Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(40)

V mýtickém světě Vikingů se snaží vikinský mladík Škyťák se svým dračím kamarádem Bezzubkou nastolit rovnováhu a porozumění v soužití lidí a draků. Ve vikinské ostrovní vesnici Blp byli lidé po generace zvyklí svádět urputné boje s tamějšími draky. To se ovšem změnilo ve chvíli, kdy syn vikinského náčelníka Škyťák zjistil, že s draky není potřeba bojovat a lze je vycvičit. Dokázal, že je možné na nich létat a zdálo se, že ostrov bude v bezpečí. V okolním světě ale existuje mnoho druhů draků a nástrah, kterým bude muset Škyťák se svými přáteli čelit. Někteří obyvatelé ostrova navíc draky nechtějí přijmout za své a jsou odhodláni učinit vše, aby je vyhnali. K vzájemnému porozumění a poznání vede dlouhá cesta plná dobrodružství, zábavy a napětí. Animovaný seriál dějově navazuje na úspěšný celovečerní film Jak vycvičit draka, který vznikl na motivy oblíbené knižní série Cressidy Cowellové. (Česká televize)

(více)

Recenze (69)

majkl44 

všechny recenze uživatele

Je to povedené rozšíření filmu. Myslím, že díky tomu, že zůstala pěkná animace, hudba i zápletka (soužití lidí a draků) se dá říct, že seriál nakročuje dobrým směrem;-) Váhal jsem se mezi 3 a 4. Po dlouhém rozhodování, zprůměrování a zaokrouhlení jednoznačně vyhrála 4. A navíc by mohlo být fajn, mít za domácího mazlíčka draka :-) ()

TomX2 

všechny recenze uživatele

Celkový dojem: Slabší odvar toho, čo sa udialo vo filmoch. Seriál sa mi zo všetkých vikingov, cvičení a drakov páčil najmenej, avšak nie len mňa potešila tá vec, že seriál ide presne v tom starom dychu ako obe filmy. Ak sa na to chystáte, tak nemusíte mať starosti s filmovou verziou prvou či druhou, pretože okrem postáv a sveta tento seriál na filmy nijak nanadväzuje, číže sa dej príbehu nikam neposúva. Za mňa spokojnosť, avšak myslím že DreamWorks z toho mohol vyťažiť viac a všetko zprodukovať len do minisérie, keďže vyše 100 dielov má svoje výhody, ale aj nevýhody. Moje hodnotenie: 65% ()

Reklama

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Pilotní dvoudíl jsem pouštěl s očekáváním a obavou. HTTYD je asi nejkrásnější animák, jaký jsem kdy viděl, a to především díky krásným animacím s živou mimikou, skvělé hudbě Johna Powella, jednoduše krásnému příběhu a taky hlasům, které postavy nemluvily. Měl jsem strach, že když bude něco z toho chybět, nebude to ono. Animace jsou, jako byly, byť ubylo detailů, podobně Bezzubka nemá mimiku tak intenzivní a vtipnou; hudba je postavená na Powellowě soundtracku, takže fajn; příběh je velká neznámá, zatím mu chybí silný moment (něco kouzelného seznamování se Škyťáka s Bezzubkou se asi opakovat nebude); a ohledně namluvení, Škyťák a Astrid mají stejný hlas, ale většina ostatních se nezachovala, ale dá se na to zvyknout. Po 3 dílech zatím celkem spokojenost. Na film to nemá, ale sem tam se zasměju. Něco mezi 3–4* (neznat film, tak 4*). ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Po celé generace tu stáli Vikingové proti drakům. Ale jednoho dne se to celé změnilo. CITÁT - Škyťáku, hlídej si ty draky!!!!....... Prostě je to skoro jako film, jenže roztroušené do několika desítek příběhů.Začíná to dračí akademií a jde to dál a dál, až se to možná zdá nekonečné. Některé episody by možná bylo lepší uvést v delším až celovečerním vydání. Ale to je jiný příběh. CITÁT - Možná by bylo lepší, dát si chvíli voraz........ ()

vander19 

všechny recenze uživatele

Ako vycvičiť draka či už prvý alebo druhý diel je naprosto suverénne najlepší animák od dôb Shreka a Doby Ľadovej. Nespievajú tu, je to vtipné a ja mám draky strašne rád. Dá sa povedať jediná tvorba, ktorá ma na poli animovaných fakt baví a teším sa na sledovanie. Ale do nedele som ani nemal páru, že existuje aj seriál. Okamžite som si ho zadovážil a začal sledovať. Skeptické očakávanie vystriedalo nadšenie. Je to príjemné, zábavné, o drakoch, ideálne načasované na 20 minút. Divákovi seriál detailnejšie zobrazí to, čo si proste medzi prvým a druhým dielom musel len domyslieť. Oddychovka jak hovado. ()

Galerie (381)

Reklama

Reklama