Jak vycvičit draky (TV seriál)

Dragons: Riders of Berk

Dragons

Dragons: Defenders of Berk

Dragons: Race to the Edge

Ako si vycvičiť drakov

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 105x22 min

Ako vycvičiť draka či už prvý alebo druhý diel je naprosto suverénne najlepší animák od dôb Shreka a Doby Ľadovej. Nespievajú tu, je to vtipné a ja mám draky strašne rád. Dá sa povedať jediná tvorba, ktorá ma na poli animovaných fakt baví a teším sa na sledovanie. Ale do nedele som ani nemal páru, že existuje aj seriál. Okamžite som si ho zadovážil a začal sledovať. Skeptické očakávanie vystriedalo nadšenie. Je to príjemné, zábavné, o drakoch, ideálne načasované na 20 minút. Divákovi seriál detailnejšie zobrazí to, čo si proste medzi prvým a druhým dielom musel len domyslieť. Oddychovka jak hovado.(17.2.2015)

• vyfuk

Musím říct jednoznačně, že objevení seriálu bylo naprosto a totálně náhodné a že k jeho okamžitému sledování jsem se rozhodl, protože miluji draky. První film - byl uspokojivý, ale měl své kouzlo. DreamWorks mi zasadili tvrdou ránu do hlavy a byl jsem omámen dračími legendami. Pixar/Disney nebo DreamWorks mají talent svými animáky zaujmout jak malé, dospívající i dospělé. Když se rozhodnou investovat do seriálů, začíná to být pr*ser. Tento seriál bohužel nebyl výjimkou. Připadalo mi, že tvůrci se snažili seriál udělat do dvou hodin, aby pak co nejdřív mohli jít do StarBucks na kafe a nebo do Mekáče. Animace oproti filmu odfláklá, jasně pro TV. Seriál bych nemohl dokoukat, protože bych ztratil chuť se dívat na připravované filmy. Zlepšete příběh i pro diváky + 6 a animaci zlepšit z úrovně prvního The Elders Scrolls.(2.2.2014)

Jak píše ve svém komentáři uživatel T2. Je to seriál ve kterém na sebe díly navazují jen minimálně což nevím jaký bude mít tedy dopad na film. A animace či grafický vzhled také není nejlepší. Ale když tomu dáte šanci, zjistíte, že je to příjemná podívaná pro dospělé a skvělý seriál pro děti. .... HODNOCENÍ: 79% (4*)(22.12.2013)

Než jsem viděl Jak vycvičit draka 2 (2014), považoval jsem tento seriál za chudokrevnou výplň mezi oběma celovečeráky. Jenže po shlédnutí celé první řady musím konstatovat, že je i přes jednoduchý námět jednotlivých epizod mnohem blíž k opěvované jedničce, než podle mě nepovedený Jak vycvičit draky 2. A je to především díky tomu, že zachovává tu svěží vikingskou atmosféru. Tím, že dostali více prostoru i Škyťákovi kamarádi a noví draci, není nouze o nová dobrodružství; navíc krátká stopáž zaručuje, že se nudit nebudete. Na seriál jde o velmi zdařilou animaci, takže se rád podívám i na druhou řadu.(17.7.2014)

Je to povedené rozšíření filmu. Myslím, že díky tomu, že zůstala pěkná animace, hudba i zápletka (soužití lidí a draků) se dá říct, že seriál nakročuje dobrým směrem;-) Váhal jsem se mezi 3 a 4. Po dlouhém rozhodování, zprůměrování a zaokrouhlení jednoznačně vyhrála 4. A navíc by mohlo být fajn, mít za domácího mazlíčka draka :-)(1.12.2012)