Zlodějíčci Max (Michel Serrault) a Riton (Jean Lefebvre) postávali při rozdělování rozumu kdesi daleko na konci řady a moc na ně proto nezbylo. Když učebnicově zvrtají i další banální akci, začínají být mezi galérkou takzvaně na odstřel. Naštěstí pro ně ale potřebuje podnikavý Phano (Bernard Blier) ke své další fušce dva méně bystré, zato dostatečně silné muže. Půl miliardy starých franků odpočívá v trezoru banky sousedící s pařížským nádražím. Nejrychlejší cesta do sejfu vede skrz veřejné záchodky... střežené dobře organizovanou hajzlbábou! (dopitak)

Javert

Fracouzská komediální taškařice v tom nejlepším slova smyslu - a netřeba hereckých extratříd typu Bourvil, Funés nebo Belmondo. V Besnardově komedii se všichni tři (čtyři) hlavní herečtí představitelé bezvadně doplňují, což vynikne zejména v prakticky všech scénách odehrávajících se na veřejných záchodcích. Navíc mě příjemně překvapil i dabing (zřejmě devadesátá léta, vysílala TV Prima), který se svou kvalitou blíží českým dabingům francouzských filmů z let šedesátých a sedmdesátých. ()

Enšpígl

Vy moji milí kluci francouzský, pokaždý když chci rozesmát a obrátím se na vás, tak vy mě snad nikdy nezklamete. Tohle opravdu funguje jako roztahovačka tlamičky od ucha k uchu. To co tam ty tři blázni předvádí na hajzlu při přípravě na loupež je fakt velký styl humoru, tolik převeleků během jednoho dne, kdo by to řekl, že na nádražním hajzlu člověk užije tolik zábavy. Jen mě mrzí, že jsem nepoznal Thierryho, na druhou stranu role debutujícího Christiana Claviera má v sobě tolik tepla, že nezle přehlédnout. ()

dopitak

Několik různě působících částí - rozpačitý začátek vystřídá skvělá estráda při dobývání zdi za dveřmi kabinky č. 3 - převleky a pitvoření v podání Blier/Serrault/Lefebvre a důmyslné "maskování" hluku při demolici zdi - a pak zase rozpaky při překombinovaném pronásledování kufru (to je moment, kdy si zlostí začnete okousávat nehty, protože tahle část být ve scénáři vůbec nemusela) - a solidní konec s pointou, která ať už ji čekáte nebo ne, nepatří k nejhorším. Solidní primácký dabing. Nebýt kufru na střeše, asi by to byl plný počet. ()

Tosim

Tak tomuhle se říká parádní francouzská taškařice, plná převleků, záměn, omylů, nedorozumění, plešatých a zakulacených zločinců a tradičního, přetrvávajícího humoru. Jestli na tenhle film ještě někdy narazíte, určitě se dívejte, neboť zříte skupinku nadšených, kteří vykrádají banku skrz zeď na veřejných záchodcích...ono hádat se neustále s hajzlbábou, když jí tam chodí zástupy uhlířů jak na běžícím pásu, není žádný med :))) ()

Jara.Cimrman.jr

"Bude to náročný. Žádná sranda. Velkou překážkou, Čínskou zdí ... je hajzlbába." Vykrást banku přes veřejné záchodky je nemožné, tedy pokud náhodou nemáte k dispozici anglického gentlemana, tyroláka, admirála, pošťáka, Skota, golfistu, rybáře, pilota, mnicha a pár dalších týpků, kteří nutně potřebují na velkou. A všichni tady náhodou jsou a já se při jejich "důmyslných" převlecích královsky bavil. Snímek samozřejmě poněkud sráží skutečnost, že je to hrozná kravina, ale v mém případě se jedná spíše o výhodu. ()