poster

Touha po zlatě

 • Francie

  La soif de l'or

 • anglický

  The Thirst for Gold

Komedie

Francie, 1993, 81 min

Komentáře uživatelů k filmu (12)

 • dopitak
  ****

  Opravdu hodně šílená, zbrklá a bláznivá akční komedie. Clavier skoro nesleze z plátna, a pokud mu jako já budete fandit, většinu filmu trnete, jestli dobře pochodí. Zadní projekce ve filmu 90´s let! Bouračky jsou vskutku drsné! Excelentní Jaromír Meduna a Jaroslava Obermaierová - ostatní jim jen přizvukují. Marine Delterme na golfu je dost sexy!(29.12.2016)

 • Oskar
  ***

  Pašování domku postaveného ze zlatých cihel z Francie do Švýcarska? To tu ještě nebylo. Nepodceňujme filmaře v důchodovém věku. Gérard Oúry natočil v čtyřiasedmdesáti komedii právě tak divokou jako za starých časů (a o tři roky později jednu méně akční, ale ještě lepší). Touha po zlatě se může zdát někomu více a někomu méně vtipná, ale rozhodně pádí takovým tempem, že ani na chvíli nenudí. Christian Clavier i představitelka jeho babičky Tsilla Chelton jsou skvěle sehraní a odvedli dobrou práci, i když jen do té míry, v jaké jim to dovolil scénář. Pokud jim totiž diktuje harpagonovskou paranoidní chamtivost, jsou skvělí. Jakmile z toho začne film slevovat a ukazovat, že mají i nějaké ty city atd., bere hlavním postavám osobitost. Líbilo by se mi, kdyby byli zcela amorální a nepoučitelní, ale to je možná víc můj problém než chyba filmu. :-) Vidím to na velmi slušných 60%(5.7.2010)

 • LiVentura
  ****

  Svižná komedie a herectví, které byste věřili v takovém tempu a "hamižnosti" jen Funesovi a právě Clavierovi. A do toho skvělý režisér. :-)(1.10.2011)

 • Orlau32
  ****

  Levná, ale dobrá francouzská veselohra, na jaké jsme byli kdysi zvykli. Ano, zasmát se a pobavit, ikdyž je to mnohdy volovinka. Jenže pokud má "břink" , tak proč ne ?(23.7.2010)

 • Pierre
  ***

  No, možná kdybych řekl, že jsem se nasmál dvakrát, tak bych přeháněl. Ono zde není moc míst, které by nějak vyvolaly upřímný smích a to je asi jediný problém. Jinak jsem se vůbec nenudil. Stačilo by mi citovat kolegu dopitaka. Touha má dobře nastavené tempo a rychlý střih jednotlivých scén, že mě to celou dobu bavilo, uteklo mi to a hlavním hrdinům držel palce. Clavier mi zde zase hodně připomínal Funése, už jenom tou energií. Úžasný, to komik. A film to je taky dobrý, ale u komedie bych přece jenom čekal pár výraznějších míst ke skutečnému smíchu, takže místo čtyř, musím dát čistou trojku.(22.11.2017)

 • filmmovier
  *****

  Obrovské překvapení, a to jsou pro mně jména Gérard Oury a Christian Clavier zárukou kvality - a tady se to potvrdilo a v případě pana režiséra dost potěšilo, protože natočit v jeho věku takovouhle záležitost, to chce fakt hodně frajeřiny. Christian Clavier má roli, která mu naprosto dokonale sedne (opravdu je jediný skutečně důstojný nástupce Louise de Funése), jeho babička byla taky naprosto výborná, oba jsou naprosto perfektně sehraní a zápletka je správně francouzsky ztřeštěná, takže to je polovna úspěchu. A krásné na tom je, že to všechno funguje absolutně na jedničku. Začátek je sice malinko slabší a pomalejší, ale jakmile vyjedou s barákem na cestu, nabere to pořádný grády a čím víc se blíží konec, tím je to lepší, poslední půlhodina byla opravdu naprosto neskutečně dokonalá záležitost, při které jsem se řezal smíchy, jako už dlouho ne. A Jarka Obermaierová a hlavně Jaromír Meduna naprosto excelují v dabingu a dojem opravdu značně vylepšují... Je to svižné a opravdu zábavné, skutečně divočina, jak má být. Touhu po zlatě jsem opravdu neviděl naposledy a spíš to vypadá, že se k ní budu pravidelně vracet. Nikdy jsem si nemyslel, že dám podobnému filmu 100%, ae tady to fakt nejde jinak, protože je to prostě strašně výborná záležitost. A já doufám, že jednoho dne najdou všech 45 999 cihliček zlata...(7.7.2018)

 • drankeryth
  ***

  Priemerna komedia nad ktorou sa sem tam pousmejete, ale ze by ma dostavala do neznesitelneho smiechu, co vidim vo filme, to urcite nie. Od Frantikov som toho ocakaval viacej, co ma aj troska sklamalo. Chybala tomu spravna davka humornej injekcie, ktora by v cloveku vyvolala zachvaty smiechu. Takto to vyznelo obycajne, skoro az robene nasilnymi scenami, aby to malo akoze cloveka zabavit, co ani moc niekedy nefungovalo.(14.10.2013)

 • patroklos
  ***

  Tomuhle filmíku prostě něco chybí - námět je dobrý, ale film celkově nemá šťávu i tak ale ***(14.12.2009)

 • HappyDeath
  ****

  Clavier je prostrě modla...i z obyčejné blbosti dokáže vytlouct naximum :-)(27.6.2010)

 • vla_kor
  *****

  Komedie, která splnila má očekávání - pořádně jsem se zasmála! Lakomci jako jsou hrdinové tohohle filmečku vážně stojí zato.(8.3.2004)

 • JardoLe
  *****

  Dalsia z blaznivych francuzskych komedii s vybornym Christianom Clavierom,ktory vie taketo role zahrat skvelo,spokojnost nadovsetko...:-)(10.10.2017)

 • rafix
  ***

  Komedie která stojí za skouknutí. Christian Clavier to bravůrně zahrál a nikdy nezkleme.(19.11.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace