Přežili jsme invazi

J Bateman

Adam Abel, Ryan Little

Scénografie:

Debbie Farrer

Opět takový průměrný válečný film, kde jsou scény, které vás zaujmou, ať už jen dialogové, anebo skutečně dějové, jenže stejně tak je zde hodně vaty, kde máte pocit, že básník nevěděl co říct a trochu se trápil. Chybí zase trochu víc akčních scén, ale na ty asi prostě nebyly finance, což je možné předpokládat i pro třetí film ze série.(18.3.2015)

Ryan Little má evidentně téma rád. Jako volné pokračování "Saints and Soldiers" sice udělal jeden malý přešlap, ale otázka je kdo si toho vůbec všimne (jeden herec hraje dvě různé postavy :)). Za sebe dávám plus "německému důstojníkovi". Jeho postava totiž hraje právě v prvních "Saints and Soldiers" řadového vojáka co sám musí mačkat kohoutek, kdežto tady už má popravčí četu vlastní. Za sebe to jako pokus fakt oceňuju (i když... nebyla náhodou invaze v Normandii před Ardenama? ;) fuj fuj... hned myšlenku zapudit než mě to pokazí dojem :D). Snaha o provázání tu prostě je (i když stejně jako u toho kiksu s "dvojrolí"... kdo si toho všimne ;)). Film jako takový nijak neuráží ani neirituje. Střídá rozumnou akci a "povídací pasáže" které mají za cíl dát postavám tvář (než je zastřelí... dřív nebo později). Moc se mi líbilo že film nepůsobil lacině a vážně nedal mi jediný důvod ho nechtít vidět znovu. Protože prvnímu Ryanovu počinu jsem dal hvězdičky 4 a toto se mi líbilo malinko méně (povídání až moc), dávám tři (mezi námi 3,5).(14.11.2012)

• WoWoW

Ten film je naprosto stejný jako ten plakát, co je nahoře. Je to šedý, nezajímavý, neosobní příběh o třech vojácích, co se prochází po Francii. Neumím si představit, jak se tenhle film někomu zakusuje pod kůži a vyvolává emoce, teda pokud nejste jeden z těch, co tuhle děsivou zkušenost prožili na vlastní pěst. A těch už je jen hrstka. Bohužel, tenhle válečný film mě nedostal.(2.12.2012)

První Saints and Soldiers byl pěkným komorním válečným snímkem a proto jsem se na pokračování velice těšil, leč jsem zhlédnutí stále odkládal z důvodu velmi nízkého hodnocení. Film jsem si pustil s tím, že to bude hloupé béčko a tedy od něj nebudu nic čekat. O to více mě překvapil a rozhodně mám dojem, že je velmi podhodnocený. Je fakt, že si tenhle snímek na nic nehraje - je to vlastně skoro to samé jako jednička, jen v trochu jiném prostředí. Ale pořád velmi dobré, navíc s nádhernou hudbou.(11.5.2013)

• windows

Neuvěřitelně slabý film, nemotorní Němci, hrdinní Američané. Po shlédnutí občas uvažujete, jak Nacisté mohli dobýt Evropu. To staří Čechoslováci museli bejt jooo esa, když odevzdali stát s opevněním právě těmhle, co bojují, jak naše děti za barákem... Odpad, kdo dal víc jak ** musel bejt zhulenej...by mě zajímalo jak potom hodnotili třeba Ryana....(14.8.2013)