Reklama

Reklama

The LEGO Story

všechny plakáty
Krátkometrážní / Animovaný
Dánsko, 2012, 17 min

Obsahy(1)

10. srpna 2012 oslavilo LEGO 80. výročí! Při této příležitosti vytvořila společnost LEGO Group krátký animovaný film o historii LEGO hraček. Tento film popisuje historii jedinečných LEGO hraček již od roku 1932! (oficiální text distributora)

Recenze (27)

redwik 

všechny recenze uživatele

Pre niekoho najväčší a najneľútostnejší nepriateľ ľudstva, pre niekoho obľúbená hračka z detstva. Isto každý z nás zažil ten mučivý pocit keď bosou nohou stúpil na lego. No aj tak sa po chvíľke plakania po chvíli opäť znovu hral a skladal svoje skladačky. Tento milý príbeh nám ukáže ako vznikol nápad vytvoriť lego, opisuje strastiplnú cestu životom Ole Kirk Christiansena a jeho syna Godtfreda. Pekná a milá animácia, i keď trošku kvalitatívne pozadu. No nesmieme sa na tvorcov hnevať, predsa len celý život skladajú kocky lega a odrazu majú natočiť nakockatý film. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Vizuálně parádně zvládnutý snímek o tom, jak se vyvíjela společnost lego od jedné malé truhlářské dílny, až po obrovskou společnost, jakou je dnes. Jsou zde zaznamenány zajímavé momenty, které udávaly směr tomu, jak se bude společnost vyvíjet, ale je to podáno tak, aby to bylo zajímavé pro děti i pro dospělé. Koho LEGO baví, tak si určitě připočte ještě něco navíc. ()

Reklama

MikeCool 

všechny recenze uživatele

Krátkometrážní snímek. Po shlédnutí Lego příběhu, ze kterého jsem byl nadmíru spokojen, jsem obejvil tento animovaný příběh historie LEGA. Krásně a dá se říct až pohádkově vylíčené problémy, strasti a samozřejmě i radosti z úspěchu v 17.minutové procházce historií LEGA. Nemám co více dodat, u lega jsem strávil dětství, krásné dětství ! ()

CSSML 

všechny recenze uživatele

Milý, poučný, byť zromantizovaný příběh o vzniku světoznámé stavebnice, které byla v mém dětství volbou číslo jedna. Vřele doporučuji. Pokud prodávat hračky, tak jedině s manželkou pletoucí svetr jako morální podporou. Palec nahoru. – Kdybych měl dnes dětem koupit Lego, což nehrozí, jelikož mají dost kostiček po mně, volil bych pro rozvoj kreativity nějakou krabici kostiček, případně z řady Creator či City nebo lépe z bazaru. Ty filmové a jiné sety jsou nejen žánrově úpadkové, ale obsahují navíc řadu dílů vylisovaných v kuse, ze kterých se nedá nic jiného postavit. A ještě jsou předražené. Ono celé Lego není zrovna levné, ne jen u nás, když se ale zváží, že si s ním může hrát řada dětí řadu let… ()

manonfire 

všechny recenze uživatele

Hezký nápad, popsat vznik a vývoj nejgeniálnější hračky světa. Současným designérům bych však vzkázal(nikoliv ekonomicky doporučil), méně podléhat marketingovým trendům. Vykašlete se na portfolio kopírující filmové blockbustery, stejně tak na přehnanou samoúčelnost výsledného produktu, ze kterého pak nelze sestavit nic jiného. Lego nesmí ztrácet na své univerzálnosti. Podle mě nikdy nevznikla lepší platforma, než Lego city. Sakra, vždycky jsem chtěl letiště:) Vlastně ho chci pořád:) ()

Zajímavosti (1)

  • Film vynikl při příležitosti 80. výročí Lega, které připadlo na 10. srpen 2012. (konvax)

Reklama

Reklama