Přežili jsme invazi

J Bateman

Adam Abel, Ryan Little

Scénografie:

Debbie Farrer

Přežili jsme Ardeny se mi moc líbilo a navzdory ne moc dobrému hodnocení Saints and Soldiers: Airborne Creed, jsem chtěla zhlédnout i toto pokračování. Film má dobrý scénář, ale děj je takový... nijaký. Čekala jsem, že v něm bude více akce. Oproti jiným válečným filmům s velkým rozpočtem, jde znát zřejmě nesrovnatelně menší "částka", která byla věnována tomuto filmu. Tanky i auta vyzní spíše jako repliky, než aby působily realisticky. Ale obsazení je slušné. Corbin Allred, který si zahrál již v úvodním filmu, si tady hodil účes "na Travise Bickla" a tak se potom vlastně ani nelze divit, že má menší problém s pochopením vzdálenosti v kilometrech a vyžaduje její přepočet na míle:) Ale slečna z francouzského odboje byla šikulka:) Válečný snímek, který přesně spadá do formátu "neurazí, nenadchne".(3.4.2016)

Na tom snímku je sympatické, že režisér tohoto filmu je přímým účastníkem této válečné příhody a věnoval film svým padlým kamarádům. Film obdržel mnoho cen, protože ukázal nejen na krutost války,ale též, že i mezi nepřáteli byli lidé a lidmi zůstali. Nejsou tam bůhvíjaké válečné scény (o to zřejmě režii ani nešlo). Spíše se zde promítlo, že znalost jazyka mého nepřítele obrousí všechny ostré hrany komunikace. Film se mi líbil.(26.4.2014)

• Webb

Jeden z nejslabších válečných filmů. Opět tu máme hrdinství američanů a neschopnost němců, tudíž by tyto filmové části mohli klidně sloužit před více jak půl stoletím jako propaganda. Scénář je plný chyb, místy obsahuje vyústění jak z telenovely. Hlavně v chování postav vidím veliké selhání. Natočeno je to podprůměrně, film nemá šanci diváka vtáhnout do děje, vsuvky z civilu působily směšně. [3/10](10.2.2013)

• Paxxx.cz

Bohužel jen další podprůměrný válečný film. Akce se tu objeví jen místy a vždy pouze na chvíli a dialogy mě taky nějak zvlášť nenadchly. Závěrečné hraní na slzy na mě vůbec nezabralo. Abych jen nekritizoval moc povedená mi přišla scéna, kdy umíral desátník dokola opakující výsadkářskou přísahu, ale to je jen kapka v moři. Druhý saints and soldiers s režisérovi zdaleka nepovedl tolik, jako ten první ...zklamání a 40%.(16.10.2012)

Na začátku se mi chtělo říci - konečně! Kdo čte mé komenty u válečných filmů, jistě ví jak jsem frustrován novodobou záplavou amerických nízkorozpočťáků z druhé světové, které točí jak já říkám ,,nadšenci z vojenských klubů''. Každý takový film měl sice dobře oblíklé vojáky se správnou výstrojí (pravda leckde mírně obtloustlé), ale co se týče děje to vždy byla hrůza děs běs. Tohle hned o prvopočátku nevypadalo špatně, ba co více i výsadek z Dakot vzhledem k rozpočtu nevypadal jak z počítačové hry... Hledání roztroušených druhů a snaha zjistit, kde byla skutečná LZ a kde je vlastní shromaždiště byl také velmi uvěřitelný. Ve chvíli, kdy se parta vojáků potká s odbojáři a samozřejmě krásnou odbojářkou začnete však mít dojem, že toto tu už bylo a nejednou... Stejně tak její žádost o protislužbu. Ona ukáže cestu k americkým jednotkám, ale oni nejdříve osvobodí její zajaté druhy, které chtějí Němci popravit... Stejně jako jindy, jednotka neplní rozkaz a nabídne pomoc neznámé osobě.. ! Ale i přes ta všechna negativa a místy předvídatelný děj to nezatracuji. zpracování tentokráte bylo na celkem slušné úrovni, tvůrci si vyhráli i s hořícím vrakem Dakoty, nebo sundané stodevítky....( ehm - ten tank Patton na konci jsem jako neviděl). Oproti očekávání ne každý z hrdinů přežije a i vzpomínky a flasbacky vojáků byly udělány celkem záživně - tedy až na ty slzičky na konci. Bohužel film postádal nějaké větší napětí a to je jeho největší chyba. Zdá se však , že tudy vede cesta. Že stačí opravdu málo, pár lidí, trocha techniky a výstroje a dá se skutečně natočit záživná věc klidně trvající hodinu a půl. Tady už k průměrnému výsledku stačilo opravdu, opravdu malinko. Když to ale srovnám s obdobnou tvorbou, těch 2,5 hvězdy zaokroulím nahoru. Dávám tři lahve Coca Coly! * * *(1.2.2014)