriál)

 • český

  Mýty a fakta historie: Pyramidy?

 • Kanada

  Pyramid Code, The

Dokumentární

Kanada, 2009, 5x45 min

Režie:

Carmen Boulter

Hudba:

Michael Damon
 • honajz
  ***

  Úvodní díly jsou nejnabitější informacemi a dávají mnohý podnět k zamyšlení, zda oficiálně tradovaná historie Egypta nemá trhliny. Čím blíže ke konci však dostávají slovo různí obskurní pisatelé obskurních knih a seriál začíná vypadat jako Vetřelci dávnověku, kde je více domněnek, než faktů. První dva díly vynikající, třetí už je půl na půl, a čtvrtý a pátý klidně můžete vynechat, pokud tedy nejste newagista a danbrownovec.(5.10.2015)

 • Peytl
  odpad!

  Dobrý den, prošli jste zdatně obecní pětitřídkou? Množilka a vyňatá slova nejsou pro vás pojmem záhadným a zahlédli jste, byť jen v rychlosti a přes mléčné sklo dveří od kabinetu vycpanou fretku? Znáte sračkofág? Pokud jste odpověděli minimálně dvakrát (slovy dvakrát) ano, pak jste rozený génius a vřele nedoporučuji ani jedním podnapilým očkem zhlédnouti tuto zapařenou, vypíčenou, esoterickou sračku, za kterou by měli sekat zúčastněným ruce u samé prdele! Pyramidy??? Ani hovno, to už raději domu nastěhuji Laďu Hrušku a budem si z exkrementů navzájem plácat bustu. Veřejnoprávní televize, hehe, a co na to Aštar Šeran?(1.12.2014)

 • Wolfik58
  ****

  Zpracování seriálu je kvalitní, napínavé a vzrušující. Co se obsahu týče, tak některé teorie jsou skutečně přinejmenším přitažené za vlasy, ale na druhou stranu by člověk některé z nich připustil jako možné, a tak to alespoň není úplný blábol. Dobré zpracování kontra mírně vycucané teorie dá u mě dohromady 3* a půl.(19.9.2012)

 • Mylouch
  **

  Dokument, který ve výpovědích samotné režisérky a páru šamanských souvěrců nemožné proměnil v možné. Hodně nestrukturovaně letem světem staroegyptským světem od brzlíku k hinduismu a zpátky k esoterice 19.st., kosmickému vědomí a 360 smyslům s ovládáním podvědomí. To vše pospojované new-ageovým eklektickým mysticismem s kořením feministického jazyka. Vizuální část se sice občas vůbec neprolíná s dominujícím slovem, ale přesto pár obrázků se často nevidí ani v příslušných cestopisech a odbornějších dokumentech. Někdo navlíká korále, někdo staví tee-pee, někdo natočí dokument, vypadá to jako splněný úkol mistrovské zkoušky. Carmen to nemá úplně lehké, co na to guru Jára ? 1-2*(23.11.2014)

 • Lukoboss
  ***

  První věta z obsahu přesně vystihuje náplň dokumentu. Nedozvíte se nic konkrétního, veškerý informace jsou ve stylu "domníváme se", "asi to tak bylo", "možná to dělali takhle", "pravděpodobně..." a takový dokumenty nemám moc rád. Chápu, že není jednoduchý takový věci zjistit atd., ale tím pádem je pětidílnej dokumentární seriál zbytečně dlouhej.(2.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace