The Perfect House

Horor / Povídkový

USA, 2013, 84 min

Kris Hulbert

Tal Lazar

Hnus! Neboli, v žánru "brutalita", naprostá paráda. Povídkový filmy mám obecně dost rád už od časů Creepshow a Bodybags, protože v tom menším rozsahu obvykle chybí hluchý místa. Maximálně se tak objeví nějaká hluchá povídka, ale to tady nehrozí. První sice není explicitně brutální, ale pošahaná máti atmosféru docela zahustila a bylo to celkově i takový vtipný. Ve druhý je zajímavý zaměření na holku, kterou si psychouš drží jako publikum, a je to celkově pěkně ošklivý. No a ta třetí, to je maso. No prostě, vyloženě mi ten film padnul do noty v okamžiku, kdy jsem potřeboval něco nepříjemnýho. Pro takový chvíle doporučuju.(7.2.2018)

Tohle se ke mě dostalo jen opravdu velkou náhodou a musím říct, že mi to snad seslalo samo nebe. Na dvou rukách bych snad dokázal spočítat povídkové horory, co bych uznal za nadprůměrné a jsou to většinou "duchařinky pičovinky".. Tady ale jsem se hned u první povídky zasekl a detailně se snažil zaměřit na každou nanosekundu tohoto začátku nepopsatelného teroru. Jako druhou povídku jsem čekal něco, něco lidského, méně zvráceného a krvavého, no ale někomu uřezat oční víčka a popřát mu dobrou noc mi moc morálnější nepřipadlo a už mi jen zůstalo doufat, že se to tou poslední třetí povídkou nepokazí. Ufff, to co přišlo, jsem fakt ještě nikde neviděl, byl to jeden z nejlepších home-explo zážitků..(17.10.2014)

Každý z nás túži po vysnívanom dome. Rovnako ako Mike a Marisol. Poslednou prehliadkou z radu možností je barák s relatívne nízkou cenou. Je totiž pomerne dosť dlhú dobu na trhu. To, prečo tomu tak je, sa postupne dozvedajú každým ďalším krokom do nasledujúcej miestnosti. Zaujímavo rozmotávajúci sa dej príbehu, zaujal. Pomerne slušne realisticky pôsobia aj gore scény. "The Perfect House" vôbec nie je špatným exploitation. No pokiaľ divák čaká niečo naviac, klope na nesprávne dvere. Škoda, že režisér nepopracoval na atmosfére. Pointa a vysvetlenie dôvodov konania psychopata (ov) "hlavného" príbehu z úvodu ( no aj vedľajších ), mi síce prišiel pritiahnutý za vlasy, ale tak, budiš. Inak, celkom spokojnosť. Mohlo to byť aj horšie - 55%.(8.4.2014)

Čekal jsem větší průser. První povídka mě vůbec nezaujala, nezábavná, amatérská a podivná 2*. Druhá povídka byla o něco lepší, typický exploiťák, s perfektní oční scénou, ale jinak nenabídne nic nového 3*. Závěr je však perfektní masakr, kde se krví nešetří a na amatérské poměry to bylo natočeno velmi vkusně. 4*. Celkově tedy lepší průměr.(12.4.2014)

Toto bolo dobréééé, ja naozaj milujem, keď sa z úplne neznámeho kúsku vykľuje takáto kvalitka. Párik si plánuje kúpiť nový domček, a narazia akurát na dom s temnou minulosťou, takže nám tvorcovia pomaličky odkrývajú jeho históriu. Jedná sa o antológiu zloženú z troch príbehov - v tom prvom máme rodinku s podivnými vzťahmi uprostred poriadnej búrky, akonáhle však zhasne svetlo, niekto z rodiny zomrie. Celkom atmosferický príbeh, ale s vraždami mimo záber, takže viac ako priemer to nebude (3/5). Druhý je o štipku lepší. Vlastne typický exploiťáčik s jedným psychopatom a dvoma mladými ľuďmi zatvorenými v klietkach. Spočiatku mi to prišlo ako nudná konverzačka s nie príliš sympatickými postavami, no akonáhle dôjde na mučeníčko, je na čo pozerať (3,5/5). Záverečná poviedka - pecka!!! Pomätený sused drží poviazanú rodinku, ktorá bojuje o život. Deťom dá nôž, aby sa zmasakrovali a zachránili matku, matke prereže achillovky, a musí zachrániť syna, ktorému dochádza vzduch a podobne... proste psycho šialenstvo, krvavé, brutálne a nekompromisné, gore na jednotku, takže toto ma dostalo (5/5). Kto na to náhodou narazí, nech neváha.(9.2.2013)