poster

Cesta

 • Španělsko

  La senda

 • anglický

  The Path

 • Slovensko

  Cesta

Horor / Thriller / Psychologický / Mysteriózní

Španělsko, 2012, 83 min

Komentáře uživatelů k filmu (36)

 • Ygnor
  ***

  Bohužel film ztrácí ve druhé třetině tempo a konec je známý od začátku..., ale nebylo to tak špatné. Mám rád zimní prostředí, kdy u Španělů nebývá tak časté.(5.2.2018)

 • J*A*S*M
  ***

  Mysteriózní, psychologický, hororový thriller z horského zasněženého prostředí. Atmosféru to má docela slušnou, ale jinak se jedná o předem lehce čitelnou hříčku, která mate diváka různými prostředky, které ale nakonec nemají žádné opodstatnění. Je to zkrátka takové naoko zbytečně zamotané, ale pod povrchem vlastně dost jednoduché. Na jedno zhlédnutí OK.(17.2.2013)

 • Malarkey
  **

  Půl filmu čekám, jestli se to rozjede a ono se to nerozjede. A co víc, tak vrcholem napětí je tu scéna s čoklem, která mi, nevím proč, připomínala závěrečnou vrcholovou scénu z filmu Poslední mise se Seagalem, což teda taky o něčem svědčí. Závěr je mimochodem taky vysloveně k smíchu, protože celý film mi byl tak jedno, že kdyby tvůrci přišli s mimozemšťany, tak bych jim ještě poděkoval. Dvě hvězdičky za atmosféru, během které jsem vlastně nevěděl, co se děje a za kameru, která toho kupodivu dost zachránila.(25.3.2018)

 • Fr
  ***

  ,,JE TU TAKOVÝ KLID. MŮŽEME ZCELA ZAPOMENOUT NA OKOLNÍ SVĚT.“...... /// Já už budu hodnej řekl taťka a vzal mamku a synka do lesa. Vodreagovat se tam a tak. Jsou přece Vánoce. Třičtvrtě hoďky (možná víc) mě voděj za rypák. Pojď sem (nic z toho…), … teď sem (a zase vedle!), … a co tohle? (hmm zajímavý… ale…aha, tak nic…) Klamou tělem, maňáskem i šachovejma figurkama a přiznám se, že čekačka na to, co že z toho nakonec vyleze celkem ujde. Tak jako normálně, že to člověka nesere. Nakonec sice stejně řeknu ,,jen“ nojo a je po vyvrcholení, ale tenhle mix nejasnejch indicií se zajímavou atmosférou a kupou sněhu se vidět dá. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Už mám těch japonskejch uchyláren dost. 2.) Po lese nám běhá čurák v pyžamu. Mám se bát? 3.) Thx za titule ,,robilad21“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(21.2.2013)

 • tron
  *

  Ježiš, to ale bola nezáživná nuda!!! Skoro som si skočil do Tesca kúpiť sekeru na drevo na spáchanie rituálnej samovraždy. Nesympatický chlap, nesympatické decko, nesympatický milenec a sexi pani manželka. Ale pani manželka a twistami napchatý koniec (hoci vzhľadom na halucinujúceho „hrdinu“ predvídateľný) sú jedinými pozitívami tejto snímky. S hororom to nemá skoro nič, bacha na to.(6.1.2017)

 • Bloody13
  ***

  Sice těžce předvídatelná, ale pořád kvalitní záležitost. Cesta je slušný psychothriller v hororově mrazivém ovzduší, co nepotřebuje tlačit na pilu, místo toho si bohatě vystačí s paranoiou hlavního hrdiny a s rozházenými indiciemi ke správnému rozluštění zdejší (nepřekvapivé) pointy. Rozhodně potěší prostředí uprostřed zasněžených lesů, krátká stopáž a přesně trefené obsazení. Zkrátka kus poctivé filmařiny, ale u Španělů je to snad jasná zpráva.(13.2.2013)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Zvláštní film! Dle mého Režisér, ani nevěděl, co pořádně chce natočit.. Spousta nedotáhnutých Nápadů! Viz. Loutková Postava, kdyby se celý film věnoval pouze jí, mohlo z toho vzniknout působivé Hororové Drámo! Takhle je to jen průměrná záležitost, která je u Španělů neobvyklá.(17.2.2013)

