The Perfect House

Horor / Povídkový

USA, 2013, 84 min

Kris Hulbert

Tal Lazar

Toto bolo dobréééé, ja naozaj milujem, keď sa z úplne neznámeho kúsku vykľuje takáto kvalitka. Párik si plánuje kúpiť nový domček, a narazia akurát na dom s temnou minulosťou, takže nám tvorcovia pomaličky odkrývajú jeho históriu. Jedná sa o antológiu zloženú z troch príbehov - v tom prvom máme rodinku s podivnými vzťahmi uprostred poriadnej búrky, akonáhle však zhasne svetlo, niekto z rodiny zomrie. Celkom atmosferický príbeh, ale s vraždami mimo záber, takže viac ako priemer to nebude (3/5). Druhý je o štipku lepší. Vlastne typický exploiťáčik s jedným psychopatom a dvoma mladými ľuďmi zatvorenými v klietkach. Spočiatku mi to prišlo ako nudná konverzačka s nie príliš sympatickými postavami, no akonáhle dôjde na mučeníčko, je na čo pozerať (3,5/5). Záverečná poviedka - pecka!!! Pomätený sused drží poviazanú rodinku, ktorá bojuje o život. Deťom dá nôž, aby sa zmasakrovali a zachránili matku, matke prereže achillovky, a musí zachrániť syna, ktorému dochádza vzduch a podobne... proste psycho šialenstvo, krvavé, brutálne a nekompromisné, gore na jednotku, takže toto ma dostalo (5/5). Kto na to náhodou narazí, nech neváha.(9.2.2013)

• JohnMiller

Bola to riadna kravina. Zopár svetlých násilných, zvrátených a človeka ponižujúcich momentov nezakrylo hroznú a nekonzistentnú produkciu. Bolo to nesmierne lacné avšak to by mi ani tak nevadilo keby to malo v príbehoch nejakú pevnú štruktúru. Lenže celé to bolo na seba naplácané kde som miestami netušil či ide o viaceré príbehy alebo iba o jeden. Až na pár momentov to bola hrozná nuda. Jediné čo sa mi tu fakt páčilo bola tá milfka ktorá v medzi príbehu predávala ten "perfektný" dom. Inak nič 1,5*.(12.11.2014)

Hnus! Neboli, v žánru "brutalita", naprostá paráda. Povídkový filmy mám obecně dost rád už od časů Creepshow a Bodybags, protože v tom menším rozsahu obvykle chybí hluchý místa. Maximálně se tak objeví nějaká hluchá povídka, ale to tady nehrozí. První sice není explicitně brutální, ale pošahaná máti atmosféru docela zahustila a bylo to celkově i takový vtipný. Ve druhý je zajímavý zaměření na holku, kterou si psychouš drží jako publikum, a je to celkově pěkně ošklivý. No a ta třetí, to je maso. No prostě, vyloženě mi ten film padnul do noty v okamžiku, kdy jsem potřeboval něco nepříjemnýho. Pro takový chvíle doporučuju.(7.2.2018)

PEKLO !!!!! PEKLO NA ZEMI !!!! Rozhodně nejlepší exploitation roku 2013 !!! Čekal sem něco fajnovýho, ale když se násilí a krutost furt zintenzivňovala, začínal sem se tiše modlit. Poslední část/povídka je už násilím tak intenzivní, že mi to hodně připomínalo původní Hanekeho Funny Games obsahem jako celkem a první část MARTYRS (přepadení domu)... Jen pro silný žaludky a nervy, hlavně nervy u konce jsem si v hloubi duše přál, aby to už raději skončilo ... Po Anči "Božská mana" a doslova pro mne "znovuzrození", vyhřeznutí z lidskýho násilí a úchylností a úleva, že ty opravdový horory se stále točí !!! 6/5 ****** neskutečná sada, nehorázná ...(9.10.2014)

No, asi jsem podle ohlasů čekal něco mnohem zajímavějšího (jestli né přímo převratného). První příběh sice nenasral, ale ani nenadchnul. Třetí je prostě taková -v rámci extrémního filmu-tuctová a uječená pakárna.. Snad jen ten druhý svým vyzněním trochu překračuje rámec prvoplánové šuldoviny (teda až na ty trapné oči)... Takže co s tím, když je to celé asi tak inovativní, nápadité a osobité jako když si funebrák v návalu rebélie obleče pro změnu bílé slipy..? Nic moc :/(28.10.2015)