Na české poměry povedený seriál. I když je zcela zřejmá jeho zahraniční inspirace, něco takového pro třicátníky a třicátnice tu prostě chybělo. Pokus o svižné vyprávění, vtipné pravdivé postřehy oceňuji. Navíc se povedlo i herecké obsazení. Bohužel na tolik dílů to velmi brzy začne ztrácet dech a tempo, neškodilo by přidat. Zároveň postavy zůstávají ve svých mantinelech a nesnaží se z nich ani na chvilku vyklouznout. Škoda, takhle zůstala šance promarněna.(15.11.2012)

• ivishka

Nesohlasím s odpady, jelikož mám dojem, že česká televize narozdíl od těch trapáren na nově a nyní i na primě občas zná hranici té minimální přípustnosti vtipu a inteligence. Jsou tu dokonce i postavy s kterými bych se dokázala ztotožnit. Jelikož znám i horší věci tak dvě hvězdy jsou naprosto dostačující.(26.9.2012)

První díl líbil. Druhý trochu zklamal. Zdá se vše předvídatelné, jednoduché, nezajímavé, žádné velké drama nebo důvod proč se dívat dál. Přesto chci vidět další díly. Jsem holt asi cílová skupina. Ještě nedávno bych řekla, že je to přehnané a nerealistické. Ted v tom však vidím spousty lidí okolo sebe - oni se tak opravdu chovají. (viz např. já a vodění dítěte do školky). Takže ano, je to jak ze života. I když plytké a spousta klišé. Na druhou stranu občas vtipné, pravdivé. A nejlepší je skvělý herec Olda Vízner! Hodnoceni po dalších 2 dílech (tedy po 4) zvyšuju ze 2 na 4 hvezdičky. Bylo to vtipné, smála jsem se nejen já, ale i manžel.(5.10.2012)

• DoneyGal

Nový seriál = další propadák. Opravdu pozoruhodná, stále dokola opakující se rovnice. K pojišťovnám, ulicím, ordinacím a dalším populárním kusům českého televizního šoubyznysu se s chutí začíná přidávat také Česká televize. Již dlouho jsem nepsal komentář k něčemu, kde není co hodnotit: žádná dramaturgie, žádná režie, žádný scénář, žádné herecké výkony, žádné technické prvky. Snad něco na způsob hereckých etud v rámci jakési imaginární zkoušky, které slouží spíše k odreagování a odpočinku. Je to zvláštní úkaz a divák při tom tak doufá. Vždy při shlédnutí posledního dílu si říká, že už snad ani technicky není možné natočit něco ještě horšího (marně jsem se takto utěšoval při závěrečném dílu seriálu Život je ples). Avšak po shlédnutí dalšího prvního dílu je bohužel třeba tuto teorii znovu a znovu opravit.(5.9.2012)

Vzhledem k tomu, že mám k Jitce Schneiderové zhruba stejný vztah jako Ivan Trojan alias Ondřej ze Samotářů, tak se mi to líbí... Škoda, že ji znám jenom od vidění... Ne ale vážně, myslím, že Ententýky jsou dobře udělané, vtipné a ze života. Zdejší nízké hodnocení není fér, kdyby byly titulky v angličtině, bylo by procent dvakrát tolik...(26.9.2012)

• - Pracovní jméno seriálu původně znělo Pískoviště, ale tvůrci od něho upustili, protože hodně evokovalo dětský svět a nechtěli dětský seriál. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)

• - Členové kapely Chinaski v seriálu hrají kapelu, jsou využívány přímo jejich písničky. Tvůrci si rovněž pohráli s jejich historií - dvě známé skladby v seriálu teprve "vzniknou". [Zdroj: deník Metro] (hippyman)

• - Poněkud netradiční propagací seriálu byla zmínka o blogu čerstvé matky Ute Zikmundové nazvaný Jsemvtom.cz na sociální síti Twitter. [Zdroj: mediar.cz] (hippyman)