 • Gilmour93
  **

  Pošahaný šachista se snaží využít rustikálního prostředí k revitalizaci vztahů s otrávenou chotí a malým Damiánem. Má při tom absťák po cigaretách, prochází se v pyžamu po zasněženém lese, dělá psí kusy a spolu s divákem luští z indicií, jestli už dávno nepřišel šach mat.. Co dělat, když už úvodní scéna s houpajícími se bílými haksnami vyzradí de facto vše a jediný trochu silnější moment je partie šachu se synem, kterému radí maňásek? Snad jen kochat se Pyrenejemi a kousat se do rtu, aby se člověk při scéně nápadně připomínající rvačku Senzačních bratrů zpátečníků v nýdnolské knajpě nezačal smát. Španělé na poli psychothrillerů umí lépe, o tom žádná..(23.11.2016)

 • *CARNIFEX*
  **

  Raul je typickým majstrom v šachu. Arogantný bez štipky citu či rešpektu k okoliu, ktorého vzťah k rodine je na bode mrazu. Chce, ale spraviť rázny krok a získať si späť náklonnosť svojej manželky a jediného syna Nica. Od staršieho pána zoberie na pár dní do prenájmu malú chatu v horách. Nakoľko nie je navyknutý ani len na jednoduché práce okolo domu mimo civilizácie, majiteľ chaty pošle na výpomoc mladíka z neďalekej dediny, Samuela. Ten sa, ale vracia častejšie ako by bolo treba a Raul začína podozrievať svoju manželku k nevere. Prepadá depresiám a jeho nočné mory či vidiny nemajú konca kraja. Čo je vlastne realita a čo Raulova paranoja?? Príbeh dobrý. Záver síce nie najoriginálnejší, ale potešil. Rodinné drama vždy dostatočne zaujme. Skôr ako o horor, ale ide o psychologický thriller, ktorý je zo 75 % nudnejším, ako sledovanie zápasu slovenskej futbalovej corgoň ligy. Až záver ponúka čo to z umenia režiséra, ktorý rozhodne má potenciál v budúcnosti prekvapiť. Pre tento krát nie viac ako - 45%.(2.3.2013)

 • sochoking
  ****

  Nielenže som mal pocit, že hlavným hrdinom je stále kosa, kedže mali oblečené tie úplety, ale mať ženskú na chate nahodenú v takom roláku, tak mám po mrdačke. Tie roláky sú proste brutálne odpudzovače! To už len kastrácia je horšia...(15.2.2013)

 • heyda
  *

  Má to 83 minut a mě to přišlo jak nekonečný příběh. Extrémně nudný horor, který je zajímavý pouze atmosférou zasněžené chaty uprostřed ničeho. Doufám, že další horory z tohoto roku, na které se chystám budou o několik tříd lepší. Co se týče pointy, tak ta byla docela slabá, i když čekal jsem ještě větší úlet. Bohužel jsem hodně zápasil s tím, abych vůbec neusnul a to se u hororu nesmí stávat, i kdybych měl za sebou pražský maraton.(23.2.2013)

 • Chrustyn
  **

  Film se snaží působit atmosfericky a stísněně, ale ve výsledku tak trochu překombinuje sám sebe a závěrečný zvrat by překvapil, tak před 15 lety. I přes krátkou délku nudné a laciné.(5.4.2013)

 • ARI50
  **

  Srub kde si na krásnem zasněženém místě bylo asi to nejlepší z celého filmu, herci v pohodě ale fotříkový pořád hrabalo a ve směs příběh je bez života, což je největší škoda.(5.1.2019)

