Krycí jméno Tygr (festivalový název)

• hindský

Kabir Khan

Kabir Khan

Aseem Mishra

Sohail Sen

Rozpočet INR 920 miliónov (cca $16miliónov)Tržby USA $2,347,774Tržby Celosvetovo $62,347,774▐ Indický Bond, kde akcia dobre šľape ale nie je nosnou kostrou filmu, skôr tu strhne dobieranie ústrednej dvojice Salman Khan a Katrina Kaif, taký špionážny romantický film, ktorý dobre poslúži ako oddychovka. /70%/(29.11.2015)

Je to vlastně těžká romantika, ve které se do sebe zamilují agent a agentka, kteří stojí na opačných stranách. Poslední půlhodina je docela slušně akční, celkově se na film dobře dívá, ale prostě to má obrovský mouchy či podivnosti. Hrozně špatný střih a to i v jednoduchých scénách. Souboje by byly dobré, kdyby šíleným střihem nepřekonávaly i amíky. Všechno je zde fajn, pěkné, načančané ... ale celkově zdlouhavé. Prostě průměrný romanticko - akční film, Korejci točí 10x lepší ... :-)(15.9.2012)

Primárně párování Salmana a Katriny baštím a pokud jde o další výbornou variaci na Dabangg, jen s umírněnějším násilím a vynalézavější akci, tak jednohlasně volám - sem s tím flákem :) Irsko, Kuba a cesta kolem světa vynikající. Katrina akční hrdinkou skvělá, Salman macho nestárnoucí. Nápady s flashbacky velmi zábavné (ještě jeden pohled do kamery prosím), zápletka Indie vs Pákistán velmi žádoucí a napínavá. Jsem pro časté reprízy, i když písniček mohlo být více a Salman mohl prvoplánovitěji uspokojit obecenstvo pohledem na svůj odhalený hrudník, se kterým zbytečně šetřil. A jsem nadšená i reakcí diváctva Festivalu, je vidět, že čím novější filmy, tím lépe jsou přijímány a oceňovány. #festivalbollywoodskehofilmu(21.10.2012)

• lenuse

Veer Zaara v tajných službách. Kolikátá variace příběhu? Aneb když agent miluje agentku a dokážou se za svou lásku mimořádně poprat. V lásce jim ovšem nebrání rodiče, ale šéfové tajných služeb. Plytké, nicméně zábavně natočeno. Jako Salmanova nefanynka musím říct, že na něj snesitelné. 50% Gaja Gamini: Ach ty rozporuplné komentáře mladých, co ještě nevědí, čí jsou. :-) V podstatě řečeno: „Film byl hrozný, akce dobrá. A proto jsem od akčních scén odcházela.“ :-))(29.9.2012)

Extrémně naivní bratránek Agenta Vinoda, který nedůvěřivý a komplikovaný vztah mezi indickým agentem a jeho ženským protějškem z Pákistánu nahrazuje okázalou romancí a la Večery pod lampou a v jeho naprosté přímočarosti jej nezastaví ani ohledy na elementární logiku či fyzikální zákony. Poměr pleasure a guilty faktoru je rozhodně dost vyrovnaný. Každopádně je zajímavé sledovat, jak se v Bollywoodu poznenáhlu zabydluje akční žánr (před rokem 1970 prakticky nezastoupený) a narůstá jeho technická sofistikovanost. Bitky jsou nakonec v Tigerovi tím úplně nejzajímavějším, byť je kazí slabší triky a občas příliš nápadní dubléři. ______ P.S: Proti zhovadilostem typu Dabangg nebo Bodyguard, na nichž si dnes Salman Khan buduje image, je Ek Tha Tiger ovšem přece jen daleko zdařilejším a poctivěji natočeným filmem.(27.9.2012)

