poster

Mílový běh

 • USA

  One Square Mile

 • USA

  4 Minute Mile

Drama

USA, 2014, 96 min

Scénář:

Josh Campbell

Střih:

Dirk Westervelt

Scénografie:

John Lavin

Kostýmy:

Ronald Leamon
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Mládí jsem proběhal po lese, protože to údajně bylo zdravé. Dnes s tím mé kotníky, kolena ani kyčle příliš nesouhlasí. Přesto mám sport rád, stejně jako filmy se sportovní tématikou a tak jsem si tento nemohl nechat ujít. Bohužel jsem v něm našel více drog a rozvrácených rodin než pořádného sportovního nadšení. Takže pozitivně hodnotím jen skvěle nerudného trenéra Colemana a to ostatní nestojí za zabírání místa v paměti.(28.4.2015)

 • slunicko2
  ****

  Dojemná klišé s lehkým duchovním přesahem. 1) 35letý quebecký režisér (jindy i scénárista a producent) Charles-Olivier Michaud umí plynně šest jazyků a má světoběžnické sklony. 2) Hrál tu 27letý příjemný Kelly Blatz (běžec Drew) a 32letý zde nevýrazný Cam Gigandet (Drewův starší bratr Wes).(25.5.2015)

 • bourec
  ***

  Prakticky ošuntělej příběh,takovej Rocky v tretrách,v kterym se potvrdilo,že nej sportovci vzejdou z chudej a rozmrdanejch rodin,který se musej probíjet životem jak se dá,bohužel jen málo z nich vydrží,a vytlačej je prominentní parchanti tatínků a maminek ,který uměj hovno.Jinak film veskrze průměrnej,pro kterej se jen těžko nadchnete.50%.(22.3.2015)

 • Agatha
  ****

  Velmi slušný film, který jako spousta dalších prošumí kolem bez větší pozornosti. Ruku na srdce, kdyby v něm nehrála Kim Basinger, tak o něj taky nezavadím, ale takhle jsem se na něj vyloženě těšil. Trailer navnadil a film rozhodně nezklamal. Kim sice nemá moc co hrát, ale beru ji jako nepostradatelnou posilu, zato Kelly Blatz a hlavně Richard Jenkins využili potenciálu svých rolí a naservírovali nám silný příběh nadaného kluka s nejasnou budoucností. Něco málo tomu sice chybělo, ale možná je to spíš tím, že člověk očekává přespříliš komplikovaný děj se spoustou zvratů a akce, jak tomu teď bývá; a neuvědomuje se, že v jednoduchosti je krása. Tu v tomto případě navozuje i dost povedená hudba a kamera hrající si s tmavšími tóny, nic rušivého nebo výrazného. Jen místy ostrý paprsek ranního či zapadajícího sluce jako symbol naděje tam někde v dálce, a to tomuhle snímku jedině prospělo. Škoda, takovým to nenápadným filmům kino sluší.(3.8.2014)

 • PROCESOR
  ****

  Když už nemůžeš, tak přidej! Emil Zátopek, vítěz Helsinky 1952- 5,10,maraton,- dosud nepřekonaný rekord! Běhání není o nohou, je o hlavě. Až na konci zjistíš, že je to teprve začátek. A co je na tom tak děsně záživnýho? To se nedá popsat, to se musí prožít..Vstávej v sobotu kolem 5:00 a jdi si zaběhat. Po třech měsících Ti je jedno, že venku prší, nezajímá Tě čas, jen pocit a si závislý na Endorfinech! A najednou se to zlomí a už běháš 5x týdně...Snímek je průměr-klasika, kluk z chudý čtvrti a trenér, co chlastá, a má divný metody. Ale téma je mi blízké, tak si jednu * odečtěte ....(12.4.2015)

 • - Natáčení probíhalo v Seattlu, kde měl snímek posléze svou světovou premiéru. (Agatha)

 • - Původní název filmu měl být  "One Square Mile". (Agatha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace