Ententýky (TV seriál)

Komedie / Drama

Česko, 2012, 15x57 min

Vzhledem k tomu, že mám k Jitce Schneiderové zhruba stejný vztah jako Ivan Trojan alias Ondřej ze Samotářů, tak se mi to líbí... Škoda, že ji znám jenom od vidění... Ne ale vážně, myslím, že Ententýky jsou dobře udělané, vtipné a ze života. Zdejší nízké hodnocení není fér, kdyby byly titulky v angličtině, bylo by procent dvakrát tolik...(26.9.2012)

• viktor.danek

České televizi se perfektně daří kopírovat americký seriálový mainstream. A to nejen co do propracovaného formálního ztvárnění, ale také co do obsahové průměrnosti. Dívá se na to hezky a herci jsou taky super, ale hrdinové jen nekonečně plytce řeší přeplněná prsa, utírání zadku dětem a nedostatek šoustání, aniž by nabízeli alespoň trochu originální pohled na věc. Je fajn, že se strmě zvedá formální kvalita, ale obsahově je to jen samé klišé, klišé, klišé. Blahopřeju k výběru Chinasky. Banalitu seriálu dokonale doplňují.(23.9.2012)

• vnimat_Krasu

Sex ve městě v podání slovutné tvůrkyně Ordinace v růžové zahradě? To je zkrátka recept na smrtelný drink. Petr Dvořák mluví o restrukturalizaci původní tvorby České televize a přitom si ji představuje takto. Český televizní humor se již automaticky rovná snůšce trapasů, většinou se sexuálním podtextem a minimální pointou. Šroubované věty vycházející z úst jinak sympatických herců zabíjejí i jakékoliv pokusy o drama. Nepodstatnou hvězdičku Oldřichu Víznerovi a slušně zvládnutému virálnímu marketingu, včetně příslušného blogu hlavní postavy.(6.9.2012)

• Tosim

ACHTUNG - SPOILERS! Šeď vystřídala regulérní prohra. Poč tohle proboha někdo přirovnával k Sexu ve městě? Jen proto, že hlavními hrdinkami jsou ženy a jedna z nich je novinářka? Chytrý divák už od půlky tuší, že se rozvedení manželé k sobě vrátí, bejvalka řeší své rádobystarosti a postavu, která má skoro od začátku psychické problémy (Pidrmanová), paní scénáristka pomocí jiných postav v podstatě podvede. Proč se nevěnovat nějaké vážnější figuře? Protože už by to nebylo tak "vtipné," příliš vážné na děj, který se spoléhá na účinek trablů s malými dětmi, tchýní, pronášejících fráze o mužích a mužů, kteří, nevěda kam se posunout, posunují se víceméně jen do hospody? Tohle je ten nejhorší možný výsledek onoho ženského "se svým tělem a životem si můžu dělat co chci." Jenomže to je právě blbost. Pořád jsou tady myslící lidi, diváci i divačky, kteří tuhle papundeklovou seriálovou verzi života (nejhorší od Rodinných pout) odmítnou. Na konci jsem se zaradoval, že aspoň jedna linie končí trošku jako život (odloučení Martina Písaříka), než jsem pochopil, že je to pouze oslí můstek k druhé řadě, která bohudík nepřijde, protože seriál neměl sledovanost. Takový postoj se zase ČT povedl. A k tomu Chinaski, kteří právě začínají svoji 1. signální. (Sviště!) Malinko vybočuje jen Petr Čtvrtníček (až na ty zbytečné komplikace ohledně pletek s pokojskou dva díly před koncem!), který, pokud si některé repliky nepsal sám, vlastně dokazuje, že Lucie Konečná potenciál má, ale má i volnou ruku, kterou jí zajistila předchozí práce (čti: Ordinace v růžové zahradě). JÁ CHCI NORMÁLNÍ, PĚKNEJ BARÁK...VIDĚL JSTE NĚKDY KREML?(21.12.2012)

• geklon

EKLHAFT....další autorské hovno za peníze koncesionářských poplatníků. Na téma Takhle vážně nikdo žít nechce a jestli jo, spíš by ho měli přesvědčit, že tohle se nehodí ani jako levná charakteristika postav v reklamě na nábytek, nebo na instantní polívky, či samopřebalovací plíny a nepatří do seriálu na veřejnoSprávné teleivzi....(1.7.2013)

• - Námět na sérii o rodičovství a dětech ležel na stole ČT již několik let před realizací, bývalému vedení televize však nepřipadal vhodný. [Zdroj: aktualne.centrum.cz] (hippyman)

• - V seriálu se objevuje také kapela Chinaski, která složila úvodní píseň a její členové si v seriálu i zahráli. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (hippyman)

• - Angažmá scenáristky, která stála u vzniku seriálu Ordinace v růžové zahradě (od r. 2005), vzbudilo u předsedy Rady ČT Milana Uhdeho rozporuplné reakce. Dle jeho názoru se bude program ČT až příliš podobat komerčním stanicím. [Zdroj: aktualne.centrum.cz] (hippyman)