Jak vycvičit draky (TV seriál)

Dragons

Ako si vycvičiť drakov

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012–2014, 14 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Původně jsem tomu chtěla vyčítat jistou naivitu a až dětské řešení problémů, ale to by u seriálu určenému pro mladší publikum nebylo úplně fér. Animace je o něco horší než u filmu, ale to se u televizního seriálu taky dá pochopit. Těch dvacet epizod se převážně povedlo a alespoň to ukrátilo čekání na druhý film. Konečně se i objevili Outcasts a jejich náčelník Alvin the Treacherous, i když jako vcelku všechny ostatní postavy se hodně liší od předlohy v knížce.(29.3.2013)

Miluji ty seriály u kterých můžu strávit celý den a ani si toho nevšimnu a toto je přesný příklad. Jen tak ze zvědavosti jsem si před nějakou dobou shlédla jednu epizodu Dragons: Riders of Berk s tím, že to bude nějaká neoriginální "nastavovačka" filmu Jak vycvičit draka. Spletla jsem se. Byla jsem velmi mile překvapena, jak úvodní scénkou, tak celým příběhem seriálu, který mně opravdu uchvátil. Příjemný děj a postavičky, hlavně teda draci, kteří jsou skvěle zpracovaní a roztomilí. Někdo měl velmi bujnou fantazii :-).(2.11.2013)

Jako fanoušek HTTYD jsem mile ráda uvítala rozšíření v podobě seriálu. Zpočátku jsem se bála, že díly nebudou dosahovat kvality filmu. Byla jsem příjemně překvapena. Každý díl má zajímavý děj, jsou tu skvělé vtipy a v některých případech se i vrátili stejní herci jako z filmu, aby zopakovali své role. Grafika je sice o řadu nižší než u filmu, ale je to snesitelné. Hodnocení: moc hezký oddechový seriál.(31.5.2013)

Hodně příjemný seriál. Animace logicky o řád horší než u filmu a některý díly jsou slabý, ale ve výsledku jde o hodně fajn podívanou, co velmi zajímavě a vtipně přibližuje soužití vikingů a draků. Jako zkrácení čekání na druhý díl si těžko lze představit něco lepšího. Hodně potěší různé vtípky, odkazující třeba na Klub rváčů, Bonda, Warcraft nebo Björna Borga nebo když draci vykrkávají abecedu. Ps: Ovce si v tomhle seriály vytrpí opravdu hodně.(19.5.2014)

Draci se vrací a pořád jsou neskutečně roztomilí. A to by tak nějak stačilo, ne? Možná je to jenom nastavovaná kaše, ale mnohem, MNOHEM příjemější kaše, než jsou různé Shreckované svatodušní svátky, nebo silvestry s karate koalou, je to jeden z mála současných seriálů pro děti, který je zaměřený na děti trošku starší, ze kterých nedělá idioty a má stopáž, která dovoluje natočit něco, co má alespoň příběh a není jen slepencem pár skečů, jestli má něco šanci stát novou Rychlou Rotou, nebo Kačery z Kačerova, tak tohle a Banda tučnáků zběhlých z Madagaskaru. Děje jsou sympaticky výchovné, ale ne tak aby se sami zkarikovali a animace je pořád dobrá a vypadá téměř stejně jako ve filmu, na pár chybějících pixelů kašle komoň. Během psaní tohoto komentáře nebylo ublíženo žádnému draku.(30.5.2014)