Reklama

Reklama

Zajímavosti (18)

 • Film měl být původně jedním z pokračování filmu Liga spravedlnosti (2017) a režírovat ho měl Ben Affleck. Kvůli osobním problémům však od projektu odstoupil a filmu se ujal Matt Reeves. Hlavní zápornou postavou měl být zabiják Deathstroke a děj filmu měl přímo navazovat na jednu ze závěrečných scén tehdy ještě nevydaného filmu Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021), ve které se Deathstroke (Joe Manganiello) setká s Lexem Luthorem, který mu odhalí Batmanovu pravou identitu. Deathstroke pak měl z pomsty systematicky ničit Batmanův život a zaměřit se i na jeho blízké. Velká část filmu se měla odehrávat uvnitř Arkhamského ústavu, kde by se objevili i nejrůznější Batmanovi protivníci, včetně Jokera. Akční sekvence pak měly být inspirovány fanoušky oblíbeným trailerem na videohru „Batman: Arkham Origins“ a po Batmanově boku měla stát i Batgirl. Když se v roce 2017 dokončení filmu Liga spravedlnosti ujal Joss Whedon, došlo k přetáčkám a Deathstrokova scéna byla pozměněna, stále se však počítalo s tím, že se tato změna Batmanova samostatného filmu nijak nedotkne. Když ale Ben Affleck od projektu úplně odstoupil a došlo tak ke změně režiséra i představitele hlavní role, stal se připravovaný film zcela nezávislým na hlavním filmovém univerzu. (TwoFace)
 • V traileru byla ukázána Riddlerova (Paul Dano) zpráva s nápisem: „Co dělá mrtvý lhář?“, doplněná odpovědí složenou z neznámých symbolů. Fanoušek Andrew Lane hádanku rozluštil a zjistil, že se jedná o slovní hříčku, která ale funguje jen v původní angličtině. Odpověď zní: „He lies still.“ „He lies still“ totiž znamená „pořád lže“, ale také „nehybně leží“. (G....)
 • Batmanovo auto – Batmobil – ve filmu vypadá skoro jako klasické auto, ne jako obrněný tank, jako tomu bylo v Nolanově trilogii. Odkazuje to na rukodělnou práci Bruce Wayna a částečný návrat do 60. let 20. století. (Egl)
 • Při natáčení se místo klasických kulis v některých scénách používá tzv. „virtuální plac“, kdy obrovské LED obrazovky „promítají“ okolní prostředí v reálném čase za živými herci. Technologie umožňuje zpracovat dříve efekty, minimalizovat cestování, náklady na stavbu kulis apod. (JORDY)
 • Uvedení filmu do amerických kin bylo původně oznámeno na 25. červen 2021, ale kvůli pandemii Covidu-19 byl termín změněn nejdříve na 1. říjen 2021 a v říjnu 2020 na 4. březen 2022. (JORDY)
 • Představitel postavy Hádankaře (Paul Dano) byl jedním z adeptů na titulní roli ve filmu Joker (2019), dalšího z Batmanových protivníků. (raikonen16)
 • Vůbec poprvé na filmovém plátně vidíme představitele Batmana nosit černý oční make-up na tváři i bez masky. Pod maskou ho doteď měli všichni s výjimkou Adama Westa. (dO_od)
 • Děj filmu se odehrává během druhého roku Batmanova působení. (dO_od)
 • Do role záporáka Hádankáře (Paul Dano) byl zvažován Jonah Hill. Herec ale údajně požadoval moc peněz. (dO_od)
 • Původně se do tohoto filmu počítalo, že znovu bude hrát Batmana Ben Affleck. (tyzmrde)
 • Postava Sladea Wilsona (Joe Manganiello), lépe známá pod svým označením Deathstroke, se poprvé „mimo komiksy“ objevila v seriálu Arrow (od r. 2012). Zahrál si ho tam Manu Bennett. (SNCIS)
 • Poprvé se postava Batmana objevila v roce 1939 v komiksovém sešitu „Detective comics #27“. (Bube1)

Reklama

Reklama