Horúca krv

(seriál)
Slovensko, 2012, 60 min

O šťastie treba bojovať! Horkokrvnosť však nie je vždy namieste!   Stratiť česť je veľmi jednoduché. Navrátiť ju - to chce odvahu i odhodlanie. Prísť o dôveru môžete v jednom okamihu. Opäť ju vybudovať trvá niekedy celý život. A aj tú najväčšiu lásku je možné zničiť. Ale získať ju späť, navzdory okolnostiam chce vieru, rozum i cit. Najťažšie je však odpustiť tým, ktorých milujeme...
Neshakespearovský príbeh dvoch rodín z prostredia súčasného vidieka, kde tragická udalosť zmení životy všetkých a oberie o česť jedného z nich. Priateľstvo a láska sa mení na nenávisť a odsúdenie, boj o stratenú česť a na zápas s osudom. (oficiální text distributora)

moviefilm

Videl som len prvý diel, preto by som nemal hodnotiť, no treba tomu vylepšiť percentuálne hodnotenie. Tento seriál si tak málo percent nezaslúži. Bravúrne herecké výkony všetkých zúčastnených, najlepší kamerový výkon, ako som na Slovensku videl, príbeh jednoduchý (narozdiel od konkurenčného Pod povrchom), dialógy ozaj vynikajúce. S postavami sa dá veľmi rýchlo stotožniť a výsledok bol taký, že som nechcel, aby to skončilo. Skutočne nemám čo vytknúť... Aktualizácia: Seriál sa po čase naozaj zmenil na absolútny štandard v rámci slovenských seriálov, a teda k horšiemu. Skutočne sa z toho stala jedna narýchlo vytváraná telenovela. Len je škoda tých prvých dielov, pretože tie boli naozaj vynikajúce. Asi nasadili latku privysoko. P.S.: Opäť sťahujem hodnotenie. Neviem totiž, či mám hodnotiť prvotné diely, alebo tie neskoršie, alebo spraviť priemer, tak radšej neurobím nič... ()

anderson odpad!

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 21.8.2012, pôvodný televízny seriál - Mello si užíva slobodu v Belize, opitá štetka Rezešová opäť zabila autom nevinných ľudí, korupcia prežíva konjunktúru a Markíza nám servíruje ďalší primitívny výplach ordinačného typu. Toť obraz dnešných všedných dní v slovenskom banánistane. (22.8.2012) ()

Zombiepod

Zozačiatku vyzerajúce ako KONEČNE slušný slovenský seriál, no na "prekvapenie" zasa ďalšia tupá telenovela, ktorá je tak katastrofálne napísaná, až mi vlasy stáli dupkom. Premiérový diel ukázal kriminálnu zápletku, od ktorej sa zvyšok seriálu bude (pravdepodobne) odvíjať, no aby niekto napísal do scenára niečo takéto, ešte k tomu bez najmenšieho pokusu o prečítanie si justičného zákonníka vopred, čo má za následok katastrofálne deravý "krimi" dej obohatený tonami romantických klišé, drístov a ešte k tomu aj nešikovných hercov, ďakujeme pekne. Áno, ďakujeme za ďalšiu zbytočnú výplň večerného týždňového programu, kedy si radšej otvoríme knihy, prípadne prepneme na nejaký dokumentárny kanál. ()

Arkanoid odpad!

Toto je záplata za Pláž 33. 1. časť: prológ. Pre komerčnú Markízu a jej stálych divákov iste trefa do čierneho, pre náročnejších divákov ďalší výplach hlavy. Kamera, postavy, hudba aj dialógy sú prvoplánové, ale to k správnej telenovele patrí. 2. časť: Je jedno, či sa niekto z hercov snaží, keď je dej odfláknutý. ()

Dellamorte

Nebavme sa o farbách a počmáraných percentách filmov - je to trápne, ako je aj radodajný Kraus. Ako bonus k tejto tele-nevide-le omračujúca, nikdy nestarnúca SK buena Ornella v bielom(soft) balení, áno tá , ktorá pred spadnutím opony najprv ukazovala a teraz už len udržiava - to je na silný pokec. Češi dodrbávali "EXPOZIT..." a majú doma kopec pokladov (tiež podkladov) aj hereckých talentov , na ktoré nestačia riadky . My sa trápime , ako.....ka/ ovia/... ti/ ...na / Odbehávať z farebnej záhrady a potom návratka ??? To je asi jediné riešenie SK filmového holyúdu. SMUTNÉ ! Na hodnotenie neminiem ani ten ODPAD, aj keby sa to zvrtlo na N.B.Killers / Gone with the Wind...sakra netušila som, že sa k niečomu takému vôbec vyjadrím. ENJOY !!! ()

• V časti 02x08 s názvom "Precitnutie" si pri oprave Zuzaninho auta môžeme v odraze skla všimnúť kameramana. (Johnny.ARN)
  • Exteriéry sa nakrúcali na farme v Rakúsku. (YoZo8)
  • V prvej časti druhej série s názvom "Cudzí príbuzný" si môžeme po tom, ako ide Tomáš (Alexander Bárta) po Lukáša do ordinácie, v odraze auta všimnúť kameramana. (Johnny.ARN)