Série(2) / Epizody(40)

V mýtickém světě Vikingů se snaží vikinský mladík Škyťák se svým dračím kamarádem Bezzubkou nastolit rovnováhu a porozumění v soužití lidí a draků. Ve vikinské ostrovní vesnici Blp byli lidé po generace zvyklí svádět urputné boje s tamějšími draky. To se ovšem změnilo ve chvíli, kdy syn vikinského náčelníka Škyťák zjistil, že s draky není potřeba bojovat a lze je vycvičit. Dokázal, že je možné na nich létat a zdálo se, že ostrov bude v bezpečí. V okolním světě ale existuje mnoho druhů draků a nástrah, kterým bude muset Škyťák se svými přáteli čelit. Někteří obyvatelé ostrova navíc draky nechtějí přijmout za své a jsou odhodláni učinit vše, aby je vyhnali. K vzájemnému porozumění a poznání vede dlouhá cesta plná dobrodružství, zábavy a napětí. Animovaný seriál dějově navazuje na úspěšný celovečerní film Jak vycvičit draka, který vznikl na motivy oblíbené knižní série Cressidy Cowellové. (Česká televize)

Recenze uživatele adam9 k tomuto seriálu (1)

Jak vycvičit draky (2012)

Dokonalé navázání na jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděl. Rozšíření vikingsko-dračího světa a nápaditost příběhů se povedla tvůrcům bravurně. Nemohu si pomoct, ale na mě Dragoni z Berku působí i přes míření na dětské publikum dospěle. Prolínání odlišných epizod a zejména těch temnějších jsou toho důkazem. Všem těm pozitivům pak dává korunu správně je*nutá dvojčata Ruffnut a Tuffnut + skvělý dabing Marka Hammila ve ztvárnění zrádného Alvina. ()