F... comme Fairbanks

• Francie

F... comme Fairbanks

Francie, 1976

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(22.5.2006)

Zde Patrick Dewaere uplatnil svůj hudební talent a složil pro tento film hudbu.(30.12.2008)

Tento film si myslím, je dost příznačný pro celý Dewaerův život, hrál tak, že vlastně nehrál, myslím, že v soukromém životě byl takový jako v tomto filmu. Proč se s ním před natáčením Miou-Miou rozešla? Protože s ním patrně nebylo jednoduché žít. V závěrečné scéně filmu vykřičel celou frustraci, ze svého života a z rozchodu s ní. Miou - Miou je ve filmu excelentní tak jako Dewaere, ale protože jsou to mí nejoblíbenější francouzští herci, není můj komentář patrně objektivní.(10.3.2018)

• kakadu

Příjemný film ze života, ukazuje, jaký je. Tématicky dnes možná ještě aktuálnější, než kdysi. Tak dobře sehraní herci, to se jen tak nevidí. Miou-Miou považuji za dobrou herečku, ale zde zahrála (nazval bych to spíše vtělením do role) o třídu výš. Patricka Dewaereho ani nezmiňuji, to je legenda sama o sobě….škoda ho kluka jednoho. Zkrátka jeden z mála filmů, kde hodnotit herecké výkony jest zcela zbytečné, prostě tomu věříte…(4.3.2018)