Reklama

Reklama

Mílový běh

Trailer

Drew je středoškolák, který se ocitl na scestí a nyní se zoufale snaží dostat zpět dřív, než skončí ve vězení. Poté, co byl zmanipulován k tomu, aby dělal místnímu drogovému dealerovi poslíčka, se Drew nemá na koho obrátit - jeho rodinu tvoří jen zadlužený starší bratr a zhrzená ovdovělá matka. Jedinou útěchu mu přináší běhání, ale i s tím je teď konec - sportovně nadaný chlapec se díky zkrachovalému staršímu sourozenci brzy ocitá na šikmé ploše. Ani dívka ze školy, do níž se Drew zamiloval, ho nedokáže přivést k rozumu. Když už začíná být jeho situace neúnosná, bývalý kouč sužovaný vlastními démony odhalí Drewův výjimečný atletický talent a rozhodne se mladíka trénovat. A vyburcovat ho k výkonům, o nichž se mu ani nesnilo. (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (33)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Mládí jsem proběhal po lese, protože to údajně bylo zdravé. Dnes s tím mé kotníky, kolena ani kyčle příliš nesouhlasí. Přesto mám sport rád, stejně jako filmy se sportovní tématikou a tak jsem si tento nemohl nechat ujít. Bohužel jsem v něm našel více drog a rozvrácených rodin než pořádného sportovního nadšení. Takže pozitivně hodnotím jen skvěle nerudného trenéra Colemana a to ostatní nestojí za zabírání místa v paměti. ()

FFilipCZ 

všechny recenze uživatele

Pro mě celkem zbytečné ohrané sportovní drama, které se opět nevyhnulo klasickým zápletkám typu smrt někoho blízkého, problém v rodině, atd. Navíc běhu - který má být hlavním tématem - jsme se tam taky moc nedostali. Když k tomu přidám divně pojatý konec a fakt, že tento film ocení spíše rození běžci/atleti, sám se divím, že jsem hodnocení vytáhl na 1*. ()

Reklama

Agatha 

všechny recenze uživatele

Velmi slušný film, který jako spousta dalších prošumí kolem bez větší pozornosti. Ruku na srdce, kdyby v něm nehrála Kim Basinger, tak o něj taky nezavadím, ale takhle jsem se na něj vyloženě těšil. Trailer navnadil a film rozhodně nezklamal. Kim sice nemá moc co hrát, ale beru ji jako nepostradatelnou posilu, zato Kelly Blatz a hlavně Richard Jenkins využili potenciálu svých rolí a naservírovali nám silný příběh nadaného kluka s nejasnou budoucností. Něco málo tomu sice chybělo, ale možná je to spíš tím, že člověk očekává přespříliš komplikovaný děj se spoustou zvratů a akce, jak tomu teď bývá; a neuvědomuje se, že v jednoduchosti je krása. Tu v tomto případě navozuje i dost povedená hudba a kamera hrající si s tmavšími tóny, nic rušivého nebo výrazného. Jen místy ostrý paprsek ranního či zapadajícího sluce jako symbol naděje tam někde v dálce, a to tomuhle snímku jedině prospělo. Škoda, takovým to nenápadným filmům kino sluší. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Těch talentů, kteří se svým nadáním zacházeli lehkovážně už tu bylo kvantum, stejně jako zkrachovalých trenérů, kteří chtějí ještě jednou vypiplat šampiona. A One Square Mile s ničím novým nepřichází. A to platí i pro ne zrovna ideální rodinné zázemí hlavního hrdiny. Celý film mi přišel nijaký. Ne vyloženě špatný, ale strašně nevýrazný. To platilo jak pro hlavního hrdinu, tak po těch pár závodních scén, které neměly švih či pro nevybičované tréninky. Jedinou výjimkou tu byl Richard Jenkins a částečně Kim Basinger, kvůli kterým se vyplatí na film mrknout, ale celkově se jedná o čistý našedlý průměr. 50% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Zdejší hodnocení, které se přibližuje dokonalému průměru mě k tomuto filmu neodradilo. Spíš naopak. A musím říct, že to nakonec stálo za to. Jde o to, že tenhle film je naprosto, ale naprosto klasickým dramatem. Kluk z chudejch poměrů. Doma průser, kam se podívá, který, aby nám ho bylo víc líto, si neudělal sám a natáhla ho do nich jeho vlastní rodina. No a tenhle kluk objeví skrytej talent v běhání. Najde dědka, co chlastá jak duha, který se mu s tím rozhodně pomoct, protože se v něm uvidí on sám ve svých nejlepších letech a rozjede absolutní trénink za lepším životem. Jeden osudový závod pak znamená stipendium na univerzitu a útěk z tohoto průserem načichlým prostředí. I když ten kluk moc emocí nevyjádří, nemohl jsem mu to nepřát. I přes tu veškerou průměrnost se mi ten film prostě a jednoduše líbil a já ho s radostí dokoukal. I když to místy bylo dost syrový jak jen život umí být. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo v Seattlu, kde měl snímek posléze svou světovou premiéru. (Agatha)
  • Původní název filmu měl být  "One Square Mile". (Agatha)

Reklama

Reklama