Kniha na ceste

Dokumentární / Krátkometrážní
Slovensko, 2012, 26 min

Režie:

Dodo Banyák

Dokument z podujatia Dni detskej knihy v roku 2012.
Bibiana, Medzinárodný dom umenia pre deti a Slovenská sekcia IBBY organizujú každý rok v inom meste Slovenska podujatie s názvom Dni detskej knihy. Súčasťou tejto akcie sú stretnutia detí so spisovateľmi, ilustrátormi a odborníkmi, ktorí sa venujú knižnej tvorbe pre mládež. V roku 2012 sa uskutočnili Dni detskej knihy v Poprade a v blízkom okolí.
Dokumentárny film mapuje DNI DETSKEJ KNIHY - stretnutia autorov detských kníh so svojimi mladými čitateľmi. Organizátori tohto podujatia sa sústreďujú na tvorcov z oblasti detskej literatúry do vybranej lokality, odkiaľ robia výjazdy na besedy do okolitých miest a dedín. V školách a v knižniciach sa spisovatelia stretávajú s malými čitateľmi a nadväzujú s nimi tvorivý, neformálny dialóg. Obsahom filmu teda nebudú len výpovede autorov o stave detskej literatúry na Slovensku, ale aj reakcie detí na knihy, ich postrehy a originálne myšlienky. Verejnosť sa často pýta: „Rozvíja sa u nás vôbec knižná kultúra medzi deťmi?. Dokument dáva na túto otázku odpoveď . (oficiální text distributora)