Rodinný příběh, v jehož centru stojí problém neadekvátní výchovy a neadekvátních trestů pro sedmiletého nemanželského syna. Do příběhu zasahuje sociální pracovnice bydlící v sousedství, aby se pokusila o nápravu. (Česká televize)

Big Bear

Obsah zde hovoří za vše. Sociální pracovnice zachrání sedmiletého chlapce před neadekvátní výchovou nevlastním otcem, který jej bije. Ačkoliv má chlapec i matku, je sociálkou zachráněn - odvezen na chalupu na mejdan, jedním z hostů opit aby nekazil kalbu a muchlování s přítomnými slečnami a následně odvezen v bezvědomí do nemocnice. Po uzdravení je posléze umístěn do dětského domova... Naštěstí si to sociální pracovnice Simona Peková rozmyslí a chlapce vrátí do rodiny... Ufff. Nevím proč, připadalo mi to jako takový socialistický tmel TV tvorby, kdy inscenace střídala inscenaci a jen hrstka toho byla dobrá. Dnes to na mne působilo o to odpuděvěji, když jsem viděl to šílené prostředí konce osmdesátých let, herecké výkony naprosto nesympatických herců i ty jejich ohozy.... I ta kamera to brala tak nějak vyblitě, vybledle ( kdo pořád netuší co tím myslím, tak ať se podívá do zde přítomné galerie)... Jak se zdá i tahle zašlá konzerva se dnes ČT hodí do vysílání. Inu programový tmel je pořád tmel. Ještě, že jich za socíku tolik vyprodukovala jinak opravdu nevím co by se pouštělo. * ()