Ententýky (TV seriál)

Komedie / Drama

Česko, 2012, 15x57 min

Tak evidentně má ČTnějaký speciální tajný recept na seriálovou tvorbu, protože v té seriálové smršti se jí daří nejlépe a ona může své úhlavní nepřátele nechat daleko za sebou. Postav jsou normální a uvěřitelné. Jsou přesně takové, jaké můžeme potkávat na ulici nebo již zmiňovaném pískovišti. Seriál se na štěstí neodehrává jen mezi čtyřmy stěnami, i když to bych mu klidně odpustila. Glosy a myšlenkové pochody Jitky Schneiderové jsou perfektní a velice dobře mířené. Ona je vlastně takovým průvodcem tímto seriálovým dílkem.(4.10.2012)

• bratr_jezek

Zatím takový český Sex ve městě o 15-ti dílech (hlavní postava obou snímků je sexuálně frustrovaná novinářka snící o svém panu Božském), hodnocení se bude asi lišit, ženy (hlavně ty na mateřské) se u toho asi budou bavit víc než muži. Na odpad to určitě není, ale i originální Sex ve městě mne zrovna neoslovil (a tomu to nesahá ani po kotníky). Mám pocit , že po pár dílech škrabu materiál na hvězdu obtížným způsobem - některé postavy jsou až křečovité, některé zase ploché či nevyužité.(6.9.2012)

Vzhledem k tomu, že mám k Jitce Schneiderové zhruba stejný vztah jako Ivan Trojan alias Ondřej ze Samotářů, tak se mi to líbí... Škoda, že ji znám jenom od vidění... Ne ale vážně, myslím, že Ententýky jsou dobře udělané, vtipné a ze života. Zdejší nízké hodnocení není fér, kdyby byly titulky v angličtině, bylo by procent dvakrát tolik...(26.9.2012)

Není to nejlepší seriál všech dob ale i po druhém shlédnutí nechápu, proč měl tak nízkou sledovanost a ve finále vznikla jen první série. S trochou dávkou odstupu se Ententýky dají považovat za českou obdobu Sexu ve městě, i když to samozřejmě není tak dobrý. Ententýky je pohodový a oddechový seriál u kterého škoda, že nevzniklo pokračování. Já jsem se bavil. Některé scénky jsou vyloženě skvělý a i když to jako vážný seriál o strastích života moc nefunguje, po komediální stránce to je za 4 jak vyšitý. Jo a Jitka Schneiderová je krásná ženská.(15.1.2017)

Tři hvězdičky protože: 1) je to fakt z těch podzimních novinek nejkoukatelnější 2) neurazí 3) i pobaví 4) taky jsem byla chvíli tak pitomá jak ta Arny - díky seroši to teď konečně vidím v barvách ;oP 5) hvězda navíc, jak už tu někdo psal, po shlédnutí kousku Gymplu a spol. se nedá než nepřihodit Chvílema to zabolí, ale celkově to je pohodovka, oddychovka a vovovo tom to je ;o) (teda alespoň pro mne)...(17.10.2012)

• - Námět na sérii o rodičovství a dětech ležel na stole ČT již několik let před realizací, bývalému vedení televize však nepřipadal vhodný. [Zdroj: aktualne.centrum.cz] (hippyman)

• - Natáčení seriálu bylo kvůli nízké sledovanosti ukončeno již po první sérii. (JoranProvenzano)

• - S námětem k seriálu přišel producent Pavel Anděl, který zadal vytvoření scénáře Lucii Konečné, byl rok na mateřské dovolené. [Zdroj: aktualne.centrum.cz] (hippyman)