Přežili jsme invazi

Adam Abel, Ryan Little

Scénografie:

Debbie Farrer
  • windows

Neuvěřitelně slabý film, nemotorní Němci, hrdinní Američané. Po shlédnutí občas uvažujete, jak Nacisté mohli dobýt Evropu. To staří Čechoslováci museli bejt jooo esa, když odevzdali stát s opevněním právě těmhle, co bojují, jak naše děti za barákem... Odpad, kdo dal víc jak ** musel bejt zhulenej...by mě zajímalo jak potom hodnotili třeba Ryana....(14.8.2013)

• WoWoW

Ten film je naprosto stejný jako ten plakát, co je nahoře. Je to šedý, nezajímavý, neosobní příběh o třech vojácích, co se prochází po Francii. Neumím si představit, jak se tenhle film někomu zakusuje pod kůži a vyvolává emoce, teda pokud nejste jeden z těch, co tuhle děsivou zkušenost prožili na vlastní pěst. A těch už je jen hrstka. Bohužel, tenhle válečný film mě nedostal.(2.12.2012)

Ryan Little má evidentně téma rád. Jako volné pokračování "Saints and Soldiers" sice udělal jeden malý přešlap, ale otázka je kdo si toho vůbec všimne (jeden herec hraje dvě různé postavy :)). Za sebe dávám plus "německému důstojníkovi". Jeho postava totiž hraje právě v prvních "Saints and Soldiers" řadového vojáka co sám musí mačkat kohoutek, kdežto tady už má popravčí četu vlastní. Za sebe to jako pokus fakt oceňuju (i když... nebyla náhodou invaze v Normandii před Ardenama? ;) fuj fuj... hned myšlenku zapudit než mě to pokazí dojem :D). Snaha o provázání tu prostě je (i když stejně jako u toho kiksu s "dvojrolí"... kdo si toho všimne ;)). Film jako takový nijak neuráží ani neirituje. Střídá rozumnou akci a "povídací pasáže" které mají za cíl dát postavám tvář (než je zastřelí... dřív nebo později). Moc se mi líbilo že film nepůsobil lacině a vážně nedal mi jediný důvod ho nechtít vidět znovu. Protože prvnímu Ryanovu počinu jsem dal hvězdičky 4 a toto se mi líbilo malinko méně (povídání až moc), dávám tři (mezi námi 3,5).(14.11.2012)

• Webb

Jeden z nejslabších válečných filmů. Opět tu máme hrdinství američanů a neschopnost němců, tudíž by tyto filmové části mohli klidně sloužit před více jak půl stoletím jako propaganda. Scénář je plný chyb, místy obsahuje vyústění jak z telenovely. Hlavně v chování postav vidím veliké selhání. Natočeno je to podprůměrně, film nemá šanci diváka vtáhnout do děje, vsuvky z civilu působily směšně. [3/10](10.2.2013)

• jirijost

Kolikrát už jsme zažili takové zklamání, trailer vypadal naprosto bombově ale film tomu neodpovídá. Neni to špatné ale ani žádný trhák, Přežili jsme invazi je pouze další válečný film který zapadne do šedého průměru. Například seskok v den D měl být určitě zpracován mnohem lépe, to že se podívám na to jak paragáni sedí v letadle blikne červené světílko a pak už jsou na zemi neni žádný zážitek. Stejně jako na Přežili jsme Ardeny je tu hodně znát že film je nízkorozpočtový až běda ale abych jenom nekritizoval, tak setkání s Němci ve spojeneckých uniformách bylo moc povedené. Přesto dávám tomu jen dva body.(17.12.2012)