Epizody(15)

Seriál podle scénáře Lucie Konečné Ententýky se nebojí s nadsázkou a humorem dotknout i vážnějších životních problémů, jako jsou například střídavá péče o děti, jejichž rodiče se rozešli. Nepřehlíží ani potíže matek, které vychovávají dítě samy a nemohou najít partnera. Řeší vztahy s ženatými nebo vdanými, posedlost zdravým životním stylem i honbu za vším, co má nálepku BIO. Neopomíjí ani sex, kterého je buď málo, nebo je jiný, než si představujeme. Významnou roli v seriálu hrají děti, které se stávají svéráznými hybateli děje.
Ententýky jsou tedy svého druhu sondou do typických životních situací řady dnešních třicátníků, generace Husákových dětí. Tvůrci nevsadili na zbytečnou akčnost, řadu úrazů, trápení… Seriál nabízí uvolněnou atmosféru vystavěnou na nenásilném humoru, situačním i slovním, a především na všedních, přitom zajímavých osudech jednotlivých hrdinů a hrdinek se svými rodinami, přáteli a známými. Ti jsou jako vaši sousedé. Zažívají to samé, co zná nemalá část nedávno či v současnosti těhotných žen a jejich široké okolí. Dny jsou plné dětského oblečení, knížek, krmení, kočárků, plenek, internetových obchodů, bazárků a maminkovských fór… (oficiální text distributora)

AllShallFall odpad!

Ty vole co je zase tohle za píčoviny...!!!!!???? Dnešní doba vymývá lidem mozky těmahle sračkama. Kdy přijde ta svoboda, že televize budou vysílat to na co mají lidé chuť? A ne nějaký hovna aby si nějakcí kreténi namastili kapsy! Za druhé, tohle nejsou vůbec žádné herecké výkony. Je to normální lůza tvrdící o sobě, že jsou herci. Stejně tak režiséři.......!!!!! ()

honajz

Seriál Ulice v ČT hávu. Propletené osudy několika rodin s několika klišoidními problémy. Bez nadhledu a bez invence. Stroze odvyprávěné. Charaktery postav nezajímavé - a často neživotné. Přesně takové ty seriálové rodinky a seriálové dialogy o ničem. Žádné drama, žádné zápletky, nic. A když, tak maximálně takové, co se hned vyřeší nebo vlastně se ukážou jako nedůležité. Žádné napětí. ---- Tak jsem díky manželce viděl pár dalších dílů, snižuju hodnocení a chytám se za hlavu. Ty rádoby vtipné hlášky! Ach, to bolí. Jitka Schneiderová se tomu aspoň snaží dát nějakou dikci, ale ty věty, co říká, co jí napsali, jsou prostě tupé, nevtipné, postřehy klopýtavé, upocené, táhnou se jak nohy v hrnci medu. Ubohost, kterou spolknou jen ženy v domácnosti, které si ubohoučký děj dotvoří svými zkušenostmi. ()

Radek99 odpad!

Smutná jsou místa, v něž došla česká veřejnoprávní televize v honbě za sledovaností. Vyrovnala se, možná i pokořila, komerční televize v míře prázdnoty. Prý ženy ženám? Kdeže. Omezenci omezencům! PS: Opravdu platíme koncesionářské poplatky kvůli tomu, aby se za ně natáčely komerční vztahové seriály? To je ona definice televize veřejné služby?! ()

Big Bear

Stejně jako káva ,,druhák'' se už nedá pro normálního člověka pozřít, tak s ententýky jsem na tom podobně. Tahle vylouhovaná sedlina Přešlapů (2009) a Sexu ve městě zkrátka nefunguje. Jako by nestačil chatrný scénář procpaný rádoby moudry a trapným humorem, je zde celá hromada dětských neherců, kteří opravdu neumí hrát... A jelikož už ani na tu přemakepovanou Jitku Schneiderovou se nouká jak dříve, nevidím po pár dílech důvod, proč u tohoto seriálu trávit byť jen jedinou minutu času... Hvězda za těch pár lidí, kteří hrát umí a snaží se tu hrůzu držet nad vodou... * ()

Tosim

ACHTUNG - SPOILERS! Šeď vystřídala regulérní prohra. Poč tohle proboha někdo přirovnával k Sexu ve městě? Jen proto, že hlavními hrdinkami jsou ženy a jedna z nich je novinářka? Chytrý divák už od půlky tuší, že se rozvedení manželé k sobě vrátí, bejvalka řeší své rádobystarosti a postavu, která má skoro od začátku psychické problémy (Pidrmanová), paní scénáristka pomocí jiných postav v podstatě podvede. Proč se nevěnovat nějaké vážnější figuře? Protože už by to nebylo tak "vtipné," příliš vážné na děj, který se spoléhá na účinek trablů s malými dětmi, tchýní, pronášejících fráze o mužích a mužů, kteří, nevěda kam se posunout, posunují se víceméně jen do hospody? Tohle je ten nejhorší možný výsledek onoho ženského "se svým tělem a životem si můžu dělat co chci." Jenomže to je právě blbost. Pořád jsou tady myslící lidi, diváci i divačky, kteří tuhle papundeklovou seriálovou verzi života (nejhorší od Rodinných pout) odmítnou. Na konci jsem se zaradoval, že aspoň jedna linie končí trošku jako život (odloučení Martina Písaříka), než jsem pochopil, že je to pouze oslí můstek k druhé řadě, která bohudík nepřijde, protože seriál neměl sledovanost. Takový postoj se zase ČT povedl. A k tomu Chinaski, kteří právě začínají svoji 1. signální. (Sviště!) Malinko vybočuje jen Petr Čtvrtníček (až na ty zbytečné komplikace ohledně pletek s pokojskou dva díly před koncem!), který, pokud si některé repliky nepsal sám, vlastně dokazuje, že Lucie Konečná potenciál má, ale má i volnou ruku, kterou jí zajistila předchozí práce (čti: Ordinace v růžové zahradě). JÁ CHCI NORMÁLNÍ, PĚKNEJ BARÁK...VIDĚL JSTE NĚKDY KREML? ()

• Seriál hledal inspiraci například v legendárním Sexu ve městě (od r. 1998). Natáčení první série probíhalo v Praze do konce června 2012. [Zdroj: aktualne.centrum.cz] (hippyman)
  • Angažmá scenáristky, která stála u vzniku seriálu Ordinace v růžové zahradě (od r. 2005), vzbudilo u předsedy Rady ČT Milana Uhdeho rozporuplné reakce. Dle jeho názoru se bude program ČT až příliš podobat komerčním stanicím. [Zdroj: aktualne.centrum.cz] (hippyman)
  • Námět na sérii o rodičovství a dětech ležel na stole ČT již několik let před realizací, bývalému vedení televize však nepřipadal vhodný. [Zdroj: aktualne.centrum.cz] (hippyman)