poster

LEGO Story, The

Krátkometrážní / Animovaný

Dánsko, 2012, 17 min

 • Shinnie
  ***

  Nebolo to nudné, ale ani nič závratné. Sympatický kraťas ako vzniklo lego môže vyzerať trochu ako príliš dlhá reklama (ktorú LEGO aj tak nepotrebuje), alebo naivne rozprávaný príbeh. Ale tak je to určené pre deti tak čo :) K shlédnutí zde → http://www.amk.to/videa/nejnovejsi/detail/26797/?ref=nf(19.8.2012)

 • kaylin
  ****

  Vizuálně parádně zvládnutý snímek o tom, jak se vyvíjela společnost lego od jedné malé truhlářské dílny, až po obrovskou společnost, jakou je dnes. Jsou zde zaznamenány zajímavé momenty, které udávaly směr tomu, jak se bude společnost vyvíjet, ale je to podáno tak, aby to bylo zajímavé pro děti i pro dospělé. Koho LEGO baví, tak si určitě připočte ještě něco navíc.(20.8.2014)

 • manonfire
  ****

  Hezký nápad, popsat vznik a vývoj nejgeniálnější hračky světa. Současným designérům bych však vzkázal(nikoliv ekonomicky doporučil), méně podléhat marketingovým trendům. Vykašlete se na portfolio kopírující filmové blockbustery, stejně tak na přehnanou samoúčelnost výsledného produktu, ze kterého pak nelze sestavit nic jiného. Lego nesmí ztrácet na své univerzálnosti. Podle mě nikdy nevznikla lepší platforma, než Lego city. Sakra, vždycky jsem chtěl letiště:) Vlastně ho chci pořád:)(21.1.2015)

 • LuiCJ
  ****

  Som veľmi rád, že to vzniklo. Urobiť takýto film k 80. výročiu jednej z najúžasnejších hračiek, k LEGU je skutočne krásne. Je to veľmi pekne nadabované/narozprávané a celkove história LEGA je tu nádherne spracovaná. Odporúčam si pozrieť aj The LEGO Story: Outtake, čo ukazuje aké je LEGO "bolestivé" a ako to je v mnohých rodinách.(29.8.2017)

 • swinevenca
  ****

  LEGO by nebylo, čím je dnes, nebýt dědy, jeho smyslu pro kvalitu a hledání dokonalosti. Otec pevně věřil v nekonečné možnosti systému LEGO. A Kjeld hodlá dovést tuhle myšlenku ještě dále - nabádá děti, aby zkoumaly, prožívaly a vyjadřovaly vlastní svět. Svět bez hranic. Jak roztomilá a něžná pohádka, mistr. Ale když vidím pravdu trochu jinde a momentální hlavní zálibou LEGA je, podle mého povrchně získaného názoru, převádět všechno populární do drahých neuniverzálních herních balíčků a půvabných filmů, které s aktivní fantazií nesouvisí ani zbla, byla by paráda, kdyby to Kjeld na konci téhle hezky zabalené reklamy upřímně rozjel v rytmu jejich pilotního filmu: Všechno je to zboží!!!(2.1.2019)

 • - Film vynikl při příležitosti 80. výročí Lega, které připadlo na 10. srpen 2012. (konvax)