Ententýky (TV seriál)

Komedie / Drama

Česko, 2012, 15x57 min

Vzhledem k tomu, že mám k Jitce Schneiderové zhruba stejný vztah jako Ivan Trojan alias Ondřej ze Samotářů, tak se mi to líbí... Škoda, že ji znám jenom od vidění... Ne ale vážně, myslím, že Ententýky jsou dobře udělané, vtipné a ze života. Zdejší nízké hodnocení není fér, kdyby byly titulky v angličtině, bylo by procent dvakrát tolik...(26.9.2012)

• viktor.danek

České televizi se perfektně daří kopírovat americký seriálový mainstream. A to nejen co do propracovaného formálního ztvárnění, ale také co do obsahové průměrnosti. Dívá se na to hezky a herci jsou taky super, ale hrdinové jen nekonečně plytce řeší přeplněná prsa, utírání zadku dětem a nedostatek šoustání, aniž by nabízeli alespoň trochu originální pohled na věc. Je fajn, že se strmě zvedá formální kvalita, ale obsahově je to jen samé klišé, klišé, klišé. Blahopřeju k výběru Chinasky. Banalitu seriálu dokonale doplňují.(23.9.2012)

• spageta

Po shlédnutí necelého prvního dílu otřesného gymplu, jsem musela tu jednu hvězdičku dát. Po dějové stránce celkem nuda, nic nového pod sluncem, stokrát omýlaná témata běžného života ze všech možných stran. Naštěstí to není přeplácané tím přehnaným humorem, jak jsem se obávala, vtipy měly únosnou míru a na Jitku Schneiderovou se hezky koukalo. Bohužel, mi zde trochu připadala snaha v určitých rysech napodobit Sex ve městě (těmi rádoby zamyšleníhodnými komentáři, jež doprovázely celý děj), čímž si to u mě docela polepili (Sex ve městě je jen jeden). Další vývoj je předvídatelný, žádné zvraty ani změny k lepšímu tam nečekám.(5.9.2012)

Vzhledem k tomu, že se ve mě ještě žádný mateřský pud neprobudil a společnost dětí rozhodně nevyhledávám, říkala jsem si že by byla pěkná otrava trávit každou středu s tímto seriálem. O to víc jsem byla překvapená, že se mi seriál hned po shlédnutí první dílu zalíbil a chtěla jsem vidět další díly. Pro mne je to docela reálné a vtipně provedené. Rozhodně mne to zaujalo mnohem víc jak další nové seriály jako Obchoďák, Gympl nebo Základka. Ty nejsou vtipné,ale trapné. Ententýky mi přijdou jako dobrá oddechovka, která jednou za týden dokáže i příjemně pobavit.(19.10.2012)

• pupidup

Nesnáším filmy a seriály o malých dětech a matkách, takže jsem jen omylem přepla program... a příjemné překvapení, oproti Gymplu, který běží na Nově - lepší scénář, dialogy, herecké výkony, realističtější kamera a humor narozdíl od Gymplu není trapný.... Jednoznačně. Myslím, že po pilotu ještě nějaký ten díl i snesu:o). Jitka Schneidrová - naprosto skvělá....bohužel, po pár dílech se to trošku pokazilo.....:o((5.9.2012)

• - Natáčení seriálu bylo kvůli nízké sledovanosti ukončeno již po první sérii. (JoranProvenzano)

• - Členové kapely Chinaski v seriálu hrají kapelu, jsou využívány přímo jejich písničky. Tvůrci si rovněž pohráli s jejich historií - dvě známé skladby v seriálu teprve "vzniknou". [Zdroj: deník Metro] (hippyman)

• - Poněkud netradiční propagací seriálu byla zmínka o blogu čerstvé matky Ute Zikmundové nazvaný Jsemvtom.cz na sociální síti Twitter. [Zdroj: mediar.cz] (hippyman)