poster

Krycí jméno Tygr (festivalový název)

 • hindský

  Ek Tha Tiger

 • anglický

  Once There Was A Tiger

Akční / Romantický / Thriller

Indie, 2012, 133 min

Režie:

Kabir Khan

Scénář:

Kabir Khan

Kamera:

Aseem Mishra

Hudba:

Sohail Sen
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ConanVJ
  *****

  Jo tak toto je akční paráda, která v sobě mixuje jak pěkný příběh, tak hodně akce a navíc i několik hudebních vsuvek, které sem kupodivu sednou a někdy si z nich dělají srandu i tvůrci. Film je pěkně natočený a i v akčních sekvencích je pěkně přehledný. Audiovizuál opět bez chyby. K hlavním hrdinům nemám výhrady, to je bez chyby. Akce je pěkně přehraná a bavila mě. Za mě parádní filmek kterému dávám 90% :)(16.2.2017)

 • Aljak
  ***

  Akčné filmy nemusím (skôr sa im väčšinou vyhýbam), ale z času na čas si nejaký pozriem - ale takmer vždy len kvôli hereckému obsadeniu alebo ak je náhodou pútavý námet. Tu ma zlákali Katrina a Salman. Čo sa týka dejovej línie, tak som čakal rozhodne viac. V podstate love-story prebila akúkoľvek snahu o nejakú veľkolepejšiu zápletku z agentského prostredia. Takže z tohto pohľadu trochu sklamanie, no na druhú stranu musím pochváliť výber scenérií pre tento film (Dublin, Istanbul, Havana), ktoré tomu dodali pestrosť. Akčné scény ako vždy prepálené - tamtie naháňačky po Dubline (scéna s električkou) alebo po Havane (scéna prenasledovania), to bolo fakt príliš. Celkový dojem je tak na 3*, myslím si totiž, že sa z tohto dalo vyťažiť aj viac...(23.3.2018)

 • honajz
  ***

  Indická akční romantická komedie, v které jsou jen tři písničky (!), ale žel jen taky tři pořádné akční scény. Ty jsou vymiškované, Amíci by se mohli učit, co se dá vymyslet, ale celkově ten film strašně střídá tempo (kromě prostředí a lokací, každou chvíli jsme v jiném státě, jako v bondovkách), námět taky moc originální není (Pan a paní Smithovi po indicku říznutí Romeem a Julií), a navíc ta Indka, co hraje Pákistánku, je vyšší než hlavní hrdina, a s tou tlustou prdelí jí ta salta v luftě fakt nevěřím. Ale tak nakonec je to docela pohodové, i když dlouhé pokoukání.(23.1.2020)

 • Niktorius
  ***

  Extrémně naivní bratránek Agenta Vinoda, který nedůvěřivý a komplikovaný vztah mezi indickým agentem a jeho ženským protějškem z Pákistánu nahrazuje okázalou romancí a la Večery pod lampou a v jeho naprosté přímočarosti jej nezastaví ani ohledy na elementární logiku či fyzikální zákony. Poměr pleasure a guilty faktoru je rozhodně dost vyrovnaný. Každopádně je zajímavé sledovat, jak se v Bollywoodu poznenáhlu zabydluje akční žánr (před rokem 1970 prakticky nezastoupený) a narůstá jeho technická sofistikovanost. Bitky jsou nakonec v Tigerovi tím úplně nejzajímavějším, byť je kazí slabší triky a občas příliš nápadní dubléři. ______ P.S: Proti zhovadilostem typu Dabangg nebo Bodyguard, na nichž si dnes Salman Khan buduje image, je Ek Tha Tiger ovšem přece jen daleko zdařilejším a poctivěji natočeným filmem.(27.9.2012)

 • lenuse
  **

  Veer Zaara v tajných službách. Kolikátá variace příběhu? Aneb když agent miluje agentku a dokážou se za svou lásku mimořádně poprat. V lásce jim ovšem nebrání rodiče, ale šéfové tajných služeb. Plytké, nicméně zábavně natočeno. Jako Salmanova nefanynka musím říct, že na něj snesitelné. 50% Gaja Gamini: Ach ty rozporuplné komentáře mladých, co ještě nevědí, čí jsou. :-) V podstatě řečeno: „Film byl hrozný, akce dobrá. A proto jsem od akčních scén odcházela.“ :-))(29.9.2012)

 • - Původně se měl filmový snímek natáčet od pátého června roku 2011. Tak se ale nestalo, neboť se natáčení potýkalo s mnoha produkčními a technickými problémy. První klapka tak padla až desátého srpna v irském Dublinu, protože se ale Salman Khan, představitel hlavní role, musel vypravit na cestu do zámoří, kde podstoupil neurochirurgickou operaci trojklanného nervu, bylo natáčení až do desátého září odloženo. Na ostrovní půdě se natáčelo s asistencí kaskadérských koordinátorů, asistujících během natáčené snímku The Bourne Identity (2002), na tamější univerzitě Trinity College, a částečně také v samotném městě. Zde se také produkční tým setkal s demonstrací, v níž se tamější členové filmařského týmu, dožadovali regulérních mezd za odvedenou práci. Natáčení bylo opět přerušeno. Po tomto incidentu se filmový štáb vydal na dva měsíce do Istanbulu, hlavního tureckého města, aby se následně přesunul do hlavního města ostrovního státu Kuba, Havana. Tady si Salman Khan dovolil odskočit si natočit reklamní spot místní turistické společnosti. Scenáristické problémy ale nedovolily štábu odcestovat do Hongkongu, a tak se zbylé části dotáčely v hlavním indickém městě, Nové Dillí. Natáčení tak skončilo až posledními klapkami v thajském Bangkoku v červnu následujícího roku. Salman Khan se pro roli tajného agenta připravoval v posilovně po dobu třiceti dnů. Zajímavější informací ale je, že hlavní ženská představitelka, neskonale půvabná Katrina Kaif, pro níž to byl první velký akční snímek vůbec, podstoupila natáčení celého snímku jen s minimálním zásahem filmových maskérů. (Conspi)