Horúca krv (TV seriál)

Slovensko, 2012, 60 min

Vladimír Balko

Martin Hasák

Anna Javorková, Jozef Vajda, Alexander Bárta, Zuzana Kanócz, Zdena Studenková, Marek Ťapák, Jana Kolesárová, Ivo Gogál, Gabriela Dzuríková, František Kovár, Milan Ondrík, René Štúr, Marián Mitaš, Lukáš Latinák, Anna Šišková, Gabriela Marcinková, Petra Huliaková, Zuzana Skopálová, Daniel Žulčák, Zuzana Kocúriková, Richard Stanke, Martin Nahálka, Zuzana Porubjaková, Táňa Pauhofová, Jaroslav Mottl, Anna Maľová, Ján Greššo, Dušan Jamrich, Juraj Hrčka, Ondřej Daniš, Ján Jackuliak, Ivana Kuxová, Petr Vondráček, Alena Pajtinková, Ivan Šándor, Mária Breinerová-Mačáková, Lucia Vráblicová, Ingrid Ištóková, Peter Brajerčík, Darina Porubjaková, Pavol Peschl ml., Dana Košická, Pavol Višňovský, Gregor Hološka, Alexandra Palatinusová, Matúš Krátky, Patrik Žiaran, Alžbeta Bartošová, Daniela Gudabová, Štefan Kožka, Daniela Kuffelová, Petra Millerová, Tibor Vokoun, Peter Cibula, Petra Molnárová, Mojmír Caban, Erik Peťovský, Dana Karolová, Marta Potančoková, Martina Kováčová, Danica Matušová, Linda Zemánková, Oliver Oswald, Dominika Richterová, Linda Wagnerová, Jana Dobiášová, Elena Kolek Spaskov, Michal Soltész, Pavel Vrabec, Maroš Balážik, Mária Landlová, Ján Alžbetkin, Martin Meľo, Ján Venéni, Pavel Bruchala, Ľubko Veselský
  • moviefilm

Videl som len prvý diel, preto by som nemal hodnotiť, no treba tomu vylepšiť percentuálne hodnotenie. Tento seriál si tak málo percent nezaslúži. Bravúrne herecké výkony všetkých zúčastnených, najlepší kamerový výkon, ako som na Slovensku videl, príbeh jednoduchý (narozdiel od konkurenčného Pod povrchom), dialógy ozaj vynikajúce. S postavami sa dá veľmi rýchlo stotožniť a výsledok bol taký, že som nechcel, aby to skončilo. Skutočne nemám čo vytknúť... Aktualizácia: Seriál sa po čase naozaj zmenil na absolútny štandard v rámci slovenských seriálov, a teda k horšiemu. Skutočne sa z toho stala jedna narýchlo vytváraná telenovela. Len je škoda tých prvých dielov, pretože tie boli naozaj vynikajúce. Asi nasadili latku privysoko. P.S.: Opäť sťahujem hodnotenie. Neviem totiž, či mám hodnotiť prvotné diely, alebo tie neskoršie, alebo spraviť priemer, tak radšej neurobím nič...(22.8.2012)

Tak po pozretí 2 dielu hodnotím zatiaľ celkom kladne. Predsa len musí sa to rozbehnúť. Podľa ukážok, ktoré som videla pred začatím seriálu mi to pripadalo ako nejaká budúca slovenská telenovela (to prostredie, kone, štýl konverzácie...). Teraz mi to príde ako riadne drama s dobrým námetom. Čo sa týka hereckého obsadenia tak mi v celku vyhovuje a zatiaľ sa mi herci hodia na postavy, ktoré stvárňujú. Možno je ešte skoro hodnotiť, ale snáď sa nám tá produkcia SK zlepšuje.(22.8.2012)

• Marek1991

Seriál podobný seriálom Druhý dych a Pod povrchom. Sú to skôr seriály zo života bohatej slovenskej vrstvy, sú dosť pokojné s vážnymi udalosťami, sú aj dosť nudné a nemajú spád, ale sú posunom v našej tvorbe, herecky sú viac uveriteľné. Horúca krv mi pripadala z ukážok ako slovenský Dallas a do toho ešte Latinákova postava, ale nakoniec je to niečo mierne iného charakteru, o trapas sa nejedná, ale ani na vývozný artikel. 05.06.2013 - Dopĺňam komentár, lebo seriál sa zmenil na hlúposť typu Ordinácie v ružovej záhrade a je pre mňa už v podstate nepozerateľný. Asi to robia ľudia odtrhnutí od reality, ja len ľutujem divákov tohto a jemu podobných seriálov.(29.8.2012)

• nessbeal

Stratiť česť je veľmi jednoduché. Navrátiť ju - to chce odvahu i odhodlanie. Prísť o dôveru môžete v jednom okamihu. Opäť ju vybudovať trvá niekedy celý život. A aj tú najväčšiu lásku je možné zničiť. Ale získať ju späť, navzdory okolnostiam chce vieru, rozum i cit. Najťažšie je však odpustiť tým, ktorých milujeme... Aj o tom je nový rodinný dramatický seriál Horúca krv, ktorý štartuje na obrazovkách Markízy 21. augusta o 20.20! Uvidíme v ňom nielen mnoho známych hereckých tvárí, ale aj hercov, pred ktorými sa sľubná kariéra ešte len otvára. Objavia sa vňom okrem iných napríklad aj Zuzana Skopálová, Marek Ťapák či Daniel Žulčák. ***** Neshakespearovský príbeh dvoch rodín z prostredia súčasného vidieka, kde tragická udalosť zmení životy všetkých a oberie o česť jedného z nich. Priateľstvo a láska sa mení na nenávisť a odsúdenie, boj o stratenú česť a na zápas s osudom.(19.8.2012)

• SeanLSD

Čoho je príliš... no donekonečna sa to znášať nedá. Ach, tie skurvené medziľudské vzťahy. Sledujúc slovenské seriály, človek má pocit, že to najhoršie čo sa mu môže stať, je žiť medzi ľuďmi, nebodaj dokonca v rodine, a čim početnejšej, tým horšie ! To mu totiž hrozí všetko, čo tak dobre poznáme, tak prečo sa na to, kurva, mám pozerať ešte aj v bedni na polovici kanálov ?! - ak je to navyše neprirodzené, teatrálne a v idiotskom, nastajlovanom módnom balení pri akciovej cene v štýle čo najviac kvantity, a na kvalitu serte, veď niečím tie regály gigantických hypermarketov napchať musíme. Áno, a bohužiaľ, tieto seriály veľmi dobře, hoci iba čiastkovo, vystihujú mentalitu mnohých obyvateľov súčasného Slovenska.(4.3.2013)

• - V epizóde s názvom “Domov“ nakladá Lucia na fúrik tri balíky slamy, avšak v nasledujúcich záberoch sa ich počet zmení na dva a opäť na tri. (Johnny.ARN)

• - Exteriéry sa nakrúcali na farme v Rakúsku. (YoZo8)

• - V časti 27x1 s názvom "Samota" šoféruje Johnny (Lukáš Latinák) traktor John Deere 7830. (Johnny.ARN)