Přežili jsme invazi

• USA Saints and Soldiers: Airborne Creed (více)
Válečný / Drama
USA, 2012, 94 min

15. srpna 1944 uskutečnily americké jednotky invazi do francouzského Provensálska, aby tu podpořily a ochránily spojenecké vojáky, kteří se v Normandii vylodili 6. června téhož roku. Po nočním seskoku se musí tři parašutisté na zemi shledat se svými spolubojovníky ve vesnici Les Arcs. Tady pomáhají místnímu odbojovému hnutí osvobodit několik jeho členů a organizují přepadení německé obrněné jednotky. Bude prolita krev, některým zhasnou veškeré naděje, jiní naleznou lásku, ale každý z mužů se změní...navždy. (oficiální text distributora)

gogo76

Trailer tejto novinky vyzeral poriadne lákavo, inšpirácia Ryanom očividná, ale radšej som sa tešil opatrne. Občas to takto býva, že sa všetka akcia naseká do traileru, ale ten dušu filmu neodhalí. Množstvo spomalených záberov hlavne v úvodnej časti dojem skôr kazí. Sledujeme postavy troch výsadkárov, ktorím skrížia cestu francúzky odbojári a navzájom si pomôžu. To je celý príbeh, bohužiaľ. Ak už dôjde na akciu je celkom slušná, ale na kvalitnejšiu technickú úroveň sme si už dnes zvykli a čakám niečo viac. Akcia je skôr komorná, žiadne veľkolepé bitvy nečakajte. Výsadkárska prísaha, ktorú jeden paragán dookola opakuje mi išla po čase riadne na nervy. O nejakých sympatiách k postavám nemôže byť ani reči, pretože režisér k tomu nedal žiadny priestor. Už pred zhliadnutím som mal trochu obavy, pretože 90 minútová stopáž pôsobila dosť nedôveryhodne. Najlepšia scéna prichádza tesne pred koncom a je ňou obyčajný rozhovor medzi dvoma nepriateľskými vojakmi. Zrazu som cítil vtiahnutie do deja, ale už bolo neskoro. Suvenír, pištoľ Parabellum, ktorý paragán strašne túžil mať, zrazu nechá iba tak ležať? Tomu som neuveril...Iba som si želal, aby to bol lepší film. Snáď nabudúce. 40%. ()

Aluska88

Přežili jsme Ardeny se mi moc líbilo a navzdory ne moc dobrému hodnocení Saints and Soldiers: Airborne Creed, jsem chtěla zhlédnout i toto pokračování. Film má dobrý scénář, ale děj je takový... nijaký. Čekala jsem, že v něm bude více akce. Oproti jiným válečným filmům s velkým rozpočtem, jde znát zřejmě nesrovnatelně menší "částka", která byla věnována tomuto filmu. Tanky i auta vyzní spíše jako repliky, než aby působily realisticky. Ale obsazení je slušné. Corbin Allred, který si zahrál již v úvodním filmu, si tady hodil účes "na Travise Bickla" a tak se potom vlastně ani nelze divit, že má menší problém s pochopením vzdálenosti v kilometrech a vyžaduje její přepočet na míle:) Ale slečna z francouzského odboje byla šikulka:) Válečný snímek, který přesně spadá do formátu "neurazí, nenadchne". ()

Shakers

Prvý Saints and Soldiers bol rozhodne lepší, ale ako akčná vojnová jednohúbka nenudí ani tento. Rozpočet je síce o niečo menší čo by zistil aj slepý podla výbuchov, ale inak kostnými, výprava, akcie, herci, kamera alebo hudba sú fajn. Technicky to nieje zlé zrežírované, akurát tomu chýba nejaký lepší a pútavejší príbeh, pretože toto miestami vyzerá ako americká opekača v okolí nemcov na francúzskom území. 55% - 3* ()

Webb

Jeden z nejslabších válečných filmů. Opět tu máme hrdinství američanů a neschopnost němců, tudíž by tyto filmové části mohli klidně sloužit před více jak půl stoletím jako propaganda. Scénář je plný chyb, místy obsahuje vyústění jak z telenovely. Hlavně v chování postav vidím veliké selhání. Natočeno je to podprůměrně, film nemá šanci diváka vtáhnout do děje, vsuvky z civilu působily směšně. [3/10] ()

Malarkey

Mám válečňáky rád. Takže to během sledování tohoto filmu vypadalo tak, že jsem pro lemplovitost některých hereckých výkonů a válečných efektů, přivřel nejdřív jedno oko. Pak jsem chtěl přivřít i to druhý, jenže se na scéně objevila francouzská odbojářka a celej film si uzurpovala pro sebe. No a nakonec? Když byla na scéně Francouzka, tak jsem se kochal. Když byly na scéně chlapy, tak jsem přivřel obě oči a nakonec to nebylo zase tak hrozný. Vzorový béčkový válečňák, který ocení milovníci válečných filmů. Atmosféru to má a sympaťáci (hlavně Francouzka) tam taky jsou…takže nakonec jakž takž dobrý. ()

• Odstřelovací puška, se kterou střílí Emilie (Virginie Fourtina Anderson), je Mosin. (Gordy34)