Počas prvých desiatich minút som si uvedomil, že film nemôžem bráť žánrovo vážne, ale treba sa vhupnúť do jej odľahčenej zábavnej verzii, ktorá je Bollywoodom priam definovaná. Preexponované, vypastelkované vsuvky smelo kričia zo scén, no do celku brilantne zapadnú. Ak sa našinec-divák nenaladí na atypické poňatie zábavy v skrížení s akciou a romancou, tak sa stebla trávi veľmi rýchlo chytati bude. He, a to keď zarátam hudbu, tanec, spievanie, Katrinu Kaif aneb proč nie aj Salmana Khana, tak palec hore v tomto skĺbení… netreba zabudnúť na kameru a hudbu, ako až do očí bijúc zachytáva a zvýrazňuje “dôležité” momenty, ako akcent a jazyk sú napasované do deja a vystihujú danú situáciu… do politiky nebudem zabŕdať, ale aj tu by sa dalo nádherne rozobrať, čo snímok týmto sledoval… celý “galimatiáš”, čo tentokrát Bollywood priniesol kvitujem s velikým úsmevom = jj, iný kraj, iný mrav.. ..--90%--.. ______Na záver pár čísel: v roku jeho vzniku (2012) sa film zaradil ako 2. historicky najúspešnejší v Indickej kinematografii, dnes (5/2019) ho predčili novšie snímky a patrí mu tak 25 pozícia. No, netreba zabúdať, že len samotný Bollywood točí mnohonásobne viac snímkov ako najprofitovejší Hollywood, a to je len časť z celkovej Indickej produkcie filmov______(21.5.2019)

Špionážní drama se záhy překlopí do špionské romance. Hlavní hrdinové se k sobě hodí, erotické pnutí je mocné a celkově je film nadsazený jako blázen. Kde uvidíte hlavního hrdinu, jak z motorky dostihne vzlétající vrtulník a skokem se zachytí za jeho otevřené dveře? Plus přidávám za snahu o indicko-pakistánské usmíření a ironický voiceoverový komentář ve finále. Být členkou tajné služby některé ze zemí bývalé Jugoslávie, tak mě znepokojí, jak přesně jsou Indové informováni o aktuálním geopolitickém dění na Balkáně.(19.10.2016)

Indická akční romantická komedie, v které jsou jen tři písničky (!), ale žel jen taky tři pořádné akční scény. Ty jsou vymiškované, Amíci by se mohli učit, co se dá vymyslet, ale celkově ten film strašně střídá tempo (kromě prostředí a lokací, každou chvíli jsme v jiném státě, jako v bondovkách), námět taky moc originální není (Pan a paní Smithovi po indicku říznutí Romeem a Julií), a navíc ta Indka, co hraje Pákistánku, je vyšší než hlavní hrdina, a s tou tlustou prdelí jí ta salta v luftě fakt nevěřím. Ale tak nakonec je to docela pohodové, i když dlouhé pokoukání.(23.1.2020)

Jo tak toto je akční paráda, která v sobě mixuje jak pěkný příběh, tak hodně akce a navíc i několik hudebních vsuvek, které sem kupodivu sednou a někdy si z nich dělají srandu i tvůrci. Film je pěkně natočený a i v akčních sekvencích je pěkně přehledný. Audiovizuál opět bez chyby. K hlavním hrdinům nemám výhrady, to je bez chyby. Akce je pěkně přehraná a bavila mě. Za mě parádní filmek kterému dávám 90% :)(16.2.2017)

Můj ty světe! Osobně první bollywoodský zážitek...(13.8.2015)

Akčné filmy nemusím (skôr sa im väčšinou vyhýbam), ale z času na čas si nejaký pozriem - ale takmer vždy len kvôli hereckému obsadeniu alebo ak je náhodou pútavý námet. Tu ma zlákali Katrina a Salman. Čo sa týka dejovej línie, tak som čakal rozhodne viac. V podstate love-story prebila akúkoľvek snahu o nejakú veľkolepejšiu zápletku z agentského prostredia. Takže z tohto pohľadu trochu sklamanie, no na druhú stranu musím pochváliť výber scenérií pre tento film (Dublin, Istanbul, Havana), ktoré tomu dodali pestrosť. Akčné scény ako vždy prepálené - tamtie naháňačky po Dubline (scéna s električkou) alebo po Havane (scéna prenasledovania), to bolo fakt príliš. Celkový dojem je tak na 3*, myslím si totiž, že sa z tohto dalo vyťažiť aj viac...(23.3.2018)

Bollywood v plnej sile! Akcia (a teraz ma vysmejte) niečo málo pod Greengrassovou úrovňou, pričom samozrejme treba zohľadniť tradíciu Hindu film industries a teda všetko tlačiť na entú. Ale ok som s tým. Stavba príbehu nie je nič prevratného, ale dodržiava osvedčené fungujúce schémy, ktoré.... fungujú! Humor, akcia (ok, tá zjavne prevláda...) romantika, napätie, vážna rovina... Všetky prísady vyvážené na takto ladeného indického jamesa bonda. A Katrina?! wrestlingovým spůsobem v rifličkoch a blúzke kosí o dve hlavy vyšších chlapov ako nič. Úžasné čosi! O Salmanovi asi len toľko, že ho po tomto definitívne považujem za najakčnejšiu hviezdu (súčasného) bollywoodu. Sorry za zosadenie Hrithik :-)(28.2.2017)

