Jak vycvičit draky (TV seriál)

Dragons

Ako si vycvičiť drakov

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012–2014, 14 h 40 min (Minutáž: 22 min)

• Ydrosten

Občas to chytnu na Cartoon TV. Animace je slabší i na TV tvorbu ( jiné seriály mají kvalitnější pixely a jsou to hrozné sračky, takže nechápu co se stalo ) a příběhy mně bavily jen chvilku. Viděl jsem asi 12 dílů. Tenhle seriál asi vzniknout nemněl. Ale když už se někdo rozhodl ho dělat, mněl se víc starat o jednotlivé příběhy. Po čase nudí a nenabízejí nic než nezajímavé soužití vikingů z draky. Za 2 dračí zuby. Víc nedám.(12.11.2014)

Jak píše ve svém komentáři uživatel T2. Je to seriál ve kterém na sebe díly navazují jen minimálně což nevím jaký bude mít tedy dopad na film. A animace či grafický vzhled také není nejlepší. Ale když tomu dáte šanci, zjistíte, že je to příjemná podívaná pro dospělé a skvělý seriál pro děti. .... HODNOCENÍ: 79% (4*)(22.12.2013)

Celkový dojem: Slabší odvar toho, čo sa udialo vo filmoch. Seriál sa mi zo všetkých vikingov, cvičení a drakov páčil najmenej, avšak nie len mňa potešila tá vec, že seriál ide presne v tom starom dychu ako obe filmy. Ak sa na to chystáte, tak nemusíte mať starosti s filmovou verziou prvou či druhou, pretože okrem postáv a sveta tento seriál na filmy nijak nanadväzuje, číže sa dej príbehu nikam neposúva. Za mňa spokojnosť, avšak myslím že DreamWorks z toho mohol vyťažiť viac a všetko zprodukovať len do minisérie, keďže vyše 100 dielov má svoje výhody, ale aj nevýhody. Moje hodnotenie: 65% (17.9.2017)

Hodně příjemný seriál. Animace logicky o řád horší než u filmu a některý díly jsou slabý, ale ve výsledku jde o hodně fajn podívanou, co velmi zajímavě a vtipně přibližuje soužití vikingů a draků. Jako zkrácení čekání na druhý díl si těžko lze představit něco lepšího. Hodně potěší různé vtípky, odkazující třeba na Klub rváčů, Bonda, Warcraft nebo Björna Borga nebo když draci vykrkávají abecedu. Ps: Ovce si v tomhle seriály vytrpí opravdu hodně.(19.5.2014)

Tak se musím přiznat, že tohle mě bavilo. Až se mi připomněly dávné doby se starými dobrými disney seriály (My z Kačerova, Rychlá Rota, Gumídci ap). Některé momenty jsou tam slabší, ale většinově převládají nápadité příběhy s hlavou a patou. Zmíněná změna v animaci oproti filmu mně osobně až tak nevadila. Seriál taky nabízí posun v ději a nějaké ty informace navíc - je fajn že seriálový formát dává mnohem víc prostoru pro ostatní postavy a jejich draky - dvojčata jsem si oblíbila víc, než předtím! Momentálně mám za sebou dvě sezóny (Riders of Berk a Defenders of Berk), v příštím roce se prý má objevit další - neskrývám, že se na to těším :)(14.7.2014)