Jak vycvičit draky (TV seriál)

Dragons: Riders of Berk

Dragons

Dragons: Defenders of Berk

Dragons: Race to the Edge

Ako si vycvičiť drakov

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 79x22 min

• vyfuk

Musím říct jednoznačně, že objevení seriálu bylo naprosto a totálně náhodné a že k jeho okamžitému sledování jsem se rozhodl, protože miluji draky. První film - byl uspokojivý, ale měl své kouzlo. DreamWorks mi zasadili tvrdou ránu do hlavy a byl jsem omámen dračími legendami. Pixar/Disney nebo DreamWorks mají talent svými animáky zaujmout jak malé, dospívající i dospělé. Když se rozhodnou investovat do seriálů, začíná to být pr*ser. Tento seriál bohužel nebyl výjimkou. Připadalo mi, že tvůrci se snažili seriál udělat do dvou hodin, aby pak co nejdřív mohli jít do StarBucks na kafe a nebo do Mekáče. Animace oproti filmu odfláklá, jasně pro TV. Seriál bych nemohl dokoukat, protože bych ztratil chuť se dívat na připravované filmy. Zlepšete příběh i pro diváky + 6 a animaci zlepšit z úrovně prvního The Elders Scrolls.(2.2.2014)

Miluji ty seriály u kterých můžu strávit celý den a ani si toho nevšimnu a toto je přesný příklad. Jen tak ze zvědavosti jsem si před nějakou dobou shlédla jednu epizodu Dragons: Riders of Berk s tím, že to bude nějaká neoriginální "nastavovačka" filmu Jak vycvičit draka. Spletla jsem se. Byla jsem velmi mile překvapena, jak úvodní scénkou, tak celým příběhem seriálu, který mně opravdu uchvátil. Příjemný děj a postavičky, hlavně teda draci, kteří jsou skvěle zpracovaní a roztomilí. Někdo měl velmi bujnou fantazii :-).(2.11.2013)

Tak se musím přiznat, že tohle mě bavilo. Až se mi připomněly dávné doby se starými dobrými disney seriály (My z Kačerova, Rychlá Rota, Gumídci ap). Některé momenty jsou tam slabší, ale většinově převládají nápadité příběhy s hlavou a patou. Zmíněná změna v animaci oproti filmu mně osobně až tak nevadila. Seriál taky nabízí posun v ději a nějaké ty informace navíc - je fajn že seriálový formát dává mnohem víc prostoru pro ostatní postavy a jejich draky - dvojčata jsem si oblíbila víc, než předtím! Momentálně mám za sebou dvě sezóny (Riders of Berk a Defenders of Berk), v příštím roce se prý má objevit další - neskrývám, že se na to těším :)(14.7.2014)

Je to povedené rozšíření filmu. Myslím, že díky tomu, že zůstala pěkná animace, hudba i zápletka (soužití lidí a draků) se dá říct, že seriál nakročuje dobrým směrem;-) Váhal jsem se mezi 3 a 4. Po dlouhém rozhodování, zprůměrování a zaokrouhlení jednoznačně vyhrála 4. A navíc by mohlo být fajn, mít za domácího mazlíčka draka :-)(1.12.2012)

Než jsem viděl Jak vycvičit draka 2 (2014), považoval jsem tento seriál za chudokrevnou výplň mezi oběma celovečeráky. Jenže po shlédnutí celé první řady musím konstatovat, že je i přes jednoduchý námět jednotlivých epizod mnohem blíž k opěvované jedničce, než podle mě nepovedený Jak vycvičit draky 2. A je to především díky tomu, že zachovává tu svěží vikingskou atmosféru. Tím, že dostali více prostoru i Škyťákovi kamarádi a noví draci, není nouze o nová dobrodružství; navíc krátká stopáž zaručuje, že se nudit nebudete. Na seriál jde o velmi zdařilou animaci, takže se rád podívám i na druhou řadu.(17.7.2014)