Od filmu jsem čekala něco jiného... a nakonec jesem byla mile překvapena, opravdu dobrý film. Akce povedená, dějová linka asi tak jednou dvakrát i trochu překvapí, humorné scény akorát- ani moc přehnané, ale taky se jich nebáli- obzvláště flashbacky se jim povedli a dokonce jak Salmana nemám ráda tak tady mi začal být docela sympatickej. No a Katrina je moje zlatíčko, má v sobě takovou pozitivní energii, která z ní v tomto filmu celou dobu pěkně vyzařovala narozdíl od Jab Tak Hai Jaan, kde byla taková... ne úplně ona.(12.9.2014)

Tygr má všechno, co bych od indických filmů čekal. Nádherně přepálenou akci ignorující fyziku i logiku, milou romanci a zábavné tanečky. Navíc ústřední dvojce je velmi sympatická. Hodnocení objektivně na plný kotel není, chybky se najdou, ale větší část filmu jsem se stejně jenom blaženě usmíval. Z filmu cítím "srdíčko", takže srdíčkem i hodnotím.(14.10.2019)

Skvelé, Salman ako agent, aj Katrina akoby hrala. Dobrý príbeh, dobre natočené, dostavil sa zážitok.(6.3.2019)

• Gaja Gamini

Není moc o čem se rozepisovat. Zápletka přímočará a předvídatelná. Salman je docela fajn, koneckonců nedělá nic jiného než obvykle, takže je ve své kůži, Katrina nezklamala a jako vždy působila jako spící panna s jedním výrazem pro všechny emoce. A někdo jí zalepte pusu, protože šišlá i v angličtině. "Weall?" "Vewy Womantic". Boha jeho.... Akce byla docela dobrá (a tam jsem Katrinu ocenila, vypadala u všeho toho běhání a kopání dobře), nicméně je tam toho tolik, že jsem už ke konci odcházela a vracela se, když hluk ustal. Průměrný snímek. To lenuse: To, že je akce dobrá, neznamená, že budu zrovna na Salmana a Katrinu běhající po ulicích Havany koukat dvacet minut v kuse. ;)(28.9.2012)

Tank v Petrohradě dobrý, ale mhd je mhd a navíc podobnou záchranu si pamatuju z Rychlých šípů, takže třikrát hurá multikulturalismu a porozumění mezi národy!(28.1.2013)

Jednoznačná pecka letošního Bollywood festivalu. Asi jsem ovlivněn tím, že jsem to viděl v kině, kde byla skvělá atmosféra, lidé tleskali, prožívali s hrdiny a celkově bylo publikum zapojenější než na kterémkoli jiném filmu. Úvodní akční scénka v Iráku nasadí poměrně ostré tempo, slabší část v Irsku (kromě záchrany unesené tramvaje) a následný společný útěk před oběma tajnými službami. Salman a Katrina spolu fungují dobře a nepřišlo mi to o nic hloupější než slušná bondovka, narozdíl od kterých si ale triumfy i pády hrdinů více prožijete. Naprostým vrcholem pak je závěrečná akční sekvence, kterou nebudu spoilovat. Stojí za to, i když shrnutí filmového příběhu zní opravdu hloupě.(26.10.2012)

Obecně Salmana moc nemusím, ale tady mi nevadil, spíš naopak. A s Katrinou mu to opět sedlo. Děj nebyl žádný zázrak, již poněkolikáte opakovaný klasický bollywoodský scénář.. Ale zaslouží si 4* už díky tomu, že film přinesl jedny z mých nejoblíbenějších hitů - Saiyaara a Mashallah.(30.12.2013)

Správně zábavné, správně indické a správně přehnané akční scény. Tanečků tak akorát a bylo pár chvil, kdy jsem vybuchla nahlas. Sice to neměly být scény k smíchu, ale pal to voda. Bylo to dobrý.(28.6.2019)

Ani jsem netušil, že se dá natočit romantický akční film. Indům se to očividně podařilo. Film má spád, hloubku i slušný příběh, který ani na dvou hodinách nepůsobí nastavovaně. To se jim musím nechat. Avšak jestli hollywoodské filmy působí v akčních scénách nereálně, co teprv ty bollywoodské. Při pádu z 10 metrů herec udělá tři salta, chytne se po cestě provazu o dva metry vedle a nakonec ladně odcválá jako laňka. Zpomalených záběrů tu je víc než v celém Matrixu (myšleno trilogii).(2.9.2019)

<< předchozí 1 2