 • AlistairMir
  ***

  Když je někdo šachovej velmistr tak to bývá velmi inteligentní muž, který umí kombinovat, plánovat a činit ty správné tahy nejen na šachovnici, ale i v životě. A nebo to je také pitomec co kromě šachů neumí vůbec nic a nikdo ho nemůže vystát kromě těch dřevěných figurek. Hlavní hrdina Raul s přehledem patří do té druhé kategorie. Nesympatický dacan kterého nemá ráda ani vlastní rodina a člověk skoro chytá deprese už z toho, když vidí jak bídně ten člověk žije. V rámci polepšení sekne s fajčením a vezme rodinu do zasněženého království bokem od civilizace do malebného srubu. Bohužel brzo chytne pocit, že místní šikula Samuel bude dle všeho pěšák, který jde tvrdě po jeho královně a chce dát jeho zoufalému manželství definitivní šachmat. Navíc si ho synek oblíbí za pár dní víc než Raula za celej život, takže je třeba táhnout do protiútoku. První polovina filmu je prima když nám atmosféra a napětí stále houstne, ale bohužel jak začnou vidiny a sníky šlo to pro mě do háje. Konec se dal asi čekat, ale sednul tam dobře. Každopádně i když film mě lehce zklamal tak jedna věc se mu povedla...je to tak depresivní že jsem se z toho cítil skoro pod psa takže poctivá filmařina zvládla vtáhnout do děje.(3.1.2014)

 • GrungeChild
  ****

  Další případ pana Monka se odehrává v mrazivé divočině na okraji vidlákova, která se zdá být ideálním místem na urovnávání pochroumaných rodinných hodnot. Ovšem to by tu nesměl být místní hejsek Samuel, který se pořád bez vyzvání vrací, neomaleně flirtuje s mladou paní a zcela bezohledně štípe dříví. Panu Monkovi to všechno začíná lézt krkem, jak by taky ne. Útlocitná roláková gazela ho neposlouchá, synek mu vyloženě leze na nervy, má absťák, že by vyžvýkal celý karton Nicorettů, a ještě k tomu se všechno okolo zdá být takové jákési čudné. Pan Monk to ale opět vyřeší po svém, a pro diváka z toho plyne mrazivá atmosférická podívaná s možná dost předvídatelným vyústěním, ale podaná velmi stravitelnou formou. Španělé opět nezklamali, 4*(15.2.2013)

 • Morholt
  ***

  No řekněme, že si tvůrci mohli odpustit hned první záběr, protože už po něm člověk může tušit, jak to celé dopadne. A od vánoční fotografie už se vlastně jen čeká na konec a dovysvětlení, jak to tedy vlastně bylo v detailech. Přesto jsem docela spokojen, protože se mi líbila nejen mrazivá hororová atmosféra, ale i výkon Gustava Salmeróna, což byl psychopat na druhou. Ve španělské produkci to patří k tomu slabšímu, ale to to v případě hororů znamená, že je to pořád lehký nadprůměr. 60%(10.11.2013)

 • kaylin
  ***

  „Cesta“ je zajímavým filmem, pokud máte rádi filmy, které na vás působí, které dokážou vyvolat silné, spíše negativní emoce. V tomhle případě se to daří i tím, že je těžké se sžít s postavami, které jsou obecně spíše nepříjemné a nepomáhá ani přítomnost dětského hrdiny. „Cesta“ má dobrou atmosféru, ale jako celistvý snímek prostě nefunguje, a tak se blíží spíše tomu průměru.(5.5.2014)

 • forsythia
  **

  Do poloviny člověk čeká, co se z toho vyklube, a od poloviny čeká, kdy to skončí.(21.12.2014)

 • TomX2
  *

  Miestami sa to snaží pôsobiť ako zaujímavý a inteligentný thriller s nádychom mysteriózna a psycho, avšak nefunguje tu zďaleka nič. Záverečné twistové rozuzlenie je nezmyselné bez hlavy a päty, scény s halucináciami sú trápne, scenár úplne o ničom a postavy, resp. herecké obsadenie strašne nesympatické. Okrem toho značka "horor" nie je zrovna na mieste a aj napriek relatívne krátkej minutáži to strašne nudí. Jediné, čo sa mi aspoň trochu páčilo sú scény, kde figuruje šach.(5.1.2019)

 • dubinak
  ***

  Malý, nenápadný, hororový thriller s pěkným plakátem tentokrát ze Španělska, který neurazí, neohromí. Není nijak těžké to nakonec všechno pochopit, avšak se mi tento snímek jeví jako vcelku zbytečný. Čtyři herci a hezké sněžné okolí bohatě vystačí na to, abych si La Senda zařadila do průměrné španělské sekce a víc už o něj zakopnout nemusím.(1.5.2013)

 • Herzeleid
  *

  Absolutní omyl se na tohle dívat. Nekonečně nudné, nedávající smysl. Nebyl jsem ani vystrašen ani napjat...(2.3.2014)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace